Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Nima21 είπε:

      Με εκνευρίζουν απιστευτα αυτές οι βαρυγδουπες κουβεντες που μονο τρομοκρατούν! Δεν αμφισβητω την επιστημη κανενός και σιχαίνομαι όταν το κανουν αλλα ειναι ολα βασει ψυχολογιας.. και εμεις στην αρχη που παίρναμε χάλια σπερμοδιαγραμματα κανεις δεν μας μιλησε ετσι.. και σίγουρα μας βοηθησε να συνεχισουμε.. Δηλ συγνωμη σας ειπε οτι τσαμπα θα κανετε το χειρουργειο και έχει αποκλείσει και με τη μέθοδο της μικρογονιμοποιησης να βρεθει ενα υγιες σπερματοζωάριο; Γιατι αν σας τα ειπε ετσι να πας και σε αλλον ανδρολογο.. εκτος αν εσυ εχεις αγχωθει και τα βλεπεις τοσο μαυρα! Ναι φυσικα το πιστευω! Ειναι μικρος, ειναι υγιης, έχει ηδη ενα παιδι, σίγουρα με τη μεθοδο της εξωσωματικης θα τα καταφερετε καποια στιγμη!  Πολυ καλές ειναι οι profertil for men κατ'εμέ αν και αρκετά ακριβες δυστυχως! Παρε μια 2η γνωμη παντως εφοσον βασανιζεσαι! Ολα καλα θα πανε!!! 

      Υ.γ. και να εισαι μπροστά στον ανδρα σου αισιοδοξη.. αγχωνονται παρα πολυ κ εκείνοι ειδικα για τα θεματα τους, αλλα δεν θελουν να το δειχνουν!! Να τον στηριζεις και να ειστε δυνατοι! Αλλωστε το παιδάκι σας απο μονο του είναι κινητήριος δυναμη!!!!

      Μας είπε πως και να κάνει χειρουργείο,θα δει ελάχιστη βελτίωση έως και καθόλου και αυτό λόγω της κρυψορχίας που είχε όταν γεννήθηκε..οι βιταμίνες μας είπε πως δεν θα βοηθήσουν,αλλά ούτε κακό κάνουν και να τις παίρνει.Και πολλά άλλα μας είπε με πολύ κακο τρόπο και ο άντρας μου νευρίασε.Λογικο το βρίσκω.

      Εγω πιστεύω πως επειδή έχουμε κάνει ήδη ένα υγιές παιδάκι,ισως μπορέσουμε να ξανακάνουμε και ένα ακόμα,απλά λόγω του πολύ κακού σπέρματος θα παιδευτω παρά πολύ..Δλδ και να κάνουμε βλαστοκυστες,ίσως δεν δώσουν τελειομηνη εγκυμοσύνη λόγω του σπέρματος..

      πρίν από 59 λεπτά , Kiddo είπε:

      Καλησπέρα, έχει δίκιο η ανδρολογος για την κρυψορχία, όντως είναι τυχερός που έχει σπερματοζωάρια, σε τι ηλικία έκανε την διόρθωση; Αν ήταν ακόμα μωρό αυτό να ξέρεις τον έσωσε.. επίσης έχει σημασία αν ήταν αμφοτερόπλευρη..

      Για την κιρσοκήλη κάνει πολύ μεγάλο λάθος!! Ο άντρας σου είναι μικρός, να πάει να την κάνει χθες!!! Θα βελτιωθεί τραγικά πολύ το σπέρμα αλλά θέλει χρόνο.. τουλάχιστον ένα εξάμηνο με εννιά μήνες μετά.. απλά δεν θα κάνει θαύματα στον αριθμό γιατί αυτό οφείλεται στην κρυψορχία και όσο μεγαλώνει να ξέρεις θα χαλάει περισσότερο το σπέρμα.. δεν επιρρεαζει μόνο εμάς το θέμα της ηλικίας 

      Για τις βιταμίνες έχει και δίκιο και άδικο.. τι εννοώ.. οι βιταμίνες βοηθάνε πάρα πολύ!! Αλλά αυτές που έχετε πάρει εσείς δεν θα σας κάνουν τίποτα απολύτως.. καταλαβαίνω απόλυτα το οικονομικό και το λόγο που καταφυγατε σε αυτές που πήρες αλλά τσάμπα τις παίρνει.. είναι ίσα για ενίσχυση ενός ήδη καλού σπέρματος.. για την δική σας περίπτωση χρειάζεται προσωποποιημένη προσέγγιση με συγκεκριμένες βιταμίνες/αντιοξειδωτικά και σε συγκεκριμένες ποσότητες για να δείτε βελτίωση.. ακόμα και όποια άλλη ακριβή πολυβιταμινη έχει μικρή περιεκτικότητα σε ποσότητες για να δείτε αισθητή διαφορά οπότε και δεν θα σου πρότεινα να δώσετε τόσα λεφτά.. ιδανικά και για λόγους οικονομίας είναι να τις πάρετε μεμονωμένα και συνήθως από εξωτερικό.. πχ εγώ παίρνω coQ10 από Αγγλία.. 240 χάπια των 750mg 17-18€+12-13€μεταφορικα+5€εξοδα τελωνείου περίπου μου βγαίνει θυμάμαι κάπου 40€.. ένα παράδειγμα σου φέρνω τώρα.. αλλά γενικότερα θέλει πολύ ψάξιμο για να βρεις οικονομικές ευκαιρίες σε επαρκή ποσότητα που να καλύπτουν τις ανάγκες του άντρα σου. Ελλάδα δεν θα βρεις καθόλου εύκολα κάτι vfm..

      Το κυριότερο είναι ότι χρειάζεστε καλύτερη προσέγγιση στο θέμα σας.. εγώ θα άλλαζα ουρολόγο ή τουλάχιστον θα έπαιρνα μια δεύτερη γνώμη.. ιδανικά από κάποιον περισσότερο εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα.. υπάρχουν δύο τρία ονόματα στην Αθήνα..(δεν ξέρω που είσαι)

      Προσωπικά εμείς αλλάξαμε 11 ουρολόγους στην Αθήνα μέχρι να βρούμε αυτόν που θα μας στηρίξει σε αυτό που θέλαμε.. και αυτό που θέλαμε ήταν να το παλέψουμε και όπου έβγαινε..! Από κρυψορχία και εμείς.. λιγότερο τυχεροί από εσάς..

      *Ότι θέλεις ρώτα με.. ή στείλε μου πμ

      Γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε όταν ήταν μωρό.Παλι καλα να λεμε.Στη Θεσσαλονίκη είμαστε και δεν έχουμε ιδέα από ανδρολογους..Στην μοναδική ωοληψια που έχω κάνει,δεν είχα περάσει επιτροπή και δεν είχε χρειαστεί να πάμε σε ανδρολογο.Απλα μας είχε πει ο γυναικολόγος πως ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια και πως θα κάνουμε μικρογονιμοποιηση,όπως και έγινε..Νομίζω πως όλες αυτές οι βιταμίνες βοηθούν σε άλλες παθήσεις του σπέρματος και όχι τόσο στην τερατοσπερμια,δεν ξέρω ίσως κάνω λάθος.Και ο άντρας σου έχει το ιδιο θέμα με τον δικό μου? Τον βοήθησε κάποια αγωγή η το χειρουργείο? 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Liveloula ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ δευτερο ιωδιο!!!!!!! Να μην ακουω τετοια!

Ναγια μου σε ευχαριστω ,κι εγω σου ευχομαι να εχετε αριστες εξετασεις.Εχω καλο προαίσθημα και για εσας και για εμενα .Αλλα ακομα κι αν χρειαστω δευτερο ιωδιο ,δεν θα με πιασει πληρη απελπισια .Το σταδιο αυτό το περασα και το ξεπερασα ..Το θυμασαι σιγουρα γιατι σας εγραφα :)

Link to comment
Share on other sites

Liveloula μου θυμαμαι τα παντα, ειμαστε ολοι ομοιοπαθεις εδω μεσα και μπορουμε να καταλαβουμε ο ενας τον αλλο, πολυ περισσοτερο απο καποιον αλλο τριτο που ειναι ασχετος. Πιστεψε με χαιρομαι σαν να προκειται για μενα οταν ακουω καλα νεα εδω μεσα! Παιρνω θαρρος και λεω οτι ετσι καλα θα ναι τα πραγματα και για ολους τους υπολοιπους που ταλαιπωρουνται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Elleg μου μολις διαβασα την βιοψια μου η οποια γραφει ότι δεν εχω εξωθυρεοειδικη επεκταση ωστοσο εχω μετασταση σε έναν λεμφαδενα 0,2cm o τυπος μου είναι με κυλινδρικα κυτταρα και ο καρκινος μου ΗΤΑΝ 2,2 cm ..

Αυτο το "ΗΤΑΝ" το καταχαρηκα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε εχω μερικη διηθηση...πως το εκρινε αυτο? Το non-encapsulated τι σημαινει?

Καλημερα eleg . Η βιοψια οπως την εγραψες λεει. Θηλωδης καρκινωμα (με διηθηση καψας στους περιθυροειδικους ιστους , Τ3 ) αυτο ειναι η διηθηση καψας . οι λεμφαδενες μπορει να επηρεαστουν οχι μονο στο Τ3 αλλα κ στο Τ1 δεν ειναι απαραιτητο δηλ. Σε ονομασαν σταδιο ΙΙ) σε παρακαλω μν φοβασε το ιωδιο θα τα καψει ολα. Θα συνεργαστουμε καποιες κοπελες με καρκινο του θυροειδη στην κυπρο και πιθανον να κανουμε μια οργανωση ενημερωσης κ βοηθειας απο παθοντες παλιους και νεους αν σε ενδιαφερει πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Μαρια ευχαριστώ για την απαντηση...τελικα ειμαι σταδιο 2 ή 3? Ο ενδοκρινολογος λεει οτι λόγω ηλικίας ειμαι σταδιο 1, δεν καταλαβαίνω. Φυσικα κ με ενδιαφέρει με ενημερωνεις με π.μ αν θες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα eleg . Η βιοψια οπως την εγραψες λεει. Θηλωδης καρκινωμα (με διηθηση καψας στους περιθυροειδικους ιστους , Τ3 ) αυτο ειναι η διηθηση καψας . οι λεμφαδενες μπορει να επηρεαστουν οχι μονο στο Τ3 αλλα κ στο Τ1 δεν ειναι απαραιτητο δηλ. Σε ονομασαν σταδιο ΙΙ) σε παρακαλω μν φοβασε το ιωδιο θα τα καψει ολα. Θα συνεργαστουμε καποιες κοπελες με καρκινο του θυροειδη στην κυπρο και πιθανον να κανουμε μια οργανωση ενημερωσης κ βοηθειας απο παθοντες παλιους και νεους αν σε ενδιαφερει πες μου.

ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΚΕΨΗ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νοιωθω οτι γινομαι κουραστικη τελευταια...μου ειπατε αρκετα μελη οτι θα ειμαι καλα αλλα το αγχος μου δεν λεει να φυγει μεχρι να γινει το σπινθηρογραφημα για να δουμε αν εχει παει και αλλου

Link to comment
Share on other sites

Angelstel τελικα ποτε κανεις ιωδιο? Αν θυμαμαι καλα αρχισες Τ3? Εμενα μου χορηγειθηκε Τ4 αμεσως μετα το χειρουργειο γιατι ομως αφου ξεραμε απο πριν οτι υπηρχε κακοηθεια...δεν επρεπε να παρω Τ3?

Link to comment
Share on other sites

Νοιωθω οτι γινομαι κουραστικη τελευταια...μου ειπατε αρκετα μελη οτι θα ειμαι καλα αλλα το αγχος μου δεν λεει να φυγει μεχρι να γινει το σπινθηρογραφημα για να δουμε αν εχει παει και αλλου��

Εχεις δικιο!!! Και γω περσι μετα το ολοσωμο σπινθηρογραφημα, αρχισα να αναπνεω γιατι ημουνα σε κατασταση ασφυξιας. Να σου πω ομως οτι το θηλωδες δεν δινει μεταστασεις!! Δεν εδωσε στην περιπτωση του αδελφου μου που ηταν 3,5 εκ δλδ υπηρχε πολυυυυυ καιρο. Γι αυτο χαλαρωσε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Angelstel τελικα ποτε κανεις ιωδιο? Αν θυμαμαι καλα αρχισες Τ3? Εμενα μου χορηγειθηκε Τ4 αμεσως μετα το χειρουργειο γιατι ομως αφου ξεραμε απο πριν οτι υπηρχε κακοηθεια...δεν επρεπε να παρω Τ3?

Το αν θα παρεις τ3 η' τ4 μετα το χειρουργιο ειναι καθαρα θεμα πρωτοκολλου νοσοκομειου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...