Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα είμαι στην δευη προσπάθεια για εμβρυομεταφορα,και έχω θέμα γιατί δεν βρίσκω με τίποτα χάπια cyclacur για αυτό στέλνω και εδω ,αν τυχών περισσεύουν σε κάποια κοπέλα η αν της έχουν μείνει από προηγούμενη προσπάθεια!Σας ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy 32 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είμαι στην δευη προσπάθεια για εμβρυομεταφορα,και έχω θέμα γιατί δεν βρίσκω με τίποτα χάπια cyclacur για αυτό στέλνω και εδω ,αν τυχών περισσεύουν σε κάποια κοπέλα η αν της έχουν μείνει από προηγούμενη προσπάθεια!Σας ευχαριστώ πολυ

Ούτε εγώ έβρισκα, αλλά έχουν κάποια συγκεκριμένα φαρμακεία στην Αθήνα που έχουν φτιάξει αντί για τα συκλακους. Στο κέντρο που είσαι το είπες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy 32 είπε:

Τα  divina λες??

Όχι.  Hexalab Γαληνικό Εργαστήριο που παράγει τα λευκά cyclacur 2106009713. Πάρε εδώ αν μπορείς να σου εξηγήσουν, εγώ αυτά περνώ τώρα που δεν βγαίνουν τα cuclacur, πάντα με συνενόηση με τον γιατρό μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαριααα said:

Όχι.  Hexalab Γαληνικό Εργαστήριο που παράγει τα λευκά cyclacur 2106009713. Πάρε εδώ αν μπορείς να σου εξηγήσουν, εγώ αυτά περνώ τώρα που δεν βγαίνουν τα cuclacur, πάντα με συνενόηση με τον γιατρό μου.

Αααα οκ σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα έκανα χοριακη 9 μέρες μετά την μεταφορά και βγήκε 12, ο γιατρός δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός. Μάλλον δεν τα καταφέραμε. Έχει τύχη σε καμία να είναι τόσο μικρή;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και χρόνια πολλά με υγεία ❤️❤️. Μ. Πέμπτη έκανα τη δεύτερη εμβρυομεταφορα και αναμένω..Υπάρχουν άλλες υποψήφιες μανούλες σε αναμονή αυτές τις μέρες? Αναζητώ να μην μοιραστώ λίγο το άγχος μου.. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2021 at 2:36 ΜΜ, Μαριααα είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα έκανα χοριακη 9 μέρες μετά την μεταφορά και βγήκε 12, ο γιατρός δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός. Μάλλον δεν τα καταφέραμε. Έχει τύχη σε καμία να είναι τόσο μικρή;

Παρούσα ! Κ μενα ηταν 11.5 9η μερα κ ηταν βιοχημική… κ τελικα ειχα φλεγμονή στο ενδομήτριο …ομως μην απογοητεύεσαι υπαρχουν κοπέλες που προχώρησαν καλα μα χαμηλή χοριακη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Έχω διαβάσει και τις 503 σελίδες και παράλληλα έχω λυπηθεί και χαρεί με τις ιστορίες σας!Είμαστε πολύ δυνατές τελικά! Να σας πω και εγώ τη δική μου ιστορία! Είμαι παντρεμένη 10 χρόνια τώρα και είμαι 37 χρόνων! Για πολλά χρόνια η αλήθεια είναι πως δεν με ενδιέφερε να κάνω παιδί αλλά δεν είναι ότι πρόσεχαμε κιόλας! Το 2015 κ 2016 αποφάσισα από μόνη μου να κάνω γυναικολόγικες γτ κάτι δεν μου πήγαινε καλά! Σαν να είχα προαισθηση! Με τα πολλά η σάλπιγγογραφια έδειξε μια βουλωμενη σάλπιγγα κ υψηλή fsh! Για την fsh δεν μου είπε κανένας γιατρός ότι έχω θέμα εκτός από φέτος! Φέτος αποφάσισα να κάνω πραγματικό έλεγχο κ εξωσωματική! Με τα πολλά πάω για πρόωρη εμμηνόπαυση και το σπέρμα δεν είναι πια τόσο καλό! Αποφάσισα να προχωρήσω σε εξωσωματικη σε δημόσιο νοσοκομείο με τον Παπαριστειδη! Προχωρήσαμε σε εξωσωματικη με έμβρυομεταφορα 2 έμβρυων, το ένα άριστο και το άλλο πολύ καλό βάση του έμβρυολόγου με μικρογονιμοποιηση! Κατέληξε βιοχημικη τελικά και μετά από αυτό αποφάσισα να κάνω περεταιρο εξετάσεις που θα πάω να μου γράψει αιματολογος! Κ εδώ θα χρειαστώ τη βοήθεια σας! Ποιες εξετάσεις πρέπει να κάνω? Γιατι θέλω να είμαι έτοιμη όταν πάω στην αιματολογο! Σας ευχαριστώ πολύ ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Bilo Birbilo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω διαβάσει και τις 503 σελίδες και παράλληλα έχω λυπηθεί και χαρεί με τις ιστορίες σας!Είμαστε πολύ δυνατές τελικά! Να σας πω και εγώ τη δική μου ιστορία! Είμαι παντρεμένη 10 χρόνια τώρα και είμαι 37 χρόνων! Για πολλά χρόνια η αλήθεια είναι πως δεν με ενδιέφερε να κάνω παιδί αλλά δεν είναι ότι πρόσεχαμε κιόλας! Το 2015 κ 2016 αποφάσισα από μόνη μου να κάνω γυναικολόγικες γτ κάτι δεν μου πήγαινε καλά! Σαν να είχα προαισθηση! Με τα πολλά η σάλπιγγογραφια έδειξε μια βουλωμενη σάλπιγγα κ υψηλή fsh! Για την fsh δεν μου είπε κανένας γιατρός ότι έχω θέμα εκτός από φέτος! Φέτος αποφάσισα να κάνω πραγματικό έλεγχο κ εξωσωματική! Με τα πολλά πάω για πρόωρη εμμηνόπαυση και το σπέρμα δεν είναι πια τόσο καλό! Αποφάσισα να προχωρήσω σε εξωσωματικη σε δημόσιο νοσοκομείο με τον Παπαριστειδη! Προχωρήσαμε σε εξωσωματικη με έμβρυομεταφορα 2 έμβρυων, το ένα άριστο και το άλλο πολύ καλό βάση του έμβρυολόγου με μικρογονιμοποιηση! Κατέληξε βιοχημικη τελικά και μετά από αυτό αποφάσισα να κάνω περεταιρο εξετάσεις που θα πάω να μου γράψει αιματολογος! Κ εδώ θα χρειαστώ τη βοήθεια σας! Ποιες εξετάσεις πρέπει να κάνω? Γιατι θέλω να είμαι έτοιμη όταν πάω στην αιματολογο! Σας ευχαριστώ πολύ ❤️

Αφού είσαι στο Έλενα, πες στον Παπαριστείδη να σε στείλει για έλεγχο στην Τσεκούρα, αιματολόγος είναι και επικεφαλής του τμ. καθ᾽έξιν αποβολών του Έλενα. Τυπικά ανήκει κι ο Παπαριστείδης στο τμήμα καθ᾽ έξιν αποβολών, άσχετα αν δεν ασχολείται...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Bilo Birbilo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω διαβάσει και τις 503 σελίδες και παράλληλα έχω λυπηθεί και χαρεί με τις ιστορίες σας!Είμαστε πολύ δυνατές τελικά! Να σας πω και εγώ τη δική μου ιστορία! Είμαι παντρεμένη 10 χρόνια τώρα και είμαι 37 χρόνων! Για πολλά χρόνια η αλήθεια είναι πως δεν με ενδιέφερε να κάνω παιδί αλλά δεν είναι ότι πρόσεχαμε κιόλας! Το 2015 κ 2016 αποφάσισα από μόνη μου να κάνω γυναικολόγικες γτ κάτι δεν μου πήγαινε καλά! Σαν να είχα προαισθηση! Με τα πολλά η σάλπιγγογραφια έδειξε μια βουλωμενη σάλπιγγα κ υψηλή fsh! Για την fsh δεν μου είπε κανένας γιατρός ότι έχω θέμα εκτός από φέτος! Φέτος αποφάσισα να κάνω πραγματικό έλεγχο κ εξωσωματική! Με τα πολλά πάω για πρόωρη εμμηνόπαυση και το σπέρμα δεν είναι πια τόσο καλό! Αποφάσισα να προχωρήσω σε εξωσωματικη σε δημόσιο νοσοκομείο με τον Παπαριστειδη! Προχωρήσαμε σε εξωσωματικη με έμβρυομεταφορα 2 έμβρυων, το ένα άριστο και το άλλο πολύ καλό βάση του έμβρυολόγου με μικρογονιμοποιηση! Κατέληξε βιοχημικη τελικά και μετά από αυτό αποφάσισα να κάνω περεταιρο εξετάσεις που θα πάω να μου γράψει αιματολογος! Κ εδώ θα χρειαστώ τη βοήθεια σας! Ποιες εξετάσεις πρέπει να κάνω? Γιατι θέλω να είμαι έτοιμη όταν πάω στην αιματολογο! Σας ευχαριστώ πολύ ❤️

Για τον αντρα 
1)Καρυοτυπος  ζευγους 
2)Σπερμοδιαγραμμα μετα απο 2-3 μερες αποχης 
3)Καλλιεργεια σπερματος 2-3 αποχη 
4)DF1,Dna Fragmentation(κατακερματισμος σπερματος

για εσενα  
1)ορμονολογικες 3η μερα κυκλου:αμη,fsh,Lh,prg,προλακτικη,ε2 2)καρυοτυπος ζευγους  
3)κυστικη ινωση (κανει μονο η γυναικα κ αν εχει ,τοτε κανει κ ο αντρας) 
4)σαλπιγγογραφια 
5)πακετο θυροειδή tsh,ft3 κλπ και υπερηχος θυροειδη.καμπυλη ινσουλινης  κ σακχαρου 
6)ισως υστεροσκοπηςη αν εχεις πχ πολυποδα
7)μαστογραφια ή υπερηχο αναλογα ηλικια  8)γενικη αιματος,ομαδα αιματος ,ca 125,crp,βιταμινη D ,b12 ,φυλικο οξυ,φεριτινη σιδηρο ,ομοκυστεινη.
9)αιματολογος για θρομβοφιλια επικτητη και κληρονομικη (πακετο 13 μεταλαξεων πχ  Leiden,r2,factor, mthfr κλπ και η επικτητη πχ Aptt,ινωδογονο , D-dimmer ,apc resistance ,δρασρικοτητα πρωτεινης c  και s ,δραστικοτητα ολικης πρωτεινης s,αντιγονο ελευθερης πρωτεινης s,δραστικοτητα αντιθρομβινης ΙΙΙ,αντιπηκτικα λυκου IgG και IgM, αντισωματα καρδιολιπινης,αντισωματα αντι ενα,αντισωματα β2 γλυκο πρωτεΐνης,χρονο προθρομβινης,χρονος μερικης θρομβοπλαστινης ΑPT.

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Bilo Birbilo είπε:

Troia δεν ξέρω αν θα συνεχίσω με τον Παπαριστειδη! Είναι στην κοσμαρα του! Μου σύστησαν την Μπέλια στο Ιπποκράτειο και έκλεισα εκεί! 

Καλά, δεν χρειάζεται να συνεχίσεις. Δες μήπως σου κλείσει κανένα ραντεβού στην Τσεκούρα και μετά πήγαινε όπου θέλεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...