Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Bilo Birbilo είπε:

Με αυτά που μου γράφεις, πάω για φούντο (χιούμορ)! Κάνω όλα όσα δεν πρέπει χλωρινες κ ότι μπορείς να φανταστείς! Ρε γαμωτο απορώ γτ να είναι τόσο δύσκολα! Έχω φίλη έγκυο από φυσιολογική σύλληψη και κάνει όλα όσα δεν πρέπει! Ακόμα κ στις σκάλες χοροπηδάει! Κ τις φωνάζω! Δόξα το Θεό βέβαια πάνε όλα καλά! Πραγματικά αν είναι έτσι τα πράγματα εγώ τις ορμόνες μου τις έχω ξετιναξει! 

Όχι βρε, άλλο οι σκάλες, κι άλλο τα χημικά. Και μια βιοχημική είχες, δεν σημαίνει ότι θα σου είναι όλα δύσκολα. Κι εγώ είχα βιοχημική και η επόμενη πήγε καλά. Απλώς σου το λέω για να αυξήσεις τις πιθανότητές σου. Αν έχεις ευχέρεια με τα αγγλικά να σου στείλω ένα βιβλίο που εξηγεί για την ποιότητα των ωαρίων να το διαβάσεις, διαφορετικά πες στην Τσεκούρα να σου εξηγήσει τι κάνει κακό στην ποιότητα των ωαρίων.

10 ώρες πρίν, Bilo Birbilo είπε:

Εμενα συνεργάτης του Μαστρομηνα ήθελε να μου κανει επέμβαση λαπαροσκοπηκα για να μου αφαίρεσει υδροσαλπιγγα την οποία δεν την είχα! Θεώρησε πως έχω τα 2000€ που ζήτησε όμως! 

Ποιος, αλήθεια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Troia είπε:

Όχι βρε, άλλο οι σκάλες, κι άλλο τα χημικά. Και μια βιοχημική είχες, δεν σημαίνει ότι θα σου είναι όλα δύσκολα. Κι εγώ είχα βιοχημική και η επόμενη πήγε καλά. Απλώς σου το λέω για να αυξήσεις τις πιθανότητές σου. Αν έχεις ευχέρεια με τα αγγλικά να σου στείλω ένα βιβλίο που εξηγεί για την ποιότητα των ωαρίων να το διαβάσεις, διαφορετικά πες στην Τσεκούρα να σου εξηγήσει τι κάνει κακό στην ποιότητα των ωαρίων.

Ποιος, αλήθεια;

Καλημέρα! Βεβαίως και να μου το στείλεις! Καμία τρομερή ευχέρεια δεν έχω άλλα θα βγάλω άκρη! Ευελπιστώ η δεύτερη να πάει καλά γτ κ με τη δουλειά κ με όλα πιέζομαι! Δεν έχω τον χρόνο που θα ήθελα! Παχυδακης ο γιατρός και να φανταστείς πήγα συστημένη! Ευτυχώς μου έκοψε κ έκανα σάλπιγγογραφια από μόνη μου και φυσικά δεν είχα υδροσαλπιγγα! Κ όταν του το είπα μου λέει ωραία, μια χαρά! Χωρίς να έχω γνωρίσει άπειρους εξωσωματικους τους έχω σιχαθεί ήδη! Όλα στο βωμό του κέρδους! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Bilo Birbilo είπε:

Καλημέρα! Βεβαίως και να μου το στείλεις! Καμία τρομερή ευχέρεια δεν έχω άλλα θα βγάλω άκρη! Ευελπιστώ η δεύτερη να πάει καλά γτ κ με τη δουλειά κ με όλα πιέζομαι! Δεν έχω τον χρόνο που θα ήθελα! Παχυδακης ο γιατρός και να φανταστείς πήγα συστημένη! Ευτυχώς μου έκοψε κ έκανα σάλπιγγογραφια από μόνη μου και φυσικά δεν είχα υδροσαλπιγγα! Κ όταν του το είπα μου λέει ωραία, μια χαρά! Χωρίς να έχω γνωρίσει άπειρους εξωσωματικους τους έχω σιχαθεί ήδη! Όλα στο βωμό του κέρδους! 

Ααααα, ο Παχυδάκης!!!! Πολλές κοπέλες είχαν κακή εμπειρία με αυτόν και επίσης δεν τον λες και ελαφροχέρη...Έτσι έχω ακούσει...Τώρα έχει φύγει από το εμβρυογένεσις κι έχει πάει στο Ιασώ. Θα σου στείλω link με το βιβλίο σε προσωπικό μήνυμα.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Troia είπε:

Ααααα, ο Παχυδάκης!!!! Πολλές κοπέλες είχαν κακή εμπειρία με αυτόν και επίσης δεν τον λες και ελαφροχέρη...Έτσι έχω ακούσει...Τώρα έχει φύγει από το εμβρυογένεσις κι έχει πάει στο Ιασώ. Θα σου στείλω link με το βιβλίο σε προσωπικό μήνυμα.

Όλο το Εβρυογενεσις έφυγε και πήγε στο Ιασω! Πούλησαν εκεί τη μονάδα! Υποψιάζομαι πως ο Μαστρομηνας θέλει να βγει σύνταξη και έκανε μια πολύ καλή επιχειρηματική κίνηση πουλώντας τη μονάδα στο Ιασω! Ο Παχυδακης πάντως σαν συμπεριφορά υπέροχος! Γλυκός, σε βοηθούσε με το άγχος και γενικά σε έβγαζε μια καλή ηρεμία! Αν δεν είχε γίνει αυτό θα τον ακολουθούσα! Ευτυχώς έκανε λάθος κίνηση κ είδα με ποιον έχω να κάνω! Έτυχε να μην είμαι πρόβατο για σφαγή! Άρα κατανοώ αυτό που λες για άλλες κοπέλες γτ σίγουρα κάποιες την πάτησαν! Σε ευχαριστώ πολύ για το βιβλίο! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Bilo Birbilo είπε:

Όλο το Εβρυογενεσις έφυγε και πήγε στο Ιασω! Πούλησαν εκεί τη μονάδα! Υποψιάζομαι πως ο Μαστρομηνας θέλει να βγει σύνταξη και έκανε μια πολύ καλή επιχειρηματική κίνηση πουλώντας τη μονάδα στο Ιασω! Ο Παχυδακης πάντως σαν συμπεριφορά υπέροχος! Γλυκός, σε βοηθούσε με το άγχος και γενικά σε έβγαζε μια καλή ηρεμία! Αν δεν είχε γίνει αυτό θα τον ακολουθούσα! Ευτυχώς έκανε λάθος κίνηση κ είδα με ποιον έχω να κάνω! Έτυχε να μην είμαι πρόβατο για σφαγή! Άρα κατανοώ αυτό που λες για άλλες κοπέλες γτ σίγουρα κάποιες την πάτησαν! Σε ευχαριστώ πολύ για το βιβλίο!  

Εγώ πάλι έχω ακούσει ότι είναι κυκλοθυμικός. Δηλαδή ότι εκεί που είναι γλυκός κι ευγενικός, αν πιεστεί και στρεσαριστεί, γίνεται απότομος. Δεν ξέρω, δεν έχω προσωπική εμπειρία...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Troia είπε:

Εγώ πάλι έχω ακούσει ότι είναι κυκλοθυμικός. Δηλαδή ότι εκεί που είναι γλυκός κι ευγενικός, αν πιεστεί και στρεσαριστεί, γίνεται απότομος. Δεν ξέρω, δεν έχω προσωπική εμπειρία...

Ε καλά πολλοί άνθρωποι είμαστε έτσι. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ε καλά πολλοί άνθρωποι είμαστε . 

Μάλλον δεν τον πίεσα πολύ τις 2 φορές που τον ενα πάω να του την πω όταν έμαθα την αλήθεια αλλά αποφάσισα να μην ασχοληθώ και να χάσω χρόνο από τον στόχο μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Troia είπε:

Ρε συ ναι, αλλά οι γιατροί πρέπει να είναι ψύχραιμοι, θεωρώ, και να μας ηρεμούν...

Εγω τους καταλαβαινω πάντως . Ναι μεν αλλά.....


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Melina80 είπε:

Κοριτσια με 3ης ημερας εμβρυα ποτε κανουμε συνηθως χοριακη, μετα απο ποσες ημερες? Κ η μερα μεταφορας μετραει ως πρωτη?

Εγω με 5ης μερας εμβρυα, η ημέρα της μεταφοράς μετράει ως 1η μου ειπε 14 μερες, εσένα πόσο σου είπε ο γιατρός; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Troia είπε:

Ααααα, ο Παχυδάκης!!!! Πολλές κοπέλες είχαν κακή εμπειρία με αυτόν και επίσης δεν τον λες και ελαφροχέρη...Έτσι έχω ακούσει...Τώρα έχει φύγει από το εμβρυογένεσις κι έχει πάει στο Ιασώ. Θα σου στείλω link με το βιβλίο σε προσωπικό μήνυμα.

Συμφωνώ και γώ κορίτσια μαζί σας!! Ο Παχυδακης κάνει τον ευγενικό αλλά δεν θυμάται τίποτα πάει στην τύχη τελείως ούτε και ψάχνει τίποτα όλο γελάει χωρίς λόγο και συνέχεια με μπέρδευε με άλλη! Έγραφα παλαιότερα στο φορούν τώρα ξεκίνησα να σας διαβάζω πάλι εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!! Ο γιατρός θέλει προσοχή πολύ! Πάντως στο έμβρυο Γενεσσις δεν έχουν φύγει όλοι πάνε δυο φίλες μου και έχει και πολύ κόσμο όπως μου λένε!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, silvy22 said:

Εγω με 5ης μερας εμβρυα, η ημέρα της μεταφοράς μετράει ως 1η μου ειπε 14 μερες, εσένα πόσο σου είπε ο γιατρός; 

Εμενα μου ειπε στις 12 μερες με 3ης ημερας εμβρυα. Μηπως ειναι νωρις?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anania είπε:

Συμφωνώ και γώ κορίτσια μαζί σας!! Ο Παχυδακης κάνει τον ευγενικό αλλά δεν θυμάται τίποτα πάει στην τύχη τελείως ούτε και ψάχνει τίποτα όλο γελάει χωρίς λόγο και συνέχεια με μπέρδευε με άλλη! Έγραφα παλαιότερα στο φορούν τώρα ξεκίνησα να σας διαβάζω πάλι εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!! Ο γιατρός θέλει προσοχή πολύ! Πάντως στο έμβρυο Γενεσσις δεν έχουν φύγει όλοι πάνε δυο φίλες μου και έχει και πολύ κόσμο όπως μου λένε!

Σε θυμάμαι! Είχαμε μιλήσει και στο τηλέφωνο! Τι κάνεις; Πώς είσαι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...