Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Nephelie είπε:

Προσεχε λιγακι τη λυγαρια  μη παραπαρεις..μου το ειπανε 3 γιατροι μεταξυ αυτων και 1 ομοιοπαθητικος διοτι υπαρχει και σε ομοιοπαθητικο, και το ειχα ζητησει..

Την ξεκινησα πριν 15 μερες..της lamberts. Για κανα διμηνο ελεγα να παρω μεχρι να ξεκινησω διεγερση. Γτ τι σου ειχαν πει??

Just now, Nephelie είπε:

Προσεχε λιγακι τη λυγαρια  μη παραπαρεις..μου το ειπανε 3 γιατροι μεταξυ αυτων και 1 ομοιοπαθητικος διοτι υπαρχει και σε ομοιοπαθητικο, και το ειχα ζητησει..

q10 ποιες παιρνεις κ των ποσο??


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, nadiaki165 είπε:

Την ξεκινησα πριν 15 μερες..της lamberts. Για κανα διμηνο ελεγα να παρω μεχρι να ξεκινησω διεγερση. Γτ τι σου ειχαν πει??

q10 ποιες παιρνεις κ των ποσο??

Γιατί θελει προσοχη και αναλογα τη περιπτωση φερνει αντιθετα αποτελεσματα εγω ηθελα πολυ να παρω για αυτο το εψαξα..διοτι fsh 17 και αμη 0,3 και ολοι μου ειπανε οχι! Και μαλιστα ο ομοιοπαθητικος μου προτεινε ΜΟΝΟ lamberts νυχτολουλουδο primrose oil ..και ενας αλλος ηλιθιος φαρμακοτριφτης που το παιζει γενετιστης που μου λεγε οτι εχω προβλημα κ δε δημιουργώ πλακουντα κ άλλα διαφορα τρελα μου ειχε πει να παρω ΣυνένζυμοQ10100mg της solgar. Μια κάψουλα ημερησίως κατά τη διάρκεια ενός γεύματος για τουλάχιστον 2 μήνες πριν από την επόμενη προσπάθεια αναπαραγωγής Αλλα πηρα μονο 10 καψουλες ,τις αλλες τις εδωσα στη μανα μου.θεωρω ομως οτι αυτες ειναι ΟΚ δεν κανουν καθολου κακό ισα ισα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Γιατί θελει προσοχη και αναλογα τη περιπτωση φερνει αντιθετα αποτελεσματα εγω ηθελα πολυ να παρω για αυτο το εψαξα..διοτι fsh 17 και αμη 0,3 και ολοι μου ειπανε οχι! Και μαλιστα ο ομοιοπαθητικος μου προτεινε ΜΟΝΟ lamberts νυχτολουλουδο primrose oil ..και ενας αλλος ηλιθιος φαρμακοτριφτης που το παιζει γενετιστης που μου λεγε οτι εχω προβλημα κ δε δημιουργώ πλακουντα κ άλλα διαφορα τρελα μου ειχε πει να παρω ΣυνένζυμοQ10100mg της solgar. Μια κάψουλα ημερησίως κατά τη διάρκεια ενός γεύματος για τουλάχιστον 2 μήνες πριν από την επόμενη προσπάθεια αναπαραγωγής Αλλα πηρα μονο 10 καψουλες ,τις αλλες τις εδωσα στη μανα μου.θεωρω ομως οτι αυτες ειναι ΟΚ δεν κανουν καθολου κακό ισα ισα.

Εεεεε κοίτα να δεις πιο πολυ λογω ενδομητριωσης εγω την παιρνω. Βεβαια με διαλειμματα...Θα παρω κανα μηνα εναμιση θα την κοψω θα ξαναπαρω παλι...καπως ετσι...

  • Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, popi40 είπε:

Είναι η δεύτερη προσπάθεια στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων.

Δυστυχώς ο γιατρός μου είπε να διακόψω τα φάρμακα και όλα τελείωσαν. Θα σας παρακολουθώ όμως και θα προσεύχομαι για εσάς! Με το καλό να κρατήσετε όλες τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας! Πολλά φιλιά

  • Λυπημένη/-ος 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, nadiaki165 είπε:

Εεεεε κοίτα να δεις πιο πολυ λογω ενδομητριωσης εγω την παιρνω. Βεβαια με διαλειμματα...Θα παρω κανα μηνα εναμιση θα την κοψω θα ξαναπαρω παλι...καπως ετσι...

Ναι νταξει για τοσο δε θα εχεις θεμα.τι να πω..δοκιμασε βεβαια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, popi40 είπε:

Δυστυχώς ο γιατρός μου είπε να διακόψω τα φάρμακα και όλα τελείωσαν. Θα σας παρακολουθώ όμως και θα προσεύχομαι για εσάς! Με το καλό να κρατήσετε όλες τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας! Πολλά φιλιά

Πόπη μου, λυπάμαι πολύ! Δυστυχώς δεν είναι όλες οι προσπάθειες τυχερές... Θα είναι όμως η επόμενη ή η μεθεπόμενη. Να σκέφτεσαι πως κάπου παρακάτω σε περιμένει η χαρά... Απλώς πρέπει να περάσεις από μερικές στροφές του δρόμου πριν τη συναντήσεις...

Σου έχω στείλει πμ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφες! Σημερα λοιπον επανερχομαι και επισημα στο "μετα την εμβρυομεταφορα" αφου το πρωι εκανα εμβρυομεταφορα με 2 εμβρυακια (εξαιρετικης ποιοτητας οπως ειπε ο γιατρος) 3ων ημερων. Εχω για πρωτη φορα και αλλα 2 "παγωτινια" ιδιας ποιοτητας. Χοριακη 20/7 και εύχομαι αυτη τη φορα να χαμογελασουμε. Στελνω αγκαλιες σε ολα τα κοριτσια, ανεξαρτητα τα αποτελέσματα τους.. Γιατι τραβαμε ζορι, γιατι κανεις δεν καταλαβαίνει το συνονθυλευμα σκέψεων και συναισθηματων. Γιατι η αγωνια ξεκιναει απο τη στιγμη που νοιωθεις μητερα και οχι απο τη στιγμη που εισαι ή γινεσαι. :) για αυτο εχετε την αμεριστη μου συμπαρασταση σε ολα. 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Γεια σας ομορφες! Σημερα λοιπον επανερχομαι και επισημα στο "μετα την εμβρυομεταφορα" αφου το πρωι εκανα εμβρυομεταφορα με 2 εμβρυακια (εξαιρετικης ποιοτητας οπως ειπε ο γιατρος) 3ων ημερων. Εχω για πρωτη φορα και αλλα 2 "παγωτινια" ιδιας ποιοτητας. Χοριακη 20/7 και εύχομαι αυτη τη φορα να χαμογελασουμε. Στελνω αγκαλιες σε ολα τα κοριτσια, ανεξαρτητα τα αποτελέσματα τους.. Γιατι τραβαμε ζορι, γιατι κανεις δεν καταλαβαίνει το συνονθυλευμα σκέψεων και συναισθηματων. Γιατι η αγωνια ξεκιναει απο τη στιγμη που νοιωθεις μητερα και οχι απο τη στιγμη που εισαι ή γινεσαι. :) για αυτο εχετε την αμεριστη μου συμπαρασταση σε ολα. 

Μαρέβα, σπεύδω να απαντήσω μια που είπες "όμορφες"....χαχαχαχα

Εύχομαι να πάνε όλα άψογα και να έχεις το επιθυμητό σου αποτέλεσμα... Υπομονή τώρα μέχρι την χοριακή... Δύσκολη φάση η αναμονή αλλά καλώς ή κακώς απαραίτητη....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα Sabie μου! Ομορφες βεβαια εντος και εκτος :) η αναμονη μου περιλαμβανει υπνο, ταινιες, βιβλια, διαλογισμο και ξεκούραση! Θα περασουν οι μερες χωρις να μουρμουριζω. Τις προηγούμενες που μουρμουριζα δεν καταφερα και κατι;) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Να εισαι καλα Sabie μου! Ομορφες βεβαια εντος και εκτος :) η αναμονη μου περιλαμβανει υπνο, ταινιες, βιβλια, διαλογισμο και ξεκούραση! Θα περασουν οι μερες χωρις να μουρμουριζω. Τις προηγούμενες που μουρμουριζα δεν καταφερα και κατι;) 

Μουρμούρα ξεμουρμούρα, ό,τι έχει προγραμματίσει για μας ο Θεός αυτό θα γίνει. 

Εν τω μεταξύ απ' όσα έχεις προγραμματίσει δεν θα κάνεις ούτε τα μισά γιατί τις 28 απ' τις 24 ώρες θα κοιμάσαι λόγω utrogestan....

Ακόμα δεν έχω αξιωθεί να δω μια ταινία ολόκληρη....χαχαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sabie είπε:

Μουρμούρα ξεμουρμούρα, ό,τι έχει προγραμματίσει για μας ο Θεός αυτό θα γίνει. 

Εν τω μεταξύ απ' όσα έχεις προγραμματίσει δεν θα κάνεις ούτε τα μισά γιατί τις 28 απ' τις 24 ώρες θα κοιμάσαι λόγω utrogestan....

Ακόμα δεν έχω αξιωθεί να δω μια ταινία ολόκληρη....χαχαχαχαχα

Δακρυσα χαχαχα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@popi40 Κορίτσι μου υπομονή! Πάρε το χρόνο σου για να ηρεμήσεις και να σκέφτεσαι ότι την επόμενη φορά θα έρθει το μωράκι σου! Είμαστε στην ίδια ηλικία και στο ίδιο νοσοκομείο. Και εγώ είχα δυο αποτυχίες και τώρα είμαι σε αναμονή της χοριακης μετά από ετ. Αν χρειαστείς να μιλήσεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Σε φιλώ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Μες το άγχος για ακόμα μια μέρα.. Έκανα την Δευτέρα την πρώτη χοριακη 75, την κάνω σήμερα τρεις μέρες μετά 155.. Ο γιατρός είπε ότι ιδανικά θα ήθελε ένα 300αρι αλλά σημασία έχει που διπλασιαστηκε. Επόμενη μέτρηση την Δευτέρα.. Υπάρχει άλλη κοπέλα με χαμηλή αύξηση και καλή εξέλιξη?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Μες το άγχος για ακόμα μια μέρα.. Έκανα την Δευτέρα την πρώτη χοριακη 75, την κάνω σήμερα τρεις μέρες μετά 155.. Ο γιατρός είπε ότι ιδανικά θα ήθελε ένα 300αρι αλλά σημασία έχει που διπλασιαστηκε. Επόμενη μέτρηση την Δευτέρα.. Υπάρχει άλλη κοπέλα με χαμηλή αύξηση και καλή εξέλιξη?? 

Είχαμε την @Ballooπου η 2η χοριακη της ήταν χαμηλή και Μετά πήρε μπρος! Εύχομαι το ίδιο και σε εσένα! Υπομονή και καλά αποτελέσματα 

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Μες το άγχος για ακόμα μια μέρα.. Έκανα την Δευτέρα την πρώτη χοριακη 75, την κάνω σήμερα τρεις μέρες μετά 155.. Ο γιατρός είπε ότι ιδανικά θα ήθελε ένα 300αρι αλλά σημασία έχει που διπλασιαστηκε. Επόμενη μέτρηση την Δευτέρα.. Υπάρχει άλλη κοπέλα με χαμηλή αύξηση και καλή εξέλιξη?? 

Εγω θα σου πω οτι μια πολυ καλη γνωστη μου που καναμε μαζι την πρωτη εξωσωματικη, ειχε πρωτη χοριακη 70 με ενα μετριο εμβρυο. Οι επομενες χοριακες δεν αυξανονταν στο επιθυμητό και στενοχωριοταν. Σημερα εχει εναν κουκλο 5 ετων. Για αυτο, χαμογελα, πιστευε στο εμβρυακι σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...