Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 24/3/2021 at 8:45 ΜΜ, Μπισκοτακι27 είπε:

Καλησπερα Fofi μου.. στο χαρτί με τα ευρήματα μου ελεγε : μερικώς ερυθρό ενδομήτριο. ενδεχόμενα στο ενδομήτριο θα ειναι..μαλλον εγω μπερδεύτηκα... μου ειπε μολις τελειωσω τις εγχυσεις θα μ κανει επαναληπτική NGS, θα κανουμε ωοληψια κ μολις δει οτι εγινε οκ το ενδομήτριο μου κ εφυγε αυτο που ειχα τοτε θα κανουμε εμβρυομεταφορα..

Καλησπέρα.. Βρήκε μικρόβιο στο ενδομητριο? Έκανε αντιβιογραμμα? Η συμπέρανε από το χρώμα ότι υπάρχει μικρόβιο και κάνεις εγχυσεις αντιβίωσης? Εμένα με υστεροσκοπηση και Βιοψια-εξεταση ενδομητριου μου βρήκαν συγκεκριμένο μικρόβιο και παίρνω φουλ αντιβίωση από το στόμα για συνολικά 15 ημέρες. Θα έπρεπε να γίνουν και εγχυσεις πιστεύεις? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Zzeezze είπε:

Καλησπέρα.. Βρήκε μικρόβιο στο ενδομητριο? Έκανε αντιβιογραμμα? Η συμπέρανε από το χρώμα ότι υπάρχει μικρόβιο και κάνεις εγχυσεις αντιβίωσης? Εμένα με υστεροσκοπηση και Βιοψια-εξεταση ενδομητριου μου βρήκαν συγκεκριμένο μικρόβιο και παίρνω φουλ αντιβίωση από το στόμα για συνολικά 15 ημέρες. Θα έπρεπε να γίνουν και εγχυσεις πιστεύεις? 

Μου πηρε και βιοψία θα βγει σε περιπου 10 μερες.. μαλλον ναι γιατι μετα την περιοδο στην βιοχημική ειχα και κίτρινο πράσινα υγρα..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηγα σημερα για την πρώτη έγχυση μου... μονο ο κολποδιαστολεας ηταν εννοχλητικος οπως σε ολες τις εξετάσεις..κατα ταλλα δεν καταλαβα τιποτα ουτε κ πόνεσα...απο το πρωι ακομα μεχρι τωρα δεν ποναω ουτε εχω καποιο αιματακι:)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. 
 

Ανησυχώ για κάτι και θα ήθελα τη βοήθεια σας. Μετα την εμβρυομεταφορα στις 10/3  έκανα χοριακη και είναι θετική. Λογικαά υπάρχει ένα σποράκι επιτέλους Στην κοιλιά μου. Ωστόσο, χρειάζομαι για κάτι τη βοήθεια σας. Είμαι σχεδόν στην έκτη εβδομάδα κ έχω πόνους χαμηλά. Κάτω από την κοιλιά, σαν περιόδου κ σταδιακά με χτυπάνε και στη μέση. Εσείς έχετε νιώσει κάτι; Είναι ανησυχητικό; 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2021 at 12:09 ΠΜ, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια πηγα σημερα για την πρώτη έγχυση μου... μονο ο κολποδιαστολεας ηταν εννοχλητικος οπως σε ολες τις εξετάσεις..κατα ταλλα δεν καταλαβα τιποτα ουτε κ πόνεσα...απο το πρωι ακομα μεχρι τωρα δεν ποναω ουτε εχω καποιο αιματακι:)

Πήγες στο δικό μου; Όλα καλά; Ποσες θα κάνεις; Καλή συνέχεια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Nensy είπε:

Καλησπέρα σας. 
 

Ανησυχώ για κάτι και θα ήθελα τη βοήθεια σας. Μετα την εμβρυομεταφορα στις 10/3  έκανα χοριακη και είναι θετική. Λογικαά υπάρχει ένα σποράκι επιτέλους Στην κοιλιά μου. Ωστόσο, χρειάζομαι για κάτι τη βοήθεια σας. Είμαι σχεδόν στην έκτη εβδομάδα κ έχω πόνους χαμηλά. Κάτω από την κοιλιά, σαν περιόδου κ σταδιακά με χτυπάνε και στη μέση. Εσείς έχετε νιώσει κάτι; Είναι ανησυχητικό; 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! 

Μπράβο κορίτσι μου συγχαρητηρια! Είναι φυσιολογικά τα πονάκια που νιώθεις. Εγω τα είχα σε όλη την εγκυμοσύνη. Είναι αγχωτικό πολύ σε καταλαβαινω. Με το καλό να ακούσετε καρδούλα.

Καλημερα σε όλες!

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια Καλησπερα αυριο παω να κανω την καμπύλη σακχάρου..ποιες το εχετε κανει;; Τι γεύση να διαλεξω;:lol:

Καλή επιτυχία, εγω την έκανα πέρυσι, είναι αηδία, φορτισμένο κινητό να έχεις για να περάσει η ώρα, εχω πολυκυστικες και μου έβγαλε αντίσταση στην ινσουλίνη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 said:

Κοριτσια Καλησπερα αυριο παω να κανω την καμπύλη σακχάρου..ποιες το εχετε κανει;; Τι γεύση να διαλεξω;:lol:

Καλησπερα κοπελα μου! Εγω εκανα πρωτη φορα πριν κανα 2μηνο καμπυλη σακχαρου και ινσουλινης. Αν εξαιρεσεις τη γλυκοζη που ειναι καπως αηδια γιατι πρεπει να τη πιεις μπαμ μπαμ, απλα καθεσαι εκει και σε ειδοποιουν για τις αιμοληψιες οταν πρεπει, δεν ειναι τιποτα ... Απλα μην αρχισεις να κινεισαι πολυ μετα τη γλυκοζη γιατι μπορει να σε ζαλισει λιγο προσωρινα. Τουλαχιστον εμενα ετσι εκανε, οοως και σε μια αλλη κοπελα που εκανε εκεινη την ηνερα μαζι με εμενα  στο διαγνωστικο. Αλλα σε αλλες κοπελες ισως δε συμβαινει, δε ξερω.... Εμενα εδειξε κανονικο σακχαρο αλλα αντισταση στην ινσουλινη η εξεταση. Θα σου πουν λογικα κι εκει να κατσεις καπου κι αν θες χαζεψε με κινητο να περασει η ωρα σου. Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Melina80 είπε:

Καλησπερα κοπελα μου! Εγω εκανα πρωτη φορα πριν κανα 2μηνο καμπυλη σακχαρου και ινσουλινης. Αν εξαιρεσεις τη γλυκοζη που ειναι καπως αηδια γιατι πρεπει να τη πιεις μπαμ μπαμ, απλα καθεσαι εκει και σε ειδοποιουν για τις αιμοληψιες οταν πρεπει, δεν ειναι τιποτα ... Απλα μην αρχισεις να κινεισαι πολυ μετα τη γλυκοζη γιατι μπορει να σε ζαλισει λιγο προσωρινα. Τουλαχιστον εμενα ετσι εκανε, οοως και σε μια αλλη κοπελα που εκανε εκεινη την ηνερα μαζι με εμενα  στο διαγνωστικο. Αλλα σε αλλες κοπελες ισως δε συμβαινει, δε ξερω.... Εμενα εδειξε κανονικο σακχαρο αλλα αντισταση στην ινσουλινη η εξεταση. Θα σου πουν λογικα κι εκει να κατσεις καπου κι αν θες χαζεψε με κινητο να περασει η ωρα σου. Καλη επιτυχια!

Δεν πρέπει να κινείσαι και για να μην κάνεις καύσεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χρειάζομαι τη βοήθεια σας!!!! Βγήκε το αποτέλεσμα ιστολογικής μετα την υστεροσκοπηση...ειχαμε ξεκινήσει εγχυσεις οπως μας ειχε πει ο γιατρός..το ενδομήτριο έδειξε οτι ηταν καθαρό ,ηπια φλεγμονή στον τράχηλο έδειξε.Τι γινεται σε αυτη τη περίπτωση; Εχει τυχει σ καμια;

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Καλημέρα σε όλες σας..ετοιμαζομαι για την 2η εξωσωματική κ εχω ένα πρόβλημα..ciclacur ή όποιο άλλο παρόμοιο στην Αττική βρήκε καμία σας?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Υπάρχει η εταιρεία Hexalab Γαληνικό Εργαστήριο που παράγει τα λευκά cyclacur 2106009713. Πάρε τηλέφωνο λογικά θα σου πουν τι χρειάζεται να κάνεις. Ελπίζω να βοήθησα! 

  • Μου αρέσει 3

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, EllieV είπε:

Καλημέρα σε όλες σας..ετοιμαζομαι για την 2η εξωσωματική κ εχω ένα πρόβλημα..ciclacur ή όποιο άλλο παρόμοιο στην Αττική βρήκε καμία σας?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εγω εδω κ 20 μερες καταφερα να μαζεψω καποια κουτια απο ολη την ελλαδα με γνωστες μου...και επειδη μου λειπανε κ αλλα, εψαξα στο ιντερνετ αναλογη οιστραδιολη κ μου φερανε απο βουλγαρια (γνωστη μου παλι)..οπως κ απο το κεντρο μου δωσαν την ονομασια αντιστοιχου προιοντος στη γερμανια απο την bayer  κ ενα τηλ.ελληνα φαρμακοποιου εκει για να με εξυπηρετησει κ να μου στειλει  αλλα δεν χρειαστηκε γτ τα συγκεντρωσα..αν χρειαστεις μου λες..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...