Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Spourgiti είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλή επιτυχία σε όλες! Πόσο δύσκολο κ ψυχοθφορο κομμάτι... Να περιμένεις μετά την εμβρυομεταφορα. Κανείς δεν το καταλαβαίνει. Εγώ έκανα Ε πριν 13 μέρες κ σήμερα (συγκεκριμένα πριν λίγο) πήγα για την χοριακη. Βέβαια αντί αυτές τις τελευταίες μέρες να έχω άγχος ήμουν χαλαρή, γιατί είχα πόνους περιόδου κ λέω "αυτό ήταν"... 

Είναι σα να το έχω πάρει απόφαση, αν κ εύχομαι να πάνε όλα μια χαρά. Το απόγευμα θα ξερω. 

Περιμένει καμία σήμερα? 

 

Καλη επιτυχια κοριτσάκι μου!!ευχομαι μια τέραστια χοριακη!!περιμενουμε νέα σου!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Spourgiti said:

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλή επιτυχία σε όλες! Πόσο δύσκολο κ ψυχοθφορο κομμάτι... Να περιμένεις μετά την εμβρυομεταφορα. Κανείς δεν το καταλαβαίνει. Εγώ έκανα Ε πριν 13 μέρες κ σήμερα (συγκεκριμένα πριν λίγο) πήγα για την χοριακη. Βέβαια αντί αυτές τις τελευταίες μέρες να έχω άγχος ήμουν χαλαρή, γιατί είχα πόνους περιόδου κ λέω "αυτό ήταν"... 

Είναι σα να το έχω πάρει απόφαση, αν κ εύχομαι να πάνε όλα μια χαρά. Το απόγευμα θα ξερω. 

Περιμένει καμία σήμερα? 

 

Θα σου πω το εξής επειδή έχω υπάρξει έγκυος αρκετές φορές (μία έφτασε στο τέλος και έχω ένα παιδάκι)... όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου είχα πόνους περιόδου κανονικούς και περίμενα από μέρα σε μέρα να αδιαθετήσω. Γι αυτό και τελικά είχα κάνει τεστ με 10 μέρες καθυστέρηση... ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετήσω κάθε μέρα.

Έχω μείνει έγκυος και χωρίς πόνους ... και με πόνους ... και χωρίς συμπτώματα και με... δεν υπάρχει κάτι σταθερό. Όλες είμαστε διαφορετικές και ακόμη και στην ίδια γυναίκα τα συμπτώματα είναι διαφορετικά κάθε φορά. 

Σου εύχομαι μία τεράστια χοριακή!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πααααααααρα πολύ!!! Μακάρι!!!! Εγώ μόνο δέκατα έχω συνέχεια κ συνέχεια τουαλέτα μετά μόνο σαν την περίοδο... Οπότε σταμάτησα να αγχώνομαι.. 

Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!!! Πιστεύω είναι το πιο όμορφο συναίσθημα 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!! Μακάρι!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!! 

Just now, Faihb είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσάκι μου!!ευχομαι μια τέραστια χοριακη!!περιμενουμε νέα σου!!!

Σε ευχαριστώ πααααααααρα πολύ!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Θα σου πω το εξής επειδή έχω υπάρξει έγκυος αρκετές φορές (μία έφτασε στο τέλος και έχω ένα παιδάκι)... όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου είχα πόνους περιόδου κανονικούς και περίμενα από μέρα σε μέρα να αδιαθετήσω. Γι αυτό και τελικά είχα κάνει τεστ με 10 μέρες καθυστέρηση... ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετήσω κάθε μέρα.

Έχω μείνει έγκυος και χωρίς πόνους ... και με πόνους ... και χωρίς συμπτώματα και με... δεν υπάρχει κάτι σταθερό. Όλες είμαστε διαφορετικές και ακόμη και στην ίδια γυναίκα τα συμπτώματα είναι διαφορετικά κάθε φορά. 

Σου εύχομαι μία τεράστια χοριακή!

Σύμφωνω μαζί σου!κ εγώ σε προηγούμενα σχόλια αυτό έλεγα τα συμπτώματα σίγουρα διαφέρουν...και η κάθε φορά είναι διαφορετική..εγώ έχω πάψει να δινω σημασία...αν είναι από τον θεό θα κρατηθεί και ότι αν λέμε εμείς είναι περιττό...Απλα προσπαθούμε να πιαστούμε από κάπου μέσα σ αυτή τη δοκιμασία που περναμε!!ευχομαι για όλες μας ότι καλύτερο!!αργα η γρήγορα θα τα καταφέρουμε..είμαι σίγουρη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Θα σου πω το εξής επειδή έχω υπάρξει έγκυος αρκετές φορές (μία έφτασε στο τέλος και έχω ένα παιδάκι)... όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου είχα πόνους περιόδου κανονικούς και περίμενα από μέρα σε μέρα να αδιαθετήσω. Γι αυτό και τελικά είχα κάνει τεστ με 10 μέρες καθυστέρηση... ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετήσω κάθε μέρα.

Έχω μείνει έγκυος και χωρίς πόνους ... και με πόνους ... και χωρίς συμπτώματα και με... δεν υπάρχει κάτι σταθερό. Όλες είμαστε διαφορετικές και ακόμη και στην ίδια γυναίκα τα συμπτώματα είναι διαφορετικά κάθε φορά. 

Σου εύχομαι μία τεράστια χοριακή!

Μακάρι!!! Σε ευχαριστώ πααααααααρα πολύ!!! 

Όπως καταλαβαίνεις είμαι άσχετη κ καινούρια εδώ κ απαντάω όπου να ναι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Spourgiti said:

Σε ευχαριστώ πααααααααρα πολύ!!! Μακάρι!!!! Εγώ μόνο δέκατα έχω συνέχεια κ συνέχεια τουαλέτα μετά μόνο σαν την περίοδο... Οπότε σταμάτησα να αγχώνομαι.. 

Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!!! Πιστεύω είναι το πιο όμορφο συναίσθημα 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!! Μακάρι!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!! 

Σε ευχαριστώ πααααααααρα πολύ!!!! 

Και ήθελα να γράψω ότι τα μόνα σίγουρα συμπτωματα είναι τα δέκατα και η καθυστέρηση ... αλλά με την εξωσωματική δεν ξέρω αν τα δέκατα οφείλονται στα φάρμακα ή όχι .. γι αυτό δεν το έγραψα

Ελπίζω να μην οφείλονται στα φάρμακα.... :) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spourgiti είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλή επιτυχία σε όλες! Πόσο δύσκολο κ ψυχοθφορο κομμάτι... Να περιμένεις μετά την εμβρυομεταφορα. Κανείς δεν το καταλαβαίνει. Εγώ έκανα Ε πριν 13 μέρες κ σήμερα (συγκεκριμένα πριν λίγο) πήγα για την χοριακη. Βέβαια αντί αυτές τις τελευταίες μέρες να έχω άγχος ήμουν χαλαρή, γιατί είχα πόνους περιόδου κ λέω "αυτό ήταν"... 

Είναι σα να το έχω πάρει απόφαση, αν κ εύχομαι να πάνε όλα μια χαρά. Το απόγευμα θα ξερω. 

Περιμένει καμία σήμερα? 

 

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάρεις μια τριψήφια χοριακή σε λίγο!! 


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Και ήθελα να γράψω ότι τα μόνα σίγουρα συμπτωματα είναι τα δέκατα και η καθυστέρηση ... αλλά με την εξωσωματική δεν ξέρω αν τα δέκατα οφείλονται στα φάρμακα ή όχι .. γι αυτό δεν το έγραψα

Ελπίζω να μην οφείλονται στα φάρμακα.... :) 

Θα δείξει.... Όπως κ να χει η αναμονή ήταν τεράστια κορίτσι μου... Κ η ψυχολογία μια ζεστή μια κρύο. Αξίζει όμως τον κόπο.. Ειλικρινά, οποιο κ Ν ναι το αποτέλεσμα. 

Just now, Balloo είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάρεις μια τριψήφια χοριακή σε λίγο!! 

Σε ευχαριστώ Baloo μου!!!!!!! Θα σας ενημερώσω σίγουρα. 

Επειδή δεν ξέρω, μόνο 3ψηφιο πρεπει να είναι για θετικό? 

Just now, Faihb είπε:

Σύμφωνω μαζί σου!κ εγώ σε προηγούμενα σχόλια αυτό έλεγα τα συμπτώματα σίγουρα διαφέρουν...και η κάθε φορά είναι διαφορετική..εγώ έχω πάψει να δινω σημασία...αν είναι από τον θεό θα κρατηθεί και ότι αν λέμε εμείς είναι περιττό...Απλα προσπαθούμε να πιαστούμε από κάπου μέσα σ αυτή τη δοκιμασία που περναμε!!ευχομαι για όλες μας ότι καλύτερο!!αργα η γρήγορα θα τα καταφέρουμε..είμαι σίγουρη!!!

Έχεις δίκιο... Αν θέλει ο Θεός θα γίνει.. Κ σίγουρα όταν έχουμε τόση αγάπη κ θέληση δεν υπάρχει λόγος να μην γίνει.. Τα καλύτερα θα έρθουν για όλες!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spourgiti είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλή επιτυχία σε όλες! Πόσο δύσκολο κ ψυχοθφορο κομμάτι... Να περιμένεις μετά την εμβρυομεταφορα. Κανείς δεν το καταλαβαίνει. Εγώ έκανα Ε πριν 13 μέρες κ σήμερα (συγκεκριμένα πριν λίγο) πήγα για την χοριακη. Βέβαια αντί αυτές τις τελευταίες μέρες να έχω άγχος ήμουν χαλαρή, γιατί είχα πόνους περιόδου κ λέω "αυτό ήταν"... 

Είναι σα να το έχω πάρει απόφαση, αν κ εύχομαι να πάνε όλα μια χαρά. Το απόγευμα θα ξερω. 

Περιμένει καμία σήμερα? 

 

Καλή επιτυχία κοριτσάκι.. να εχεις μια τέλεια θετικοτατη χοριακη.θα περιμένουμε τα νέα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Μακάρι ... όλες όσες είναι εδώ καταλαβαίνουν απόλυτα ...

Τη μία μέρα ξυπνάς και είσαι αισιόδοξη , την άλλη σε παίρνει από κάτω και πάλι από την αρχή 

Θέλει δύναμη και επιμονή και όλα θα γίνουν! 

Εγώ είμαι ήδη μανούλα.. έχω ένα γιο 6 χρονών και προσπαθώ 5 χρόνια για το δεύτερο... αυτή είναι η προτελευταία προσπάθεια

Μετά έχω άλλες 2 κατεψυγμένες βλαστοκύστες 6 ημερών και τέλος... κοντεύω τα 41... και αφού έχω ήδη ένα παιδάκι δε θέλω να μπω ξανά στη διαδικασία της διέγερσης.

Αλλά όπως είπε και ο άντρας μου χθες "δε θα χρειαστούν οι άλλες 2 βλαστοκύστες... θα τις χαρίσουμε για έρευνα!" ... 

Η αδελφή της νύφης μου έμεινε όλως τυχαίως στα 43 χρόνια!!! Στο πρώτο της!!!! Οπότε νιώθω κ για σένα το ίδιο!!! Κ αφού έκανες ήδη ένα, θα μείνεις έγκυος κ σε δεύτερο, είμαι σίγουρη!!! Απλά μην αγχώνεσαι κ μην στενοχωριέσαι!!! Έχε ελπίδα μέσα σου!!! Είναι το φως της ψυχής μας!! Μην αφήνεις να σβήσει!!! Ακόμα κ αν δεν, να βλέπεις το προσωπάκι του γιου σου κ να γεμίζεις με φως την ψυχή σου!!! Ο,τι καλύτερο εύχομαι κ για σένα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach said:

Η αδελφή της νύφης μου έμεινε όλως τυχαίως στα 43 χρόνια!!! Στο πρώτο της!!!! Οπότε νιώθω κ για σένα το ίδιο!!! Κ αφού έκανες ήδη ένα, θα μείνεις έγκυος κ σε δεύτερο, είμαι σίγουρη!!! Απλά μην αγχώνεσαι κ μην στενοχωριέσαι!!! Έχε ελπίδα μέσα σου!!! Είναι το φως της ψυχής μας!! Μην αφήνεις να σβήσει!!! Ακόμα κ αν δεν, να βλέπεις το προσωπάκι του γιου σου κ να γεμίζεις με φως την ψυχή σου!!! Ο,τι καλύτερο εύχομαι κ για σένα!!

Αχ αυτή η ελπίδα είναι που μας κρατάει όλες ... αν δεν υπήρχε αυτή δε θα προσπαθούσαμε

Είσαι πολύ γλυκιά και σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου! 

Ακόμη κι όταν χάνω την ελπίδα μου είναι μόνο για λίγο... μετά πάντα επιστρέφει πιο δυνατή! 

Όλο αυτό μας κάνει πιο δυνατές. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Κορίτσια της 28ης πέρασαν οι μέρες. Εις αύριον τα σπουδαία.

Αχ καλή επιτυχία κ καλά αποτελέσματα σε όλες μέσα από την καρδιά μου... Πόσο εύκολα πέρασαν οι μέρες σε σχέση με την σημερινή;;; Αγωνιώ ποτέ με υπομονή κ πότε με ταχυπαλμιες!!! Άστα να πάνε!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ναι, και στο γενεσις αφήνουν συζύγους μέσα. Σε ενα δωματιάκι περιμέναμε κ ήρθαν με φορητό υπέρηχο 

Ο Π το κανει χωρις υπερηχο, πρεπει να ειναι ο μονος ..;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spourgiti είπε:

Επειδή δεν ξέρω, μόνο 3ψηφιο πρεπει να είναι για θετικό? 

Οχι βέβαια! Αν δε κάνω λάθος, πάνω από 25 είναι θετικό κι από 10 μέχρι 25 είναι ντεμί, χρειάζεται δηλαδή σίγουρα επανάληψη :)


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...