Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Moomin είπε:

Κορίτσια καλό μήνα με υγεία κ όμορφα νέα!

Νεφέλη να σαι καλά για τις πληροφορίες...άρα σε μένα που τα βάλανε 3ης μέρας κ τώρα είμαι στην 9η από την εμβρυομεταφορα θα χει γίνει αν είναι η εμφύτευση...κανονικά το σκ τώρα θα αδιαθετουσα...έχω κάποιες αδιευκρίνιστες ενοχλήσεις βεβαια..αν κάνω τεστακι Δευτερα ή Τρίτη θα δείξει; Έχω κάτι ευαίσθητα που δείχνουν από δέκα μονάδες...υπάρχει περίπτωση να έρθει η περίοδος ακόμα κ με τη προγεστερονη που παίρνω;

Αχ μακαρι κοριτσι μου να εχει γινει!!εσυ τη τριτη θα ξερεις με χοριακή κατευθειαν που θα εισαι στην 12η ,γιατί να κανεις τεστ;! δε τα μπορω καθολου αυτα ,λιγες φορες εχω κανει οταν προσπαθουσαμε φυσικολογικα και μια μερα τσαντιστηκα τοσο πολυ και λεω ποτε ξανα.μονο προγεστερονη παιρνεις ;αν σε καλυπτει τοτε η περιοδος δεν θα ερθει ,αν κ εχουμε διαβασει κατι περιπτωσεις με ελαχιστο αιμα κλπ.εγώ ποτε δεν ειχα τιποτα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nephelie είπε:

Αχ μακαρι κοριτσι μου να εχει γινει!!εσυ τη τριτη θα ξερεις με χοριακή κατευθειαν που θα εισαι στην 12η ,γιατί να κανεις τεστ;! δε τα μπορω καθολου αυτα ,λιγες φορες εχω κανει οταν προσπαθουσαμε φυσικολογικα και μια μερα τσαντιστηκα τοσο πολυ και λεω ποτε ξανα.μονο προγεστερονη παιρνεις ;αν σε καλυπτει τοτε η περιοδος δεν θα ερθει ,αν κ εχουμε διαβασει κατι περιπτωσεις με ελαχιστο αιμα κλπ.εγώ ποτε δεν ειχα τιποτα..

Αυτό πίστευα κι εγω αυτό όταν δεν υπάρχει επάρκεια. Ούτε εμένα μου έχει τύχει. Μόνο στην βιοχημική που είχα όπου βέβαια είναι άλλη περίπτωση φυσικά. 

Αρα να κάνω κι εγω 12η και όχι 13η.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Αχ μακαρι κοριτσι μου να εχει γινει!!εσυ τη τριτη θα ξερεις με χοριακή κατευθειαν που θα εισαι στην 12η ,γιατί να κανεις τεστ;! δε τα μπορω καθολου αυτα ,λιγες φορες εχω κανει οταν προσπαθουσαμε φυσικολογικα και μια μερα τσαντιστηκα τοσο πολυ και λεω ποτε ξανα.μονο προγεστερονη παιρνεις ;αν σε καλυπτει τοτε η περιοδος δεν θα ερθει ,αν κ εχουμε διαβασει κατι περιπτωσεις με ελαχιστο αιμα κλπ.εγώ ποτε δεν ειχα τιποτα..

 Σε ευχαριστώ πολύ,πολύ!!! Μου είπαν Τεταρτη να κάνω χοριακη αλλά έχω τεστακια μιας φίλης και δεν κρατιεμαι η αλήθεια είναι.....παίρνω βασκλορ κ σαλοσπιρ,τι να σου πω, πρώτη φορά τα κάνω όλα αυτά...εσύ είσαι εγκυουλα έτσι;;; Με το καλό να πάνε όλα τέλεια να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Αυτό πίστευα κι εγω αυτό όταν δεν υπάρχει επάρκεια. Ούτε εμένα μου έχει τύχει. Μόνο στην βιοχημική που είχα όπου βέβαια είναι άλλη περίπτωση φυσικά. 

Αρα να κάνω κι εγω 12η και όχι 13η.

Χοριακη θα κάνω τη μέρα που μου είπαν καλυτερα, γιατί μήπως παίζει ρόλο κ από μερα σε μέρα για σωστότερα αποτελέσματα;


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

 Σε ευχαριστώ πολύ,πολύ!!! Μου είπαν Τεταρτη να κάνω χοριακη αλλά έχω τεστακια μιας φίλης και δεν κρατιεμαι η αλήθεια είναι.....παίρνω βασκλορ κ σαλοσπιρ,τι να σου πω, πρώτη φορά τα κάνω όλα αυτά...εσύ είσαι εγκυουλα έτσι;;; Με το καλό να πάνε όλα τέλεια να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!

Χοριακη θα κάνω τη μέρα που μου είπαν καλυτερα, γιατί μήπως παίζει ρόλο κ από μερα σε μέρα για σωστότερα αποτελέσματα;

Όπως θες κορίτσι μου! Σεβαστό!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Αυτό πίστευα κι εγω αυτό όταν δεν υπάρχει επάρκεια. Ούτε εμένα μου έχει τύχει. Μόνο στην βιοχημική που είχα όπου βέβαια είναι άλλη περίπτωση φυσικά. 

Αρα να κάνω κι εγω 12η και όχι 13η.

Ναι !και αν ερθει αιμα πιο νωρις σημαινει απετυχε τελειως..δε κρατιεσαι και εσυ ε; Μονο εγώ βαριομουνα να παω,φαντασου με βλαστοκυστες και περιμενα να παω 14η !!αλλα μου χτυπησε καμπανακι υποθερμια και πηγα 12η στα εκτακτα! Ναι 12η θα φανει με τα τριτης!!αχ μακαρι να ειναι ολα τελεια!!το πιστευω!! Και ειδες που το περγκοβερις  μου το ειχε πει και μενα; Μονο με αυτο μου ειπε ,ηταν καθετος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nephelie είπε:

Ναι !και αν ερθει αιμα πιο νωρις σημαινει απετυχε τελειως..δε κρατιεσαι και εσυ ε; Μονο εγώ βαριομουνα να παω,φαντασου με βλαστοκυστες και περιμενα να παω 14η !!αλλα μου χτυπησε καμπανακι υποθερμια και πηγα 12η στα εκτακτα! Ναι 12η θα φανει με τα τριτης!!αχ μακαρι να ειναι ολα τελεια!το πιστευω το περγκοβερις ειδες που μου το ειπε και μενα; Μονο με αυτο μου ειπε ηταν καθετος!!

Το θυμάμαι αξέχαστα Νεφελη μου! 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

 Σε ευχαριστώ πολύ,πολύ!!! Μου είπαν Τεταρτη να κάνω χοριακη αλλά έχω τεστακια μιας φίλης και δεν κρατιεμαι η αλήθεια είναι.....παίρνω βασκλορ κ σαλοσπιρ,τι να σου πω, πρώτη φορά τα κάνω όλα αυτά...εσύ είσαι εγκυουλα έτσι;;; Με το καλό να πάνε όλα τέλεια να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!

Χοριακη θα κάνω τη μέρα που μου είπαν καλυτερα, γιατί μήπως παίζει ρόλο κ από μερα σε μέρα για σωστότερα αποτελέσματα;

Κανε τη τεταρτη τοτε ναι !το λενε για να φανει πιο μεγαλο το νουμερο και να ειναι πιο σιγουρο..αλλιως πιο πολυ αγωνια θα εχεις..πρωτη και τυχερη να ειναι κοπελα μου στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου! Εγω ειμαι 9 εβδομαδων ευχαριστω! δοξα τω θεω ημουν τυχερη και με τα διδυμα και ολα ειναι καλά.εχω δρομο ακομα αλλα ειναι σιγουρος ο γιατρος οτι θα ειναι ολα τελεια οποτε εχω ησυχασει και εγω πλεον..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Κανε τη τεταρτη τοτε ναι !το λενε για να φανει πιο μεγαλο το νουμερο και να ειναι πιο σιγουρο..αλλιως πιο πολυ αγωνια θα εχεις..πρωτη και τυχερη να ειναι κοπελα μου στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου! Εγω ειμαι 9 εβδομαδων ευχαριστω! δοξα τω θεω ημουν τυχερη και με τα διδυμα και ολα ειναι καλά.εχω δρομο ακομα αλλα ειναι σιγουρος ο γιατρος οτι θα ειναι ολα τελεια οποτε εχω ησυχασει και εγω πλεον..

Θα περάσει γρήγορα ο καιρός. Τώρα αναμένεις την αυχενική μετά β επιπέδου μετά ντοπλερ κ κάπως έτσι θα κυλήσει το όμορφο ταξίδι.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Θα περάσει γρήγορα ο καιρός. Τώρα αναμένεις την αυχενική μετά β επιπέδου μετά ντοπλερ κ κάπως έτσι θα κυλήσει το όμορφο ταξίδι.

Ναι !!!αλλα εξακολουθω να νοιωθω οτι δεν ειμαι εγκυος και το ξεχναω παντα.εχω χαζεψει..αλλα βασικα δεν το εχω συνειδητοποιησει ακομα!!απο κει οφειλεται ,και βεβαια και η αμυνα που ειπες τις προαλλες..ειμαι σε αλλη διασταση πλεον μετα απο τοσους μηνες εγκλεισμο και αποχη απο κοσμο.και ξερεις τι θα ακουσω μετα..τα ψουψουψου χαχαχ το εκανε με παρενθετη ποιος ξερει τι αλλα τρελά...αλλα ουτε που με νοιαζει εμεις και οι οικογενειες μας να ειμαστε καλά! Η οικογενεια ειναι το παν !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Ναι !!!αλλα εξακολουθω να νοιωθω οτι δεν ειμαι εγκυος και το ξεχναω παντα.εχω χαζεψει..αλλα βασικα δεν το εχω συνειδητοποιησει ακομα!!απο κει οφειλεται ,και βεβαια και η αμυνα που ειπες τις προαλλες..ειμαι σε αλλη διασταση πλεον μετα απο τοσους μηνες εγκλεισμο και αποχη απο κοσμο.

Όταν θα αρχίσουν να κλωτσάνε τότε μπορώ να πω ότι κάτι νιώσεις χαχσχα

 ακόμα κ όταν θα γεννήσεις θα λες δικά μου είναι;;;;;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Όταν θα αρχίσουν να κλωτσάνε τότε μπορώ να πω ότι κάτι νιώσεις χαχσχα

 ακόμα κ όταν θα γεννήσεις θα λες δικά μου είναι;;;;;

Χαχχαχα!Ναι αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie said:

Χαχχαχα!Ναι αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!

Με το καλό Νεφέλη μου! Όσο για το τί θα λένε...αυτοί που σχολιάζουν, πάντα κάτι θα βρουν να πουν, οπότε μη δίνεις σημασία! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Κανε τη τεταρτη τοτε ναι !το λενε για να φανει πιο μεγαλο το νουμερο και να ειναι πιο σιγουρο..αλλιως πιο πολυ αγωνια θα εχεις..πρωτη και τυχερη να ειναι κοπελα μου στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου! Εγω ειμαι 9 εβδομαδων ευχαριστω! δοξα τω θεω ημουν τυχερη και με τα διδυμα και ολα ειναι καλά.εχω δρομο ακομα αλλα ειναι σιγουρος ο γιατρος οτι θα ειναι ολα τελεια οποτε εχω ησυχασει και εγω πλεον..

Να σου πάνε όλα κατ'ευχην κ ας μην έχεις συμπτώματα, θαχεις αργότερα με δύο μωράκια κιόλας θα γίνεται χαμός εκεί μέσα!

Αν δεν είχα τεστακια δεν θα έπαιρνα να κάνω εννοείται...

Ελπίζω και εύχομαι αυτός ο μήνας να δώσει πολλές καινούργιες εγκυμοσύνες!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας κ καλό μήνα

 

Εχθές μεταφέραμε 3 άριστες βλαστοκύστες κ σήμερα άρχισαν οι έντονες ενοχλήσεις:roll:

Σου εύχομαι σε μερικές μέρες να δεις ένα θετικό τεράστιο!!! Ενοχλήσεις είχα κ γω λόγω προγεστερονης κ ακόμα έχω δηλ αλλά διαφορετικές επειδή μάλλον θα μου ρχοταν τωρα περίοδος;!

Στο τσακ ήμουν προχθές να κάνω τεστακι αλλά λέω είναι πολύ νωρίς ακόμη...Τετάρτη θα πάω για χοριακη κ μάλλον τη Τρίτη θα κάνω ένα που δείχνει από δέκα μονάδες..


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...