Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;  Εγώ περιμένω να περάσουν οι μέρες. Την Τρίτη ειναι η μέρα της χωριακής και δεν σας κρύβω ότι κάθε μέρα έυχομαι να πανε ολα καλα να πάρω θετικά αποτελέσματα κ ζώ με τον φόβο ότι μπορεί να δω αίμα περιόδου. 

Taggeris ο Θεός είναι μεγάλος σου ευχομαι καλα αποτελέσματα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια!!! Ευχομαι συντομα να μπειτε σε αλλη ομαδουλα που θα λεγετσι " μετα τη θετικη χοριακη" ή σε ομαδα με μανουλες...

Εγω την δευτερα θα παω για την 1η εμβρυομεταφορα μου στην 1η εξωσωματικη μου..εχω μια γλυκια ανυπομονησια...σας ευχομαι θετικη χοριακη με υγιη μωρακια

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Μακαρι μα ανεβει τι να πω..στεναχωρεθηκα..με ποσο χοριακη ξεκινησες γλυκια μου κ πιτε την εκανες?

42,15 ήταν αρχικά την 12 η μέρα έμβρυομεταφοράς. Την 14η έπεσε στο νούμερο 18,88.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 said:

Γεια σας κοριτσια!!! Ευχομαι συντομα να μπειτε σε αλλη ομαδουλα που θα λεγετσι " μετα τη θετικη χοριακη" ή σε ομαδα με μανουλες...

Εγω την δευτερα θα παω για την 1η εμβρυομεταφορα μου στην 1η εξωσωματικη μου..εχω μια γλυκια ανυπομονησια...σας ευχομαι θετικη χοριακη με υγιη μωρακια

Καλη επιτυχία να έχεις, θα ειμαστε εδω εμεις οι αναμονουσες χεχε για μια χοριακη να μας πεις πως πηγε. Θα βάλεις φρεσκα ή κατεψυγμένα; 

Κοριτσια, ο γιατρός σας σας επιτρέπει καφε; η εστω σοκολάτα; να πω την αλήθεια φοβάμαι να πιω, αλλα 1 εβδομάδα τώρα εχω φρικάρει.. Θα μου αρκουσε μια παγωμένη εσπρεσαρα ακομα και ντεκαφ!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Persa! είπε:

Καλη επιτυχία να έχεις, θα ειμαστε εδω εμεις οι αναμονουσες χεχε για μια χοριακη να μας πεις πως πηγε. Θα βάλεις φρεσκα ή κατεψυγμένα; 

Ευχαριστω πολυ!!ιουνιο τα πηραμε αλλα θα τα βαλω τψρα..οποτε ναι παγωτινια ειναι!!

Ελπιζω εδω στην ομαδα να περνα λιγο πιο γλυκα η αναμονη αν κ ακουω οτι ειναι η πιο αγχωτικη περιοδος..

Ποσες μερες εχεις ακομη μεχρι τη χοριακη? Ευχομαι εναν μεεγαααλοοο αριθμο...


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kathrin17 said:

Ευχαριστω πολυ!!ιουνιο τα πηραμε αλλα θα τα βαλω τψρα..οποτε ναι παγωτινια ειναι!!

Ελπιζω εδω στην ομαδα να περνα λιγο πιο γλυκα η αναμονη αν κ ακουω οτι ειναι η πιο αγχωτικη περιοδος..

Ποσες μερες εχεις ακομη μεχρι τη χοριακη? Ευχομαι εναν μεεγαααλοοο αριθμο...

Λοιπόν κι εγω καινούργια είμαι, ειχα πέσει σε μαύρη κατάθλιψη μέχρι που ανακάλυψα το γκρουπ!! Τώρα που εχω συμπαράσταση περνουν πιο γρήγορα οι ωρες! 

Θα παω τη Τρίτη τελικά για χοριακή. Εμένα είναι η 2η προσπάθεια και εγω τώρα με παγωτινια. Ο γιατρός μου είχε πει ότι τα προτιμούν γενικά στη βιβλιογραφία γιατί καθαρίζει το σύστημα απο τις φαρμακουρες και έχεις ενα καθαρο ενδομητριο. Ομως εχω ακούσει να βαζουν σπαρταριστο φρεσκο και να πιανει. Τι να πεις.. 

Καλη επιτυχία! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Persa! είπε:

Καλη επιτυχία να έχεις, θα ειμαστε εδω εμεις οι αναμονουσες χεχε για μια χοριακη να μας πεις πως πηγε. Θα βάλεις φρεσκα ή κατεψυγμένα; 

Κοριτσια, ο γιατρός σας σας επιτρέπει καφε; η εστω σοκολάτα; να πω την αλήθεια φοβάμαι να πιω, αλλα 1 εβδομάδα τώρα εχω φρικάρει.. Θα μου αρκουσε μια παγωμένη εσπρεσαρα ακομα και ντεκαφ!! 

εμένα δεν μου είπε κάτι. ..πίνω κανονικά ένα φραπέ κάθε πρωί!  γενικά όμως στις οδηγίες που έδωσε είναι πολύ  χαλαρός. δεν λέει καθόλου κρεβάτι μόνο προσοχή τις 2 πρώτες μέρες,   επιτρεπει και γυμναστική και σεξ από την πεμπτη μέρα και μετα . ακούω για άλλους που λένε ξάπλα δύο εβδομάδες. ..δεν ξέρω ποιο από τα δύο ειναι το σωστό. 

Just now, Taggeris είπε:

42,15 ήταν αρχικά την 12 η μέρα έμβρυομεταφοράς. Την 14η έπεσε στο νούμερο 18,88.

λυπάμαι πάρα πολύ!  κράτα  το θετικό,  ότι έγινε εμφυτευση, και συνέχισε να προσπαθείς !!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 said:

εμένα δεν μου είπε κάτι. ..πίνω κανονικά ένα φραπέ κάθε πρωί!  γενικά όμως στις οδηγίες που έδωσε είναι πολύ  χαλαρός. δεν λέει καθόλου κρεβάτι μόνο προσοχή τις 2 πρώτες μέρες,   επιτρεπει και γυμναστική και σεξ από την πεμπτη μέρα και μετα . ακούω για άλλους που λένε ξάπλα δύο εβδομάδες. ..δεν ξέρω ποιο από τα δύο ειναι το σωστό. 

Στην 1η φορά που έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο ήμουν 15 ημέρες οριζόντια (όχι καθιστή) μόνο ξάπλα, μόνο στην τουαλέτα μου επετρεπε κι χωρίς σφιχτά εσώρουχα και σφικτή πιζάμα. Τώρα, στο ιδιωτικό, θεώρησαν απαρχαιομένες αυτές τις πρακτικές και μου είπαν 5 μέρες προσοχή όλα χαλαρά, ότι είναι να συμβεί έχει ήδη γίνει κλπ. Βέβαια γυμναστική και σεξ δεν επιτρέπει μέχρι τη χοριακή τουλάχιστον. επίσης μου είπε ούτε μπάνιο  στη θάλασσα, πλάνταξα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Persa! είπε:

Στην 1η φορά που έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο ήμουν 15 ημέρες οριζόντια (όχι καθιστή) μόνο ξάπλα, μόνο στην τουαλέτα μου επετρεπε κι χωρίς σφιχτά εσώρουχα και σφικτή πιζάμα. Τώρα, στο ιδιωτικό, θεώρησαν απαρχαιομένες αυτές τις πρακτικές και μου είπαν 5 μέρες προσοχή όλα χαλαρά, ότι είναι να συμβεί έχει ήδη γίνει κλπ. Βέβαια γυμναστική και σεξ δεν επιτρέπει μέχρι τη χοριακή τουλάχιστον. επίσης μου είπε ούτε μπάνιο  στη θάλασσα, πλάνταξα!

ναι και εμένα μου είπε πως ό,τι είναι να γίνει γινεται τις πρώτες 3 μερες, μετά δεν έχει σημασία. ..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kathrin17 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Ευχομαι συντομα να μπειτε σε αλλη ομαδουλα που θα λεγετσι " μετα τη θετικη χοριακη" ή σε ομαδα με μανουλες...

Εγω την δευτερα θα παω για την 1η εμβρυομεταφορα μου στην 1η εξωσωματικη μου..εχω μια γλυκια ανυπομονησια...σας ευχομαι θετικη χοριακη με υγιη μωρακια

Καλή επιτυχία!!Ευχομαι όλα να πάνε καλά!!

1 hour ago, Taggeris είπε:

42,15 ήταν αρχικά την 12 η μέρα έμβρυομεταφοράς. Την 14η έπεσε στο νούμερο 18,88.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Το πέρασα κ εγώ την προηγούμενη εβδομάδα...Βιοχημική κύηση...Το θετικό είναι ότι μένεις,αυτό μου είπε κ μένα ο γιατρός μου!Απλα υπάρχουν φορές που συμβαίνει αυτό ακόμη κ σε φυσιολογικές συλλήψεις.Εμενα από 18,6 την 12η μέρα έπεσε στο 2 την 14η όπου κ σταμάτησα τα φάρμακα για να αδιαθετησω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Zina21 είπε:

Καλή επιτυχία!!Ευχομαι όλα να πάνε καλά!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Το πέρασα κ εγώ την προηγούμενη εβδομάδα...Βιοχημική κύηση...Το θετικό είναι ότι μένεις,αυτό μου είπε κ μένα ο γιατρός μου!Απλα υπάρχουν φορές που συμβαίνει αυτό ακόμη κ σε φυσιολογικές συλλήψεις.Εμενα από 18,6 την 12η μέρα έπεσε στο 2 την 14η όπου κ σταμάτησα τα φάρμακα για να αδιαθετησω.

Κι εσένα πρώτη φορά ήταν; Πόσο ετών είσαι αν επιτρέπεται και έκανες εξωσωματική με δωρεά αν δεν γίνομαι αδιάκριτη; Πώς νιώθεις τώρα; Εγώ θέλω να κλάψω να ουρλιαξω αλλά είμαι λίγο σαν φυτό. Νυστάζω συνεχώς και δεν έχω όρεξη για τίποτα τώρα. Πόσο γρήγορα σου είπε ο γιατρός σου ότι μπορείς να κάνεις άλλη προσπάθεια; Αν θέλεις μου απαντάς.... Μπας και πάρουμε κουράγιο η μία από την άλλη..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, teta2 είπε:

εμένα δεν μου είπε κάτι. ..πίνω κανονικά ένα φραπέ κάθε πρωί!  γενικά όμως στις οδηγίες που έδωσε είναι πολύ  χαλαρός. δεν λέει καθόλου κρεβάτι μόνο προσοχή τις 2 πρώτες μέρες,   επιτρεπει και γυμναστική και σεξ από την πεμπτη μέρα και μετα . ακούω για άλλους που λένε ξάπλα δύο εβδομάδες. ..δεν ξέρω ποιο από τα δύο ειναι το σωστό. 

λυπάμαι πάρα πολύ!  κράτα  το θετικό,  ότι έγινε εμφυτευση, και συνέχισε να προσπαθείς !!

Σευχαριστω πολύ Τετακι μου... αυτό είμαι αποφασισμένη να κάνω... Κι ελπίζω να τα καταφέρω. Θα ακολουθώ και το φόρουμ να μαθαίνω νέα σας μέχρι την επόμενη προσπάθεια μου. Δυστυχώς και το οικονομικό κομμάτι είναι δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Σευχαριστω πολύ Τετακι μου... αυτό είμαι αποφασισμένη να κάνω... Κι ελπίζω να τα καταφέρω. Θα ακολουθώ και το φόρουμ να μαθαίνω νέα σας μέχρι την επόμενη προσπάθεια μου. Δυστυχώς και το οικονομικό κομμάτι είναι δύσκολο...

ναι έχεις δίκιο,  αλλά πιστεύω  ότι το δυσκολότερο είναι το ψυχικό απόθεμα που έχει ο καθένας. αν υπάρχει αυτό, τα υπόλοιπα βρίσκονται.  καλή συνέχεια σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Κι εσένα πρώτη φορά ήταν; Πόσο ετών είσαι αν επιτρέπεται και έκανες εξωσωματική με δωρεά αν δεν γίνομαι αδιάκριτη; Πώς νιώθεις τώρα; Εγώ θέλω να κλάψω να ουρλιαξω αλλά είμαι λίγο σαν φυτό. Νυστάζω συνεχώς και δεν έχω όρεξη για τίποτα τώρα. Πόσο γρήγορα σου είπε ο γιατρός σου ότι μπορείς να κάνεις άλλη προσπάθεια; Αν θέλεις μου απαντάς.... Μπας και πάρουμε κουράγιο η μία από την άλλη..

Είμαι 32.Χωρις προβλήματα ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος μου...Ήταν η 3η μου προσπάθεια.Τις δυο πρώτες τις είχα κάνει σε άλλο γιατρό κ δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη,νομίζω ότι μου τα έκανε όλα λάθος...Αδιαθέτησα κ παρακολουθώ ήδη αυτόν τον κύκλο.Θα πάρουμε το ωάριο του μήνα με φυσικό κύκλο (χωρίς φάρμακα δηλαδή),έχω κ ένα έμβρυο στην κατάψυξη που μου είχε μείνει κ θα κάνω εμβρυομεταφορα.Δεν χρειάζεται να περιμένεις κ να χάνεις μήνα.Ειναι δύσκολο να προχωρήσεις αλλά εγώ νιώθω καλύτερα με το να μην αφήνω χρόνο να περνάει.Επομενως το πάω συνεχόμενα γιατί με βοήθεια στην ψυχολογία μου...

Just now, Zina21 είπε:

Είμαι 32.Χωρις προβλήματα ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος μου...Ήταν η 3η μου προσπάθεια.Τις δυο πρώτες τις είχα κάνει σε άλλο γιατρό κ δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη,νομίζω ότι μου τα έκανε όλα λάθος...Αδιαθέτησα κ παρακολουθώ ήδη αυτόν τον κύκλο.Θα πάρουμε το ωάριο του μήνα με φυσικό κύκλο (χωρίς φάρμακα δηλαδή),έχω κ ένα έμβρυο στην κατάψυξη που μου είχε μείνει κ θα κάνω εμβρυομεταφορα.Δεν χρειάζεται να περιμένεις κ να χάνεις μήνα.Ειναι δύσκολο να προχωρήσεις αλλά εγώ νιώθω καλύτερα με το να μην αφήνω χρόνο να περνάει.Επομενως το πάω συνεχόμενα γιατί με βοήθεια στην ψυχολογία μου...

Εμένα ο γιατρός μου δεν μου επέτρεπε ούτε γυμναστική ούτε σεξουαλικη επαφή έως τη χοριακη.Επισης μου είπε ότι η Εμφυτευση γίνεται 4-5 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα κ καλό θα ήταν αυτές τις ημέρες να προσέχω.Για τις 3 πρώτες μέρες μου είπε χαρακτηρίστηκα σπίτι καναπέ κ κρεβάτι τίποτα άλλο.Εγω καθησα πέντε μέρες κ εννοείται μου έκοψε κ το μπάνιο στη θάλασσα.

Just now, Zina21 είπε:

Είμαι 32.Χωρις προβλήματα ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος μου...Ήταν η 3η μου προσπάθεια.Τις δυο πρώτες τις είχα κάνει σε άλλο γιατρό κ δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη,νομίζω ότι μου τα έκανε όλα λάθος...Αδιαθέτησα κ παρακολουθώ ήδη αυτόν τον κύκλο.Θα πάρουμε το ωάριο του μήνα με φυσικό κύκλο (χωρίς φάρμακα δηλαδή),έχω κ ένα έμβρυο στην κατάψυξη που μου είχε μείνει κ θα κάνω εμβρυομεταφορα.Δεν χρειάζεται να περιμένεις κ να χάνεις μήνα.Ειναι δύσκολο να προχωρήσεις αλλά εγώ νιώθω καλύτερα με το να μην αφήνω χρόνο να περνάει.Επομενως το πάω συνεχόμενα γιατί με βοήθεια στην ψυχολογία μου...

Εμένα ο γιατρός μου δεν μου επέτρεπε ούτε γυμναστική ούτε σεξουαλικη επαφή έως τη χοριακη.Επισης μου είπε ότι η Εμφυτευση γίνεται 4-5 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα κ καλό θα ήταν αυτές τις ημέρες να προσέχω.Για τις 3 πρώτες μέρες μου είπε χαρακτηρίστηκα σπίτι καναπέ κ κρεβάτι τίποτα άλλο.Εγω καθησα πέντε μέρες κ εννοείται μου έκοψε κ το μπάνιο στη θάλασσα.

Γιατί επέλεξες την δωρεά αν επιτρέπεται;Έχεις αποκλείσει τα δικά σου;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Είμαι 32.Χωρις προβλήματα ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος μου...Ήταν η 3η μου προσπάθεια.Τις δυο πρώτες τις είχα κάνει σε άλλο γιατρό κ δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη,νομίζω ότι μου τα έκανε όλα λάθος...Αδιαθέτησα κ παρακολουθώ ήδη αυτόν τον κύκλο.Θα πάρουμε το ωάριο του μήνα με φυσικό κύκλο (χωρίς φάρμακα δηλαδή),έχω κ ένα έμβρυο στην κατάψυξη που μου είχε μείνει κ θα κάνω εμβρυομεταφορα.Δεν χρειάζεται να περιμένεις κ να χάνεις μήνα.Ειναι δύσκολο να προχωρήσεις αλλά εγώ νιώθω καλύτερα με το να μην αφήνω χρόνο να περνάει.Επομενως το πάω συνεχόμενα γιατί με βοήθεια στην ψυχολογία μου...

Εμένα ο γιατρός μου δεν μου επέτρεπε ούτε γυμναστική ούτε σεξουαλικη επαφή έως τη χοριακη.Επισης μου είπε ότι η Εμφυτευση γίνεται 4-5 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα κ καλό θα ήταν αυτές τις ημέρες να προσέχω.Για τις 3 πρώτες μέρες μου είπε χαρακτηρίστηκα σπίτι καναπέ κ κρεβάτι τίποτα άλλο.Εγω καθησα πέντε μέρες κ εννοείται μου έκοψε κ το μπάνιο στη θάλασσα.

Γιατί επέλεξες την δωρεά αν επιτρέπεται;Έχεις αποκλείσει τα δικά σου;

Δεν έχω ούτε χρήματα ούτε ψυχικά αποθέματα για να προσπαθήσω με δικά μου για το 4 τα εκατό πιθανότητες που μου δίνουν. Θέλω ένα παιδί μέχρι και την υιοθεσία έχω σκεφτεί αλλά είναι αλλιώς να έχεις ένα παιδί στα χέρια σου από βρέφος. Στη δωρεά σου δίνουν 60 τα εκατό πιθανότητες. Δεν με πειράζει που το γενετικό υλικό δεν είναι δικό μου. Ο χρόνος με πιέζει πολύ..... Δυστυχώς

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...