Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλησπερα κοπέλες! Τη Δευτέρα 27/7 έκανα έμβρυο μεταφορά. Ενώ όλες τις ημέρες το στήθος μου ήταν πρησμένο σήμερα υποχώρησε. Και έχω αρχίσει να νιώθω καποιους πόνους, σαν περιόδου, επίσης βλέπω κάποιες καφε εκκρίσεις μόνο όταν σκουπίζομαι.  Να αρχίσω να ανησυχώ; Η ψυχολογία μου έχει πέσει στα Τάρταρα και δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν ξέρω πως να αντέξω μέχρι την Πέμπτη που θα πάω για χοριακη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, EllieV είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας κ καλό μήνα

 

Εχθές μεταφέραμε 3 άριστες βλαστοκύστες κ σήμερα άρχισαν οι έντονες ενοχλήσεις:roll:

Καλά αποτελέσματα! Ευχομαι μια θετική χοριακη κορίτσι μου. Η προγεστερονη τις προκαλεί. Εγω τις έχω αφότου ξεκίνησα προγεστ πριν δηλ την ετ όποτε δεν παίρνω κ πολύ θάρρος.

Just now, Marina800 είπε:

Καλησπερα κοπέλες! Τη Δευτέρα 27/7 έκανα έμβρυο μεταφορά. Ενώ όλες τις ημέρες το στήθος μου ήταν πρησμένο σήμερα υποχώρησε. Και έχω αρχίσει να νιώθω καποιους πόνους, σαν περιόδου, επίσης βλέπω κάποιες καφε εκκρίσεις μόνο όταν σκουπίζομαι.  Να αρχίσω να ανησυχώ; Η ψυχολογία μου έχει πέσει στα Τάρταρα και δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν ξέρω πως να αντέξω μέχρι την Πέμπτη που θα πάω για χοριακη

Μην πέφτεις. Ότι είναι να γίνει θα έχει  γινει.

Αυτο λέω στον άντρα μου που αγχώνεται κ στον εαυτό μου φυσικά.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Καλά αποτελέσματα! Ευχομαι μια θετική χοριακη κορίτσι μου. Η προγεστερονη τις προκαλεί. Εγω τις έχω αφότου ξεκίνησα προγεστ πριν δηλ την ετ όποτε δεν παίρνω κ πολύ θάρρος.

Μην πέφτεις. Ότι είναι να γίνει θα έχει  γινει.

Αυτο λέω στον άντρα μου που αγχώνεται κ στον εαυτό μου φυσικά.

Το ξέρω έχεις δίκιο. Πρέπει να παλέψω κόντρα στα συναισθήματα μου. Και ξέρεις τη μια είσαι στα σύννεφα και την άλλη πέφτεις απότομα. Θετική ενέργεια μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marina800 είπε:

Καλησπερα κοπέλες! Τη Δευτέρα 27/7 έκανα έμβρυο μεταφορά. Ενώ όλες τις ημέρες το στήθος μου ήταν πρησμένο σήμερα υποχώρησε. Και έχω αρχίσει να νιώθω καποιους πόνους, σαν περιόδου, επίσης βλέπω κάποιες καφε εκκρίσεις μόνο όταν σκουπίζομαι.  Να αρχίσω να ανησυχώ; Η ψυχολογία μου έχει πέσει στα Τάρταρα και δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν ξέρω πως να αντέξω μέχρι την Πέμπτη που θα πάω για χοριακη

Με το καλό να έχεις ευχαριστα νέα!! Έβαλες βλαστοκυστες;; Ίσως τα καφέ είναι για καλό, να ξέρεις..όσο για τις άλλες ενοχλήσεις κ γω μια έτσι, μια αλλιώς είμαι κ φταίει η προγεστερονη...δεν θα βγάλεις άκρη...να σκέφτεσαι θετικά όσο μπορείς γιατί το ξέρω, θα σκεφτείς και αρνητικά αλλά η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και όσο μπορούμε πιστεύουμε στα εμβρυακια μας!!


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Moomin είπε:

Σου εύχομαι σε μερικές μέρες να δεις ένα θετικό τεράστιο!!! Ενοχλήσεις είχα κ γω λόγω προγεστερονης κ ακόμα έχω δηλ αλλά διαφορετικές επειδή μάλλον θα μου ρχοταν τωρα περίοδος;!

Στο τσακ ήμουν προχθές να κάνω τεστακι αλλά λέω είναι πολύ νωρίς ακόμη...Τετάρτη θα πάω για χοριακη κ μάλλον τη Τρίτη θα κάνω ένα που δείχνει από δέκα μονάδες..

Καλησπέρα κ σε ευχαριστώ το ίδιο εύχομαι κ για εσένα

 

Το ξέρω είναι η 2η φορά ετ κ την προηγούμενη τα είχα αλλά τώρα είναι διαφορετικές οι ενοχήσεις και πιο έντονες..ας ελπίσουμε σε ένα καλο αποτέλεσμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Moomin said:

Με το καλό να έχεις ευχαριστα νέα!! Έβαλες βλαστοκυστες;; Ίσως τα καφέ είναι για καλό, να ξέρεις..όσο για τις άλλες ενοχλήσεις κ γω μια έτσι, μια αλλιώς είμαι κ φταίει η προγεστερονη...δεν θα βγάλεις άκρη...να σκέφτεσαι θετικά όσο μπορείς γιατί το ξέρω, θα σκεφτείς και αρνητικά αλλά η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και όσο μπορούμε πιστεύουμε στα εμβρυακια μας!!

Μακάρι, μακάρι να είναι όπως τα λες. Αυτό παρακαλω και εγώ να είναι για καλό. Ναι εβαλα βλαστοκύστη μια που είχα, 5ης μέρας. Δυστυχώς οι άλλες δεν επιβίωσαν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Καλησπέρα κ σε ευχαριστώ το ίδιο εύχομαι κ για εσένα

 

Το ξέρω είναι η 2η φορά ετ κ την προηγούμενη τα είχα αλλά τώρα είναι διαφορετικές οι ενοχήσεις και πιο έντονες..ας ελπίσουμε σε ένα καλο αποτέλεσμα

Εγω κορίτσια στην εγκυμοσύνη τον ίδιο πόνο είχα πριν την χοριακη εννοώ . Αλλά τώρα που λέτε ότι είχατε κι εχεις αλλά αρνητ χοριακη απογοητεύομαι.

Σίγουρα όμως είναι από την προγεστερονη.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εγω κορίτσια στην εγκυμοσύνη τον ίδιο πόνο είχα πριν την χοριακη εννοώ . Αλλά τώρα που λέτε ότι είχατε κι εχεις αλλά αρνητ χοριακη απογοητεύομαι.

Σίγουρα όμως είναι από την προγεστερονη.

Μην απογοητευεσαι

 

Σιγουρα ειναι κ απο τα φαρμακα αλλα ποτε δεν ξερεις αν ειναι κ απο εγκυμοσυνη

Εύχομαι τα καλυτερα για ολες μας

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ πλέον έχω τραβήγματα κ νεύρα σαν να περιμένω περίοδο...

Just now, EllieV είπε:

Καλησπέρα κ σε ευχαριστώ το ίδιο εύχομαι κ για εσένα

 

Το ξέρω είναι η 2η φορά ετ κ την προηγούμενη τα είχα αλλά τώρα είναι διαφορετικές οι ενοχήσεις και πιο έντονες..ας ελπίσουμε σε ένα καλο αποτέλεσμα

Εύχομαι πραγματικά να είναι κ η τελευταία!!!

Just now, Marina800 είπε:

Μακάρι, μακάρι να είναι όπως τα λες. Αυτό παρακαλω και εγώ να είναι για καλό. Ναι εβαλα βλαστοκύστη μια που είχα, 5ης μέρας. Δυστυχώς οι άλλες δεν επιβίωσαν. 

Ένα κ καλό εμβρυακι θέλουμε!!!

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εγω κορίτσια στην εγκυμοσύνη τον ίδιο πόνο είχα πριν την χοριακη εννοώ . Αλλά τώρα που λέτε ότι είχατε κι εχεις αλλά αρνητ χοριακη απογοητεύομαι.

Σίγουρα όμως είναι από την προγεστερονη.

Μην απογοητεύεσαι...και η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική..ελπίζουμε και αναμένουμε!


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Moomin είπε:

Κορίτσια εγώ πλέον έχω τραβήγματα κ νεύρα σαν να περιμένω περίοδο...

Εύχομαι πραγματικά να είναι κ η τελευταία!!!

Ένα κ καλό εμβρυακι θέλουμε!!!

Μην απογοητεύεσαι...και η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική..ελπίζουμε και αναμένουμε!

Καλά η περίοδος δεν θα έρθει αν δεν κοπούν τα φάρμακα. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marina800 είπε:

Καλησπερα κοπέλες! Τη Δευτέρα 27/7 έκανα έμβρυο μεταφορά. Ενώ όλες τις ημέρες το στήθος μου ήταν πρησμένο σήμερα υποχώρησε. Και έχω αρχίσει να νιώθω καποιους πόνους, σαν περιόδου, επίσης βλέπω κάποιες καφε εκκρίσεις μόνο όταν σκουπίζομαι.  Να αρχίσω να ανησυχώ; Η ψυχολογία μου έχει πέσει στα Τάρταρα και δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν ξέρω πως να αντέξω μέχρι την Πέμπτη που θα πάω για χοριακη

Και μενα ειχε ξεπρηστει το στηθος μου κ ενοιωθα πόνους περιόδου.. Το καφε ισως να ναι κ εμφυτευσης. Παντως μην ανησυχείς, εγω με τα συμπτώματα ειδα θετικη χοριακη. Καλη σου επιτυχία! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva said:

Και μενα ειχε ξεπρηστει το στηθος μου κ ενοιωθα πόνους περιόδου.. Το καφε ισως να ναι κ εμφυτευσης. Παντως μην ανησυχείς, εγω με τα συμπτώματα ειδα θετικη χοριακη. Καλη σου επιτυχία! 

ευχαριστώ κορίτσια για τη δύναμη που μου δίνεται. Μακάρι να πάνε όλα καλά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

On 28/7/2020 at 10:40 ΜΜ, Dimitra93 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσια και εύχομαι όλα να πάνε κατευχην....ξέρω ότι είναι δύσκολη η αναμονή όλες το ξέρουμε το έχουμε νιώσει αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε τπτ πέρα από το να ελπίζουμε και να σκεφτόμαστε θετικά....απολαύστε αυτές τις μέρες ξεκούρασης....εύχομαι ότι καλύτερο σε ολες:)

Καλημεσπερα κοριτσια εχω πρηστει οσο δεν παει.

Την τεταρτη ειναι για χωριακη .κ νιωθω οτι θα αδιαθετησω..δεν ξερω μηπως επρεπε να τρωω αναλατα λογω πρεζολον?νιωθω απογοητευση..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Και μενα ειχε ξεπρηστει το στηθος μου κ ενοιωθα πόνους περιόδου.. Το καφε ισως να ναι κ εμφυτευσης. Παντως μην ανησυχείς, εγω με τα συμπτώματα ειδα θετικη χοριακη. Καλη σου επιτυχία! 

Κι εγω είχα θετική χοριακη με τα συμπτώματα. Όποτε υπάρχει ελπίδα 

Just now, ANAMONH είπε:

 

Καλημεσπερα κοριτσια εχω πρηστει οσο δεν παει.

Την τεταρτη ειναι για χωριακη .κ νιωθω οτι θα αδιαθετησω..δεν ξερω μηπως επρεπε να τρωω αναλατα λογω πρεζολον?νιωθω απογοητευση..

Ελαααααααα μη νιώθεις έτσι! Πρόσεχε το αλάτι ναι. Κανονικά καθόλου 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...