Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, elpida2019 είπε:

Aχ βρε κορίτσι μου έχεις πάντα ένα τρόπο να μου δίνεις θετική ενέργεια. Σε ευχαριστω πολύ . :)  XxXx Μακάρι !

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ αλλά επειδή τον είδα προβληματισμένο αγχώθηκα !  XxXxX

Δεν θα ήταν προβληματισμένος απλα δεν ήξερε γιατί μάλλον δεν μπορούσε να δει. Είναι πολύ νωρίς για υπέρηχο.εγω πήγα 5+5. την επόμενη φορά θα σου τα πει ολα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου, γεια σας και πάλι!

Χάθηκα λιγάκι γιατί προέκυψαν κάτι δουλίτσες.

Επανέρχομαι με νέα... Το Σάββατο που μας πέρασε είχα κάνει χοριακή και ήταν περίπου 600 και το Δευτέρα που επανέλαβα πήγε 1954.

Χαρές, πανηγύρια. καλά πάει λέγαμε... Και ήρθε το χθες...

Πάω να βάλω το βράδυ το ουτροτζεστάν...αίμα.

Βάζω σερβιέτα. Το πρωί πάω τουαλέτα.. η σερβιέτα καθαρή. Σκουπίζομαι... στο χαρτί αίμα.

Αποφασίζω να πάω στον γυναικολόγο. Κάνω πρώτα μια χοριακή να μας βρίσκεται...

Ο γιατρός μου έκανε υπέρηχο... είδαμε σάκο 5.5χιλιοστά (καλός είπε για την 5η εβδομάδα που είμαι)

Αποτέλεσμα χοριακής: 4568

Δεν έχω ιδέα τι γίνεται.... Είμαι τρομοκρατημένη! Ο γιατρός είπε ότι ίσως ήταν δύο και υποχώρησε το ένα. Εγώ φοβάμαι μη φύγει και το άλλο...

Αυτά από μένα. Πάω τώρα να διαβάσω τα νέα σας...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mighty είπε:

κρίμα ρε κορίτσι μου. τουλάχιστον θα το κάψεις στις διακοπές σου. καρυότυπο είχαμε γράψει και δεν δώσαμε αρκετά λεφτά. κατακερματισμό δεν γνωρίζω. μικρογονιμοποίηση δεν κάνετε; για ανασφάλεια στο σπέρμα καλό είναι να πάρει βιταμήνες κανα τριμηνο ο σύζυγος διορθώνουν τον κατακερματισμό. πέρα από βιταμίνες δεν νομίζω οτι χρειάζεται κάτι άλλο εκτός κ αν κάνει κυρσοκοίλη.

Έχω διαβάσει για διάφορες βιταμίνες που προτείνετε κατά καιρούς. Με δεδομένο ότι δεν θα πάμε για πρόκληση σε ένα δίμηνο αλλά για να βάλουμε τα 2 εναπομείναντα μέτρια εβρυάκια μας, ποιες προτείνετε; 

Το σπέρμα είναι καλό σε απλά σμερμοδιαγράμματα που έκανε έδειξαν όλα ότι σε όλα τα επίπεδα είναι καλό. Κατεκερματισμό δεν μας είχαν προτείνει. Αλλά μήπως κάτι δείξει;  Μετά την αποτυχί ψάχνεις τι μπορεί να φταίει. Πέρα από την κακή τύχη. Έχει προετοιμαστεί από καιρό για πατέρας ο άντρας μου: έκοψε το τσιγάρο εδώ κ δεκαετία, ξεκίνησε τρέξιμο συστηματικά, τρέφεται σωστά, με τριπλοπροσέχει (λέτε να χει γκόμενα;;; χαχα) αλλά θα ήθελα να μου πείτε και για άντρες βιταμίνες, γιατί αν καθυστερήσει κανα έτος πάλι να προετοιμαστεί το ενδομήτριο, θα φροντίσω να "φτιάξουμε" κι άλλο εμβρυάκι. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Κορίτσια μου, γεια σας και πάλι!

Χάθηκα λιγάκι γιατί προέκυψαν κάτι δουλίτσες.

Επανέρχομαι με νέα... Το Σάββατο που μας πέρασε είχα κάνει χοριακή και ήταν περίπου 600 και το Δευτέρα που επανέλαβα πήγε 1954.

Χαρές, πανηγύρια. καλά πάει λέγαμε... Και ήρθε το χθες...

Πάω να βάλω το βράδυ το ουτροτζεστάν...αίμα.

Βάζω σερβιέτα. Το πρωί πάω τουαλέτα.. η σερβιέτα καθαρή. Σκουπίζομαι... στο χαρτί αίμα.

Αποφασίζω να πάω στον γυναικολόγο. Κάνω πρώτα μια χοριακή να μας βρίσκεται...

Ο γιατρός μου έκανε υπέρηχο... είδαμε σάκο 5.5χιλιοστά (καλός είπε για την 5η εβδομάδα που είμαι)

Αποτέλεσμα χοριακής: 4568

Δεν έχω ιδέα τι γίνεται.... Είμαι τρομοκρατημένη! Ο γιατρός είπε ότι ίσως ήταν δύο και υποχώρησε το ένα. Εγώ φοβάμαι μη φύγει και το άλλο...

Αυτά από μένα. Πάω τώρα να διαβάσω τα νέα σας...

Έχεις μεγάλες χοριακες είναι πολύ πιθανό να ήταν 2.. όλα καλά θα πάνε από δω και πέρα θα δεις! Σταμάτησε το αίμα? Επίσης ήταν κόκκινο? Πάντως πολλά κορίτσια είχαν αιμα στην αρχή και όλα καλά πήγανε! Να έχεις πίστη στο εμβρυακι σου! Πότε θα ξαναπάς για υπέρηχο?


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Κορίτσια μου, γεια σας και πάλι!

Χάθηκα λιγάκι γιατί προέκυψαν κάτι δουλίτσες.

Επανέρχομαι με νέα... Το Σάββατο που μας πέρασε είχα κάνει χοριακή και ήταν περίπου 600 και το Δευτέρα που επανέλαβα πήγε 1954.

Χαρές, πανηγύρια. καλά πάει λέγαμε... Και ήρθε το χθες...

Πάω να βάλω το βράδυ το ουτροτζεστάν...αίμα.

Βάζω σερβιέτα. Το πρωί πάω τουαλέτα.. η σερβιέτα καθαρή. Σκουπίζομαι... στο χαρτί αίμα.

Αποφασίζω να πάω στον γυναικολόγο. Κάνω πρώτα μια χοριακή να μας βρίσκεται...

Ο γιατρός μου έκανε υπέρηχο... είδαμε σάκο 5.5χιλιοστά (καλός είπε για την 5η εβδομάδα που είμαι)

Αποτέλεσμα χοριακής: 4568

Δεν έχω ιδέα τι γίνεται.... Είμαι τρομοκρατημένη! Ο γιατρός είπε ότι ίσως ήταν δύο και υποχώρησε το ένα. Εγώ φοβάμαι μη φύγει και το άλλο...

Αυτά από μένα. Πάω τώρα να διαβάσω τα νέα σας...

Καταρχας με το που βλεπουμε αιμα παιρνουμε κατευθειαν τηλ τον εξωσωματικο!! Ποιο πρωι περιμενες και εσυ βρε παιδί μου,δε ξερω κιολας λεω ετσι;Μηπως ηθελες και αλλη προγεστερονη αλλα τα μετρας και εσυ καθε βδομαδα αφου εισαι με Π.να κατσεις ξαπλα και μη κουνας και ασε τι λενε φερθειτε φυσιολογικα κ βλακειες στις ηλικιες μας δε παιζουμε,εδω η μανα μου με 2 αποβολες μετά ηταν ξαπλα ουτε τουαλετα δε πηγαινε και εκανε και αντιπηκτικες 32 ετων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Visit a vis said:

Έχω διαβάσει για διάφορες βιταμίνες που προτείνετε κατά καιρούς. Με δεδομένο ότι δεν θα πάμε για πρόκληση σε ένα δίμηνο αλλά για να βάλουμε τα 2 εναπομείναντα μέτρια εβρυάκια μας, ποιες προτείνετε; 

Το σπέρμα είναι καλό σε απλά σμερμοδιαγράμματα που έκανε έδειξαν όλα ότι σε όλα τα επίπεδα είναι καλό. Κατεκερματισμό δεν μας είχαν προτείνει. Αλλά μήπως κάτι δείξει;  Μετά την αποτυχί ψάχνεις τι μπορεί να φταίει. Πέρα από την κακή τύχη. Έχει προετοιμαστεί από καιρό για πατέρας ο άντρας μου: έκοψε το τσιγάρο εδώ κ δεκαετία, ξεκίνησε τρέξιμο συστηματικά, τρέφεται σωστά, με τριπλοπροσέχει (λέτε να χει γκόμενα;;; χαχα) αλλά θα ήθελα να μου πείτε και για άντρες βιταμίνες, γιατί αν καθυστερήσει κανα έτος πάλι να προετοιμαστεί το ενδομήτριο, θα φροντίσω να "φτιάξουμε" κι άλλο εμβρυάκι. 

 

Και εγώ έβαλα τον Άντρα μου να παίρνει βιταμίνες, χωρίς να έχει κάποιο θέμα αλλά μπορώ να σου πω ότι έγινε πιο Τούρμπο το σπερμα του γιατί μετά από 2 μήνες έκανε πολύ καλύτερη γονιμοποίηση. 
εγω του έδινα τις profertile

Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Έχω διαβάσει για διάφορες βιταμίνες που προτείνετε κατά καιρούς. Με δεδομένο ότι δεν θα πάμε για πρόκληση σε ένα δίμηνο αλλά για να βάλουμε τα 2 εναπομείναντα μέτρια εβρυάκια μας, ποιες προτείνετε; 

Το σπέρμα είναι καλό σε απλά σμερμοδιαγράμματα που έκανε έδειξαν όλα ότι σε όλα τα επίπεδα είναι καλό. Κατεκερματισμό δεν μας είχαν προτείνει. Αλλά μήπως κάτι δείξει;  Μετά την αποτυχί ψάχνεις τι μπορεί να φταίει. Πέρα από την κακή τύχη. Έχει προετοιμαστεί από καιρό για πατέρας ο άντρας μου: έκοψε το τσιγάρο εδώ κ δεκαετία, ξεκίνησε τρέξιμο συστηματικά, τρέφεται σωστά, με τριπλοπροσέχει (λέτε να χει γκόμενα;;; χαχα) αλλά θα ήθελα να μου πείτε και για άντρες βιταμίνες, γιατί αν καθυστερήσει κανα έτος πάλι να προετοιμαστεί το ενδομήτριο, θα φροντίσω να "φτιάξουμε" κι άλλο εμβρυάκι. 

 

Χαχαχα .. Εκανε κατακερματισμο,το θελανε κ απο την αρχη απο το κεντρο.κ πηρε κινεζικα βοτανα κ αndroferti που προτεινε ο εξωσω κ εγω Lifertil ,D κ φυλλικό.και στις ωοληψιες που εκανα καθε μηνα terra inositol 10 φακελακια το πολυ...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Έχω διαβάσει για διάφορες βιταμίνες που προτείνετε κατά καιρούς. Με δεδομένο ότι δεν θα πάμε για πρόκληση σε ένα δίμηνο αλλά για να βάλουμε τα 2 εναπομείναντα μέτρια εβρυάκια μας, ποιες προτείνετε; 

Το σπέρμα είναι καλό σε απλά σμερμοδιαγράμματα που έκανε έδειξαν όλα ότι σε όλα τα επίπεδα είναι καλό. Κατεκερματισμό δεν μας είχαν προτείνει. Αλλά μήπως κάτι δείξει;  Μετά την αποτυχί ψάχνεις τι μπορεί να φταίει. Πέρα από την κακή τύχη. Έχει προετοιμαστεί από καιρό για πατέρας ο άντρας μου: έκοψε το τσιγάρο εδώ κ δεκαετία, ξεκίνησε τρέξιμο συστηματικά, τρέφεται σωστά, με τριπλοπροσέχει (λέτε να χει γκόμενα;;; χαχα) αλλά θα ήθελα να μου πείτε και για άντρες βιταμίνες, γιατί αν καθυστερήσει κανα έτος πάλι να προετοιμαστεί το ενδομήτριο, θα φροντίσω να "φτιάξουμε" κι άλλο εμβρυάκι. 

 

Εμεις που είχαμε θεματακι με το σπέρμα λόγω ορμονικών διαταραχών πήρε τα σπερμοντρεντ. Ακριβες οι ατιμες όμως. Δεν ξέρω τι αξίζει περισσότερο να τσεκαρετε τον κατακερματισμό η να πάρει βιταμίνες; Ξέρω ότι θεραπεία για τον κατακερματισμό είναι η διατροφή το κόψιμο καπνίσματος-αλκοολ, η άσκηση κ οι βιταμίνες. Που δηλαδή πέρα από τις βιταμίνες τα κάνει όλα ο άνθρωπος. Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνετε κατακερματισμό από αυτά που λες. Ούτε να φορτωθεί βιταμίνες.μικρογονιμοποιηση δεν κανετε; Τι ηλικία έχει ο σύζυγος;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Έχω διαβάσει για διάφορες βιταμίνες που προτείνετε κατά καιρούς. Με δεδομένο ότι δεν θα πάμε για πρόκληση σε ένα δίμηνο αλλά για να βάλουμε τα 2 εναπομείναντα μέτρια εβρυάκια μας, ποιες προτείνετε; 

Το σπέρμα είναι καλό σε απλά σμερμοδιαγράμματα που έκανε έδειξαν όλα ότι σε όλα τα επίπεδα είναι καλό. Κατεκερματισμό δεν μας είχαν προτείνει. Αλλά μήπως κάτι δείξει;  Μετά την αποτυχί ψάχνεις τι μπορεί να φταίει. Πέρα από την κακή τύχη. Έχει προετοιμαστεί από καιρό για πατέρας ο άντρας μου: έκοψε το τσιγάρο εδώ κ δεκαετία, ξεκίνησε τρέξιμο συστηματικά, τρέφεται σωστά, με τριπλοπροσέχει (λέτε να χει γκόμενα;;; χαχα) αλλά θα ήθελα να μου πείτε και για άντρες βιταμίνες, γιατί αν καθυστερήσει κανα έτος πάλι να προετοιμαστεί το ενδομήτριο, θα φροντίσω να "φτιάξουμε" κι άλλο εμβρυάκι. 

 

@Visit a vis  Λυπήθηκα τόσο πολύ με τα νέα σου... Περίμενα θετικά αποτελέσματα σχεδόν με σιγουριά... Θα συνεχίσεις και όλα θα πάνε καλά, κάποια στιγμή θα έρθει!

Συνήθως δεν προτείνουν κατακερματισμό σε ένα καλό σπερμοδιάγραμμα, ωστόσο λόγω ηλικίας πολλοί το ελέγχουν. Γιατί να μην το κάνετε; Ο δικός μου είχε κάνει για το χρωμόσωμα Υ, αλλά ήταν εντάξει. Ωστόσο για περίπου 6 μήνες έπαιρνε τα spermotrend που όπως είπε η @Mighty είναι κάπως ακριβά αλλά κάνουν ΠΟΛΛΗ δουλειά!!!

Just now, Papaki@ είπε:

Έχεις μεγάλες χοριακες είναι πολύ πιθανό να ήταν 2.. όλα καλά θα πάνε από δω και πέρα θα δεις! Σταμάτησε το αίμα? Επίσης ήταν κόκκινο? Πάντως πολλά κορίτσια είχαν αιμα στην αρχή και όλα καλά πήγανε! Να έχεις πίστη στο εμβρυακι σου! Πότε θα ξαναπάς για υπέρηχο?

@Papaki@ Μακάρι να ήταν αυτό και να μου μείνει έστω το ένα. Το αίμα σταμάτησε. Τη μία φορά που σκουπίστηκα (το πρωί) ήταν κόκκινο και όλες τις υπόλοιπες ελάχιστο καφέ. Στη σερβιέτα δεν είχα καθόλου. Δεν ξέρω πότε θα ξαναπάω για υπέρηχο. Αύριο θα πάω να κάνω πάλι χοριακή, Prg και E2. Υποθέτω υπέρηχο την άλλη εβδομάδα...;

Just now, Nephelie είπε:

Καταρχας με το που βλεπουμε αιμα παιρνουμε κατευθειαν τηλ τον εξωσωματικο!! Ποιο πρωι περιμενες και εσυ βρε παιδί μου,δε ξερω κιολας λεω ετσι;Μηπως ηθελες και αλλη προγεστερονη αλλα τα μετρας και εσυ καθε βδομαδα αφου εισαι με Π.να κατσεις ξαπλα και μη κουνας και ασε τι λενε φερθειτε φυσιολογικα κ βλακειες στις ηλικιες μας δε παιζουμε,εδω η μανα μου με 2 αποβολες μετά ηταν ξαπλα ουτε τουαλετα δε πηγαινε και εκανε και αντιπηκτικες 32 ετων!

Τι να τον έπαιρνα τηλ 01:30 τη νύχτα; Πήγα στον γυναικολόγο και αύριο που θα πάρω να τους δώσω τις τιμές απ' τις ορμόνες θα τους το αναφέρω. Ίσως έχεις δίκιο για την ξάπλα, εγώ χθες το ξεφτίλισα με βόλτες, τσάντες από σούπερ μάρκετ κτλ..

Just now, Mighty είπε:

Εμεις που είχαμε θεματακι με το σπέρμα λόγω ορμονικών διαταραχών πήρε τα σπερμοντρεντ. Ακριβες οι ατιμες όμως. Δεν ξέρω τι αξίζει περισσότερο να τσεκαρετε τον κατακερματισμό η να πάρει βιταμίνες; Ξέρω ότι θεραπεία για τον κατακερματισμό είναι η διατροφή το κόψιμο καπνίσματος-αλκοολ, η άσκηση κ οι βιταμίνες. Που δηλαδή πέρα από τις βιταμίνες τα κάνει όλα ο άνθρωπος. Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνετε κατακερματισμό από αυτά που λες. Ούτε να φορτωθεί βιταμίνες.μικρογονιμοποιηση δεν κανετε; Τι ηλικία έχει ο σύζυγος;

@Mighty Τις ίδιες έπαιρνε και ο δικός μου. Δεν είναι κακές οι βιταμίνες, δεν είναι φάρμακα να πεις να μην φορτωθεί.. Απλώς το κόστος ανεβαίνει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Sabie α ενταξει κοπελα μου ! Νομιζα πιο νωρις γιατι καμια φορα καποιες κολανε κ δεν θελουν να ενοχλουν σε αντιθεση με μενα που πρηζω..οχι τι βολτες καλέ; Θα κανεις μετα βολτες.δε κουνιεμαι ..ασε που βαριεμαι κιολας εχω καλομαθει..εδω δευτερα εχω να παω για ορμονες κ υπερηχο κ μου φαινεται βουνο..εχω παει σε αλλο επιπεδο εγκλεισμός κανονικα! Πιστευω καλα θα εισαι ομως...να μας πεις αυριο!!Ηρεμια κ ξεκουραση σημαντικα !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nephelie είπε:

@Sabie α ενταξει κοπελα μου ! Νομιζα πιο νωρις γιατι καμια φορα καποιες κολανε κ δεν θελουν να ενοχλουν σε αντιθεση με μενα που πρηζω..οχι τι βολτες καλέ; Θα κανεις μετα βολτες.δε κουνιεμαι ..ασε που βαριεμαι κιολας εχω καλομαθει..εδω δευτερα εχω να παω για ορμονες κ υπερηχο κ μου φαινεται βουνο..εχω παει σε αλλο επιπεδο εγκλεισμός κανονικα! Πιστευω καλα θα εισαι ομως...να μας πεις αυριο!!Ηρεμια κ ξεκουραση σημαντικα !!

χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα Φίλε, γέλασα πολύ! Εμένα με έχει πιάσει το αντίθετο. Έχω καλομάθει που δεν κάνω δουλειές και δεν δουλεύω, αλλά απ' την άλλη έχω τρελή διάθεση για καφεδάκια έξω. Τώρα κομμένα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

@Sabie α ενταξει κοπελα μου ! Νομιζα πιο νωρις γιατι καμια φορα καποιες κολανε κ δεν θελουν να ενοχλουν σε αντιθεση με μενα που πρηζω..οχι τι βολτες καλέ; Θα κανεις μετα βολτες.δε κουνιεμαι ..ασε που βαριεμαι κιολας εχω καλομαθει..εδω δευτερα εχω να παω για ορμονες κ υπερηχο κ μου φαινεται βουνο..εχω παει σε αλλο επιπεδο εγκλεισμός κανονικα! Πιστευω καλα θα εισαι ομως...να μας πεις αυριο!!Ηρεμια κ ξεκουραση σημαντικα !!

Καλύτερα να τους πρηζουμε! Εγώ τον έψαχνα από την Δευτέρα και σήμερα μετά από τόσα τηλέφωνα και δύο επισκέψεις στο νοσοκομείο έβαλε το βοηθό του να μου πει να κάνω την lentogestγια την αιμορραγία. Ελπίζω να μην είναι πολύ αργά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, popi40 είπε:

Καλύτερα να τους πρηζουμε! Εγώ τον έψαχνα από την Δευτέρα και σήμερα μετά από τόσα τηλέφωνα και δύο επισκέψεις στο νοσοκομείο έβαλε το βοηθό του να μου πει να κάνω την lentogestγια την αιμορραγία. Ελπίζω να μην είναι πολύ αργά.

Αμαν!!! Τι λες τωρα; Περαστικα κοριτσακι μου.Να επιμενεις παντα !!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mighty είπε:

Εμεις που είχαμε θεματακι με το σπέρμα λόγω ορμονικών διαταραχών πήρε τα σπερμοντρεντ. Ακριβες οι ατιμες όμως. Δεν ξέρω τι αξίζει περισσότερο να τσεκαρετε τον κατακερματισμό η να πάρει βιταμίνες; Ξέρω ότι θεραπεία για τον κατακερματισμό είναι η διατροφή το κόψιμο καπνίσματος-αλκοολ, η άσκηση κ οι βιταμίνες. Που δηλαδή πέρα από τις βιταμίνες τα κάνει όλα ο άνθρωπος. Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνετε κατακερματισμό από αυτά που λες. Ούτε να φορτωθεί βιταμίνες.μικρογονιμοποιηση δεν κανετε; Τι ηλικία έχει ο σύζυγος;

Είναι 45 κι εγώ 38. Με κανένα άλλο εμφανές πρόβλημα, εκτός από την αμη χαμηλή στο 1.33 και λεπτό ενδομήτριο που με δυσκολία φτάνει στο 7. Αρκετά από μόνα τους για να μην τα καταφέρνουμε. Και μετά τη 2η αποτυχία σκέφτομαι ότι και κάτι άλλο δεν πηγαίνει καλά. Μετά την περίοδό μου θα μιλήσουμε με τον γιατρό για περαιτέρω διερεύνηση. Θα ήθελα τη γνώμη σας βάσει εμπειρίας για το ποιες πτυχές πρέπει να ξεσκονίσουμε! Διατροφή κάνουμε μέσες άκρες καλή. Μεσογειακή και ισορροπημένη με λίγες εξαιρέσεις (δεν αποφευγω πχ εντελώς τη ζάχαρη στα γλυκά...). Γυμναζόμαστε επίσης. Ξεκίνησα τρέξιμο κι εγώ...νιώθω ότι θα πεθάνω αλλά όταν διαπιστώνω ότι αναπνέω νιώθω αναζωογονημένη!!! 

Στην οικογένειά μου εν τω μεταξύ είναι όλες υπερ-γόνιμες και αν και πάντα είχα στο μυαλό μου ότι εγώ θα δυσκολευτώ (ένστικτο), μου έδιναν μια αίσθηση σιγουριάς τα καλά γονίδια. Τα πήραν όλες οι άλλες όμως και δεν έφτασαν για εμένα...χαχα!!

Όσον αφορά την μικρογονιμοποίηση...υπάρχει και άλλος τρόπος; Γενικά στο κέντρο μας το εμβρυολογικό έχει πολύ καλή φήμη και επιστημονικές διακρίσεις και φαντάζομαι κάνουν ό,τι καλύτερο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Είναι 45 κι εγώ 38. Με κανένα άλλο εμφανές πρόβλημα, εκτός από την αμη χαμηλή στο 1.33 και λεπτό ενδομήτριο που με δυσκολία φτάνει στο 7. Αρκετά από μόνα τους για να μην τα καταφέρνουμε. Και μετά τη 2η αποτυχία σκέφτομαι ότι και κάτι άλλο δεν πηγαίνει καλά. Μετά την περίοδό μου θα μιλήσουμε με τον γιατρό για περαιτέρω διερεύνηση. Θα ήθελα τη γνώμη σας βάσει εμπειρίας για το ποιες πτυχές πρέπει να ξεσκονίσουμε! Διατροφή κάνουμε μέσες άκρες καλή. Μεσογειακή και ισορροπημένη με λίγες εξαιρέσεις (δεν αποφευγω πχ εντελώς τη ζάχαρη στα γλυκά...). Γυμναζόμαστε επίσης. Ξεκίνησα τρέξιμο κι εγώ...νιώθω ότι θα πεθάνω αλλά όταν διαπιστώνω ότι αναπνέω νιώθω αναζωογονημένη!!! 

Στην οικογένειά μου εν τω μεταξύ είναι όλες υπερ-γόνιμες και αν και πάντα είχα στο μυαλό μου ότι εγώ θα δυσκολευτώ (ένστικτο), μου έδιναν μια αίσθηση σιγουριάς τα καλά γονίδια. Τα πήραν όλες οι άλλες όμως και δεν έφτασαν για εμένα...χαχα!!

Όσον αφορά την μικρογονιμοποίηση...υπάρχει και άλλος τρόπος; Γενικά στο κέντρο μας το εμβρυολογικό έχει πολύ καλή φήμη και επιστημονικές διακρίσεις και φαντάζομαι κάνουν ό,τι καλύτερο. 

ναι λογικά μικρογονιμοποιήση κάνετε οπότε δεν παίζει άγχος. καλό το τρέξιμο μόνο μην το κάνεις όταν ξαναρχίσεις να προετοιμάζεις ενδομήτριο για ετ.  βασικά ίσως θα έπρεπε να το ρίξεις στο κολύμπι(καθαρή θάλασσα όχι πισίνες κ μλκιες) κ στο περπάτημα κ όχι στο τρέξιμο αν τίθεται θέμα ενδομητρίου. γνώμη μου τώρα δεν ξέρω αν έχω δίκιο. για παχύ ενδομήτριο θέλει φουλ πρωτείνη κόκκινο κρέας κ αυγά. σίγουρα θα υπάρχουν κ για σένα βιταμίνες αλλά δεν τις ξέρω. πάντως πολλές κοπέλες με χαμηλή άμη καταφέρανε να κάνουν μόνες τους παιδί μόνο αλλάζοντας την διατροφή τους κ το Lifestyle οπότε είστε σε πάααρα πολύ καλό δρόμο. 

δεν θέλω να ενοχοποιήσω το τρέξιμο πάντως κεγώ έτρεχα πριν την πρώτη ετ και δεν πήγαν καλά τα πράματα. πήρα θετική αλλά δεν προχώρησε. τώρα που δεν νιώθεις καλά ρίξτο στο τρέξιμο αλλά μην το πολυσυνεχίζεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...