Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Ο γιατρός έχει απόλυτο δίκιο...έχουμε δει υψηλές χοριακες να πέφτουν και χαμηλές να γίνονται υγιη μωράκια! Πάνω από 25 είναι έξω από την γκρι ζώνη και θεωρείται θετικη χοριακη! Επίσης υπάρχουν καθυστερημένη ες εμφυτεύσεις. Να είστε αισιόδοξοι ως την επαναληπτική. Η κακή διάθεση και το στρες δε κάνει καλό. Επηρεάζει το νευρικό σύστημα και ίσως κάνει συσπασεις η μήτρα! Σας εύχομαι τα καλύτερα  γιατί νιώθω απολυτα το άγχος σας!!!

      Just now, Fay_ είπε:

      Στην 8η είμαι με δίδυμα. Έχω καφέ που πάνε και έρχονται από πριν την χοριακη. Τώρα έχω ηρεμήσει κάπως. Κάνω ξαπλοθεραπεια και Τετάρτη έχω προγραμματισμένο υπέρηχο.. 

      Τι ωραια! Διδυμακια! Η φίλη μου με δίδυμα 50 ετών είχε πολλές φορές αίμα. Κάποιες φορές ήταν μικρή αποκόλληση που ήθελε ξάπλα και μια ένεση. Τώρα εχει 2 πανέμορφα αγοράκια! Όσο μπορείς να ξεκουράζεται και εννοείται να ενοχλείς τον γιατρό! 😄

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

Μπράβο @Jo sephine!! Άντε και στους επόμενους υπερήχους!! Εμείς θα πάμε σε 2 εβδομάδες πάλι.. Ανυπομονούμε!! Κ μετά αυχενική 31/7.. Αφήστε τι έπαθα.. Πήγα στην αιματολόγο να μου γράψει εξετάσεις κ να μου πει πώς θα προχωράμε κ μου είπε πως της κάνει εντύπωση που ο γυναικολόγος με αφήνει να πάω διακοπές στην Ηρακλειά κ αυτή δεν θα με άφηνε.. Προβληματίστηκε ο άντρας μου - που ούτως ή άλλως το σκέφτεται, αλλά δεν νομίζω να γίνει κάτι... Πρώτα ο Θεός θα είμαι στην 13η εβδομάδα..


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σ' ευχαριστώ, @ekrs, μια τέλεια αυχενική εύχομαι! Κι εμείς σε 2 εβδομάδες τώρα πάλι ραντεβού και μετά αυχενική αρχές Αυγούστου. Γιατί την προβλημάτισε, σου είπε; Σίγουρα ξέρει ο γυναικολόγος καλύτερα. Για να σε καθησυχάσω λίγο, αν και η κάθε μια τον γιατρό της ακούει, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που ήταν ίδιους ακριβώς μήνες με τις τωρινές μας είχα πάει σε διάφορα νησιά το καλοκαίρι και έξι μηνών Ιταλία γαμήλιο με πολλές ώρες περπάτημα, όλα με τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού μου. Ήταν καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη και γενικώς ό,τι πρόσεχα εδώ (σαλάτες κ.λπ.) πρόσεχα και έξω. Αίμα δεν είχα γενικώς, οπότε δε μου το απαγόρευσε. Μόνο ένα αεροπορικό ταξίδι στο πρώτο τρίμηνο απέφυγα, κι αυτό λόγω δικής μου φοβίας για την ακτινοβολία την ώρα της πτήσης κατά το πρώτο τρίμηνο. Κατά τ' άλλα, όσο πάει καλά η εγκυμοσύνη η κίνηση και η καλοπέραση χαλαρά μόνο καλό κάνουν!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι άγονη γραμμή και δεν έχει νοσοκομείο κλπ. σε περίπτωση που χρειαστούμε κάτι. Αλλά κ εγώ λέω μία χαρά θα είμαι. Τις ενέσεις μου τις κάνω οπότε δεν φοβάμαι για θρόμβωση. Άλλωστε τώρα θα κάνω εξετάσεις να δω αν πρέπει να αλλάξω δοσολογία. Από την εμπειρία μου με τους γιατρούς έχω καταλάβει ότι προτιμούν να σε περιορίζουν και να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο.. Κ στην τελική σε περίπτωση που δεν αισθάνομαι καλά γυρίζουμε νωρίτερα...


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου,χαιρομαι που ειστε ολες καλα!αυτα για τις διακοπες ειναι βλακειες παντως...τα μακρινα αεροπορικα ταξιδια μονο απαγορευονται ,χαλαρωση κ μπανακια επιβαλλονται !εγω ειμαι να σκασω παντως ,εκανα χοριακη σημερα παλι κ βγηκε μονο 109 απο 56 την παρασκευγ. Επρεπε να ναι πανω απο 200 ,θα με βγαλει την πιστη κ την καταληξη δυστυχως την ξερω !

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος λεει δεν προχωραει αλλο...κ μπορει να ναι κ εξωμητριο ,να τα κοψω ολα να δουμε αν θα αποβληθει απο μονο κ αν οχι απο βδομαδα υπερηχο να δουμε τι γινεται.... δεν μπορω να περιγραψω την απογοητευση που νιωθω ,ειναι ενας εφιαλτης πραγματικα...δεν θελω να ξαναπροσπαθησω ποτε αν ειναι καθε φορα να περναω τετοια ψυχρολουσια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε @xristina55, ειλικρινά τον νιώθω τον πόνο σου, σε καταλαβαίνω ότι μόνο την επόμενη προσπάθεια δεν έχεις όρεξη να σκέφτεσαι τώρα. Μου είναι πολύ πρόσφατο και ήταν μεγάλο σοκ. Δεν θα είναι κάθε φορά έτσι όμως, ναι η αγωνία θα είναι εκεί, αλλά στατιστικά το επόμενο σποράκι θα έρθει για να μείνει. Το τυχαίο άντε να σου τύχει 2-3 φορές, μετά θα έρθει και η εγκυμοσύνη που θα σου φέρει το παιδί σου. Δεν ξέρω καμία φίλη μου, ακόμα και από αυτές που είχαν πολλά προβλήματα από πολλά μέτωπα (σπέρμα, δικά τους, πολλά χρόνια προσπαθειών) που να μην έγινε μαμά μέσα σε 2-3 χρόνια στις πιο δύσκολες περιπτώσεις που το άφησαν και χαλαρά χωρίς να το ψάξουν. Και για το εξωμήτριο, μάλλον είναι πολύ πιο πιθανό να είναι μια βιοχημική που θα φτάσει η χοριακή σε ένα peak και μετά θα αρχίσει να πέφτει, το εξωμήτριο είναι πολύ πιο απίθανο στατιστικά, έχει υψηλές χοριακές, πόνους και έντονα συμπτώματα συνήθως. Σημασία έχει στην αποβολή που ο οργανισμός λειτουργεί σωστά και δεν αφήνει μια γενετικά μη βιώσιμη κύηση να προχωρήσει. Ενώ αν την άφηνε να προχωρήσει και για κάποιον λόγο δεν απέβαλλε τα μη βιώσιμα έμβρυα, εκεί όντως θα υπήρχε πρόβλημα και θα χρειαζόταν άλλες επεμβάσεις (και όχι π.χ. μια απλή απόξεση ή μια φυσική αποβολή). Πάρε τον χρόνο σου, κάνε ό,τι μπορείς για να ξεχαστείς ή αν σε καθησυχάζει μια πιο ενεργητική τακτική θα σου έλεγα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη μήπως υπάρχει όντως κάτι ακόμα που να διορθώνεται, ίσως έναν ενδοκρινολόγο ή έναν αιματολόγο.

Στη δική μου περίπτωση που είχα το εξωμήτριο, ενώ ιατρικά δεν οφείλεται σε γενετικές αιτίες, αλλά μάλλον φυσιολογίας, ο γυναικολόγος μου συνέστησε 3 μήνες αποχή, ενώ ο ενδοκρινολόγος, παρ' ότι είχαμε καλές εξετάσεις, μου είπε να αφήσω 6 μήνες τον οργανισμό μου να συνέλθει από τις ορμόνες της προηγούμενης εγκυμοσύνης. Και μόνο η διαδικασία που μπήκε ο οργανισμός να ξεκινήσει μια νέα εγκυμοσύνη διαταράσσει την ορμονική ισορροπία. Επίσης, κάτι που δεν ήξερα και σχετίζεται με αποβολές κυρίως είναι ότι μετά από αποβολή, μέσα στο πρώτο εξάμηνο έχει κανείς περισσότερες πιθανότητες για νέα αποβολή, δηλαδή ο οργανισμός θέλει όντως κάποιο χρόνο για να συνέλθει απ' την ανισορροπία των ορμονών. Ή οφείλονται συχνά σε αιτίες που είναι αδύνατον να ανιχνεύσουμε με εξετάσεις και διορθώνονται μόνες τους με το πέρας μερικών μηνών.

Το σίγουρο είναι ότι όλες θα γίνουμε μαμάδες, άλλες μετά από δυσκολίες άλλες πιο τυχερές όχι, αλλά γυναίκα χωρίς παιδάκι αν διαβάζεις εδώ συχνά θα δεις ότι δεν μένει.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Jo sephine είπε:

Αχ βρε @xristina55, ειλικρινά τον νιώθω τον πόνο σου, σε καταλαβαίνω ότι μόνο την επόμενη προσπάθεια δεν έχεις όρεξη να σκέφτεσαι τώρα. Μου είναι πολύ πρόσφατο και ήταν μεγάλο σοκ. Δεν θα είναι κάθε φορά έτσι όμως, ναι η αγωνία θα είναι εκεί, αλλά στατιστικά το επόμενο σποράκι θα έρθει για να μείνει. Το τυχαίο άντε να σου τύχει 2-3 φορές, μετά θα έρθει και η εγκυμοσύνη που θα σου φέρει το παιδί σου. Δεν ξέρω καμία φίλη μου, ακόμα και από αυτές που είχαν πολλά προβλήματα από πολλά μέτωπα (σπέρμα, δικά τους, πολλά χρόνια προσπαθειών) που να μην έγινε μαμά μέσα σε 2-3 χρόνια στις πιο δύσκολες περιπτώσεις που το άφησαν και χαλαρά χωρίς να το ψάξουν. Και για το εξωμήτριο, μάλλον είναι πολύ πιο πιθανό να είναι μια βιοχημική που θα φτάσει η χοριακή σε ένα peak και μετά θα αρχίσει να πέφτει, το εξωμήτριο είναι πολύ πιο απίθανο στατιστικά, έχει υψηλές χοριακές, πόνους και έντονα συμπτώματα συνήθως. Σημασία έχει στην αποβολή που ο οργανισμός λειτουργεί σωστά και δεν αφήνει μια γενετικά μη βιώσιμη κύηση να προχωρήσει. Ενώ αν την άφηνε να προχωρήσει και για κάποιον λόγο δεν απέβαλλε τα μη βιώσιμα έμβρυα, εκεί όντως θα υπήρχε πρόβλημα και θα χρειαζόταν άλλες επεμβάσεις (και όχι π.χ. μια απλή απόξεση ή μια φυσική αποβολή). Πάρε τον χρόνο σου, κάνε ό,τι μπορείς για να ξεχαστείς ή αν σε καθησυχάζει μια πιο ενεργητική τακτική θα σου έλεγα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη μήπως υπάρχει όντως κάτι ακόμα που να διορθώνεται, ίσως έναν ενδοκρινολόγο ή έναν αιματολόγο.

Στη δική μου περίπτωση που είχα το εξωμήτριο, ενώ ιατρικά δεν οφείλεται σε γενετικές αιτίες, αλλά μάλλον φυσιολογίας, ο γυναικολόγος μου συνέστησε 3 μήνες αποχή, ενώ ο ενδοκρινολόγος, παρ' ότι είχαμε καλές εξετάσεις, μου είπε να αφήσω 6 μήνες τον οργανισμό μου να συνέλθει από τις ορμόνες της προηγούμενης εγκυμοσύνης. Και μόνο η διαδικασία που μπήκε ο οργανισμός να ξεκινήσει μια νέα εγκυμοσύνη διαταράσσει την ορμονική ισορροπία. Επίσης, κάτι που δεν ήξερα και σχετίζεται με αποβολές κυρίως είναι ότι μετά από αποβολή, μέσα στο πρώτο εξάμηνο έχει κανείς περισσότερες πιθανότητες για νέα αποβολή, δηλαδή ο οργανισμός θέλει όντως κάποιο χρόνο για να συνέλθει απ' την ανισορροπία των ορμονών. Ή οφείλονται συχνά σε αιτίες που είναι αδύνατον να ανιχνεύσουμε με εξετάσεις και διορθώνονται μόνες τους με το πέρας μερικών μηνών.

Το σίγουρο είναι ότι όλες θα γίνουμε μαμάδες, άλλες μετά από δυσκολίες άλλες πιο τυχερές όχι, αλλά γυναίκα χωρίς παιδάκι αν διαβάζεις εδώ συχνά θα δεις ότι δεν μένει.

Ειναι η 4η αποτυχια μεσα σε ενα χρονο..κ αυτη τη φορα ειχα πολυ περισσοτερες ελπιδες αφου πλεον ειχαμε βρει την θρομβοφιλια κ ειπα πως επιτελους με την καταλληλη θεραπεια ολα θα πανε καλα...ειναι η πρωτη φορα που προχωρησε τοσο ,σχεδον 10 μερες κ ειπαμε παλι καλα κ σημερα ηρθε ο ντουβρουτζας...ρωτησα κ το γιατρο ξανα ΤΙ ΦΤΑΕΙ  κ μου λεει τα χουμε εξαντλησει ολα ,δ μενει κατι να ψαξουμε...τουλαχιστον να γινει η αποβολη να τελειωνουμε να επανελθω στην καθημερινοτητα μου

Τον οργανισμο μου τον αφησα να ηρεμησει κ μετα την 1η αποξεση κ τωρα ενα 4μηνο κ παλι δ απεδωσε...τοσο κακο γενετικο υλικο εχουμε κ ολα τα εμβρυα εχουν ανωμαλια??δ ξερω τι να πω πραγματικα...θελω απλα να τελειωσει ολο αυτος ο εφιαλτης,καθε 2 μερες εξετασεις ,ενεσεις ,ταλαιπωρια κ το αποτελεσμα...?0...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μεγάλη ταλαιπωρία και κυρίως συναισθηματική, 4 εγκυμοσύνες σε ένα χρόνο δεν είναι λίγο. Και είναι και κοντά, δηλαδή κάθε τρίμηνο εγκυμοσύνη, ε; Το σίγουρο είναι ότι μένεις πολύ εύκολα έγκυος. Και το άλλο είναι ότι χρειάζεσαι οπωσδήποτε μια δεύτερη γνώμη. 4 αποβολές όντως δεν ακούγεται πολύ τυχαίο. Το τυχαίο άντε να εξαντληθεί στις 2 φορές, στις 3; Για πολύ άτυχες κοπέλες. Και δεν νομίζω να 'σαι τόσο άτυχη. Απλώς ίσως εκτός της θρομβοφιλίας να υπάρχει και κάτι ακόμα, που σίγουρα διορθώνεται. Διαβήτης κύησης, θυρεοειδής, κάτι αιματολογικό. Δεν νομίζω όπως λες να φταίει το γενετικό υλικό σε όλες πια τις περιπτώσεις. Ο γυναικολόγος δεν έχει κάποια άλλη ιδέα, αλλά ένας καλός αιματολόγος θα έχει λογικά και θα μπορεί να σε παραπέμψει κάπου. Ή τμήμα επαναλαμβανόμενων αποβολών του Αλεξάνδρα ίσως.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα ,θελω τα φωτα οποιας μπορει να βοηθησει...εχω 2 μερες που εχω κοψει ολα τα φαρμακα μιας κ ο γιατρος μου ειπε οτι θα περιμενουμε μεγαλη αιμορραγια λογω αντιπηκτικων κ λογω των 2 βδομαδων καθυστερησης αλλα ακομα δεν εχει γινει τιποτα...ελαχιστο μαυρο πηχτο αιμα κ αυτο μονο στο σκουπισμα

Τη Δευτερα ειναι να κανω χοριακη να δουμε αν μηδενισε για να αποκλεισουμε το εξωμητριο και υπερηχο ο γιατρος μου λεει δεν μπορουμε να κανουμε λογω της χαμηλης χοριακης

Η απορια μου ειναι ,δεν θα πρεπε να εχω αρχισει να ποναω κ να χω αιμορραγια ηδη?ποσες μερες χρειαζεται δηλαδη να περασουν για να γινει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

To αίμα μπορεί να αργήσει λίγο ακόμα, πόνο δε θα έχεις απαραίτητα. Εγώ δεν είχα. Επίσης, υπέρηχο να επιμείνεις να κάνετε αν δεν μηδενίσει η χοριακή σου. Κατά βάση ισχύει αυτό που λέει ο γιατρός για τις χαμηλές χοριακές, πλην όμως στη δική μου περίπτωση με το εξωμήτριο το είδαμε στον υπέρηχο με χοριακή 90. Οπότε δυστυχώς υπάρχουν κι αυτές οι περιπτώσεις. Εγώ καλού κακού έτσι και δεν μηδένιζε η χοριακή και προτού γίνει απόξεση στα τυφλά στη μήτρα, θα επέμενα οπωσδήποτε για υπέρηχο.

Πάνω απ' όλα σου εύχομαι να μηδενιστεί η χοριακή σου και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου ,αρα θεωρητικα πρεπει να μηδενισει η χοριακη μια βδομαδα μετα το 100 ε? Θα επιμεινω σιγουρα για υπερηχο κ αν αρνηθει θα παω σε αλλο γιατρο καλου καλου ,γιατι κ στις αλλες 2 βιοχημικες που ειχα δεν μου εκανε κανενα υπερηχο ενω το ζητουσα γιατι λεει πως ειναι ανουσιο...η ελλειψη αιμορραγιας με προβληματιζει πολυ να πω την αληθεια κ η παρουσια αυτου του ελαχιστου πηχτου αιματος

Ευχομαι να μην ειναι τιποτα τελικα κ να τελειωσει αυτος ο εφιαλτης συντομα κ ανωδυνα...να μη χρειαστει καμια επεμβαση ή κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ πιστεύω ότι μετά από 3 βιοχημικές αποκλείεται κι αυτό να μην είναι βιοχημική και να είναι π.χ. εξωμήτριο. Αν ήταν θα σου είχε συμβεί, οπότε νομίζω αυτό ψιλοαποκλείεται. Με αυτή τη λογική κι ο γιατρός σου λέει πως δεν θα δείτε τίποτα στον υπέρηχο. Εύχομαι κι εγώ και πιστεύω ότι επειδή έτσι έγινε και τις άλλες φορές να μη χρειαστείς ούτε καν απόξεση (που δεν είναι και φοβερό βέβαια). Και μετά από όλα αυτά πάρε και μια δεύτερη γνώμη γενικότερα γιατί τυχαίνουν τόσες βιοχημικές. Είμαι σίγουρη ότι θα τη βρείτε την άκρη κι επειδή μένεις και πανεύκολα έγκυος του χρόνου θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου ,ειστε ολες καλα ?σημερα βγηκαν οι εξετασεις για τη θρομβοφιλια που ειχα κανει κ απο οτι μου εξηγησε η αιματολογος εχω αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο κ τα αντισωματα ηταν υψηλα που σημαινει οτι η θεραπεια δεν τα προλαβε εξου κ η αποτυχια συνεχειας της κυησης...τξν επομενη φορα θα πρεπει να ξεκιναω την αγωγη απο τη μεση του κυκλου κ ο θεος βοηθος

Πιθανον η θρομβωση που δημιουργηθηκε εμποδιζει κ την αποβολη που ακομα δ ξεκινησε κ τη δευτερα περιμενω τη χοριακη να μου πει ο γυναικολογος τι θα χρειαστει να κανουμε

Link to comment
Share on other sites

@xristina55 μου κι εγώ αυτό έχω... Θέλει ουσιαστικά να ξεκινάς αντιπηκτική αγωγή από τις προσπάθειες... Κ θέλει υπομονή με τις ενέσεις - θυμάμαι σε ενοχλούσαν λίγο... Τουλάχιστον ξέρεις τι πρέπει να κάνεις... Εμένα η αιματολόγος μου είπε ακόμα κ τώρα θα κάνουμε κάθε μήνα εξέταση για να βλέπουμε μήπως θέλει αλλαγή η δόση της ένεσης... Υπομονή κορίτσι μου... Σκέψου ότι μένεις έγκυος εύκολα... 6 μήνες που δεν επιτρεπόταν να μείνω έγκυος αυτό σκεφτόμουν... 


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, xristina55 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου ,ειστε ολες καλα ?σημερα βγηκαν οι εξετασεις για τη θρομβοφιλια που ειχα κανει κ απο οτι μου εξηγησε η αιματολογος εχω αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο κ τα αντισωματα ηταν υψηλα που σημαινει οτι η θεραπεια δεν τα προλαβε εξου κ η αποτυχια συνεχειας της κυησης...τξν επομενη φορα θα πρεπει να ξεκιναω την αγωγη απο τη μεση του κυκλου κ ο θεος βοηθος

Πιθανον η θρομβωση που δημιουργηθηκε εμποδιζει κ την αποβολη που ακομα δ ξεκινησε κ τη δευτερα περιμενω τη χοριακη να μου πει ο γυναικολογος τι θα χρειαστει να κανουμε

Καλημέρα κορίτσι λυπάμαι για την κατάληξη αλλά δε νομίζω ότι η θρόμβωση εμποδίζει την αποβολή δεν υπάρχει κάτι να δει ο γιατρός στον υπέρηχο ο δικός μου μου έκανε υπέρηχο κ είδαμε το αίμα κ ότι ίσως ειχαν πιάσει κ τα 2 κ βάλε με μηδενική χοριακή εμένα βεβαίως σαν βιοχιμική κύηση είναι αλλιώς με τόσα φάρμακα αλλά κ εγω πέρα από πήγματα την ημέρα που έκανε συσπάσεις η μήτρα τις υπόλοιπες μέρες είχα λίγα καφετιά κ ο γιατρός σκασμένος γιατί να το αποβάλλει ο οργανισμός σου?? Με τον κύκλο του ιουλίου θα παω κ γω σε αιματολόγο κ ενδοκρινολόγο να κοιταξω τι γίνεται με εμένα για τον αντρα ξέρω δυσκολα τα πραγματα..εσεις συλλαμβάνετε φυσιολογικά ταλαιπωρείστε να το κρατήσετε εισαι κοντά στη λύση εγω τρωω φάρμακα με τις σακούλες..κ αποτέλεσμα μια παλλινδρομη κ μια βιοχημική...Του χρονου τετοια εποχη θα εχουμε ενα μωρό αγκαλια ότι κ αν χρειαστει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...