Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Καλημέρα κορίτσι λυπάμαι για την κατάληξη αλλά δε νομίζω ότι η θρόμβωση εμποδίζει την αποβολή δεν υπάρχει κάτι να δει ο γιατρός στον υπέρηχο ο δικός μου μου έκανε υπέρηχο κ είδαμε το αίμα κ ότι ίσως ειχαν πιάσει κ τα 2 κ βάλε με μηδενική χοριακή εμένα βεβαίως σαν βιοχιμική κύηση είναι αλλιώς με τόσα φάρμακα αλλά κ εγω πέρα από πήγματα την ημέρα που έκανε συσπάσεις η μήτρα τις υπόλοιπες μέρες είχα λίγα καφετιά κ ο γιατρός σκασμένος γιατί να το αποβάλλει ο οργανισμός σου?? Με τον κύκλο του ιουλίου θα παω κ γω σε αιματολόγο κ ενδοκρινολόγο να κοιταξω τι γίνεται με εμένα για τον αντρα ξέρω δυσκολα τα πραγματα..εσεις συλλαμβάνετε φυσιολογικά ταλαιπωρείστε να το κρατήσετε εισαι κοντά στη λύση εγω τρωω φάρμακα με τις σακούλες..κ αποτέλεσμα μια παλλινδρομη κ μια βιοχημική...Του χρονου τετοια εποχη θα εχουμε ενα μωρό αγκαλια ότι κ αν χρειαστει!!!

Ειχες ελαχιστο αιμα δλδ?εμενα ουτε συσπασεις με πιασανε κ εχω 1 σταγονα τη μερα κ κατι περιεργους πονους ,περιμενω τη χοριακη να δω τι θα δειξει κ βλεπουμε..λυπαμαι πολυ για την ταλαιπωρια σου,παντα πιστευα πως η εξωσωματικη ειναι η υστατη κ σιγουρη λυση αλλα απο οτι φαινεται τιποτα δεν περναει απο το χερι μας... μονο ο θεος ξερει τελικα

Ευχομαι πραγματικα του χρονου να τα καταφερουμε κ οι 2 ,εγω εχω πεισμωσει πολυ κ οτι χρειαστει θα το κανω κ που θα παει στατιστικα κ μονο καποια στιγμη θα κατσει...ο αντρας μου εχει απογοητευτει πολυ κ λεει να ξαναπροσπαθησουμε τα χριστουγεννα!αντρες σου λεει...εμεις τρωμε ολο το ζορι αυτοι ταλαιπωρουνται :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσι λίγο είδα κ καθόλου πόνο βάλε απο την Δευτερα που εβγαζα αρκετά ακόμα βγάζω διάφορα αλλά κανονική ροή δεν είδα..Υπομονή κ εαν μπορεί να υπολογίσει μεχρι τα Χριστουγεννα τον κύκλο σου τι να πω..αν σας κατσει?? Μαλλον θελει να σου πει να χαλαρώσετε κ που ξέρεις...τα Χριστούγεννα τούρλα η κοιλίτσα:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια, τι κάνετε;

Εμείς ανεβήκαμε στα πολύ ορεινά για να αποφύγουμε τον καύσωνα και ήταν πολύ ευχάριστα, κρυώναμε το βράδυ, μακρύ παντελόνι, κουβέρτα! Κατά τ' άλλα, εγώ σε αντίθεση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη, σε αυτή πολλή δυσφορία λες κι έχω καταπιεί μπαλόνι, τίποτα δεν κατεβαίνει, μια συνεχής ναυτία, γενικώς όλο ξεφυσάω. Περιττό να πω ότι γυρίσαμε Αθήνα και καθόλου δεν έχει δροσίσει...

  • Μου αρέσει 1

vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου ,η χοριακη μου οχι μονο δεν μηδενισε αλλα απο 109 πηγε 163 ,γι αυτο δεν εχω αιμα τοσες μερες...επειγοντως στον γιατρο το βραδυ ,μαλλον εξωμητριο λεει ειναι ,θα κανουμε υπερηχο κ θα παρω μαλλον μεθοτρεξατη(βλεπω να με τιναζει τα πεταλα αυτη)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τολμώ να μπω κ εγώ δειλά δειλά στην παρέα σας... μολις χτες το μάθαμε κ είμαστε πολύ χαρούμενοι! Αν όλα πάνε καλά τέλος Φλεβάρη θα έχουμε το δεύτερο μωράκι μας! Βασικά για αρχές Μάρτη δίνουν οι υπολογιστές εγκυμοσύνης αλλά λόγω καισαρικής θα πάμε τέλος Φλεβάρη καλώς εχόντων των πραγμάτων. Εύχομαι σε όλες μας καλή εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Konsta15 καλώς ήρθες!! Συγχαρητήρια!! Ελπίζω να έχεις μία τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Όπως κ όλες μας.. Εγώ είμαι αρχές Φεβρουαρίου (4/2 ΠΗΤ) αλλά για κάποιο λόγο πιστεύω ότι το μωράκι θα έρθει Ιανουάριο..

 

@xristina55 πήγες για υπέρηχο;;;


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εξωμητριος κυηση η διαγνωση...για να χουμε κ ποικιλια να μη βαριομαστε

Ηρθε η ωρα για εξορκισμο γιατι τετοια γκαντεμια δεν εξηγειται

Τεταρτη χοριακη κ παρακαλαμε για πτωση κ αποβολη σταδιακα αλλιως ενεση μεθοτρεξατης κ 3 μηνες αποχη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , xristina55 είπε:

Κοριτσια μου εξωμητριος κυηση η διαγνωση...για να χουμε κ ποικιλια να μη βαριομαστε

Ηρθε η ωρα για εξορκισμο γιατι τετοια γκαντεμια δεν εξηγειται

Τεταρτη χοριακη κ παρακαλαμε για πτωση κ αποβολη σταδιακα αλλιως ενεση μεθοτρεξατης κ 3 μηνες αποχη

Κουράγιο κορίτσι μου... Πραγματικά λυπάμαι... Ελπίζω σύντομα να έρθει ένα υγιές μωρό... Μετά από αυτή την ταλαιπωρία το αξίζετε... Εύχομαι ότι πιο ανώδυνο και γρήγορο για την παρούσα κατάσταση... :-(


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

@xristina55 τι ατυχία κι αυτή ρε γμτ, όλα στη σειρά, κάνε κουράγιο όσο μπορείς, πάρε και χρόνο όσο μπορείς. 3 μήνες δεν είναι τίποτα, θα περάσουν, και 6 μήνες να σου πει αν χρειαστεί ένεση πάλι τίποτα δεν είναι, γιατί καλύτερα ένα και γερό μωρό ένα δυο μήνες αργότερα, παρά εγκυμοσύνες απανωτές μη βιώσιμες. Εύχομαι κι εγώ ό,τι πιο ασφαλές για σένα να κάνετε, πραγματικά στην επόμενη και μόνο στατιστικά να το δείτε θα πρέπει να κάτσει η εγκυμοσύνη.

@Konsta15, καλώς ήρθες, κάπου σε θυμάμαι, αλλά πού δεν θυμάμαι. Με το καλό η εγκυμοσύνη και το δεύτερο σπόρι!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ekrs ευχαριστώ πολύ! Καλή εγκυμοσύνη κ σε σένα κ σε όλες μας! Το πρωτο σου είναι? 

@Jo sephine μιλούσαμε παλιά κ οι 2 στο 'είμαι έγκυος ή οχι' νομίζω! Με το καλό το δεύτερο κ σε σας!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν! 

@xristina55 διαβασα την ιστορία σου κ πραγματικα είσαι άτυχη βρε κορίτσι μου.. Τι να πω.. κουράγιο κ εύχομαι να είναι η τελευταία σου ταλαιπωρία. 

Κορίτσια έχετε πάει γιατρό? Έχετε ακούσει καρδιά κλπ? Εμείς Δευτέρα πρώτο ραντεβού. Είναι νωρίς ακόμη! Γιατί είμαστε τόσες λίγες? Παλιότερα στις μανουλες Ιουλίου 2015 ήμασταν πολλές! !


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Konsta15 είπε:

@ekrs ευχαριστώ πολύ! Καλή εγκυμοσύνη κ σε σένα κ σε όλες μας! Το πρωτο σου είναι? 

@Jo sephine μιλούσαμε παλιά κ οι 2 στο 'είμαι έγκυος ή οχι' νομίζω! Με το καλό το δεύτερο κ σε σας!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν! 

@xristina55 διαβασα την ιστορία σου κ πραγματικα είσαι άτυχη βρε κορίτσι μου.. Τι να πω.. κουράγιο κ εύχομαι να είναι η τελευταία σου ταλαιπωρία. 

Κορίτσια έχετε πάει γιατρό? Έχετε ακούσει καρδιά κλπ? Εμείς Δευτέρα πρώτο ραντεβού. Είναι νωρίς ακόμη! Γιατί είμαστε τόσες λίγες? Παλιότερα στις μανουλες Ιουλίου 2015 ήμασταν πολλές! !

Χαχαχα... Κι εγώ σκεφτόμουν ότι στο Φεβρουάριο είμαστε λίγες...

Είχα μία παλλίνδρομη 15η εβδομάδα το Νοέμβριο... Αλλά πρώτα ο Θεός θα είναι το πρώτο μας παιδάκι.

Εμείς έχουμε ακούσει καρδούλα και την Δευτέρα θα ξαναπάμε να επιβεβαιώσουμε ότι όλα κυλούν σωστά... Αυχενική έχω 31/7 κ ελπίζω να πάει καλά... Στην προηγούμενη εκεί ξεκίνησαν τα προβλήματα...

 

Καλή επιτυχία στον πρώτο υπέρηχο... Ελπίζω να μοιραστούμε και οι δύο καλά νέα την Δευτέρα :-D


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

@Konsta15, κι εγώ αυτό αναρωτιόμουν, αλλά και το 2016 που είχα πητ 4/2 πάλι στον Φεβρουάριο ήμασταν μόνο 4, ενώ στον Ιανουάριο ήμασταν ένα σωρό, γνωριστήκαμε κι από κοντά κι ακόμα μιλάμε! Τελικά μαζευτήκαμε όλες στον Ιανουάριο τότε και με τις υπόλοιπες μαμάδες του Φεβρουαρίου μιλάμε πια μέσω φβ. Μάλλον ο Φεβρουάριος έχει λίγα μωράκια και καλά, αλλά σιγά σιγά και μετά τις αυχενικές θα έρθουν κι άλλες μαμάδες στην παρέα.

Kι εμείς ακούσαμε καρδούλα όταν ήμουν 5+5, με έβγαλε 6+1 στον υπέρηχο και μόλις είχε αρχίσει να χτυπάει. Τώρα τη Δευτέρα κι εμείς θα το ξαναδούμε στον υπέρηχο. Και αυχενική θα κλείσω για τις αρχές Αυγούστου.

Όλες τη Δευτέρα επομένως εύχομαι να έχουμε ευχάριστα νέα!

@ekrs, πλησιάζει η αυχενική και θα χαλαρώσεις, λίγο έμεινε, άλλωστε αυτή τη φορά τα έχετε υπό έλεγχο όλα και είστε σε εγρήγορση. Οπότε νομίζω με θετική σκέψη θα κυλήσουν όλα καλά. Αυχενική πού κλείσατε αν επιτρέπετε; Εμένα μου πρότεινε Σούκα, Καραναστάση, Τζιώτη και άλλον ένα που δεν θυμάμαι, θα δω και τη Δευτέρα ποιον θα προτιμήσουμε. Την πρώτη την είχα κάνει στον Παφίλη στο Κολωνάκι. Όλοι πιστοποιημένοι είναι δηλαδή, θα δω τι θα μου πει πιο συγκεκριμένα για να διαλέξουμε.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυχενική θα κάνω στο μαιευτήριο με πιστοποιημένο γιατρό... Εκεί είχα κάνει κ την προηγούμενη φορά κ ο άνθρωπος είχε δει κατευθείαν το πιθανό πρόβλημα μας κ μου είχε κάνει κ λήψη τροφοβλαστης. Έχω ρωτήσει κ άλλους γυναικολόγους πλην του δικού μου κ μου έχουν πει ότι στο Ιασώ αυτός είναι ο καλύτερος.

Η αλήθεια είναι ότι την προηγούμενη φορά μου είχε πει μία συνάδελφος ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχε πάει στο μαιευτήριο αλλά στη δεύτερη είχε πάει στο έμβρυο στο κέντρο... Κ καλά επειδή αυτά τα κέντρα είναι πιο εξειδικευμένα, αλλά θα ακολουθήσω τις συστάσεις του δικού μου γιατρού. 

Επίσης, τώρα που το θυμήθηκα.... Όταν είχαμε κάνει αυχενική την προηγούμενη φορά είχε δει ότι μάλλον κάτι δεν πήγαινε καλά με την καρδιά +κάποια άλλα σημεία που δεν ήταν από μόνα τους ανησυχητικά αλλά όλα μαζί έδειχναν κάποια καρδιοπάθεια κ μου είχε πει να κάνω εξέταση σε συγκεκριμένο κέντρο εκτός μαιευτηρίου (βέβαια μπήκα στο νοσοκομείο κ δεν πρόλαβα). Οπότε αν χρειαστεί κάτι θα με παραπέμψει αλλού για σιγουριά.


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

@ekrs απ ότι καταλαβαίνω περάσατε πολύ άσχημες στιγμές στην πρώτη εγκυμοσύνη. Κ εγώ πέρασα πολύ άσχημη πρώτη εγκυμοσύνη αλλά το μωράκι βγήκε υγιέστατο οπότε χαλάλι. Σίγουρα ψυχολογικά όμως δε συγκρινεται με όσα πέρασες εσύ. Προσπαθώ να είμαι ηρεμη σ αυτή την εγκυμοσύνη κ να σκέφτομαι θετικά. Ελπίζω κ εσύ να τα καταφέρνεις! Στην πρώτη όλα μαύρα τα έβλεπα κ δεν τη χάρηκα καθόλου...

Εγώ για αυχενική ακόμη δεν συζητάω! Έχω μέλλον. Η Δευτέρα είναι η μέρα μας όλων των κοριτσιών! 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ήμουν πολύ συγκρατημένη στην πρώτη εγκυμοσύνη... Δεν το χάρηκα καθόλου... Ήμουν όλο "μακάρι να πάνε όλα καλά" κλπ. Δεν είχα όρεξη να κοιτάξω πράγματα για το μωρό. Σε σημείο να σκέφτομαι μήπως δεν ήμουν έτοιμη... Παρόλο που είχαμε προσπαθήσει για εκείνο το μωρό... Η μαμά μου μου έλεγε ότι μάλλον είχα προαίσθημα... Αυτή την φορά νιώθω σιγουριά... Έχω την κατάλληλη θεραπεία για να μην πάθω αυτά που έπαθα κ είμαι πολύ πιο alert, αλλά ταυτόχρονα χαλαρή.. Νιώθω ότι μπορώ να ονειρεύομαι... Αλλά και στις δύο περιπτώσεις αυτές οι μέρες για να πας στον υπέρηχο δεν περνούν με τίποτα... :-P

Δευτέρα lucky day για όλες μας!! 


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...