Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Troia είπε:

Σε θυμάμαι! Είχαμε μιλήσει και στο τηλέφωνο! Τι κάνεις; Πώς είσαι; 

Καλά είμαι το παλεύω χτες έκανα ετ δυο βλαστοκυστες μετά από πολύ αγώνα!! Ελπίζω και εσυ να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Anania είπε:

Συμφωνώ και γώ κορίτσια μαζί σας!! Ο Παχυδακης κάνει τον ευγενικό αλλά δεν θυμάται τίποτα πάει στην τύχη τελείως ούτε και ψάχνει τίποτα όλο γελάει χωρίς λόγο και συνέχεια με μπέρδευε με άλλη! Έγραφα παλαιότερα στο φορούν τώρα ξεκίνησα να σας διαβάζω πάλι εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!! Ο γιατρός θέλει προσοχή πολύ! Πάντως στο έμβρυο Γενεσσις δεν έχουν φύγει όλοι πάνε δυο φίλες μου και έχει και πολύ κόσμο όπως μου λένε!

Τι κανεις? Πως εισαι? Καλη επιτυχιαααααααα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anoulious είπε:

Τι κανεις? Πως εισαι? Καλη επιτυχιαααααααα!

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ προσπαθώ πολύ άγχος αλλά οκ θα κάνω υπομονή !! Εσυ πως είσαι;;; Σας έχω χάσει έμπαινα καμία φορά αλλά είναι πολλές οι δημοσιεύσεις και δεν βγάζω άκρη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Anania είπε:

Καλά είμαι το παλεύω χτες έκανα ετ δυο βλαστοκυστες μετά από πολύ αγώνα!! Ελπίζω και εσυ να είσαι καλά!

Καλά είμαι κι εγώ. Πέτυχα εγκυμοσύνη με τη 2η εμβρυομεταφορά και τώρα είμαι στον 4ο μήνα. Σε ποιο γιατρό είσαι τώρα, αν επιτρέπεται; Σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!!! Ποσό χαίρομαι!!! Με το καλό αγάπη μου!!! Στον Κούρτη στο μητέρα είμαι εξαιρετικός γιατρός και άνθρωπος είμαι πολύ ευχαριστημένη ανεξαρτήτως αποτελέσματος!!!

Εσυ που ήσουν;; Δεν θυμάμαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Anania είπε:

Μπράβο!!! Ποσό χαίρομαι!!! Με το καλό αγάπη μου!!! Στον Κούρτη στο μητέρα είμαι εξαιρετικός γιατρός και άνθρωπος είμαι πολύ ευχαριστημένη ανεξαρτήτως αποτελέσματος!!!

Εσυ που ήσουν;; Δεν θυμάμαι!!!

Έκανες πολύ καλή επιλογή! Έχει πολλές επιτυχίες και σε προετοιμάζει καλά πριν προχωρήσει. Εγώ έκανα την προσπάθεια στο Ιασώ, στον ίδιο γιατρό που είχα κάνει και τις σπερματεγχύσεις, αν θυμάσαι...Δεν ξέρω αν είναι σωστό να πω το όνομά του...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Melina80 είπε:

Κοριτσια με 3ης ημερας εμβρυα ποτε κανουμε συνηθως χοριακη, μετα απο ποσες ημερες? Κ η μερα μεταφορας μετραει ως πρωτη?

Πρωτη μετρα η μερα ετ κ 14 μερες ακριβως ηθελε ο γιατρος αν κ εγω ειχα παει απο την 12η 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Anania είπε:

Μπράβο αγάπη μου εύχομαι τα καλύτερα! Άμα είσαι ευχαριστημένη να το λες!!! Θα τα λέμε και από εδώ πολλά φιλάκια 

Ναι μωρέ, ευχαριστημένη είμαι, κυρίως από το χαρακτήρα του κι επειδή με σεβάστηκε. Πήρα ελάχιστα φάρμακα ακόμα και στην εγκυμοσύνη που αυτό για μένα ήταν ένα από τα ζητούμενα κι όταν ζήτησα εμβρυομεταφορά σε φυσικό κύκλο, παρόλο που αυτός αρχικά είχε προτείνει σε τεχνητό, έγινε! Νιώθω δηλαδή σχεδόν σαν να έγινε φυσική σύλληψη, εξαιτίας των λίγων φαρμάκων. Ωστόσο, όπως έχω γράψει πολλές φορές, το αποτέλεσμα νιώθω ότι οφείλεται και στις υπόλοιπες ειδικότητες, στον ουρολόγο του άντρα μου, στον ενδοκρινολόγο μου και φυσικά στην Τσεκούρα που με είχε ψάξει ενδελεχώς...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2021 at 7:23 ΜΜ, Anania είπε:

Συμφωνώ και γώ κορίτσια μαζί σας!! Ο Παχυδακης κάνει τον ευγενικό αλλά δεν θυμάται τίποτα πάει στην τύχη τελείως ούτε και ψάχνει τίποτα όλο γελάει χωρίς λόγο και συνέχεια με μπέρδευε με άλλη! Έγραφα παλαιότερα στο φορούν τώρα ξεκίνησα να σας διαβάζω πάλι εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!! Ο γιατρός θέλει προσοχή πολύ! Πάντως στο έμβρυο Γενεσσις δεν έχουν φύγει όλοι πάνε δυο φίλες μου και έχει και πολύ κόσμο όπως μου λένε!

Δεν τον γνώρισα τόσο για να έχω περισσότερα να πω! Ευτυχώς μου έδειξε από νωρίς τι κάνει κ γλύτωσα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα. Ειμαι στην 9η ημερα εμβρυομεταφορας με 3ης ημ. εμβρυακια και κανονικα σε 3 μερες παω για χοριακη. Το θεμα ειναι οτι απο το πρωι στο σκουπισμα ειδα ροζ και εχω τρομοκρατηθει! Πηρα στο κεντρο κ μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο κ οτι συμβαινει σε πολλες κοπελες και να μην ανησυχω, απλα να βαλω ενα ουτρο κολπικα επιπλεον τωρα το πρωι. Εως τωρα παιρνω ουτρο μονο απο στομα 3 φορες τη μερα, 1 σικλακουρ και vasclor καθε 48 ωρες. Ρωτησα μηπως πρεπει να αυξησουμε τις δοσεις αλλα μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται και να παω κανονικα σε 3 μερες για τη χοριακη. Ομως αγχωνομαι οτι δεν θα τα καταφερω εως τοτε επειδη εχω μικρο κυκλο (25 ημερες) κι εχει αρχισει και με ποναει η μεση μου και η κοιλια μου χαμηλα.....εχει τυχει σε καμια κοπελα και να πηγε καλα? Τα φαρμακα γενικα 'κρατανε' την περιοδο ή οχι?  Σκεφτομαι μηπως κανω και κανα τεστακι αυριο αλλα με φοβιζει τι θα βγαλει, αν θα ειναι σωστο  κλπ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Melina80 είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Ειμαι στην 9η ημερα εμβρυομεταφορας με 3ης ημ. εμβρυακια και κανονικα σε 3 μερες παω για χοριακη. Το θεμα ειναι οτι απο το πρωι στο σκουπισμα ειδα ροζ και εχω τρομοκρατηθει! Πηρα στο κεντρο κ μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο κ οτι συμβαινει σε πολλες κοπελες και να μην ανησυχω, απλα να βαλω ενα ουτρο κολπικα επιπλεον τωρα το πρωι. Εως τωρα παιρνω ουτρο μονο απο στομα 3 φορες τη μερα, 1 σικλακουρ και vasclor καθε 48 ωρες. Ρωτησα μηπως πρεπει να αυξησουμε τις δοσεις αλλα μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται και να παω κανονικα σε 3 μερες για τη χοριακη. Ομως αγχωνομαι οτι δεν θα τα καταφερω εως τοτε επειδη εχω μικρο κυκλο (25 ημερες) κι εχει αρχισει και με ποναει η μεση μου και η κοιλια μου χαμηλα.....εχει τυχει σε καμια κοπελα και να πηγε καλα? Τα φαρμακα γενικα 'κρατανε' την περιοδο ή οχι?  Σκεφτομαι μηπως κανω και κανα τεστακι αυριο αλλα με φοβιζει τι θα βγαλει, αν θα ειναι σωστο  κλπ.

Εγώ διαβάζοντας εδώ μέσα είχα διαπιστώσει ότι είναι ένδειξη εμφύτευσης. Και ανέμενα πώς και πώς να δω λίγο χρωματάκι...κάνε όπως σου είπαν!! Ηρέμησε, παίρνε τα φάρμακά σου, άσε να περάσει ο καιρός να δείξει ό,τι είναι να δείξει η χοριακή. Εύχομαι να είναι το αιματάκι εμφύτευσης και να χαρείς με το νούμερο της χοριακής σου σε 3 ημέρες. Έκανες υπομονή τετραπλάσιο χρόνο, στις τρεις μέρες θα κολλήσεις;

Αναπνοές βαθιές...όλα καλά!!! :-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Visit a vis said:

Εγώ διαβάζοντας εδώ μέσα είχα διαπιστώσει ότι είναι ένδειξη εμφύτευσης. Και ανέμενα πώς και πώς να δω λίγο χρωματάκι...κάνε όπως σου είπαν!! Ηρέμησε, παίρνε τα φάρμακά σου, άσε να περάσει ο καιρός να δείξει ό,τι είναι να δείξει η χοριακή. Εύχομαι να είναι το αιματάκι εμφύτευσης και να χαρείς με το νούμερο της χοριακής σου σε 3 ημέρες. Έκανες υπομονή τετραπλάσιο χρόνο, στις τρεις μέρες θα κολλήσεις;

Αναπνοές βαθιές...όλα καλά!!! :-)

Χαχαχα εχεις τοσο δικιο για τον καιρο που περιμενουμε κοριτσι μου..... πραγματικα! Εδω και 3 χρονια παλευουμε με χιλια προβληματα να βγαινουν καθε φορα μπροστα μας και ποτε να μη ξεκιναμε. Οπως και τα περισσοτερα ζευγαρια που παλευουμε να γινουμε γονεις εχουμε επενδυσει αγωνα, προσπαθειες, ονειρα και συναισθηματα για να φτασουμε εδω. Μακαρι να ειναι μαζι μας κι ο Θεος αρωγος στις προσπαθειες μας! Σε ολες μας! Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες κοπελα μου, σου ευχομαι να σου πανε κι εσενα ολα οπως τα θες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Melina80 είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Ειμαι στην 9η ημερα εμβρυομεταφορας με 3ης ημ. εμβρυακια και κανονικα σε 3 μερες παω για χοριακη. Το θεμα ειναι οτι απο το πρωι στο σκουπισμα ειδα ροζ και εχω τρομοκρατηθει! Πηρα στο κεντρο κ μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο κ οτι συμβαινει σε πολλες κοπελες και να μην ανησυχω, απλα να βαλω ενα ουτρο κολπικα επιπλεον τωρα το πρωι. Εως τωρα παιρνω ουτρο μονο απο στομα 3 φορες τη μερα, 1 σικλακουρ και vasclor καθε 48 ωρες. Ρωτησα μηπως πρεπει να αυξησουμε τις δοσεις αλλα μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται και να παω κανονικα σε 3 μερες για τη χοριακη. Ομως αγχωνομαι οτι δεν θα τα καταφερω εως τοτε επειδη εχω μικρο κυκλο (25 ημερες) κι εχει αρχισει και με ποναει η μεση μου και η κοιλια μου χαμηλα.....εχει τυχει σε καμια κοπελα και να πηγε καλα? Τα φαρμακα γενικα 'κρατανε' την περιοδο ή οχι?  Σκεφτομαι μηπως κανω και κανα τεστακι αυριο αλλα με φοβιζει τι θα βγαλει, αν θα ειναι σωστο  κλπ.

 

πρίν από 3 λεπτά , dimi.mar είπε:

 

Παντως εγω που ειχα ροζ τοτε ημουν έγκυος. Εύχομαι να ισχύει το ιδιο και σε σενα να ειναι σημαδι εμφύτευσης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, dimi.mar said:

 

Παντως εγω που ειχα ροζ τοτε ημουν έγκυος. Εύχομαι να ισχύει το ιδιο και σε σενα να ειναι σημαδι εμφύτευσης

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου! Μακαρι! Αν κ σημερα ειδα και λιγες καφε εκκρισεις και ποναει συνεχεια η κοιλια μου σαν να περιμενω περιοδο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...