Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα....σε λίγο θα πάω για την τρίτη Μ χοριακη...αλλά οι ελπίδες Μ για μια βιώσιμη εγκυμοσύνη τελείωσαν καθώς από χτες το βράδυ έχω αίμα που δεν έχει σταματήσει ...νιώθω ένα κενό....ένα μεγάλο κενό και καθόλου δύναμη για από δω και πέρα.....

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια καλημέρα....σε λίγο θα πάω για την τρίτη Μ χοριακη...αλλά οι ελπίδες Μ για μια βιώσιμη εγκυμοσύνη τελείωσαν καθώς από χτες το βράδυ έχω αίμα που δεν έχει σταματήσει ...νιώθω ένα κενό....ένα μεγάλο κενό και καθόλου για από δω και πέρα.....

Κάτσε βρε κορίτσι μου να δεις το αποτέλεσμα πρώτα. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Είμαστε κι εμείς εδώ δεν είσαι μόνη.

 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια καλημέρα....σε λίγο θα πάω για την τρίτη Μ χοριακη...αλλά οι ελπίδες Μ για μια βιώσιμη εγκυμοσύνη τελείωσαν καθώς από χτες το βράδυ έχω αίμα που δεν έχει σταματήσει ...νιώθω ένα κενό....ένα μεγάλο κενό και καθόλου για από δω και πέρα.....

Αχ μωρε Δημητρα... Να ξερες ποσο στενοχωριεμαι. Μπορεί να μην ειναι καυι ομως, ας εχουμε ελπιδα!! Ανυπομονω να διαβάσω νεα σου.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitra93 said:

Κορίτσια καλημέρα....σε λίγο θα πάω για την τρίτη Μ χοριακη...αλλά οι ελπίδες Μ για μια βιώσιμη εγκυμοσύνη τελείωσαν καθώς από χτες το βράδυ έχω αίμα που δεν έχει σταματήσει ...νιώθω ένα κενό....ένα μεγάλο κενό και καθόλου για από δω και πέρα.....

Αχ κοριτσάκι μου, είμαστε όλες μαζί σου! Κουράγιο....Ο γιατρός σου τί σου είπε για την αιμορραγία??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Πως είσαι; Σταμάτησαν τα καφέ;

Ναι, απο χθες το βράδυ μεχρι σημερα ειμαι καθαρη. Εξακολουθω ομως να μαι ξαπλα, κανω την ωραια κοιμωμενη (την ωραια ξαπλωμενη) κ αναπαυομαι. Περιμένω περεταιρω οδηγιες απο τη γιατρο μου. :) ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Ναι, απο χθες το βράδυ μεχρι σημερα ειμαι καθαρη. Εξακολουθω ομως να μαι ξαπλα, κανω την ωραια κοιμωμενη (την ωραια ξαπλωμενη) κ αναπαυομαι. Περιμένω περεταιρω οδηγιες απο τη γιατρο μου. :) ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! 

Μπράβο κοριτσάρα μου πρόσεχε 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια καλημέρα....σε λίγο θα πάω για την τρίτη Μ χοριακη...αλλά οι ελπίδες Μ για μια βιώσιμη εγκυμοσύνη τελείωσαν καθώς από χτες το βράδυ έχω αίμα που δεν έχει σταματήσει ...νιώθω ένα κενό....ένα μεγάλο κενό και καθόλου για από δω και πέρα.....

Καλημέρα, έχουμε διαβάσει ότι κ με αίμα συνεχίζει εγκυμοσύνη, μη χάνεις την ελπίδα σου!!! Είχες βάλει δύο εμβρυακια; Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Κορίτσια καλή εβδομάδα, εγώ δεν κρατηθηκα και έκανα τεστακι το πρωϊ που δείχνει από 10 μονάδες και πάνω...δυστυχώς βγήκε αρνητικοτατο...η πρώτη μου εξωσωματική κ περίμενα να είμαι τυχερή...γελαστηκα....περιμένω τη Τετάρτη να κάνω τη χοριακη να ενημερώσω κ επίσημα τον γιατρό κ να δούμε πως μπορούμε να προχωρήσουμε μετά το Καλοκαίρι....έχουμε μια βλαστοκυστη στη κατάψυξη...δύσκολο πολύ όλο αυτό....εύχομαι οι υπόλοιπες να είστε τυχερές!!!

  • Λυπημένη/-ος 3

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Καλημέρα, έχουμε διαβάσει ότι κ με αίμα συνεχίζει εγκυμοσύνη, μη χάνεις την ελπίδα σου!!! Είχες βάλει δύο εμβρυακια; Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Κορίτσια καλή εβδομάδα, εγώ δεν κρατηθηκα και έκανα τεστακι το πρωϊ που δείχνει από 10 μονάδες και πάνω...δυστυχώς βγήκε αρνητικοτατο...η πρώτη μου εξωσωματική κ περίμενα να είμαι τυχερή...γελαστηκα....περιμένω τη Τετάρτη να κάνω τη χοριακη να ενημερώσω κ επίσημα τον γιατρό κ να δούμε πως μπορούμε να προχωρήσουμε μετά το Καλοκαίρι....έχουμε μια βλαστοκυστη στη κατάψυξη...δύσκολο πολύ όλο αυτό....εύχομαι οι υπόλοιπες να είστε τυχερές!!!

Μάλιστα !!! Ωραία ξεκινήσαμε τι να πω.

μη φοβάσαι θα σε ακολουθήσω και εγω αγαπημένη 

Ευτυχως εχεις στην κατάψυξη είναι πολύ θετικό. Μαζεύεις με φυσικό κύκλο άλλο ένα και προχωράς. Εγω αυτό έχω σαν πλάνο πάντως. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μάλιστα !!! Ωραία ξεκινήσαμε τι να πω.

μη φοβάσαι θα σε ακολουθήσω και εγω αγαπημένη 

Ευτυχως εχεις στην κατάψυξη είναι πολύ θετικό. Μαζεύεις με φυσικό κύκλο άλλο ένα και προχωράς. Εγω αυτό έχω σαν πλάνο πάντως. 

Η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστη,μην απογοητεύεσαι για σένα, ο,τι πόνο κ να έχουμε αν δεν κάνουμε την εξέταση δεν ξέρουμε.

Θα μιλήσω με.το κέντρο να δούμε γιατί δεν ξέρω αν μας συμφέρει ο φυσικός.κυκλος, αν είναι ίδια τα λεφτά με τον τεχνητό δηλ...κ να μπω στην διαδικασία.μονο για ένα ωάριο κ αν προχωρήσει κιόλας....


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστη,μην απογοητεύεσαι για σένα, ο,τι πόνο κ να έχουμε αν δεν κάνουμε την εξέταση δεν ξέρουμε.

Θα μιλήσω με.το κέντρο να δούμε γιατί δεν ξέρω αν μας συμφέρει ο φυσικός.κυκλος, αν είναι ίδια τα λεφτά με τον τεχνητό δηλ...κ να μπω στην διαδικασία.μονο για ένα ωάριο κ αν προχωρήσει κιόλας....

Φάρμακα εχεις για τεχνητό; 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Φάρμακα εχεις για τεχνητό; 

Όχι γιατί έπαιρνα 300 γκοναλ κ το ένα κουτί ανοιχτό που έμεινε το έδωσα να μη πάει χαμένο....γράφει μετά από 4 μήνες ότι μπορώ να ξαναγράψω. Απλά θέλει συζήτηση με το γιατρό μήπως ακολουθήσουμε άλλο πρωτόκολλο...


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin said:

Καλημέρα, έχουμε διαβάσει ότι κ με αίμα συνεχίζει εγκυμοσύνη, μη χάνεις την ελπίδα σου!!! Είχες βάλει δύο εμβρυακια; Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Κορίτσια καλή εβδομάδα, εγώ δεν κρατηθηκα και έκανα τεστακι το πρωϊ που δείχνει από 10 μονάδες και πάνω...δυστυχώς βγήκε αρνητικοτατο...η πρώτη μου εξωσωματική κ περίμενα να είμαι τυχερή...γελαστηκα....περιμένω τη Τετάρτη να κάνω τη χοριακη να ενημερώσω κ επίσημα τον γιατρό κ να δούμε πως μπορούμε να προχωρήσουμε μετά το Καλοκαίρι....έχουμε μια βλαστοκυστη στη κατάψυξη...δύσκολο πολύ όλο αυτό....εύχομαι οι υπόλοιπες να είστε τυχερές!!!

Αχ, ας περιμένουμε τη χοριακή...Καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου κοριτσάκι μου...Νομίζω όλες όταν μπαίνουμε σε αυτό το κομμάτι των εξωσωματικών ελπίζουμε ότι θα  μείνουμε έγκυος με την πρώτη προσπάθεια. Όσες τα καταφέρνουν είναι πραγματικά ευλογημένες!! Οι υπόλοιπες...τρώμε ένα πρώτο γερό χαστούκι, αλλά συνεχίζουμε πιο προσγειωμένες! Μακάρι να σε διαψεύσει η χοριακή, αλλά ακόμη και διαφορετικά, εσύ θα συνεχίσεις την προσπάθειά σου. Εμείς είμαστε εδώ για να σε στηρίξουμε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Αχ, ας περιμένουμε τη χοριακή...Καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου κοριτσάκι μου...Νομίζω όλες όταν μπαίνουμε σε αυτό το κομμάτι των εξωσωματικών ελπίζουμε ότι θα  μείνουμε έγκυος με την πρώτη προσπάθεια. Όσες τα καταφέρνουν είναι πραγματικά ευλογημένες!! Οι υπόλοιπες...τρώμε ένα πρώτο γερό χαστούκι, αλλά συνεχίζουμε πιο προσγειωμένες! Μακάρι να σε διαψεύσει η χοριακή, αλλά ακόμη και διαφορετικά, εσύ θα συνεχίσεις την προσπάθειά σου. Εμείς είμαστε εδώ για να σε στηρίξουμε!

Πράγματι είναι όπως τα λες! Σε ευχαριστώ για την υποστήριξη, δεν ελπίζω βέβαια για μεθαύριο γιατί τα τεστακια αυτά είναι αρκετά ευαίσθητα. Θα προχωρήσουμε παρακάτω...σίγουρα δεν θα το αφήσω όπως πέρσι που επειδή δούλευα επαρχία περίμενα να γυρίσω...εσύ σε τι φάση είσαι γιατί κάτι θυμάμαι αλλα μήπως τα μπερδεύω.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...