Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Nevergiveup είπε:

Μπραβο κοριτσακι!!!!Ποτε εκανες εμβρυομεταφορα?Και ποτε ειχες τελευταια περιοδο θυμασαι?Θα ερθω και εγω την Τεταρτη που θα δω οτι δω...χαχαχα!!!

Τελευταία περίοδος 4/6 και εμβρυομεταφορα 25/6..μου ειπε πως αν γινοταν φυσιολιγικη συλληψη θα μετρουσε απτις 4/6 αλλα επειδη εγινε με εξωσωματικη μετραει αλλιως..για να μη σε μπερδευω μου ειπε πως ειναι σαν να σου ηρθε περιοδος 14/6 και μετραμε απο κει κ περα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Just now, Persa! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις τυχαία βρήκα την παρεα σας και μια αισθηση αισιοδοξιας απλωθηκε στο πρόσωπο μου! Είμαι στην 5η ημέρα εμβρυομεταφορας και δεν εχω πει σε κανεναν τίποτα, μονο ο άντρας μου φυσικά ξέρει, αλλα κι αυτός δουλειά ολη μερα και αισθάνομαι τοσο μονη... Την Κυριακή ήταν τα γενέθλια της μητέρας μου και έπρεπε να πω κάτι για μη σηκωνω βαρη κλπ και αποφασισαμε να πούμε ότι είμαι έγκυος, τωρα ανησυχώ πολυ και με έχει πιάσει αγχος μην έχουμε αρνητικά αποτελέσματα και εχω και το βάρος της στεναχωριας της μανας μου! 

Απο συμπτώματα σήμερα έχουν αρχισει κατι πυκνά υγρα αλλα υπολευκα σαν υγρα ωορηξιας. Ειχε καμια κάτι αντίστοιχο; 

 

Κι εγω κρυβομουν με τις ενέσεις και τα χαπια. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Μακάρι το διπλο μας αχγος να τελειώσει και να έχουμε αυτο που ποθουμε.. 

κι εγώ δεν έχω πει σε κανέναν τίποτα (εκτός από τον άντρα μου) οπότε είπαμε στον υπόλοιπο κύκλο  μας ότι με έπιασε η μέση μου έτσι στο ξεκαρφωτο!δεν ξέρω ποσοι το πίστεψαν. ......πάντως αυτό με τα υγρά το είχα και εγώ ακριβώς το ίδιο χτες 5η μέρα. μου έκανε εντύπωση και λέω μα καλά ωορρηξια; δεν έχω ιδέα τι είναι πάντως σήμερα δεν έχω τπτ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Persa! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις τυχαία βρήκα την παρεα σας και μια αισθηση αισιοδοξιας απλωθηκε στο πρόσωπο μου! Είμαι στην 5η ημέρα εμβρυομεταφορας και δεν εχω πει σε κανεναν τίποτα, μονο ο άντρας μου φυσικά ξέρει, αλλα κι αυτός δουλειά ολη μερα και αισθάνομαι τοσο μονη... Την Κυριακή ήταν τα γενέθλια της μητέρας μου και έπρεπε να πω κάτι για μη σηκωνω βαρη κλπ και αποφασισαμε να πούμε ότι είμαι έγκυος, τωρα ανησυχώ πολυ και με έχει πιάσει αγχος μην έχουμε αρνητικά αποτελέσματα και εχω και το βάρος της στεναχωριας της μανας μου! 

Απο συμπτώματα σήμερα έχουν αρχισει κατι πυκνά υγρα αλλα υπολευκα σαν υγρα ωορηξιας. Ειχε καμια κάτι αντίστοιχο; 

 

Κι εγω κρυβομουν με τις ενέσεις και τα χαπια. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Μακάρι το διπλο μας αχγος να τελειώσει και να έχουμε αυτο που ποθουμε.. 

Μην στεναχωριέσαι για τίποτα όλα θα πάνε καλά. Εγώ αυτά τα υγρά που αναφέρεις τα έχω κάθε μέρα από την ημέρα εμβρυομεταφοράς είναι από τα φάρμακα και τις προγεστερόνες. Μην ανησυχείς... Όλες μας έτσι κρυβόμαστε με τις ενέσεις και τα χάπια σε καταλαβαίνω απόλυτα.... Και νομίζω όλα τα κορίτσια εδώ μέσα... Καλά κάνεις και αισθάνεσαι έγκυος γιατί αυτό ακριβώς είσαι να δίνεις θετική ενέργεια στο μωράκι σου και να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά... Ο Θεός είναι μεγάλος να έχεις πίστη!   

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ελπιδακι είπε:

Μολις γυρισα απτον γιατρο και ειδαμε ενα μικρο σακουλακι!!θα τρελαθω!!μου ειπε οτι δεν χρειαζεται προς το παρων να κνω αλλη χοριακη η αλλες εξετασεις και να ξναπαω στις 22 του μηνος!!μου ειπε πααρα πολλα μια ωρα μιλουσαμε..ειμαι 4 εβδομαδων μου ειπε μετρωντας απτην εμβρυομεταφορα και κατι μερες πιο πριν.!!μηπως πρεπει να παμε σε αλλο θεμα??εχει ενα θα γινουμε γονεις το 2020 φεβρουαριου,εγω γραφω και εκει..ελα εκει αν θες και οποια αλλη ειναι εγκυουλα ας ερθει εκει..να αφησουμε χωρο στα υπολοιπα κοριτσια να λενε για την.παρουσα φαση που βρισκονται!!

Τέλεια νέα!!!Με το καλό ❤️❤️❤️

Just now, Taggeris είπε:

Μην στεναχωριέσαι για τίποτα όλα θα πάνε καλά. Εγώ αυτά τα υγρά που αναφέρεις τα έχω κάθε μέρα από την ημέρα εμβρυομεταφοράς είναι από τα φάρμακα και τις προγεστερόνες. Μην ανησυχείς... Όλες μας έτσι κρυβόμαστε με τις ενέσεις και τα χάπια σε καταλαβαίνω απόλυτα.... Και νομίζω όλα τα κορίτσια εδώ μέσα... Καλά κάνεις και αισθάνεσαι έγκυος γιατί αυτό ακριβώς είσαι να δίνεις θετική ενέργεια στο μωράκι σου και να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά... Ο Θεός είναι μεγάλος να έχεις πίστη!   

Αχ κορίτσι μου πως σε καταλαβαίνω για τις ενέσεις κ τα χάπια..να έχεις το άγχος σου να έχεις κ το να πάρεις χάπια αλλά μην σε δει κανείς λες κ κάνεις κάτι κακό...Εύχομαι να πάνε όλα καλά που θα πάνε σίγουρα!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, bily είπε:

Τέλεια νέα!!!Με το καλό ❤️❤️❤️

Αχ κορίτσι μου πως σε καταλαβαίνω για τις ενέσεις κ τα χάπια..να έχεις το άγχος σου να έχεις κ το να πάρεις χάπια αλλά μην σε δει κανείς λες κ κάνεις κάτι κακό...Εύχομαι να πάνε όλα καλά που θα πάνε σίγουρα!!!!

Είναι που δεν θέλω να ξέρει κανείς τίποτα μέχρι να δέσει το γλυκό που λένε κατάλαβες; Ας γίνει με το καλό το θαύμα και μετά από τη χαρά μου θα το ανακοινώσω σε όλο τον κόσμο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 hours ago, teta2 said:

 

κι εγώ δεν έχω πει σε κανέναν τίποτα (εκτός από τον άντρα μου) οπότε είπαμε στον υπόλοιπο κύκλο  μας ότι με έπιασε η μέση μου έτσι στο ξεκαρφωτο!δεν ξέρω ποσοι το πίστεψαν. ......πάντως αυτό με τα υγρά το είχα και εγώ ακριβώς το ίδιο χτες 5η μέρα. μου έκανε εντύπωση και λέω μα καλά ωορρηξια; δεν έχω ιδέα τι είναι πάντως σήμερα δεν έχω τπτ. 

Χαχα ωραίο αυτό με τη μεση, εγω το είπα στην κοπέλα που ηρθε να καθαρίσει το σπίτι γιατί συνήθως τη βοηθάω και ντραπηκα να μην κανω δουλειες, ετσι απλα έκανα ενα χαλαρο μαγειρεμα (λέγοντας ότι εχω πάρει ισχυρό παυσίπονο) και απλά έκανα δουλειά στον υπολογιστή. Ασε ολόκληρη σκευωρία! Τι τραβάμε ρε κορίτσια...

Εμένα είναι η δεύτερη προσπάθεια, την πρώτη έκανα σε δημόσιο είχαμε μονο μια βλαστοκυστη αλλα τζίφος, γενικά δεν ήμουν ευχαριστημενη, με καναν να νοιώθω σα ζωο. Επαθα και υπερδιεγερση και τις 2 φορές, έχει πάθει καμια σας; εύχομαι οχι, είναι τραγικό.. 

8 hours ago, Nevergiveup said:

Μπραβο κοριτσακι!!!!Ποτε εκανες εμβρυομεταφορα?Και ποτε ειχες τελευταια περιοδο θυμασαι?Θα ερθω και εγω την Τεταρτη που θα δω οτι δω...χαχαχα!!!

Την Τετάρτη κανω κι εγώ χοριακη, πω τι αγωνία!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Persa! είπε:

Χαχα ωραίο αυτό με τη μεση, εγω το είπα στην κοπέλα που ηρθε να καθαρίσει το σπίτι γιατί συνήθως τη βοηθάω και ντραπηκα να μην κανω δουλειες, ετσι απλα έκανα ενα χαλαρο μαγειρεμα (λέγοντας ότι εχω πάρει ισχυρό παυσίπονο) και απλά έκανα δουλειά στον υπολογιστή. Ασε ολόκληρη σκευωρία! Τι τραβάμε ρε κορίτσια...

Εμένα είναι η δεύτερη προσπάθεια, την πρώτη έκανα σε δημόσιο είχαμε μονο μια βλαστοκυστη αλλα τζίφος, γενικά δεν ήμουν ευχαριστημενη, με καναν να νοιώθω σα ζωο. Επαθα και υπερδιεγερση και τις 2 φορές, έχει πάθει καμια σας; εύχομαι οχι, είναι τραγικό.. 

Την Τετάρτη κανω κι εγώ χοριακη, πω τι αγωνία!! 

κι εγώ Τετάρτη είναι να κάνω χοριακή αλλά λέω να την κάνω την Δευτέρα. Και μια δυο μέρες λιγότερη αναμονή έχει διαφορά. ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nevergiveup είπε:

Ολα θα πανε καλα!Θα δεις!!

Θα πάνε όλα τέλεια και θα πάρεις ένα ωραίο νουμερακι.... Υπομονή δες ταινίες να περάσει η ώρα... διάβασε κάνα βιβλίο να ξεχαστεί...

Δυστυχώς κορίτσια μου η χοριακή έπεσε 18,88 πήγε. Νομίζω ότι αυτή η προσπάθεια χάθηκε... Να δούμε τι θα πει ο γιατρός τώρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, teta2 είπε:

βρε κορίτσια να ρωτησω; πως μετράνε τις ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα; από την ίδια μέρα ξεκινάτε ή από την επομενη; 

Απτημ ιδια μερα μετρας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris said:

Θα πάνε όλα τέλεια και θα πάρεις ένα ωραίο νουμερακι.... Υπομονή δες ταινίες να περάσει η ώρα... διάβασε κάνα βιβλίο να ξεχαστεί...

Δυστυχώς κορίτσια μου η χοριακή έπεσε 18,88 πήγε. Νομίζω ότι αυτή η προσπάθεια χάθηκε... Να δούμε τι θα πει ο γιατρός τώρα...

Ευχαριστούμε πολύ για την υποστήριξη!! 

Δεν ήξερα ότι είναι πιθανό να πέσει η χοριακη, αλλα φαντάζομαι πως μπορεί να σε επιρεαζει αυτό. Υπάρχει περίπτωση να ανέβει παλι; η οχι; 

Σε κάθε περίπτωση ο Θεός μονο έχει λόγο για το ποιο μωράκι θα επιβιώσει τελικά. Υπομονη και αποδοχή το μόνο που μπορούμε να κάνουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Persa! είπε:

Ευχαριστούμε πολύ για την υποστήριξη!! 

Δεν ήξερα ότι είναι πιθανό να πέσει η χοριακη, αλλα φαντάζομαι πως μπορεί να σε επιρεαζει αυτό. Υπάρχει περίπτωση να ανέβει παλι; η οχι; 

Σε κάθε περίπτωση ο Θεός μονο έχει λόγο για το ποιο μωράκι θα επιβιώσει τελικά. Υπομονη και αποδοχή το μόνο που μπορούμε να κάνουμε 

Η χοριακή έπεσε είπε ο γιατρός γιατί πιθανόν είχαμε μια βιοχημική κύηση. Δεν έχω ελπίδες πια αλλά επειδή τα χουν δεί όλα μου είπε να μην σταματήσω τα φάρμακα και να ξαναπάω την Δευτέρα για χοριακή η οποία λογικά πρέπει να έχει μηδενίσει. Να τον ενημερώσω και να δούμε πώς θα προχωρήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Η χοριακή έπεσε είπε ο γιατρός γιατί πιθανόν είχαμε μια βιοχημική κύηση. Δεν έχω ελπίδες πια αλλά επειδή τα χουν δεί όλα μου είπε να μην σταματήσω τα φάρμακα και να ξαναπάω την Δευτέρα για χοριακή η οποία λογικά πρέπει να έχει μηδενίσει. Να τον ενημερώσω και να δούμε πώς θα προχωρήσουμε.

Μακαρι μα ανεβει τι να πω..στεναχωρεθηκα..με ποσο χοριακη ξεκινησες γλυκια μου κ πιτε την εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris said:

Η χοριακή έπεσε είπε ο γιατρός γιατί πιθανόν είχαμε μια βιοχημική κύηση. Δεν έχω ελπίδες πια αλλά επειδή τα χουν δεί όλα μου είπε να μην σταματήσω τα φάρμακα και να ξαναπάω την Δευτέρα για χοριακή η οποία λογικά πρέπει να έχει μηδενίσει. Να τον ενημερώσω και να δούμε πώς θα προχωρήσουμε.

Ελπίζουμε στο καλύτερο, να μας ενημερωσεις, καλα αποτελέσματα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...