Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

καλησπέρα!  9ο μέρα αναμονής και ξεκίνησα να έχω μια "ενοχληση" χαμηλά σαν να μου έρχεται περίοδος.  Κανονικά σύμφωνα  με τον κύκλο μου που είναι μόνο 25 μερες θα έπρεπε  να μου έρθει σήμερα.  Χοριακη είναι να κάνω την Τετάρτη. ..Έχω αρχίσει να χάνω τις ελπίδες μου να πω την αλήθεια. ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, teta2 είπε:

καλησπέρα!  9ο μέρα αναμονής και ξεκίνησα να έχω μια "ενοχληση" χαμηλά σαν να μου έρχεται περίοδος.  Κανονικά σύμφωνα  με τον κύκλο μου που είναι μόνο 25 μερες θα έπρεπε  να μου έρθει σήμερα.  Χοριακη είναι να κάνω την Τετάρτη. ..Έχω αρχίσει να χάνω τις ελπίδες μου να πω την αλήθεια. ....

Οχι μην χανεις την ελπιδα σου,περιοδος δεν θα σου ερθει απτην στιγμη που παιρνεις τα χαπια,και εγω καπου στην ενατη μερα ενιωσα πονους περιοδου μου ηρθε κ καφε αιμα κ ηταν η εμφυτευση!!ενταξει δεν ειναι απαραιτητο οτι θα δεις αιμα αλλα εγω ειδα!!σκεψου θετικα μην φοβασαι!,

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Taggeris είπε:

Η χοριακή καλά ξεκίνησε αλλά έπρεπε να ανέβει και όχι να πέσει γι'αυτό μου είπε ότι είναι βιοχημική.... Δηλαδή δεν αναπτύχθηκε το έμβρυο. Όταν πέφτει τόσο σπάνια ξανανεβαινει... Λογικά διπλασιάζεται προς τα πάνω κάθε 2 μέρες... Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά αύριο... Πού θα πάνε θα το δεις! Είμαι αισιόδοξη για σένα... Ενημέρωσε μας αν θέλεις για να πάρουμε και οι υπόλοιπες λίγο θάρρος. Σε ποιο κέντρο την έκανες αν επιτρέπεται;

Περίοδο δεν θα δεις αν δεν κόψεις τα φάρμακα... Μην το σκέφτεσαι... Όλα καλά και θα πάρεις μια ωραιότατη χοριακή.. σου στέλνω φιλιά

Στην κλινική New Life την έκανα στην Θεσσαλονίκη .

Εννοειται θα σας αν ημέρωσα , εύχομαι σε οκά τα κορίτσια καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα !!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι said:

Καλησπερα σε ολες!!ευχομαι να εχετε θετικα αποτελεσματα οσες θα κανουν τεστ αυριο και μεθαυριο!!βαστατε κοριτσια μου μην το βαζετε κατω!!ολα καλα θα πανε και αν δεν πανε θα τα κανουμε εμεις να πανε καλα,ετσι γιατι μπορουμε,γιατι ειμαστε δυνατες,γιατι θα κανουμε τα παντα με οποιο κοστος,μην φοβαστε τιποτα η παναγια ειναι μαζι μας και μας βοηθαει αυτο να θυμαστε!!οτι κι αν γινει!!

Ελπιδακι εισαι η ελπίδα μας!!

Η αισιοδοξία παντα βοηθα, ακόμα δίνει περισσότερη δυναμη και στην μηδενικη χοριακή. Πιστεύω ότι θα λεμε σε λίγο καιρό, "καλύτερα που δεν ηρθε τοτε, γι αυτό η για τον αλλο λογο", καποια στιγμη που θα το επιλεξει αυτο κι οχι εμείς θα έρθει, εμεις ας ειμαστε δεξαμενες, κι οτι θέλει ο Θεός! 

Απο το χέρι μας περναει: ξεκούραση, καλη διατροφη, θετικα συναισθήματα, υπακοή στο γιατρό και στο ένστικτο. 

Καλη επιτυχία στις αυριανες, ενημερώστε και μας τις μεθαυριανες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Barbie2 είπε:

Ax koritsia mou dinete toso kouragio k dunamh sto na elpizw SAS EUXARISTWWW

Ότι αποτέλεσμα κ να πάρεις δεν το βάζουμε κάτω.Αυτο που θελουμε θα το πετύχουμε.Εγω ετοιμάζομαι για την τέταρτη εμβρυομεταφορα αν όλα πάνε καλά κ είναι εντάξει το ωάριο του φυσικού κύκλου...Μπορεί να ταλαιπωρούμαστε λίγο παραπάνω από ότι άλλες γυναίκες αλλα να σκέφτεσαι ότι θα το χαρούμε περισσότερο!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Κουράγιο barbie μου όλα αντιμετωπιζονται την υγεία σου βάζεις πρώτα...

Σίγουρα θα κανω οτι χρειαστεί και όσες φόρες χρειαστει. Θα ήθελα να ρωτησω κατι. Εδω στην Γερμανία στισ κλινικές δεν σου λενε πολλα πολλα. Είναι η 3η προσπαθεια μου αν τυχόν δεν πετύχει τι εξετάσεις μπορω να κάνω για να δώ γιατι δεν πετυχαίνει;αν φταίω και εγώ γιατι υποτίθεται οτι κανουμε εξωσωματική λογο χαμηλού σπερματος αλλα αρχίζω και καταλαβαίνω οτι έχω κ εγω καποιο πρόβλημα

Just now, Zina21 είπε:

Ότι αποτέλεσμα κ να πάρεις δεν το βάζουμε κάτω.Αυτο που θελουμε θα το πετύχουμε.Εγω ετοιμάζομαι για την τέταρτη εμβρυομεταφορα αν όλα πάνε καλά κ είναι εντάξει το ωάριο του φυσικού κύκλου...Μπορεί να ταλαιπωρούμαστε λίγο παραπάνω από ότι άλλες γυναίκες αλλα να σκέφτεσαι ότι θα το χαρούμε περισσότερο!!!!

Σιγουρα ετσι είναι αλλα καποια στιγμή δεν ξέρεις τι φταίει κ τι άλλο να κανεις για να πετύχει.Σου ευχομαι να πετύχει κ να παρεις μονο χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbie2 είπε:

Σίγουρα θα κανω οτι χρειαστεί και όσες φόρες χρειαστει. Θα ήθελα να ρωτησω κατι. Εδω στην Γερμανία στισ κλινικές δεν σου λενε πολλα πολλα. Είναι η 3η προσπαθεια μου αν τυχόν δεν πετύχει τι εξετάσεις μπορω να κάνω για να δώ γιατι δεν πετυχαίνει;αν φταίω και εγώ γιατι υποτίθεται οτι κανουμε εξωσωματική λογο χαμηλού σπερματος αλλα αρχίζω και καταλαβαίνω οτι έχω κ εγω καποιο πρόβλημα

Δεν είναι απόλυτο αυτό που λες!Εμεις κάνουμε εξωσωματική χωρίς να έχουμε πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος μου.Κ αυτή θα είναι η τέταρτη που θα κάνω...Απλά τις δυο πρώτες τις είχα κάνει με άλλο γιατρό κ ήταν αρνητικές κ οι δυο.Η τελευταία που έκανα πήρα θετική χοριακη αλλά δεν προχώρησε.Φανταζομαι ότι κ εσυ έχεις κάνει τον έλεγχο για να δεις ότι δεν έχεις προβλήματα...Σωστά;

Just now, Zina21 είπε:

Δεν είναι απόλυτο αυτό που λες!Εμεις κάνουμε εξωσωματική χωρίς να έχουμε πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος μου.Κ αυτή θα είναι η τέταρτη που θα κάνω...Απλά τις δυο πρώτες τις είχα κάνει με άλλο γιατρό κ ήταν αρνητικές κ οι δυο.Η τελευταία που έκανα πήρα θετική χοριακη αλλά δεν προχώρησε.Φανταζομαι ότι κ εσυ έχεις κάνει τον έλεγχο για να δεις ότι δεν έχεις προβλήματα...Σωστά;

Ορμονολογικές εξετάσεις,σαλπιγγογραφια,υστεροσκοπηση για να δουν ότι είναι καθαρή η μήτρα σου...Αυτά είναι τα βασικά...Από κει κ πέρα είναι θέμα γιατρού,εργαστηρίου κ τύχης...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Δεν είναι απόλυτο αυτό που λες!Εμεις κάνουμε εξωσωματική χωρίς να έχουμε πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος μου.Κ αυτή θα είναι η τέταρτη που θα κάνω...Απλά τις δυο πρώτες τις είχα κάνει με άλλο γιατρό κ ήταν αρνητικές κ οι δυο.Η τελευταία που έκανα πήρα θετική χοριακη αλλά δεν προχώρησε.Φανταζομαι ότι κ εσυ έχεις κάνει τον έλεγχο για να δεις ότι δεν έχεις προβλήματα...Σωστά;

Ορμονολογικές εξετάσεις,σαλπιγγογραφια,υστεροσκοπηση για να δουν ότι είναι καθαρή η μήτρα σου...Αυτά είναι τα βασικά...Από κει κ πέρα είναι θέμα γιατρού,εργαστηρίου κ τύχης...

Μονο ορμονολογικες μου εχουν κανει. Σαλπιγγογραφια οχι υστεροσκοπηση οχι κ βασικα δεν ξερω καν τι ειναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Barbie2 είπε:

Μονο ορμονολογικες μου εχουν κανει. Σαλπιγγογραφια οχι υστεροσκοπηση οχι κ βασικα δεν ξερω καν τι ειναι.

Την υστεροσκοπηση την κανεις για να σου καθαρίσουν την μήτρα σε περίπτωση που έχεις κάποιον πολύποδα που εμποδίζει την εμφύτευση κ δεν φαίνεται στον υπέρηχο.Επισης με την υστεροσκοπηση σου κάνουν μικρές γρατζουνιές (οπες) για να στο πω απλά που κάνουν πιο εύκολη την εμφύτευση του εμβρύου.

Just now, Zina21 είπε:

Την υστεροσκοπηση την κανεις για να σου καθαρίσουν την μήτρα σε περίπτωση που έχεις κάποιον πολύποδα που εμποδίζει την εμφύτευση κ δεν φαίνεται στον υπέρηχο.Επισης με την υστεροσκοπηση σου κάνουν μικρές γρατζουνιές (οπες) για να στο πω απλά που κάνουν πιο εύκολη την εμφύτευση του εμβρύου.

Αλλά μην τα σκέφτεσαι τώρα αυτά.Μπορει να έχουν πάει όλα καλά κ να μην τα χρειαστείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Την υστεροσκοπηση την κανεις για να σου καθαρίσουν την μήτρα σε περίπτωση που έχεις κάποιον πολύποδα που εμποδίζει την εμφύτευση κ δεν φαίνεται στον υπέρηχο.Επισης με την υστεροσκοπηση σου κάνουν μικρές γρατζουνιές (οπες) για να στο πω απλά που κάνουν πιο εύκολη την εμφύτευση του εμβρύου.

Αλλά μην τα σκέφτεσαι τώρα αυτά.Μπορει να έχουν πάει όλα καλά κ να μην τα χρειαστείς!!!

Τουλάχιστον τα ξερω για να τα ζητήσω εαν χρειαστει να τα κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbie2 είπε:

Τουλάχιστον τα ξερω για να τα ζητήσω εαν χρειαστει να τα κανουν.

Αν τα χρειαστείς είμαστε όλες εδώ για να σε βοηθήσουμε αφού δεν μπορείς να έρθεις Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!καλη επιτυχια σε οσες θα κανουν χοριακη σημερα!!περιμενουμε με αγωνια!!εγω πηρα τον γιατρο μου που με καθυσηχασε ,σχετικα με το αιμα που ειχα την παρασκευη και μου ειπε πως δεν επαθα τιποτα!απο αυριο να ξαναπαρω το σαλοσπιρ,και του ειπα οτι εχω ενα μπουκωμα κατω οταν κατουρω κ μου ειπε για δυο μερες πολλα νερα κ αν συνεχισει το μπουκωμα θα μου δωσει αντιβιωση για ουρολοιμωξη..εσεις πως ειστε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...