Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Υπομονή κάνω και εγώ και η ψυχολογία στα πατώματα,δεν έχω καθόλου καλό προαίσθημα για αύριο..εσύ πότε θα κάνεις τεστ?

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , xristina55 είπε:

Κοριτσια απο 11 προχτες πηγε 24 ,ναι μεν διπλασιαστηκε αλλα εξακολουθει να ειναι τραγικα χαμηλη...τελευταια περιοδος 21/5 με σταθερο κυκλο 28-29 ημερων ,τελευταια επαφη 5/6 στην Κερκυρα οπου εκανα κ τα πρωτα μπανια κ ενιωσα οτι παγωσε το συμπαν !ουτε ωορηξια ενιωσα ουτε τπτ κ ελεγα αποκλειεται να πιασω αυτο το μηνα...μηπως καθυστερησε η ωορηξια μου κ εγινε στην 18η μερα πχ γι αυτο οι τοσο χαμηλες χοριακες?ειναι η μονη μου ελπιδα πραγματικα...γιατι με 3 μερες καθυστερηση δ δικαιολογειται 24 χοριακη

Filicine παιρνω κ γω ηδη πριν την εγκυμοσυνη ,ειναι οτι καλυτερο λενε οι γιατροι ALEXIA92 σιδηρο θα παρεις οπωσδηποτε!κ θα τρως καλα γιατι εχεις να θρεψεις πολυ κοσμο τωρα :-)

Θα ανέβει θα δείς!!!Να ξεκουράζεσαι κ ολα θα πάνε τέλεια εχε αυτό στο μυαλό σου οτι είσαι έγκυος ετσι να σκεφτεσαι κ ποτέ δεν ξέρεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σταματησα ηδη να πηγαινω στη δουλεια γιατι ειναι πολυ κουραστικο και δυσκολο το περιβαλλον,ξαπλωνω στον καναπε κ περιμενω το θαυμα..τα καφε που ειχα 3 μερες ευτυχως σταματησαν

Την παρασκευη λογικα κοντα στο 100 δ πρεπει να παει ?αν διπλασιαστει απλα παλι δλδ 50 μεχρι να φτασει τα 1000 θα χετε γεννησει ολες!! :-):-)

Link to comment
Share on other sites

@xristina55, έτσι ξεκινούν όλες στην αρχή και μετά αυξάνονται γεωμετρικά και όντως μπορεί να έγινε και κάπως καθυστερημένα η σύλληψη αν δεν έχεις και τόσο σταθερούς κύκλους και να πήγες σχετικά νωρίς στο μικροβιολογικό. Ο γιατρός τι είπε για τη δεύτερη; Πότε θα σε δει; Στον γιο μου πάντως, ενώ είχα κύκλους 24 ημερών όλο τον προηγούμενο χρόνο, εκείνο το μήνα ως διά μαγείας ο κύκλος μου ήταν 31 ημερών με ωορρηξία που έγινε την 20ή ημέρα και τον συλλάβαμε! Όλα είναι πιθανά, ακόμα και στους πιο σταθερούς κύκλους.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Jo sephine είπε:

@xristina55, έτσι ξεκινούν όλες στην αρχή και μετά αυξάνονται γεωμετρικά και όντως μπορεί να έγινε και κάπως καθυστερημένα η σύλληψη αν δεν έχεις και τόσο σταθερούς κύκλους και να πήγες σχετικά νωρίς στο μικροβιολογικό. Ο γιατρός τι είπε για τη δεύτερη; Πότε θα σε δει; Στον γιο μου πάντως, ενώ είχα κύκλους 24 ημερών όλο τον προηγούμενο χρόνο, εκείνο το μήνα ως διά μαγείας ο κύκλος μου ήταν 31 ημερών με ωορρηξία που έγινε την 20ή ημέρα και τον συλλάβαμε! Όλα είναι πιθανά, ακόμα και στους πιο σταθερούς κύκλους.

Ο γιατρος μου δεν μου δινει κ πολλες ελπιδες...περιμενει την μετρηση της παρασκευης κ θα με δει την επομενη παρασκευη

Σε αυτο για τους κυκλους εχεις απολυτο δικιο απλα μου κανει εντυπωση γιατι τελευταια επαφη αυτο τον μηνα ειχαμε την 16η μερα μου  ,μπορει να γινε συλληψη τοσες μερες μετα??κανενα μπαγιατικο βλεπω να επεζησε κ ετοιμαζω το αλιεν 2 !

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μωρέ, δεν μπαγιατεύουν αυτά, απλώς επιβιώνουν τα πιο ανθεκτικά (δηλ. τα κορίτσια :-D με το ΧΧ χρωμόσωμα) με το πέρασμα των ημερών. Δηλαδή εννοείς να έζησε 2 μέρες μετά; Εμάς πάντως αυτό το μήνα έτσι νομίζω ότι έγινε, τελευταία επαφή είχα τη 12η μέρα του κύκλου, μετά φύγαμε για διακοπές εγώ και ο μπέμπης μου και ωορρηξία έκανα τη 14η (μπορεί και 15η) επιβεβαιωμένη με τεστ ωορρηξίας. Και σίγουρα επιβιώνουν και περισσότερες μέρες από 2.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστινακι υπομονήηηη κατσε να κλωσαμε μαζι....εαν ειναι να γινει κοριτσι το σπορακι μια χαρά θα πάει!! Αντε η ροζούλα σου ερχεται μια κοράκλα τεράστια!!

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα χαιρομαι που ανεβηκε.δ θεωρω οτι ειναι τοσο χαμηλη

Στο parents εγραφε μια κοπελα που ειχε πολλες βιοχημικες.νομιζω επαιρνε προγεστερονη αλλα εκανε κ ενεσεις πριν την ωορρηξια.tsarli ονομα αν θες να ψαξεις

50θα πρεπει να ειναι.κ αν συνεχισει με αργους ρυθμους σε καμια δεκαρια μερες θα δεις σακο.πρεπει να παει πανω απο χιλια

Μεχρι κ 5μερες αντεχει το σπερμα κ 1το ωαριο.κ η εμφυτευση μπορει να γινει 5-12μερες μετα

Με "παλιο" σπερμα λενε πιανεις κοριτσι γτ ειναι ανθεκτικα

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως λεω κ γω ,οτι καθομαι κ κλωσαω !ο αντρας μου εχει λυσσαξει για γιο λες κ θα τον παραγγειλουμε ,ας ειναι γερο κ οτι θελει ας ειναι !το αγχος μου μονο πρεπει να καταπολεμησω γιατι αυτη η αγωνια με σκοτωνει μεχρι να το δουμε στον υπερηχο

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πάνω από 60 την Παρασκευή  πάει καλά η εγκυμοσύνη να το ξέρεις.... ίσως δεν έκανες ωορρηξία στις 5 αλλά στις 11 Ιουνίου και αργεί να φανεί ακόμα ηρέμησε κ όλα θα πάνε καλά..


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, xristina55 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου !ειστε ολες καλα??σε 4 ωρες βγαινει η κρισιμη μετρηση,wish me luck !! :-)

Καλημέρα να είναι όλα τελεια μέσα απο την ψυχή μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? Dimitras πήγες για υπέρηχο? Xristina55 όλα θα πάνε τέλεια στο εύχομαι ολοψυχα... Εγώ πήρα σήμερα τα αποτελέσματα ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ λοιπόν έχω 46.9 αιματοκρίτη αλλά είναι αναμένομενο να πέσει δραματικά όλα τα άλλα βγήκαν καλά έχω περάσει μεγαλοκυταροιο στο παρελθόν και ερυθρα τοξόπλασμα αρνητικό θυροειδης άψογος ζάχαρο γλυκοζηλιωμενη καλή... Και μου έκανε και αντίσταση στην ινσουλίνη γιατί ειμαι λίγο χοντρούλα σύμφωνα με το bmi μου άψογη και αυτή... συνεχίζω σίδηρο και filicine... έκλεισα ραντεβού για μη επεμβατικο προγενετικο έλεγχο απλή αιμοληψία δλδ και αυχενικη διαφανεια αν και έχουμε καιρό μπροστά μας ο συγκεκριμένος έμβρυολογος έχει πολύ κόσμο οπότε το έκλεισα από τώρα για όταν θα είμαι 12κ4 εβδομάδων 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου 56...λες κ πολλαπλασιαζεται με το κομπιουτερακι επι 2 ,ποτε θα παρεις μπρος επιτελους??ξεκιναω αντιπηκτικες κ κορτιζονη μηπως δουμε κανενα φως...

Alexia92 σουπερ ο αιματοκριτης παντως! Χαιρομαι που προχωρατε ολες καλα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μπρος μετά τις εκατοντάδες μου έχει πει ο γιατρός μου. Εμένα μου φαίνεται παραπάνω από καλή η εξέλιξη, αν έλεγες 40, θα έλεγα οκ, αλλά με 56 πιστεύω μπορείς να χαίρεσαι, όσο κι αν καταλαβαίνω ότι είσαι συγκρατημένη, όπως και όλες μας άλλωστε. Γενικώς κατά 60-70% αύξηση στο 48ωρο είναι καλή, κι εσένα είναι και παραπάνω.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...