Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Και ευω ήθελα δυο για μεγαλύτερες πιθανότητες αλλά μ είπαν όχι … δεν πειραζει !!!! Δ ξέρω είμαι ένα βήμα να πάω φαρμακειο ένα περναω απέξω κ δ κοιτάω καν μέσα …. Μόνο μην βγει αρνητικό κ μ Παει όλη η εβδομάδα χάλια τίποτα άλλο δ με κρατάει …

      15 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Η χοριακη μ είναι την Παρασκευή της εβδομάδας που μας έρχεται ….

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, lizard12 είπε:

Εγώ 42,9 θετικό.  Βιάστηκα και πήγα 1 μερα νωρίτερα.  Μάλλον οι δικοί σου έχουν πολύ κόσμο.  Εμένα 2 χρόνια τώρα με ξέρει,  έχω κάνει άπειρες εξετάσεις κ 1η φορά χοριακη οπότε αυτή ίσως είχε περισσότερη αγωνία από μένα. Το έβγαλε κατευθείαν.  Περιμένω τα ευχάριστα σου

Μπράβο κορίτσι μου!!!!!! Ευχομαι όλα να πάνε τ ε λ ε ι α!!!!!!!!! Θα δεις θα διπλασιάζεται κ θα έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!! :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, lizard12 είπε:

Εγώ 42,9 θετικό.  Βιάστηκα και πήγα 1 μερα νωρίτερα.  Μάλλον οι δικοί σου έχουν πολύ κόσμο.  Εμένα 2 χρόνια τώρα με ξέρει,  έχω κάνει άπειρες εξετάσεις κ 1η φορά χοριακη οπότε αυτή ίσως είχε περισσότερη αγωνία από μένα. Το έβγαλε κατευθείαν.  Περιμένω τα ευχάριστα σου

Αχ τι καλάααααα!!! Μπράβο!!! Υπέροχα νέα!!! Συγχαρητήριααααααα!!!! ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Αχ τι καλάααααα!!! Μπράβο!!! Υπέροχα νέα!!! Συγχαρητήριααααααα!!!! ❤️❤️❤️

 Ευχαριστώ κ συγγνώμη που δε σας περίμενα χαχαχα.  Εσείς όμως αύριο θα έχετε μεγαλύτερα νούμερα οποτε οκ, θα με περάσετε!! Ανυπομονώ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα ❤️ είναι πρώτη φορά που γράφω. κάνω προσπάθεια για παιδάκι εδώ και σχεδόν τρία χρόνια με εξωσωματική. την πρώτη φορά που έκανα εμβρυομεταφορά είχα αρνητική χοριακή, την δεύτερη φορά που έκανα εμβρυομεταφορά είχα θετική χοριακή και μετά από δυο μέρες έπεσε η τιμή Και μηδένισε και τώρα βρίσκομαι στην τρίτη μου προσπάθεια, Μετά από ένα χρόνο ωοληψίες προσπαθώντας να μαζέψω δύο Καλές βλαστοκύστες! Επιτέλους το Σάββατο 23/5/2020 έκανα εμβρυομεταφορά με δύο βλαστοκύστες είχα πολλούς πόνους χαμηλά μέχρι και χθες,Τρίτη και σήμερα δε νιώθω τίποτα απολύτως. εννοείται ότι αυτή η αβεβαιότητα Με έχει τρελάνει από την αγωνία. Υπάρχει ο φόβος του γνωστού αρνητικού αποτελέσματος με όλα τα συνακόλουθα καιΦυσικά δεν μπορώ να κάνω κάτι, παρά να ελπίζω και να περιμένω για το θετικό αποτέλεσμα! Υπάρχει κάποια κοπέλα που μετά την έμβρυομεταφορά δεν είχε κανένα σύμπτωμα; ούτε στήθος, ούτε πόνους;

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 said:

Καλώς σας βρήκα ❤️ είναι πρώτη φορά που γράφω. κάνω προσπάθεια για παιδάκι εδώ και σχεδόν τρία χρόνια με εξωσωματική. την πρώτη φορά που έκανα εμβρυομεταφορά είχα αρνητική χοριακή, την δεύτερη φορά που έκανα εμβρυομεταφορά είχα θετική χοριακή και μετά από δυο μέρες έπεσε η τιμή Και μηδένισε και τώρα βρίσκομαι στην τρίτη μου προσπάθεια, Μετά από ένα χρόνο ωοληψίες προσπαθώντας να μαζέψω δύο Καλές βλαστοκύστες! Επιτέλους το Σάββατο 23/5/2020 έκανα εμβρυομεταφορά με δύο βλαστοκύστες είχα πολλούς πόνους χαμηλά μέχρι και χθες,Τρίτη και σήμερα δε νιώθω τίποτα απολύτως. εννοείται ότι αυτή η αβεβαιότητα Με έχει τρελάνει από την αγωνία. Υπάρχει ο φόβος του γνωστού αρνητικού αποτελέσματος με όλα τα συνακόλουθα καιΦυσικά δεν μπορώ να κάνω κάτι, παρά να ελπίζω και να περιμένω για το θετικό αποτέλεσμα! 

Εύχομαι να είναι και η τυχερή σου αυτή η φορά ! 
Λίγη υπομονή και λίγη πίστη και θα περάσουν οι μέρες ... τα λέω για να τα διαβάζω κι εγώ αφού κι εγώ στις 4/6 έχω χοριακή και μέχρι τότε στην αβεβαιότητα θα είμαι ψάχνοντας για σημάδια , ενώ πριν κάποιες ώρες έγραφα σε μια άλλη κοπέλα ότι σημάδια δεν υπάρχουν ... 

Θα κάνουμε παρέα εδώ η μια στην άλλη και θα περάσουν οι μέρες... ;) 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Καλώς σας βρήκα ❤️ είναι πρώτη φορά που γράφω. κάνω προσπάθεια για παιδάκι εδώ και σχεδόν τρία χρόνια με εξωσωματική. την πρώτη φορά που έκανα εμβρυομεταφορά είχα αρνητική χοριακή, την δεύτερη φορά που έκανα εμβρυομεταφορά είχα θετική χοριακή και μετά από δυο μέρες έπεσε η τιμή Και μηδένισε και τώρα βρίσκομαι στην τρίτη μου προσπάθεια, Μετά από ένα χρόνο ωοληψίες προσπαθώντας να μαζέψω δύο Καλές βλαστοκύστες! Επιτέλους το Σάββατο 23/5/2020 έκανα εμβρυομεταφορά με δύο βλαστοκύστες είχα πολλούς πόνους χαμηλά μέχρι και χθες,Τρίτη και σήμερα δε νιώθω τίποτα απολύτως. εννοείται ότι αυτή η αβεβαιότητα Με έχει τρελάνει από την αγωνία. Υπάρχει ο φόβος του γνωστού αρνητικού αποτελέσματος με όλα τα συνακόλουθα καιΦυσικά δεν μπορώ να κάνω κάτι, παρά να ελπίζω και να περιμένω για το θετικό αποτέλεσμα! Υπάρχει κάποια κοπέλα που μετά την έμβρυομεταφορά δεν είχε κανένα σύμπτωμα; ούτε στήθος, ούτε πόνους;

Πόσο χρονών είσαι κορίτσι μου; Εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου φορά. Εγώ στην τελευταία εμβρυομεταφορά δεν ένιωθα τίποτα κανένα σύμπτωμα αφού ήμουν σίγουρη για το αρνητικό..... Αλλά ήμουν μια χαρά έγκυος.... αλλά δυστυχώς δεν κρατήθηκε το εμβρυάκι. Έμεινες έγκυος μια φορά θα ξαναγίνει να είσαι σίγουρη και θετική. Πού έκανες την προσπάθεια σου;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου εύχομαι και σε σένα καλά αποτελέσματα και μια μεγάλη Β χοριακή

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Πόσο χρονών είσαι κορίτσι μου; Εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου φορά. Εγώ στην τελευταία εμβρυομεταφορά δεν ένιωθα τίποτα κανένα σύμπτωμα αφού ήμουν σίγουρη για το αρνητικό..... Αλλά ήμουν μια χαρά έγκυος.... αλλά δυστυχώς δεν κρατήθηκε το εμβρυάκι. Έμεινες έγκυος μια φορά θα ξαναγίνει να είσαι σίγουρη και θετική. Πού έκανες την προσπάθεια σου;

Είμαι 39 χρονών και την προσπάθεια Αυτήν τη φορά την έκανα στο  ΜΗΤΕΡΑ. 

Just now, chris79 είπε:

Εύχομαι να είναι και η τυχερή σου αυτή η φορά ! 
Λίγη υπομονή και λίγη πίστη και θα περάσουν οι μέρες ... τα λέω για να τα διαβάζω κι εγώ αφού κι εγώ στις 4/6 έχω χοριακή και μέχρι τότε στην αβεβαιότητα θα είμαι ψάχνοντας για σημάδια , ενώ πριν κάποιες ώρες έγραφα σε μια άλλη κοπέλα ότι σημάδια δεν υπάρχουν ... 

Θα κάνουμε παρέα εδώ η μια στην άλλη και θα περάσουν οι μέρες... ;)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου εύχομαι και σε σένα καλά αποτελέσματα και μια μεγάλη Β χοριακή


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου εύχομαι και σε σένα καλά αποτελέσματα και μια μεγάλη Β χοριακή

Είμαι 39 χρονών και την προσπάθεια Αυτήν τη φορά την έκανα στο  ΜΗΤΕΡΑ. 

Είσαι μία χαρά. Άραξε τώρα δες ταινίες βόλτες χαλαρά κι άσε τα εμβρυακια να φωλιάσουν!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Είσαι μία χαρά. Άραξε τώρα δες ταινίες βόλτες χαλαρά κι άσε τα εμβρυακια να φωλιάσουν!

Το μια χαρά, είναι σχετικό, γιατί όπως λένε και οι γιατροί Σχεδόν έχουν πεθάνει τα ωάρια μου στα 39! Επειδή με ρώτησες για το που την έκανα ήθελα απλά να σου πω ότι την πρώτη φορά το έκανα στη ΜΥΙΑ  στο ναυτικό νοσοκομείο Αθηνών το οποίο Αποδείχτηκε Άπειρο, άσχετο και χωρίς οργάνωση! την δεύτερη την Έκανα στο ΓΕΝΕΣΙΣ, Το οποίο με αντιμετώπισαν ως «έλα μωρέ μία ακόμα είσαι εσύ, Σιγά μην ασχοληθούμε πολύ με σένα» και τώρα στο μητέρα!  είδα την διαφορά την τεράστια διαφορά!!! και εύχομαι αυτή τη φορά να πετύχει! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 said:

Καλώς σας βρήκα ❤️ είναι πρώτη φορά που γράφω. κάνω προσπάθεια για παιδάκι εδώ και σχεδόν τρία χρόνια με εξωσωματική. την πρώτη φορά που έκανα εμβρυομεταφορά είχα αρνητική χοριακή, την δεύτερη φορά που έκανα εμβρυομεταφορά είχα θετική χοριακή και μετά από δυο μέρες έπεσε η τιμή Και μηδένισε και τώρα βρίσκομαι στην τρίτη μου προσπάθεια, Μετά από ένα χρόνο ωοληψίες προσπαθώντας να μαζέψω δύο Καλές βλαστοκύστες! Επιτέλους το Σάββατο 23/5/2020 έκανα εμβρυομεταφορά με δύο βλαστοκύστες είχα πολλούς πόνους χαμηλά μέχρι και χθες,Τρίτη και σήμερα δε νιώθω τίποτα απολύτως. εννοείται ότι αυτή η αβεβαιότητα Με έχει τρελάνει από την αγωνία. Υπάρχει ο φόβος του γνωστού αρνητικού αποτελέσματος με όλα τα συνακόλουθα καιΦυσικά δεν μπορώ να κάνω κάτι, παρά να ελπίζω και να περιμένω για το θετικό αποτέλεσμα! Υπάρχει κάποια κοπέλα που μετά την έμβρυομεταφορά δεν είχε κανένα σύμπτωμα; ούτε στήθος, ούτε πόνους;

Καλώς ήρθες κ καλη επιτυχία! Ειναι δύσκολος ο δρόμος αλλα ευχόμαστε όλες να εχει αίσιο τέλος 

Just now, Renaki80 said:

Το μια χαρά, είναι σχετικό, γιατί όπως λένε και οι γιατροί Σχεδόν έχουν πεθάνει τα ωάρια μου στα 39! Επειδή με ρώτησες για το που την έκανα ήθελα απλά να σου πω ότι την πρώτη φορά το έκανα στη ΜΥΙΑ  στο ναυτικό νοσοκομείο Αθηνών το οποίο Αποδείχτηκε Άπειρο, άσχετο και χωρίς οργάνωση! την δεύτερη την Έκανα στο ΓΕΝΕΣΙΣ, Το οποίο με αντιμετώπισαν ως «έλα μωρέ μία ακόμα είσαι εσύ, Σιγά μην ασχοληθούμε πολύ με σένα» και τώρα στο μητέρα!  είδα την διαφορά την τεράστια διαφορά!!! και εύχομαι αυτή τη φορά να πετύχει! 

Με ποιον γιατρό ήσουν στο γενεσις; κ εγω εχω αλλάξει 3 κέντρα δυστυχώς 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Moana είπε:

Καλώς ήρθες κ καλη επιτυχία! Ειναι δύσκολος ο δρόμος αλλα ευχόμαστε όλες να εχει αίσιο τέλος 

Με ποιον γιατρό ήσουν στο γενεσις; κ εγω εχω αλλάξει 3 κέντρα δυστυχώς 

Το Παράλογο με μένα είναι ότι δεν είχα πρόβλημα από τον γιατρό Αλλά από τους εμβρυολόγους του ΓΕΝΕΣΙΣ και το ΓΕΝΕΣΙΣ σαν κέντρο! Έχω τον ίδιο γιατρό, που συμπεριφέρθηκε άψογα, κύριος και υπεύθυνος και απλά άλλαξα κλινική! ο γιατρός μου είναι ο Κελλάρης Βασίλης!! Θα μπορούσε άνετα μου είχε φάει πολλά λεφτά! θα μπορούσε άνετα να με είχε βάλει σε μια διαδικασία απίστευτη αλλά προτίμησε να μου μιλήσει ειλικρινά και εγώ αυτό το εκτίμησα απίστευτα!!


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Το Παράλογο με μένα είναι ότι δεν είχα πρόβλημα από τον γιατρό Αλλά από τους εμβρυολόγους του ΓΕΝΕΣΙΣ και το ΓΕΝΕΣΙΣ σαν κέντρο! Έχω τον ίδιο γιατρό, που συμπεριφέρθηκε άψογα, κύριος και υπεύθυνος και απλά άλλαξα κλινική! ο γιατρός μου είναι ο Κελλάρης Βασίλης!! 

Χωρίς να σε φέρουμε σε δύσκολη θέση αναφέρεσαι  στο μπάχαλο γενικώς από τον κόσμο γιατί το έμβρυο λογικό του γεννεσις θεωρητικά είναι από τα καλύτερα.Τι να πω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλώς σας βρήκα ❤️ είναι πρώτη φορά που γράφω. κάνω προσπάθεια για παιδάκι εδώ και σχεδόν τρία χρόνια με εξωσωματική. την πρώτη φορά που έκανα εμβρυομεταφορά είχα αρνητική χοριακή, την δεύτερη φορά που έκανα εμβρυομεταφορά είχα θετική χοριακή και μετά από δυο μέρες έπεσε η τιμή Και μηδένισε και τώρα βρίσκομαι στην τρίτη μου προσπάθεια, Μετά από ένα χρόνο ωοληψίες προσπαθώντας να μαζέψω δύο Καλές βλαστοκύστες! Επιτέλους το Σάββατο 23/5/2020 έκανα εμβρυομεταφορά με δύο βλαστοκύστες είχα πολλούς πόνους χαμηλά μέχρι και χθες,Τρίτη και σήμερα δε νιώθω τίποτα απολύτως. εννοείται ότι αυτή η αβεβαιότητα Με έχει τρελάνει από την αγωνία. Υπάρχει ο φόβος του γνωστού αρνητικού αποτελέσματος με όλα τα συνακόλουθα καιΦυσικά δεν μπορώ να κάνω κάτι, παρά να ελπίζω και να περιμένω για το θετικό αποτέλεσμα! Υπάρχει κάποια κοπέλα που μετά την έμβρυομεταφορά δεν είχε κανένα σύμπτωμα; ούτε στήθος, ούτε πόνους;

Εγω,εγώ!!!Κανένα συμπτωμα,ουτε στηθος,χθες κατι καουρες απο σαλοσπιρ που το εκοψα και σημερα πόνος στη μεση ιδιος με οταν περιμένω περιοδο.

Τρωγομαι οτι δεν εγινε κατι πάλι και θελω σταματησω τα φαρμακα.Κατι τεστ που δειχνουν 6 μερες πριν δεν?????

Καναμε και ιδια μερα ετ.

Θα με κραξουν πάλι τα κορίτσια αλλα πιστεύω οτι καποιο διαφορετικο συμπτωμα θα ειχα δει.

Δευτερα για χοριακή αν κ μαλλον θ αδιαθετησω οπως πάντα στην ωρα μου,μέχρι τότε,οπως και τις προηγουμενες φορές!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εγω,εγώ!!!Κανένα συμπτωμα,ουτε στηθος,χθες κατι καουρες απο σαλοσπιρ που το εκοψα και σημερα πόνος στη μεση ιδιος με οταν περιμένω περιοδο.

Τρωγομαι οτι δεν εγινε κατι πάλι και θελω σταματησω τα φαρμακα.Κατι τεστ που δειχνουν 6 μερες πριν δεν?????

Καναμε και ιδια μερα ετ.

Θα με κραξουν πάλι τα κορίτσια αλλα πιστεύω οτι καποιο διαφορετικο συμπτωμα θα ειχα δει.

Δευτερα για χοριακή αν κ μαλλον θ αδιαθετησω οπως πάντα στην ωρα μου,μέχρι τότε,οπως και τις προηγουμενες φορές!!

Άστα και εγώ Δευτέρα πάω! ψάχνουμε να βρούμε αυτό το κάτι διαφορετικό, αυτό το κάτι που μπορεί να κάναμε λάθος, αυτό το κάτι που οργανισμός μας δεν δέχτηκε! καλή υπομονή, καλό κουράγιο και εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες μας. Όταν μάθεις να μου στείλεις το αποτέλεσμα με έβαλες και μένα σε αγωνία

Just now, anoulious είπε:

Χωρίς να σε φέρουμε σε δύσκολη θέση αναφέρεσαι  στο μπάχαλο γενικώς από τον κόσμο γιατί το έμβρυο λογικό του γεννεσις θεωρητικά είναι από τα καλύτερα.Τι να πω.. 

Απλά έχει τόσο πολύ κόσμο που δεν δίνουν τόσο σημασία και τόσο προσοχή σε ένα μέτριο ωάριο και να μέτριο σπερματοζωάριο! απλά σου λένε «δεν προχώρησε και απλα ξαναπροσπάθησε» ενώ στο μητέρα το πάλεψαν (φυσικά μιλάω για εμένα που είχα πρόβλημα Τόσο στο να βγάλω Ωάρια όσο και να φτάσουν στο στάδιο της Βλαστοκύστης) 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

Σε Ευχαριστώ!! Σαν ψέμα μου φαίνεται  να κλανω παιδί!

Να μην σου φαίνεται ετσι! 

3 ώρες πρίν, lizard12 είπε:

Βρε κοριτσια ήθελα να γράψω εδώ κατευθείαν τα νέα και μπερδεύτηκα και τα έγραψα στο καφέ εξωσωματικής.  Που οκ, κι εκεί θα τα έγραφα,  αλλά εδώ είμαστε οι πολλές για αύριο. Copy paste λοιπόν...

Κορίτσια, πήγα το πρωί μικροβιολογο να αφήσω κάτι παραπεμπτικα του συζύγου που χρωστούσα και της λέω έλα κανε χοριακη,  αύριο μου είπαν αλλά κανε τώρα κι ότι γίνει.  Έκανα ετ μιας βλαστοκυστης στις 19.05. Μόλις βγήκε......42.90. Φοβάμαι να χαρώ... Την πήρα τηλ και μου είπε μια χαρά νούμερο είναι,  έλα πάλι Παρασκευή... Μετά από 2 χρόνια ,2 διεγερσεις και 9 φυσικους... πρώτη φορά έκανα Βλαστοκυστη,  πρώτη φορά είδα θετική χοριακη.  Μακάρι να συνεχιστεί και να μπορω να χαρώ. Μακάρι κορίτσια να είναι για όλες τυχερός μήνας και Να έχετε όλες θετικό!!!

Είχα πει δε θα πάω νωρίτερα αλλά έκανα τεστακι ωορρηξίας (που πιάνει υποτίθεται και την χορ.γοναδ) και βγήκε θετικό και λέω ας πάω...

Συγχαρητήρια, καλους διπλασιασμους, μια ομορφη τελειομηνη εγκυμοσυνη! 

Just now, Renaki80 είπε:

Καλώς σας βρήκα ❤️ είναι πρώτη φορά που γράφω. κάνω προσπάθεια για παιδάκι εδώ και σχεδόν τρία χρόνια με εξωσωματική. την πρώτη φορά που έκανα εμβρυομεταφορά είχα αρνητική χοριακή, την δεύτερη φορά που έκανα εμβρυομεταφορά είχα θετική χοριακή και μετά από δυο μέρες έπεσε η τιμή Και μηδένισε και τώρα βρίσκομαι στην τρίτη μου προσπάθεια, Μετά από ένα χρόνο ωοληψίες προσπαθώντας να μαζέψω δύο Καλές βλαστοκύστες! Επιτέλους το Σάββατο 23/5/2020 έκανα εμβρυομεταφορά με δύο βλαστοκύστες είχα πολλούς πόνους χαμηλά μέχρι και χθες,Τρίτη και σήμερα δε νιώθω τίποτα απολύτως. εννοείται ότι αυτή η αβεβαιότητα Με έχει τρελάνει από την αγωνία. Υπάρχει ο φόβος του γνωστού αρνητικού αποτελέσματος με όλα τα συνακόλουθα καιΦυσικά δεν μπορώ να κάνω κάτι, παρά να ελπίζω και να περιμένω για το θετικό αποτέλεσμα! Υπάρχει κάποια κοπέλα που μετά την έμβρυομεταφορά δεν είχε κανένα σύμπτωμα; ούτε στήθος, ούτε πόνους;

Καλως ηρθες κορίτσι μου! Μια ξεκαθαρη χοριακη ευχομαι, καλη επιτυχια! 

Just now, Joka είπε:

Εγω,εγώ!!!Κανένα συμπτωμα,ουτε στηθος,χθες κατι καουρες απο σαλοσπιρ που το εκοψα και σημερα πόνος στη μεση ιδιος με οταν περιμένω περιοδο.

Τρωγομαι οτι δεν εγινε κατι πάλι και θελω σταματησω τα φαρμακα.Κατι τεστ που δειχνουν 6 μερες πριν δεν?????

Καναμε και ιδια μερα ετ.

Θα με κραξουν πάλι τα κορίτσια αλλα πιστεύω οτι καποιο διαφορετικο συμπτωμα θα ειχα δει.

Δευτερα για χοριακή αν κ μαλλον θ αδιαθετησω οπως πάντα στην ωρα μου,μέχρι τότε,οπως και τις προηγουμενες φορές!!

Μην προδικαζεις κορίτσι μου, θετικεεεεες σκέψεις! Εύχομαι μια τερααστια χοριακη να σε διαψεύσει :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...