Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

Kαλησπέρα, @Konsta15 μου, ήμασταν σε δωμάτιο με κουζινούλα μέσα σε κάμπινγκ, αλλά είδα πολλά μωράκια σε σκηνές, μια χαρά βολεύονταν! Αν αρέσει στους γονείς, τα πιτσιρίκια το ευχαριστιούνται τρελά! Λίγη οργάνωση θέλει μόνο. Αυχενική έχω στις 8 Αυγούστου, ελπίζω όλα να 'ναι καλά και θα σας γράψω νέα. Καλή επιτυχία και στη δική σου με ένα ολόγερο μωράκι!

Πρήξιμο εγώ δεν είχα ούτε στην πρώτη μέχρι το τέλος ούτε και τώρα βλέπω κάτι. Κοιλίτσα εγκυμοσύνης όμως κάτι έχει αρχίσει ήδη να φαίνεται (ενώ στο γιο μου στους 6 μήνες άρχισε) και τώρα μάλιστα είναι και ψηλά ψηλά! Στο γιο μου ήταν πολύ χαμηλή.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες κ καλώς σας βρήκα! :) Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ κ στο κλαμπ των εγκύων. Τώρα βρίσκομαι στην 13η εβδομάδα κ ημερομηνία τοκετού 12 Φεβρουαρίου. Από συμπτώματα είχα αναγούλες οι οποίες ευτυχώς σταμάτησαν κ η κούραση καλά κρατεί! Θα ήθελα να σας ρωτήσω για την διάθεση σας, έχετε κ εσείς σκαμπανεβάσματα; :-( Γιατί εμένα με έχουν τρελάνει.. εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! 


nEOBp1.png

Link to comment
Share on other sites

@Stephanie13 καλωσηρθες! 13 εβδομάδων φαντάζομαι έχεις ήδη κάνει αυχενική κ όλα καλά. Πρώτο παιδάκι? Κούραση κ διάθεση μια έτσι μια αλλιώς όπως τα λες. Υπομονή δεν έχω κ μου πέφτει κ η πίεση πολύ κ έχω κ άλλο μωρό να φροντίσω κ γίνεται πανικός. Θα περάσει ο καιρός τι να κάνουμε! 

@Jo sephine 2 μέρες μείνανε μόνο! Κ εγώ θα πάω τρίτη να το δουμε κ να κλείσω αυχενική. Με το καλό κ στις 2 μας!


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυχενική θα πάω να κάνω την Πέμπτη. Βρίσκομαι στην Αγγλία κ εδώ έχουν τελείως διαφορετικό σύστημα. Εδώ κάνουν τον πρωτο υπέρηχο όταν είσαι 12 εβδομάδων. Μου είχαν κλείσει ραντεβού τρεις εβδομάδες πριν κ έκανα τον πρωτο  υπέρηχο αλλά τελικά ήμουν 10 εβδομάδων κ δεν μπορούσε να φανεί κατι όποτε θα πάω εκ νέου την Πέμπτη. Η αυχενική διαφάνεια είναι αυτο που λένε για σύνδρομο νταουν; ναι είναι το πρωτο μου παιδάκι κ δεν έχω ιδέα! Μου είπαν πως άμα θέλω να κάνω κ αιματολογικές για να δούμε πόσες πιθανότητες υπάρχουν για σύνδρομο νταουν, αλλά το αφήνουν πάνω μου. 


nEOBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! @Stephanie13 καλωσόρισες!! Ναι, αυτή είναι η αυχενική. Εξετάζουν για χρωμοσωμική ανωμαλία το έμβρυο. Καλό είναι να κάνεις κ αιματολογικές. Το αίμα του εμβρύου είναι ανιχνεύσιμο στο αίμα σου αυτές τις εβδομάδες.

Εμείς πήγαμε σήμερα να δούμε το μωράκι μας. Επιβεβαιώσαμε ότι είναι αγοράκι :-D:-D:-D Από τέλος του μήνα θα ξεκινήσουμε κ τις αγορές για το δωμάτιο κ βάψιμο...

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;; Καλή επιτυχία στην αυχενική σας @Jo sephine & @Konsta15... Αααα και σε σένα @Stephanie13!!

 


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/8/2017 at 4:03 ΠΜ, ekrs είπε:

@ekrs Καλως σας βρηκα και με το καλο και ο μπεμπης σας! :-D Μεθαυριο θα παω για την εξεταση και θα επανελθω με νεοτερα! ελπιζω να πανε ολα καλα σε ολες! 

 

 

  • Μου αρέσει 1

nEOBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

@Stephanie13, με το καλό το μωρό σου! Τις αιματολογικές να τις κάνεις όντως, την ίδια μέρα με την αυχενική (για να μπορεί να συσχετιστεί με τα αποτελέσματα της αυχενικής), papp A λέγονται εδώ οι αιματολογικές.

Σήμερα έχουμε την αυχενική μας εμείς, σας ευχαριστώ για τις ευχές! Από διάθεση εμείς καλά τα πάμε, φροντίζει ο σπόρος μας ο μεγάλος, από κούραση επίσης, χαχαχα, πάλι αυτός!

  • Μου αρέσει 1

vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Jo sephine ευχαριστω πολυ! κ εσας με το καλο το νεο μελος! Εμενα η διαθεση μου εστρωσε αλλα το στομαχι μου δεν λεει να στρωσει! :-P υπομονη! μου ειπαν πως στο δευτερο τριμηνο ειναι καλυτερα αλλα κι αυτο νομιζω πως στη καθε γυναικα διαφερει. 


nEOBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 

@Jo sephine καλή επιτυχία! Περιμένουμε τα νέα σου!

@Stephanie13 έχω ακούσει ότι στην Αγγλία είναι αλλιώς τα συστήματα. Καλή επιτυχία κ σε σένα για μεθαυριο!

@ekrs μια χαρά ο μικρος! Πολύ σύντομα σας ξαναείδε ο γιατρός. Θα πηγαινετε τόσο συχνά? 

Εμείς μόλις γυρισαμε από γιατρό. Είδαμε κ εμείς το μικρακι μας! Μια χαρά είναι κουνουσε χεράκια ποδαρακια μια γλύκα!! Αυχενική σε 2 εβδομάδες! 

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Konsta15 είπε:

Καλησπέρα! 

@Jo sephine καλή επιτυχία! Περιμένουμε τα νέα σου!

@Stephanie13 έχω ακούσει ότι στην Αγγλία είναι αλλιώς τα συστήματα. Καλή επιτυχία κ σε σένα για μεθαυριο!

@ekrs μια χαρά ο μικρος! Πολύ σύντομα σας ξαναείδε ο γιατρός. Θα πηγαινετε τόσο συχνά? 

Εμείς μόλις γυρισαμε από γιατρό. Είδαμε κ εμείς το μικρακι μας! Μια χαρά είναι κουνουσε χεράκια ποδαρακια μια γλύκα!! Αυχενική σε 2 εβδομάδες! 

Μας έχει πει μια φορά το μήνα σε γενικές γραμμές. Τώρα το κάναμε στις 3 εβδομάδες με άλλο γιατρό λόγω άδειας του δικού μου κ επειδή την άλλη εβδομάδα που θα έρθει θα λείπουμε. Αλλά σε δύο εβδομάδες θα ξαναπάμε λογικά για να μου γράψει εξετάσεις οπότε θα κάνουμε κ υπέρηχο πάλι. :-D

Μπράβο για το μικρουλι σας!!! Τώρα που αρχίζει και φαίνεται πιο καλά είναι τέλειο!! Με το καλό ή αυχενική σας!! Το πρώτο μαξιλαράκι :cool:


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα, κοριτσια μου! Φυγαμε μετα την αυχενικη για εξοχικα κ εδω το γουαι φαι ειναι οπου το βρεις!

Ειδαμε το μπουμπουκακι μας, αραχτουλι με τα χερια πισω απ το κεφαλι! Μετα εκοψα 2 βολτες κ ευτυχως γυρισε να δουμε κ μουτρακι. Τσουτσουνακι δεν ειδαμε! Οποτε η μας το φυλαει για αργοτερα η ειναι μια μπουμπου!!! Καλη επιτυχια κ στα υπολοιπα κοριτσια, εμεις τωρα σε 3 εβδομάδες θα το ξαναδουμε στο γιατρο μας αυτη τη φορα. 

  • Μου αρέσει 2

vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είδαμε κ εμείς το μπουμπούκι μας εχθές! Όλη την ώρα κουνιόταν! Ανήσυχο πνεύμα :-D τώρα θα ξανα πάμε 5 Οκτωβρίου που θα δούμε κ τι είναι. Το μόνο που με απασχολεί είναι οι αναγούλες. Αναγκάστηκα να φύγω από τη δουλειά γιατί ήμουν πολύ χάλια. Εσείς τι κάνετε; πως τα βγάζετε πέρα στη δουλειά;  :-(

  • Μου αρέσει 1

nEOBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα! Συγχαρητήρια για τις αυχενικες σας!! Πολύ όμορφα νέα!

Στεφανι με τη δουλειά άρχισαν τα δύσκολα. Τώρα είμαι σε άδεια αλλά ειμαι χάλια λόγω ενός σοβαρού προβληματος υγείας που έχω. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πρέπει να σταματήσω κ εγώ ένα διάστημα γτ είναι επικίνδυνο κ γία μένα κ για το μωρό. Θα δούμε. 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Konsta15 περαστικά σου εύχομαι κι όλα να πάνε καλά! Όπως είπε κ η @ekrs πιο πάνω ότι χρειαστει για σένα κ για το μωράκι.. υπομονή κ όλα θα φτιάξουν! 

Εγω δουλεύω 10ωρα σε παιδικο σταθμό κ είναι εξαντλητικό. Μάλλον ο οργανισμός μου δεν το αντέχει γιατί μόνο στη δουλειά έχω αναγούλες. Όσο είμαι σπίτι κ ξεκουράζομαι είμαι μια χαρά. 


nEOBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...