Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σ ευχαριστώ @Jo sephine ! Κ εσύ να χαιρεσαι το μικρό σου! Έχεις εμετούς μέσα στη νύχτα ε? Βάσανο. . Εγώ ακόμη εμετό δεν έχω κάνει αλλά το στομάχι είναι μονίμως χάλια στο παρά πέντε να τα βγαλω... Κ η γεύση μου αλλοιωμένη. Μια μου έρχεται να φάω κάτι μια με αηδιάζει. Που θα πάει θα περάσει!

Εμείς τι λες να έχουμε? Το πρώτο της παρεας είναι αγοράκι, εμείς??? (στο χαβαλέ ρωτάω γτ λίγη σημασία έχει εννοείται!).  Στο πρώτο ήμουν σίγουρη ότι έχω κορίτσι κ έπεσα έξω! Τώρα πάλι την ίδια σιγουριά έχω! Παω για δευτερο γιο μαλλον!! Χαχαχα!

@ekrs ναι μας έκανες πολύ καλό ποδαρικό! Ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα κ θα ούτε θα καταλάβεις πότε θα τον πάρεις αγκαλιά! 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην παλλίνδρομη πίστευα αγοράκι κ είχα κοριτσάκι, τώρα πίστευα κοριτσάκι κ ήρθε αγοράκι... Την επόμενη φορά θα ξέρω ότι είναι το αντίθετο από αυτό που πιστεύω... :-P

Ο άντρας μου ήταν σίγουρος ότι θα κάνουμε δυο κορίτσια... Χθες είχε βάλει κ ροζ πουκάμισο κ τσουπ ήρθε τσουτσουνάκι...


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ δεν έχω καλά νέα πήγα σήμερα για υπέρηχο κ δε φαινόταν σακοσ μόνο παχύ ενδομήτριο είπε κ για εξωμήτριο αλλά κ πάλι η χοριακη δε θα ανέβαινε έτσι. Αύριο θα κάνω μια χοριακη αν κ τη ξέρω τη μοιρα μου όλα τα στραβά κ τα ανάποδα πάνω μου συνηθισμένη είμαι 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

Κορίτσια εγώ δεν έχω καλά νέα πήγα σήμερα για υπέρηχο κ δε φαινόταν σακοσ μόνο παχύ ενδομήτριο είπε κ για εξωμήτριο αλλά κ πάλι η χοριακη δε θα ανέβαινε έτσι. Αύριο θα κάνω μια χοριακη αν κ τη ξέρω τη μοιρα μου όλα τα στραβά κ τα ανάποδα πάνω μου συνηθισμένη είμαι 

Ωχ κρίμα βρε κορίτσι... Χοριακή γιατί θα κάνεις; Να δείτε αν πέφτει;;

Πάντως μην το βάζεις κάτω.. Κ αν δεν έρθει τώρα θα έρθει σύντομα.. Όλες μας θα αποκτήσουμε το μωράκι μας... Κ εγώ παιδευτηκα την προηγούμενη φορά, όπως κ πολλές γυναίκες δυστυχώς αλλά ο επιμενων νικά..

Απλά θέλει ψυχολογία... Ίσως είναι δύσκολο αλλά πρέπει να το προσπαθήσουμε...


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα, κορίτσια!

Για τα φύλα που λέτε, εγώ πριν το γιο μου φανατική κοριτσομάνα ήθελα να γίνω καθ' ότι από κοριτσόσογο με πολύ κέφι και γέλιο όταν βρισκόμαστε όλες μαζί, αλλά ήρθε ο γιος μου και τα άλλαξε όλα! Έρωτας (όχι μόνο για μένα φυσικά, για όλες μας)! Αφού να σκεφτείτε πήγα προχθές να εκτυπώσω φωτογραφίες του από τη γέννησή του μέχρι τώρα που είναι 1,5, ε μετά από πολύ κόπο και περικοπές κατάφερα να τις περιορίσω στις 400, χαχαχα, καμία δε μου πήγαινε καρδιά να αφαιρέσω.

Λοιπόν, στην εγκυμοσύνη μου είχα προαίσθημα για αγόρι και ήταν αγόρι, τώρα περιέργως έχω για κορίτσι (όπως και στο εξωμήτριο, που φυσικά δεν ξέρουμε τι ήταν), αλλά δεν ξέρω αν είναι απλώς η επιθυμία μου για κορίτσι μιας και στα προαισθήματα δεν πολυπιστεύω. Θα δείξει, πάντως είμαι σίγουρη ότι η προσωπικότητα κάνει τη διαφορά στα παιδιά, αυτό έχω δει και λιγότερο το φύλο.

@Konsta15, αυτό με τις αποστροφές είναι σπαστικό πραγματικά, λαχταράω λίγη καφεΐνη ή έναν καφέ και δεν έχω όρεξη παράλληλα να τον πιω. Επίσης μοσχαράκια και λοιπά με αηδιάζουν, που πάντα μου άρεσαν, όπως επίσης και το σκόρδο στα φαγητά. Τι να πεις! Εύχομαι να επαληθευτεί το ένστικτό σου, άλλωστε 50-50 είναι, και πάνω απ' όλα να 'ναι γερό, εσύ θα το λατρεύεις όπως και να 'χει άλλωστε!

@gogouli88, σου εύχομαι το πιο ανώδυνο σενάριο για σένα, όσο μπορείς ψηλά το κεφάλι και θα ξαναπροσπαθήσετε. Οι περισσότερες όλο και κάποια ατυχία έχουμε, όπως λέει κι ο γιατρός μου γυναίκες που κάνουν παιδιά έχουν και τις ατυχίες τους, είναι στατιστικώς πολύ συχνό δυστυχώς. Παιδιά όμως θα κάνεις όσα θέλεις. 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δυστυχώς έπεσε η χοριακη πάει για παλιδρομη ενώ ανέβαινε πάρα πολύ καλά, ευτυχώς δεν ήταν εξωμήτρια. Είπα κ γω δε θα γνωρίσω άλλη ατυχία πάνω σ αυτό το θέμα η ακατανοναστη δε λέει να μ αφησει!να χετε ολεσ τελειομηνεσ εγκυμοσύνες με γερά μωράκια εγώ πάλι θα ξαναπροσπαθήσω με εξωσωματική το φθινόπωρο!


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

@gogouli88  Λυπάμαι πραγματικά για την εξέλιξη σου. Εύχομαι το φθινόπωρο να πάνε όλα καλά κ να μην ταλαιπωρηθεις άλλο. Ταλαιπωρηθηκα κ εγώ πολύ πριν κάνω το γιο μου κ ξέρω πολύ καλά πως είναι η ψυχολογία στις περιπτώσεις αυτές. 

Εμένα μ έχει πιάσει άγχος ξαφνικά για την τρίτη που έχουμε γιατρό. Ελπίζω να ακούσουμε την πολυπόθητη καρδούλα κ να πάνε όλα κατ ευχήν. Δεν περνάνε οι μέρες πάλι! 

@Jo sephine  αυτό με τον καφέ είναι το χειρότερο μου. Στη δουλειά χωρίς καφέ δεν βγαίνει η μέρα αλλά μια που τον φτιάχνω κ μια που αηδιάζω τρομερά να τον πιω κ μένω νυσταγμενη όλη μέρα! Εσυ με τη δουλεια τι εκανες τελικα πηρες αδεια?Αυχενική πότε έχεις?


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 Καλως την! Απ ότι καταλαβαίνω περάσατε τέλεια! Εμείς θα πάμε σε 2 εβδομάδες διακοπες. Τις περιμένουμε πως κ πως! Αυχενική έχω μάλλον 23 Αυγούστου. Δεν έχω κλείσει ακόμη. Το είδαμε όμως το μικρακι μας μέσα στη βδομάδα που μας πέρασε κ είναι μια χαρά! Εσύ πως εισαι τώρα που μπήκες δεύτερο τρίμηνο?


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ωραία περάσαμε... Κουράστηκα λίγο αλλά γέμισα μπαταρίες :-D

Με το καλό ή αυχενική σου!! :-D:-D:-D Είναι το πρώτο μαξιλαράκι..

Δεν έχω κάποια διαφορά για την ώρα... Δεν είχα περίεργα συμπτώματα ευτυχώς... Μόνο ότι ξεκίνησα σίδηρο κ χειροτέρεψε το θέμα με την τουαλέτα... :?


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

@Konsta15, τέλεια που ακούσατε καρδούλα! Μπράβο, άντε τώρα διακοπές και μετά αυχενική! Εμείς άδεια για διακοπές πήραμε, πήγαμε και περάσαμε τέλεια, χθες γυρίσαμε, οπότε τώρα πάλι τα κεφάλια μέσα! Για την εγκυμοσύνη αν εννοείς άδεια, ξεκουράστηκα μια εβδομάδα, αλλά κατά τ' άλλα, θα αργήσω να πάρω, προτιμώ δουλειά για την ώρα γιατί έχω μόνο λίγους μήνες που γύρισα, περίπου 6 απ' το γιο μου. Οπότε ας συνεχίσω και θα δείξει αναλόγως αντοχών.

@ekrs, ωραία η Ηρακλειά; Πήρες μια τζουρίτσα από Κυκλάδες!

Εμείς γυρίσαμε χθες, πήγαμε Φοινικούντα, παραλία εκπληκτική εκεί που μέναμε (όχι στο χωριό μέσα) και υπέροχες διακοπές, ειλικρινά δεν περίμενα να ξεκουραστώ κιόλας με τον σίφουνά μου πάνω στα ντουζένια του! Αλλά πραγματικά επειδή ήμασταν σε δωμάτιο αλλά σε κάμπινγκ τα είχαμε όλα χωρίς αυτοκίνητο στα πόδια μας, παιδική χαρά, θάλασσα, σούπερ μάρκετ και ταβερνάκι με πολύ ωραίο φαγητό. Και η παραλία πεντακάθαρη με χοντρή άμμο. Για τα παιδάκια ιδανικά με τόση πιτσιρικαρία να τριγυρίζει. Αυτά! Ανυπομονώ κι εγώ σε μια εβδομάδα για την αυχενική μου!

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!

@Jo sephine ακούγεται τέλειο το μέρος που πηφάτε! Λατρεύω το κάμπινγκ. Ο μικρός πως ήταν μέσα στη σκηνή? Βολευτηκατε με αλλαγές πάνας ντουζ κλπ? Πολύ καλή επιτυχία στην αυχενική σου!! Πότε ακριβώς είναι? 

@ekrs μια χαρά κ εσείς στην ηρακλεια! Κ του χρόνου με τα μωράκια μας! Αχ αυτό το θέμα με την τουαλέτα είναι βραχνάς. Έχω τουμπανιασει ένα μήνα τώρα. Έχω τρομερή δυσφορία από το τουμπανιασμα κ δεν με πιανει τπτ.. σορυ αλλα αν έχετε βρει κάποιον καλό τρόπο δώστε τα φώτα σας δεν έχω ρούχα να βάλω το εννοώ! !

Εσείς πρηξιμο πρώτου τριμήνου έχετε? Εγώ πάρα πολύ κ αισθάνομαι ασχημα καλοκαιριατικα αλλά δεν μπορω να κάνω κ κάτι. ΤΟ πρόσωπο μου έχει γίνει ολοστρογγυλο.. Η κοιλιά αστο.. Στο πρώτο μου ήταν χειμώνας κ δεν με είχε ενοχλήσει τόσο! 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Πλέον τρώω δύο ακτινίδια την μέρα κ κάπως έστρωσε το θέμα τουαλέτα. Εγώ νομίζω δεν είμαι πρησμένη παρά μόνο στην κοιλιά λόγω κατακράτησης, δυσκοιλιότητας και πιστεύω παίζουν ρόλο και οι ενέσεις... Κ φυσικά επειδή έχω κόψει το γυμναστήριο έχω χαλαρώσει..


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...