Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Georgia!! είπε:

Κορίτσια μου σας χαιρετώ! Γράφω εδώ γιατί μόνο εσείς θα με καταλάβετε. Παρασκευή θα πάω για χοριακη και πραγματικά νιώθω ότι δεν περνάνε οι ώρες. Τις προηγούμενες ημέρες είχα σχετικά καλή ψυχολογία. Ειδικά σήμερα νιώθω ότι πνίγομαι, κλαίω, αγχώνομαι που δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα. Πόσο θα θελα να κάνω αυτή την στιγμή χοριακη και να τελειώσει το μαρτύριο! 

Καλή επιτυχίααααα!!!!Θα μας πεις ευχάριστα την Παρασκευή!!!!προσπάθησε να κάνεις κάτι να απασχολεί τη σκέψη σου....Και μόνο θετική σκέψη....το ότι δεν έχει συμπτωματα δεν σημαίνει τίποτα....οι περισσότερες επιτυχημένες  χοριακες δεν είχαν συμπτώματα....θετική σκέψη!!!!ανυπομονούμε μαζί σου...!!!:x 

Just now, ANAMONH είπε:

Μια από τα ιδια

Ανυπομονούμε μαζί σας!!!πραγματικά!!!!θετική σκέψη και υψηλές τιμουλες στην χοριακη!!!!όλες μαζί με φουσκωμένες κοιλίτσες :x

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ANAMONH said:

Μια από τα ιδια

Είναι πραγματική τρέλα αυτό το πράγμα. Δεν πίστευα ποτέ ότι θα ζήσω κάτι τέτοιο! Δεν με χωράει ο τόπος. Και αυτός ο κοβιτ δυσχεραίνει πολύ την κατάσταση. Τίποτα δεν μπορούμε να κάνουμε έξω. Να καθαρίσει λίγο το μυαλό μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Egina mama είπε:

Κοριτσάκι να σου ζήσουν τα μωράκια σου. 

Σου στέλνω πμ αλλά για κάποιο λόγο δεν έρχεται. 

Χίλια Ευχαριστωω!!! :-)) Ηταν γεμάτοι οι φακελοι ..εσβησα τωρα αρκετα μηνυματα  για να λάβω.ευχομαι σε ολα τα κοριτσια θετικες χοριακες .ολα θα γινουν με επιμονη!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Γεια σας κορίτσια και από μένα καλή επιτυχία όσες είστε σε αναμονή και εύχομαι να πέρασετε απέναντι σύντομα....η εξής απορία μου είναι καθώς δεν βγάζω άκρη με τους γιατρούς ...κάνατε μετρήσεις οιστραδιόλη και προγεστερόνη μετά την εμβρυομεταφορα?είχαν τα αποτελέσματα τους καμία σημασία στο αποτέλεσμα?

Αναρωτιομουν κ γω το ίδιο ! 

Δεν πρέπει να μου κάνουν εξετάσεις προγ.κ οιστρ.;;; Έτσι θα παίρνω τα χάπια; Αλλά τελικά δεν μου έκαναν γτ δεν χρειαζόταν (έτσι μου είπαν)... Εν τέλει αυτό που είχε σημασία ήταν το θετικό αποτέλεσμα!! Εύχομαι κ σε σένα το ίδιο.. όπως κ σε όλες!!!

3 ώρες πρίν, Georgia!! είπε:

Κορίτσια μου σας χαιρετώ! Γράφω εδώ γιατί μόνο εσείς θα με καταλάβετε. Παρασκευή θα πάω για χοριακη και πραγματικά νιώθω ότι δεν περνάνε οι ώρες. Τις προηγούμενες ημέρες είχα σχετικά καλή ψυχολογία. Ειδικά σήμερα νιώθω ότι πνίγομαι, κλαίω, αγχώνομαι που δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα. Πόσο θα θελα να κάνω αυτή την στιγμή χοριακη και να τελειώσει το μαρτύριο! 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!! Έτσι ήμουν κ γω!!!! Ειλικρινά !!!! Ήμουν έτοιμη να εκραγω!!!! Είχα πείσει τον εαυτό μου ότι δεν πέτυχε πάλι η προσπάθεια επειδή δεν είχα συμπτώματα!!! Άστα να πάνε!!! Μια μέρα όμως πριν τα αποτελέσματα είπα "ως εδώ!!!δε θα σκάσω άλλο!!!ο,τι έγινε έγινε!!!!" . Δεν είχα συμπτώματα κι όμως είχα θετικά αποτελέσματα!!! Ηρέμησε!!! Πάρε βαθιές αναπνοές! Εμένα με βοήθησαν πολύ!!! Όπως κ η εσωτερική προσευχή!!! Κάθε φορά που πήγαινα να τρελαθώ, συγκεντρώνουν στην προσευχη κ ηρεμουσα. Σου εύχομαι κάθε επιτυχία!!! Μην ξεχνάς! Τα συμπτώματα είναι αναλόγως τον οργανισμό!!! Δεν είναι τπτ κ πουθενά το ίδιο!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ANAMONH είπε:

Έκανα σήμερα χωριακη..12 η μέρα ..0.1..καλη συνέχεια σε όλες σας και με θετικές χωριακες από τα βάθη της ψυχής μου 

Πραγματικά λυπάμαι πολύ. Οι περισσότερες έχουμε πάρει αυτήν την πίκρα οπότε σε καταλαβαίνουμε απόλυτα. 

On 10/2/2021 at 12:06 ΜΜ, Dimitra93 είπε:

Γεια σας κορίτσια και από μένα καλή επιτυχία όσες είστε σε αναμονή και εύχομαι να πέρασετε απέναντι σύντομα....η εξής απορία μου είναι καθώς δεν βγάζω άκρη με τους γιατρούς ...κάνατε μετρήσεις οιστραδιόλη και προγεστερόνη μετά την εμβρυομεταφορα?είχαν τα αποτελέσματα τους καμία σημασία στο αποτέλεσμα?

Καλησπέρα! Πολυσυζητημένο θέμα που ούτε εγώ έχω βρει την απάντηση! Από δικιά μου βέβαια εμπειρία που έκανα μετρήσεις προγεστερονης/οιστραδιολης μετά την ετ έχω να πω ότι με βοήθησε. Ενώ είχα θετική χοριακη κάποια στιγμή έπεσε στο μισό η προγεστερονη οπότε μου πρόσθεσε και πήρε πάλι τα πάνω της. Τώρα αισίως διανυω την 12η εβδομάδα και τα διδυμάκια μου είναι μια χαρά. Δεν ξέρω κατά ποσό έπαιξε ρόλο αυτό ή ότι τα εμβρυακια μου είχαν γαντζωθεί παρά πολύ καλά. Στις προηγούμενες δυο ετ που είχα κανει δεν κάναμε μετρήσεις όποτε δεν μπορώ να βγάλω αξιόπιστο συμπέρασμα(είχα αποβολή στην 1η και μηδενική στη 2η)εάν είχα μετρήσει θα μπορούσα να βγάλω ενα συμπέρασμα.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, koukou84 said:

Πραγματικά λυπάμαι πολύ. Οι περισσότερες έχουμε πάρει αυτήν την πίκρα οπότε σε καταλαβαίνουμε απόλυτα. 

Καλησπέρα! Πολυσυζητημένο θέμα που ούτε εγώ έχω βρει την απάντηση! Από δικιά μου βέβαια εμπειρία που έκανα μετρήσεις προγεστερονης/οιστραδιολης μετά την ετ έχω να πω ότι με βοήθησε. Ενώ είχα θετική χοριακη κάποια στιγμή έπεσε στο μισό η προγεστερονη οπότε μου πρόσθεσε και πήρε πάλι τα πάνω της. Τώρα αισίως διανυω την 12η εβδομάδα και τα διδυμάκια μου είναι μια χαρά. Δεν ξέρω κατά ποσό έπαιξε ρόλο αυτό ή ότι τα εμβρυακια μου είχαν γαντζωθεί παρά πολύ καλά. Στις προηγούμενες δυο ετ που είχα κανει δεν κάναμε μετρήσεις όποτε δεν μπορώ να βγάλω αξιόπιστο συμπέρασμα(είχα αποβολή στην 1η και μηδενική στη 2η)εάν είχα μετρήσει θα μπορούσα να βγάλω ενα συμπέρασμα.  

Καλησπέρα! Πολύ χρήσιμη η πληροφορία που μας δίνεις, νομίζω και η Νεφέλη έλεγε ότι της μετρούσε την προγεστερόνη συνέχεια..

Πόση προγεστερόνη έπαιρνες πριν σου τη αυξήσει?  Έπαιρνες ultro + prolutex και παρολαυτα σου την αύξησε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irida Mundo είπε:

Καλησπέρα! Πολύ χρήσιμη η πληροφορία που μας δίνεις, νομίζω και η Νεφέλη έλεγε ότι της μετρούσε την προγεστερόνη συνέχεια..

Πόση προγεστερόνη έπαιρνες πριν σου τη αυξήσει?  Έπαιρνες ultro + prolutex και παρολαυτα σου την αύξησε?

Καλησπέρα!! Κι εγώ πρώτα την @Nephele78 (να της ευχηθώ εδώ να της ζήσουν τα μωράκια της,καλότυχα και υγιή να είναι πάντα)είχα  διαβάσει που το ανέφερε και εάν δεν μου το ζήταγε ο γιατρός στην 3η ετ θα του το έλεγα από μόνη μου! Έκανα 2 prolutex και έπαιρνα και ένα ουτρο. Μου ανέβασε σε 3 τα ουτρο,συν τις 2 prolutex, και έκανα και 2lentogest για ενίσχυση. Σε 3 μέρες αυξήθηκε 3 μονάδες και δεν είχα άλλη πτώση μόνο άνοδο. Εάν δεν την προλάβαινα δεν ξέρω τι κατάληξη θα είχα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, koukou84 said:

Καλησπέρα!! Κι εγώ πρώτα την @Nephele78 (να της ευχηθώ εδώ να της ζήσουν τα μωράκια της,καλότυχα και υγιή να είναι πάντα)είχα  διαβάσει που το ανέφερε και εάν δεν μου το ζήταγε ο γιατρός στην 3η ετ θα του το έλεγα από μόνη μου! Έκανα 2 prolutex και έπαιρνα και ένα ουτρο. Μου ανέβασε σε 3 τα ουτρο,συν τις 2 prolutex, και έκανα και 2lentogest για ενίσχυση. Σε 3 μέρες αυξήθηκε 3 μονάδες και δεν είχα άλλη πτώση μόνο άνοδο. Εάν δεν την προλάβαινα δεν ξέρω τι κατάληξη θα είχα. 

Αχ ρε συ κι εγω μετα απο μια αποτυχημενη ετ ρωτησα το γιατρο μου και μου ειπε δεν εχει νοημα να μετραμε την προγεστερονη γιατι με 3 ουτρο και 1 προλουτεξ ειμαι φουλ καλυμμενη.. τι να κανω να την μετραω μονη μου?? Τα ουτρο τα επαιρνες απο το στομα η κολπικα?

Πολυ χαιρομαι για σενα που τα καταφερες, ολα καλα να πανε σου ευχομαι!!

Τη @Nephele78 δεν ξερω ποσες φορες να την ευχαριστησω προσωπικα και δημοσια, με εχει βοηθησει παρα πολυ!! Να σου ζήσουν Νεφέλη μου τα αγγελούδια σου κι απο δω, πόση χαρά μας έδωσες!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω το θέμα προγεστερόνη είναι πλέον αρκετα σοβαρό κατά τη γνώμη μ.... φαντάζεστε να χάνονται εγκυμοσύνες η παραλίγο εμφυτεύσεις λόγο μιας και μόνο ορμόνης?τραγικό τελείως θα ηταν

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irida Mundo είπε:

Αχ ρε συ κι εγω μετα απο μια αποτυχημενη ετ ρωτησα το γιατρο μου και μου ειπε δεν εχει νοημα να μετραμε την προγεστερονη γιατι με 3 ουτρο και 1 προλουτεξ ειμαι φουλ καλυμμενη.. τι να κανω να την μετραω μονη μου?? Τα ουτρο τα επαιρνες απο το στομα η κολπικα?

Πολυ χαιρομαι για σενα που τα καταφερες, ολα καλα να πανε σου ευχομαι!!

Τη @Nephele78 δεν ξερω ποσες φορες να την ευχαριστησω προσωπικα και δημοσια, με εχει βοηθησει παρα πολυ!! Να σου ζήσουν Νεφέλη μου τα αγγελούδια σου κι απο δω, πόση χαρά μας έδωσες!!!

Τα ουτρο τα έπαιρνα κολπικά. Νομιζω πάντως ότι καλό θα ήταν να μετριέται μετα τη δικιά μου περίπτωση. Ίσως έτσι αντιμετωπιστουν έγκαιρα άσχημες καταλήξεις. 

Just now, Dimitra93 είπε:

Νομίζω το θέμα προγεστερόνη είναι πλέον αρκετα σοβαρό κατά τη γνώμη μ.... φαντάζεστε να χάνονται εγκυμοσύνες η παραλίγο εμφυτεύσεις λόγο μιας και μόνο ορμόνης?τραγικό τελείως θα ηταν

Νομιζω θα συμφωνήσω με την ελάχιστη  εμπειρία που έχω πάνω στο θέμα. Γιατρός δεν είμαι προς Θεού αλλά λέω καθαρά τη δικιά μου περίπτωση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, koukou84 said:

Τα ουτρο τα έπαιρνα κολπικά. Νομιζω πάντως ότι καλό θα ήταν να μετριέται μετα τη δικιά μου περίπτωση. Ίσως έτσι αντιμετωπιστουν έγκαιρα άσχημες καταλήξεις. 

Νομιζω θα συμφωνήσω με την ελάχιστη  εμπειρία που έχω πάνω στο θέμα. Γιατρός δεν είμαι προς Θεού αλλά λέω καθαρά τη δικιά μου περίπτωση. 

Καθε ποτε δηλαδη πρεπει να την μετραμε? Πριν και μετα την εμβρυομεταφορα? Και με τη χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, koukou84 είπε:

Καλησπέρα!! Κι εγώ πρώτα την @Nephele78 (να της ευχηθώ εδώ να της ζήσουν τα μωράκια της,καλότυχα και υγιή να είναι πάντα)είχα  διαβάσει που το ανέφερε και εάν δεν μου το ζήταγε ο γιατρός στην 3η ετ θα του το έλεγα από μόνη μου! Έκανα 2 prolutex και έπαιρνα και ένα ουτρο. Μου ανέβασε σε 3 τα ουτρο,συν τις 2 prolutex, και έκανα και 2lentogest για ενίσχυση. Σε 3 μέρες αυξήθηκε 3 μονάδες και δεν είχα άλλη πτώση μόνο άνοδο. Εάν δεν την προλάβαινα δεν ξέρω τι κατάληξη θα είχα. 

Κορίτσια μου ,εμενα μου το ειπε ξεκαθαρα ο γιατρος μου,οτι χρειαζεται ελεγχος κ καποιες γυναικες θελουνε περισσοτερο στηριξη απο αλλες ,με προγεστερονη κ οιστραδιολη κ οντως εχουν χαθει κυησεις..ακομα κ σε φυσιολ κυηση χρειαζονται καποιες εξτρα,ποσο αλλωστε σε εξωσωματικη εφοσον δε δινει σημα ο οργανισμος να παραγει απο μονος του.ενας εξτρα έλεγχος παραπανω δε κάνει κακο..τοσα εχουμε ψαξει...επίσης θεωρει οτι τα ουτρο συνδυασμο κόλπο/στομα κανουν τη καλυτερη απορρόφηση.παρα σκέτες ενεσεις προλουτεξ ή μαζι με κολπικη κρεμα πχ 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Κορίτσια μου ,εμενα μου το ειπε ξεκαθαρα ο γιατρος μου,οτι χρειαζεται ελεγχος κ καποιες γυναικες θελουνε περισσοτερο στηριξη απο αλλες ,με προγεστερονη κ οιστραδιολη κ οντως εχουν χαθει κυησεις..ακομα κ σε φυσιολ κυηση χρειαζονται καποιες εξτρα,ποσο αλλωστε σε εξωσωματικη εφοσον δε δινει σημα ο οργανισμος να παραγει απο μονος του.ενας εξτρα έλεγχος παραπανω δε κάνει κακο..τοσα εχουμε ψαξει...

Σε ευχαριστούμε πολύ....πολύτιμη η πληροφορία σου.....όταν έρθει η ώρα σίγουρα θα ρωτήσω.....Να σου ζήσουν κορίτσι μου!!!πραγματικά μας ανοίγεις δρόμους και σε ευχαριστούμε πολύ!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...