Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

Καλημέρα, κορίτσια. Εμείς σήμερα πήγαμε για εξετάσεις προληπτικές πρώτου τριμήνου, αιματολογικές, ούρων και καλλιέργεια τραχηλικού υγρού. Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα να δούμε τα σποράκια μας! Ώρες ώρες τίποτα δεν αισθάνομαι, όταν μ' αφήνουν όλα τα συμπτώματα, και αναρωτιέμαι αν είμαι καν έγκυος! Αλλά τα ίδια και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη σκεφτόμουν, μέχρι που το άκουσα τη 18η εβδομάδα μάλιστα δεν είχα και κανένα σύμπτωμα, οπότε εκεί να δείτε, ζούσα για τον υπέρηχο!

Στο εξωμήτριο κι εγώ το είχα πάρει πολύ αγχωμένα εξ αρχής, είχε έρθει πολύ πολύ νωρίς για εμάς εκείνο το σποράκι και είχα αγχωθεί ότι θα ζοριστούμε πολύ με δύο μωρά στην ηλικία. Αλλά σίγουρα δεν κάνω μεταφυσικές σκέψεις ότι αυτό έπαιξε ρόλο στο ότι ήταν εξωμήτριο, αφού εννοείται η εμφύτευση είχε γίνει πολύ νωρίτερα. Αλλά σε πολλές πτυχές της εγκυμοσύνης σίγουρα το καλύτερο είναι να έχουμε και ανεβασμένη ψυχολογία.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!!!είμαι καινούρια!!βασικά έχω ξαναμπεί πιο παλιά αλλά τώρα μετά από καιρό!λοιπόν πίστευα πως απέτυχε η εξωσωματική που κάνα τώρα τον Ιούνιο κ πάω κάνω μια χοριακη τη δευτέρα (πολύ νωρίς) βγήκε 18 μονάδες κ κάνω άλλη μία μία τη τέταρτη είχε φτάσει 59!!!!! Μου  είπε ο γιατρός να ξανακάνω η αύριο η τη δευτέρα μάλλον αύριο θα πάω γιατί δε κρατιεμαι!!!


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

@gogouli88 καλωσορισες! Με το καλό το μωράκι σου! Κ εγώ αύριο θα πάω για μια επαναληπτική χοριακη γτ έχω αγωνία τι κάνει το σπορι μου!

Κορίτσια...... 3 και σημέρα για το ραντεβου με τα μωρά μας! !

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;

@gogouli88 καλωσήρθες!! Καλά αποτελέσματα στη χοριακή σήμερα... Θα αναμένουμε τα νέα σου...

@Konsta15 όντως πλησιάζει η μέρα... :-D Ανυπομονώ... Έχω να δω το μικρουλι 3 εβδομάδες περίπου...


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Καλή επιτυχία με τις χοριακές σας @gogouli88 και @Konsta15!

Δευτέρα μεσημέρι νωρίς εμείς έχουμε το σποράκι! Το πεθυμήσαμε!

Όλη μέρα αναγούλες από εδώ και όλες τις μυρωδιές τις βρίσκω άσχημες, μέχρι και του παγωτού, αν είναι δυνατόν! Μέχρι και του καφέ. Ούτε λόγος να πλύνω πιάτα, μέχρι κι αυτό άσχημα μου μυρίζει. Η καλύτερή μου όμως, γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα κιλά για πλάκα και είχα απίστευτη όρεξη με το που ξυπνούσα. Τα μωράκια να είναι γερά και όλα χαλάλι!

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

 

 

πρίν από 27 λεπτά , Jo sephine είπε:

Kαλημέρα! Καλή επιτυχία με τις χοριακές σας @gogouli88 και @Konsta15!

Δευτέρα μεσημέρι νωρίς εμείς έχουμε το σποράκι! Το πεθυμήσαμε!

Όλη μέρα αναγούλες από εδώ και όλες τις μυρωδιές τις βρίσκω άσχημες, μέχρι και του παγωτού, αν είναι δυνατόν! Μέχρι και του καφέ. Ούτε λόγος να πλύνω πιάτα, μέχρι κι αυτό άσχημα μου μυρίζει. Η καλύτερή μου όμως, γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα κιλά για πλάκα και είχα απίστευτη όρεξη με το που ξυπνούσα. Τα μωράκια να είναι γερά και όλα χαλάλι!

 

Όλα τελειαααα σήμερα ανέβηκε στο 217!!!!!


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσιααααα!!!η χοριακη σήμερα εκτοξεύτηκε στις 217!!όλα τέλεια μου πε ο γιατρός!!να πάω τρίτη!!πω πω τρελαίνομαι ρε σας λέω πόσο καιρό περίμενα αυτή τη στιγμή!!!!μακάρι να μας πάνε καλά όλα μέχρι το τέλος!!

 

  • Μου αρέσει 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Jo sephine είπε:

@gogouli88, τέλεια η χοριακή σου, σου το εύχομαι να το χαρείς και να το απολαύσεις στο έπακρο!!!

Καλά αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!εσύ πόσο είσαι??


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααααα!!!η χοριακη σήμερα εκτοξεύτηκε στις 217!!όλα τέλεια μου πε ο γιατρός!!να πάω τρίτη!!πω πω τρελαίνομαι ρε σας λέω πόσο καιρό περίμενα αυτή τη στιγμή!!!!μακάρι να μας πάνε καλά όλα μέχρι το τέλος!!

 

Συγχαρητήρια!!!! Με το καλό να ακούσεις ευχάριστα!!

Θα αναμένουμε νέα!!! :-D


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κ εμένα όλα καλά! Από 1900 την τριτη πήγε 5500 σήμερα. Σχεδόν τριπλασιαστηκε σε 3 μερες!! Χαίρομαι πολύ που έχουμε όλες ευχάριστα! Μπράβο @gogouli88 !

@Jo sephine ελπίζω να μη με ξεκινήσουν κ εμένα ζαλάδες κ ναυτιες γτ με τη δουλειά, μ ένα μωρό κ καμιά απολύτως βοήθεια -εκτός του συζυγου- δεν ξέρω τι θα κάνω. Ειδικα στη δουλειά θα κλατάρω! Εσεις δουλεύετε? Αν ναι αντέχετε που είστε πιο μεγάλη εβδομάδα από μένα κ έχετε ήδη ενοχλήσεις? Στην πρώτη ήμουν σπίτι με αδεια από την αρχή λόγω προβλημάτων κ έτσι δεν το πέρασα όλο αυτό στη δουλειά με όλη την κούραση. 

@ekrs τώρα στην αρχή οι 3 εβδομάδες φαίνονται αιώνας είναι η αλήθεια. Κ εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη ένοιωθα να μην περνάει ο καιρός μέχρι να το ξαναδώ με τπτ. 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο για τις χοριακες σας κοριτσια! Εμεις κανουμε τα μπανακια μας τα ΣΚ!

@Konsta15 εγω με τις ναυτιες λεω να παρω καμια εβδομαδα αδεια να ξεκουραστω κ να χαρω το αγορι μου. Κ ελπιζω να μου περασουν μετα το τριμηνο γιατι δεν θελω καθολου να κλειστω σπιτι απο τωρα μονιμα. Εχω λιγους μηνες που επεστρεψα δουλεια κ θελω να το χαρω οσο αντεχω. Με 2 μωρακια οσο να ναι θα ναι ζορικα τα πραγματα! Ευχομαι να χεις ηρεμη εγκυμοσυνη αυτη τη φορα!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...