Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Εμένα με ενημέρωσε ο χειρουργός ότι το παθολογοανατομικό κέντρο στο οποίο στέλνουν τις βιοψίες τους δίνει πλήρη αναφορά, οπότε όταν πήρε τα αποτελέσματα μου επιβεβαίωσε ότι δεν ανιχνεύτηκαν περίεργες μεταλλάξεις και ότι μπορώ να μείνω ήσυχη ότι ο καρκίνος μου είναι από τους πλήρως αντιμετωπίσιμους. Από τη στιγμή που και ο κυτταρολόγος σου λέει ότι όλα καλά, νομίζω ότι δε χρειάζεται να ανησυχείς άλλο. Σχετικά με την απομόνωση, να τονίσεις ότι έχεις παιδάκι 3 ετών και να τους ρωτήσεις ρητά πότε είναι ασφαλές να αγκαλιάσεις και να μείνεις ώρα κοντά στο παιδί σου. Σίγουρα τα πάντα εξαρτώνται από τη δόση, το υπόλειμμα και το πόσο γρήγορα "καθαρίζεις". Ωστόσο για τόσο μικρά παιδιά το σύνηθες είναι να είσαι σε απόσταση για τρεις εβδομάδες (από τη στιγμή που βγαίνεις από το θεραπευτήριο). Μπορεί τη τρίτη εβδομάδα να είσαι σπίτι σου αλλά και πάλι να μην πρέπει να έρχεσαι σε επαφή με το παιδί. 

Μια χαρά θα είστε μετά, να είσαι σίγουρη. Θα βρείτε τους ρυθμούς σας και σιγά σιγά ούτε που θα το θυμάστε. 

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να ανησυχείς. Το uptake δεν είναι στάνταρτ πρακτική, ούτε καθορίζει κάτι. Κάποιοι κάνουν, κάποιοι όχι, μου το είχε πει και ο ενδοκρινολόγος αυτό.

Να ρωτήσω κάτι, στο ντουζ γενικά που έκανα όσο ήμουν στην θεραπεία γενικά έκανα λιγο γυμναστική κ ιδρωνα και γενικά μια φορά μου έφυγαν και λίγα ουρά γτ κρατιομουν δεν άντεξα να βγω ( συγνώμη για την λεπτομέρεια). Τώρα σκέφτομαι εκείνο το νερό που έφευγε και ήταν ραδιενεργό δεν έμενε στα πόδια; Λέτε να έχω πρόβλημα; 

Συγνώμη για τη λεπτομέρεια αλλά δεν ξέρω φοβάμαι μήπως έχω κάνει κάποιο λάθος.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 49 λεπτά , Annakypr είπε:

Να ρωτήσω κάτι, στο ντουζ γενικά που έκανα όσο ήμουν στην θεραπεία γενικά έκανα λιγο γυμναστική κ ιδρωνα και γενικά μια φορά μου έφυγαν και λίγα ουρά γτ κρατιομουν δεν άντεξα να βγω ( συγνώμη για την λεπτομέρεια). Τώρα σκέφτομαι εκείνο το νερό που έφευγε και ήταν ραδιενεργό δεν έμενε στα πόδια; Λέτε να έχω πρόβλημα; 

Συγνώμη για τη λεπτομέρεια αλλά δεν ξέρω φοβάμαι μήπως έχω κάνει κάποιο λάθος.... 

Δεν ξαναπλύθηκες από τότε; :grin: Αγγίζεις τα όρια του τρολαρίσματος νομίζω :) 

Πραγματικά, τι πρόβλημα θα μπορούσες να έχεις;


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2022 at 3:47 ΜΜ, Annaph είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Χαίρομαι που βρήκα την όμορφη παρέα σας!

Ήθελα να σας πω την ιστορία μου και να ακούσω την γνώμη σας!

Ξεκίνησα προληπτικά για εξετάσεις, η παθολόγος μου είπε να κάνω υπέρηχο θυρεοειδή(δεν είχα κάνει ποτέ αφού πάντα η tsh μου ήταν φυσιολογική και δεν μου το είχε προτείνει κάποιος γιατρός), δυστυχώς στον υπέρηχο βρήκαμε όζους, κάναμε fna η οποία έδειξε θετικό για κακοήθεια! Έκανα επέμβαση εδώ και δύο βδομαδες, όπου σωματικά είμαι πολύ καλά, όμως ψυχολογικά χάλια! Η βιοψία έδειξε πολυεστιακο θηλωδες Καρκίνωμα(2 εστίες και διηθημένους 6 λεμφαδενες, επισησ Αναφέρει θηλωδες και κατά τόπους θύλακιωδης διαμόρφωση)!17 Μαρτίου θα μπω για ραδιενεργό ιώδιο!

Οι περισσότεροι γύρω μου είναι καθησυχαστικοί, εγώ όμως φοβάμαι πολύ!

Να σας πω ότι έχω ένα παιδάκι 3 χρόνων και φοβάμαι πολύ μην πάθω κάτι από όλο αυτό!

Γειά σου @Annaph. Κι εγω ομοιοπαθουσα, με δυο παιδάκια 4  και 2 ετών.  Το  Νοέμβριο   πήρα το ιώδιο  και έμεινα τρεις εβδομάδες γεματες μακριά   απ τα παιδιά. Το δυσκολότερο κομμάτι που βίωσα απ όλη αυτή την περιπέτεια.  Το ιώδιο  δεν είναι τίποτα σαν διαδικασία.  Εμένα δυσκόλεψε η δίαιτα. Έκανα  22 μέρες  δίαιτα και με εξάντλησε. Μπήκα με tsh 187 αν θυμάμαι  καλά.  Ένα κινούμενο  πτώμα ήμουν.  Ακόμα και μια βδομάδα  μετά το ιώδιο το ίδιο χαλια ήμουν . Όμως τώρα τα ξέχασα όλα και προχωράμε  μπροστά.  Μου φαίνεται  τόσο μακρινό.  Να είσαι οπλισμένη με υπομονή  και αισιοδοξία  και όλα θα πάνε τέλεια. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vtgian είπε:

Δεν ξαναπλύθηκες από τότε; :grin: Αγγίζεις τα όρια του τρολαρίσματος νομίζω :) 

Πραγματικά, τι πρόβλημα θα μπορούσες να έχεις;

Δεν τρολλαρω αλήθεια χαχα!!!!! Έχω άγχος... Όχι για τώρα για εκείνη στη στιγμή. 

Δεν καταλαβαίνω πως γινεται να μη παίρνω πίσω ακτινοβολία από την θεραπεία. Δηλαδή εκπέμπω αλλά από τα αντικείμενα και τον ιδρώτα και όλα παίρνω πίσω. Αυτό δεν είναι βλαβερό; Αυτό ήθελα να ρωτήσω. Μάλλον άμα πάρω τον βολιοτοπουλο να ρωτήσω θα γελάει !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ξεκινήσω λέγοντας πόσο με έχει βοηθήσει το forum αυτό μιας και διαγνώστηκα κι εγώ με καρκίνο του θυροειδη. Διαβάζοντας τις ανησυχίες αλλά και λαμβάνοντας την θετική ενέργεια που έχετε, παίρνω θάρρος για τις δυσκολίες που έρχονται. Αρχικά, μετά από υπέρηχο λόγω ενόχλησης στον λαιμό, διαπιστώθηκε πολυοζωδης βρογχοκήλη με τον μεγαλύτερο όζο να είναι 4 εκατοστά. Μετά από παρακέντηση, επίσκεψη στον ακτινολόγο κύριο Καλοβιδουρη, εξετάσεις αιματολογικές κτλ όλοι με διαβεβαίωναν πως δεν πρόκειται για κακοήθεια. Η βιοψια όμως ήρθε να το διαψεύσει, καθώς όσο ασχολιοντουσαν όλοι με τον μεγάλο όζο, ένας μικρούλης δίπλα του ενός εκατοστού, έκανε την ζημιά. Ο χειρουργός μου λέει πως με καθάρισε καλά κ δεν θα έλεγε ούτε εξετάσεις να κάνω περαιτέρω. Ο ενδοκρινολόγος με στέλνει για θεραπεία με ιώδιο. Τα έχω χαμένα. Την Τρίτη θα με δουν στο Μεταξά. Δεν ξέρω τι να περιμένω. Την τελική απόφαση για το τι πρέπει να κάνω, θεωρείτε την έχει το νοσοκομείο; Τα έχω χαμένα ειλικρινά.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Dina R είπε:

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ξεκινήσω λέγοντας πόσο με έχει βοηθήσει το forum αυτό μιας και διαγνώστηκα κι εγώ με καρκίνο του θυροειδη. Διαβάζοντας τις ανησυχίες αλλά και λαμβάνοντας την θετική ενέργεια που έχετε, παίρνω θάρρος για τις δυσκολίες που έρχονται. Αρχικά, μετά από υπέρηχο λόγω ενόχλησης στον λαιμό, διαπιστώθηκε πολυοζωδης βρογχοκήλη με τον μεγαλύτερο όζο να είναι 4 εκατοστά. Μετά από παρακέντηση, επίσκεψη στον ακτινολόγο κύριο Καλοβιδουρη, εξετάσεις αιματολογικές κτλ όλοι με διαβεβαίωναν πως δεν πρόκειται για κακοήθεια. Η βιοψια όμως ήρθε να το διαψεύσει, καθώς όσο ασχολιοντουσαν όλοι με τον μεγάλο όζο, ένας μικρούλης δίπλα του ενός εκατοστού, έκανε την ζημιά. Ο χειρουργός μου λέει πως με καθάρισε καλά κ δεν θα έλεγε ούτε εξετάσεις να κάνω περαιτέρω. Ο ενδοκρινολόγος με στέλνει για θεραπεία με ιώδιο. Τα έχω χαμένα. Την Τρίτη θα με δουν στο Μεταξά. Δεν ξέρω τι να περιμένω. Την τελική απόφαση για το τι πρέπει να κάνω, θεωρείτε την έχει το νοσοκομείο; Τα έχω χαμένα ειλικρινά.

 

Ο πυρηνικός σε συνεργασία με τον ενδοκρινολόγο έχουν τον τελευταίο λόγο !!! Εύχομαι μέσα από καρδιάς να μην χρειαστεί.....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dina R είπε:

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ξεκινήσω λέγοντας πόσο με έχει βοηθήσει το forum αυτό μιας και διαγνώστηκα κι εγώ με καρκίνο του θυροειδη. Διαβάζοντας τις ανησυχίες αλλά και λαμβάνοντας την θετική ενέργεια που έχετε, παίρνω θάρρος για τις δυσκολίες που έρχονται. Αρχικά, μετά από υπέρηχο λόγω ενόχλησης στον λαιμό, διαπιστώθηκε πολυοζωδης βρογχοκήλη με τον μεγαλύτερο όζο να είναι 4 εκατοστά. Μετά από παρακέντηση, επίσκεψη στον ακτινολόγο κύριο Καλοβιδουρη, εξετάσεις αιματολογικές κτλ όλοι με διαβεβαίωναν πως δεν πρόκειται για κακοήθεια. Η βιοψια όμως ήρθε να το διαψεύσει, καθώς όσο ασχολιοντουσαν όλοι με τον μεγάλο όζο, ένας μικρούλης δίπλα του ενός εκατοστού, έκανε την ζημιά. Ο χειρουργός μου λέει πως με καθάρισε καλά κ δεν θα έλεγε ούτε εξετάσεις να κάνω περαιτέρω. Ο ενδοκρινολόγος με στέλνει για θεραπεία με ιώδιο. Τα έχω χαμένα. Την Τρίτη θα με δουν στο Μεταξά. Δεν ξέρω τι να περιμένω. Την τελική απόφαση για το τι πρέπει να κάνω, θεωρείτε την έχει το νοσοκομείο; Τα έχω χαμένα ειλικρινά.

 

Καλησπέρα Dina, καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Κάπως έτσι ξεκίνησε και μένα βλέποντας στον υπερυχο ένα οζο κάτω του ενός εκατοστού, η FNA βέβαια έδειξε κακοήθεια αλλά μου είπαν ότι μάλλον δεν θα χρειαστεί να να κάνω ιώδιο, στη βιοψία όμως βρήκαν έξι οπότε.... Την τελική απόφαση στην δική μου περίπτωση την πήρε η ενδοκρινολογος, η πυρινικος όταν πήγα να κλείσω το ραντεβού την ημερομηνία του ιωδίου δηλαδή απλά το επιβεβαίωσε στην δόση μόνο άλλαξαν τα πράγματα. Βέβαια η ενδοκρινολογος μου είναι ιδιώτης και η πυρινικος σε δημόσιο νοσοκομείο οπότε δεν υπήρχε επικοινωνία μεταξύ τους. Αφού κλείσεις την ημερομηνία θα σε καθοδηγήσουν από το νοσοκομείο με λεπτομέρειες είτε για διακοπή χαπιού ή thirogen και τη σχετική δίαιτα. Μην αγχώνεσαι, είναι βέβαια ένα σοκ αλλά είναι μια κοινή διαδρομή που την έχουμε κάνει όλες στο φόρουμ και η θεραπεία μας. Ότι θες μην διστάσεις να ρωτήσεις ή να μοιραστείς σκέψεις σου... 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Katekat said:

Γειά σου lina456. Δυστυχώς  είμαστε πολλές  και πολλοί. Αλλά όλα αντιμετοπιζονται. Κι εγώ είχα οζο 1,2 εκ. Και χειρουργηθηκα από τον κ. Σακοραφα.  Εξαιρετικός επιστήμονας, ανθρώπινος και πιο προσιτός οικονομικά  σε σχέση με τους άλλους που αναφέρθηκαν.  Δεν θα χάσεις κάτι να επικοινωνήσεις μαζί του. Απαντάει και σε μειλ και τηλ. 

Σε ευχαριστω Katekat, για την ενθαρρυνση και τις συμβουλες σου! Αχ, ειλικρινα ποιος να μου το ελεγε οτι απο μια επισκεψη ελεγχου θα εφτανα σε αυτο το σημειο! Σιγουρα αντιμετωπιζεται, ειναι ολοι τους καθετοι σε αυτο, εγω ξερεις απορω αν θα εχω και μετα την ενεργεια να συνεχισω τη ζωη μου. Ειμαι αρκετα δραστηρια, επαγγελματικα, με ταξιδια κλπ..... και εχω λιγο παγωσει δε στο κρυβω με ολο αυτο. Διαβαζω ενθαρρυντικα νεα απο ολες σας εδω και χαιρομαι..... :)  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ εκανα το ιώδιο !!!! Έμεινα μέσα 2 μέρες καραντίνα και σήμερα γύρισα στο σπίτι μου !!!! Τα αποτελέσματα ήταν θεαματικά την Δευτέρα η ακτινοφυσικος με μέτρησε και είχα 56 μονάδες και σήμερα το πρωί 15 έπαθε σοκ μου λέει έκανες πολύ καλή δουλειά σε 46 ώρες !!!!! Η νοσοκόμα γελούσα γιατί με τρολαρε επειδή είχα πιει 12 λίτρα νερό αλλά τελικά βοήθησαν !!!!! Τώρα θα πάω Δευτέρα για το σπινθηρογράφημα !!!! Αχ όλοι από μια επίσκεψη φτάσαμε εδώ ;;  Κορίτσια θετική σκέψη και θα το περάσουμε και αυτό που θα παει το καλοκαίρι θα μαστε καλά να κάνουμε τα μπάνια μας!!!!! Εγώ αυτό σκέφτομαι !!!!  Θυμάται καμία να μου πει με πόσες μονάδες βγήκε ;;; Θέλω να δω πόσες μέρες θα μείνω καραντίνα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Lina456 είπε:

Σε ευχαριστω Katekat, για την ενθαρρυνση και τις συμβουλες σου! Αχ, ειλικρινα ποιος να μου το ελεγε οτι απο μια επισκεψη ελεγχου θα εφτανα σε αυτο το σημειο! Σιγουρα αντιμετωπιζεται, ειναι ολοι τους καθετοι σε αυτο, εγω ξερεις απορω αν θα εχω και μετα την ενεργεια να συνεχισω τη ζωη μου. Ειμαι αρκετα δραστηρια, επαγγελματικα, με ταξιδια κλπ..... και εχω λιγο παγωσει δε στο κρυβω με ολο αυτο. Διαβαζω ενθαρρυντικα νεα απο ολες σας εδω και χαιρομαι..... :)  

Lina456 ευτυχώς που υπάρχει αυτο το φόρουμ και λέμε μεταξύ μας όσα  οι άλλοι δεν μπορουν να καταλάβουν. Δυστυχώς  αυτά τα ξαφνικά ευρήματα  είναι τα πιο σοκαριστικα. Εγώ αποθηλασα  τη μπέμπα  μου τον Μάιο  και Ιούλιο  λέω δεν κάνω ένα τσεκ  απ. Δύο εγκυμοσύνες και θηλασμός με διακοπη 4 μηνών. Κάνω όλες τις αιματολογικες, ορμονολογικες, βιοχημικες  ...ολες άψογες.  Έτσι μου είπε η γιατρός μου. Είχα ένα λοιπωμα πίσω στο λαιμό και μου λέει ο ακτινολόγος,  γνωστός της αδερφής μου, ας δούμε και ία το θυροειδη.  Και τσουπ  εμφανίστηκε η περιπέτεια  μου. Μου είπε αμέσως ότι θα χρειαστεί  να βγάλω τον θυροειδή μου. Καταλαβαίνεις... κρύο ντους. Έχασα τη γη κάτω απ τα πόδια μου.  Και το μόνο που σκεφτόμουν ήταν τα μικρά μου . Μέχρι να διελευκανω τι μου συνέβη ήμουν στα μαύρα μου χάλια.  Δεν μπορούσα να δω τα παιδιά μου. Με έπιανε το παράπονο. Ευτυχώς το δικό μας πρόβλημα είναι πλήρως ιασιμο  και πρεπει να θεωρούμε  τον εαυτο μας τυχερο. Το Σεπτέμβριο  είχα κανονίσει να επιστρέψω  στην δουλειά μου και στην καθημερινότητα μου και Δυστυχώς πήγα στο χειρουργείο.  Το ξέρω, τώρα σου φαίνεται όλη η κατάσταση βουνό και ο χρόνος ατελείωτος όμως θα δεις όταν περάσει θα το ξεχάσεις και θα επιστρέψεις  στη δραστήρια καθημερινότητα σου. Έχε υπομονή  και πίστη και όλα θα πάνε καλά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Αριστέα είπε:

Κορίτσια εγώ εκανα το ιώδιο !!!! Έμεινα μέσα 2 μέρες καραντίνα και σήμερα γύρισα στο σπίτι μου !!!! Τα αποτελέσματα ήταν θεαματικά την Δευτέρα η ακτινοφυσικος με μέτρησε και είχα 56 μονάδες και σήμερα το πρωί 15 έπαθε σοκ μου λέει έκανες πολύ καλή δουλειά σε 46 ώρες !!!!! Η νοσοκόμα γελούσα γιατί με τρολαρε επειδή είχα πιει 12 λίτρα νερό αλλά τελικά βοήθησαν !!!!! Τώρα θα πάω Δευτέρα για το σπινθηρογράφημα !!!! Αχ όλοι από μια επίσκεψη φτάσαμε εδώ ;;  Κορίτσια θετική σκέψη και θα το περάσουμε και αυτό που θα παει το καλοκαίρι θα μαστε καλά να κάνουμε τα μπάνια μας!!!!! Εγώ αυτό σκέφτομαι !!!!  Θυμάται καμία να μου πει με πόσες μονάδες βγήκε ;;; Θέλω να δω πόσες μέρες θα μείνω καραντίνα 

Εμένα δεν μου είπαν !! Αλλά μου έδωσαν οδηγίες!!! Εσύ τι οδηγίες έχεις;; Μπράβο που τα πήγες τόσο καλά!!! Εύχομαι τα καλύτερα!! Χαλάρωσε και περνά όσο πιο ποιοτικά μπορείς τον χρόνο σου!!!! Να στέλνεις ότι θέλεις !!!! 

Εγώ ήδη σας νιώθω τόσο κοντά μου που πραγματικά λέω και τη πιο χαζή μου σκέψη ....πφφφ το ψυχικό αποτύπωμα πάνω μου ήταν τρομερό...μάλλον θα ξεκινήσω ένα ελαφρύ χάπι για το άγχος.... Δεν την γλιτώνω.....

πρίν από 7 λεπτά , Annakypr είπε:

Εμένα δεν μου είπαν !! Αλλά μου έδωσαν οδηγίες!!! Εσύ τι οδηγίες έχεις;; Μπράβο που τα πήγες τόσο καλά!!! Εύχομαι τα καλύτερα!! Χαλάρωσε και περνά όσο πιο ποιοτικά μπορείς τον χρόνο σου!!!! Να στέλνεις ότι θέλεις !!!! 

Εγώ ήδη σας νιώθω τόσο κοντά μου που πραγματικά λέω και τη πιο χαζή μου σκέψη ....πφφφ το ψυχικό αποτύπωμα πάνω μου ήταν τρομερό...μάλλον θα ξεκινήσω ένα ελαφρύ χάπι για το άγχος.... Δεν την γλιτώνω.....

Οι μονάδες τι είναι;; Τα mci που έμειναν; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είναι πολύ σημαντικό ότι υπάρχει αυτή η ομάδα και λέει η κάθε μια τον  προβληματισμό της   και την εμπειρία της γιατί καταλαβαίνουμε ότι δεν είμαστε μόνες μας !!!! Μου. είπε απλά ότι μέχρι τη Δευτέρα να βγαίνω μόνη μου για περπάτημα και από κει και πέρα θα ξαναπάω θα με μετρήσει  και θα μου πει τι πρέπει να κάνω. Είπε  ότι άμα θέλω στα 2 m μπορώ να βγαίνω για περπάτημα με κάποιον αλλά προς το παρόν φοβάμαι !!! @Annakypr να μην πάρεις χαπάκι να πας να πάρεις κανένα τσαγακι εμένα με βοήθησε παρά πολύ !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Αριστέα είπε:

Κορίτσια εγώ εκανα το ιώδιο !!!! Έμεινα μέσα 2 μέρες καραντίνα και σήμερα γύρισα στο σπίτι μου !!!! Τα αποτελέσματα ήταν θεαματικά την Δευτέρα η ακτινοφυσικος με μέτρησε και είχα 56 μονάδες και σήμερα το πρωί 15 έπαθε σοκ μου λέει έκανες πολύ καλή δουλειά σε 46 ώρες !!!!! Η νοσοκόμα γελούσα γιατί με τρολαρε επειδή είχα πιει 12 λίτρα νερό αλλά τελικά βοήθησαν !!!!! Τώρα θα πάω Δευτέρα για το σπινθηρογράφημα !!!! Αχ όλοι από μια επίσκεψη φτάσαμε εδώ ;;  Κορίτσια θετική σκέψη και θα το περάσουμε και αυτό που θα παει το καλοκαίρι θα μαστε καλά να κάνουμε τα μπάνια μας!!!!! Εγώ αυτό σκέφτομαι !!!!  Θυμάται καμία να μου πει με πόσες μονάδες βγήκε ;;; Θέλω να δω πόσες μέρες θα μείνω καραντίνα 

Μπράβο  Αριστέα.  Τελείωσε  το δύσκολο κομμάτι.  Τώρα... φτου και εξ' ελευθερία.  Εγώ είχα πάρει 100mci και βγήκα με 19.  Την πρώτη βδομάδα  δεν πολυβγηκα απ το σπίτι. Ένιωθα πρησμένη και το στομάχι μου ανακατεμένο.  Να φανταστείς,  λέω στον σύζυγο μου, ατελείωτος μου φαίνεται  ο χειμώνας.  Περιμένω το καλοκαίρι να νιώσω λίγη ξενασια.  Καλά αποτελέσματα  τη Δευτέρα. Όλα καλά θα είναι. Θετική σκέψη και αισιοδοξία. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Katekat είπε:

Μπράβο  Αριστέα.  Τελείωσε  το δύσκολο κομμάτι.  Τώρα... φτου και εξ' ελευθερία.  Εγώ είχα πάρει 100mci και βγήκα με 19.  Την πρώτη βδομάδα  δεν πολυβγηκα απ το σπίτι. Ένιωθα πρησμένη και το στομάχι μου ανακατεμένο.  Να φανταστείς,  λέω στον σύζυγο μου, ατελείωτος μου φαίνεται  ο χειμώνας.  Περιμένω το καλοκαίρι να νιώσω λίγη ξενασια.  Καλά αποτελέσματα  τη Δευτέρα. Όλα καλά θα είναι. Θετική σκέψη και αισιοδοξία. 

Τι εννοείτε όταν λέτε μονάδες; Συγνώμη είμαι άχρηστη με αυτά!! Εγώ δεν έμαθα ποτέ απλά μου έδωσε οδηγίες ..μήπως έπρεπε να με ξαναμετρησει ; Εγώ περπατούσα κάθε μέρα σχεδόν όσο είχα κουράγιο πονούσε πολύ το στομάχι μου όμως....αλλα προσπαθούσα να γυμνάζομαι και να ιδρώνω.... Στη. Δεύτερη εβδομάδα γύρισα και το πατρικό μου ( 1μισι ώρα με το αμάξι)κι έκατσα εκεί λίγο ακόμα. Στις δύο εβδομάδες ανέβαινα και στο σπίτι να βλέπω τους γονείς μου .. στις τρειε επέστρεψα κανονικά στο σπίτι!!! Δεν έμαθα ποτέ όμως για τις μετρήσεις μου!!!

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, σε παλιά και νέα μέλη!Δε μπαίνω πια συχνάζει καθως στις 28/12 έφερα στον κόσμο το δεύτερο κορίτσι μου και είμαι ανάμεσα σε θηλασμούς, πάνες και ξενύχτια!Παρόλα αυτά είμαι πολύ ευτυχισμένη και ευλογημένη που μετά από 2 χειρουργεία, 2 ιώδια,μια μετάσταση και δυσμενείς καταστάσεις κρατάω στα χέρια μου τους θησαυρός μου!Θέλω λοιπόν να πω ότι αυτός ο καρκίνος που μας έλαχε (ακόμα κι ο δικός μου)είναι αντιμετωπισιμος,θέλει μόνο υπομονή για όσα πρέπει να ακολουθήσουμε!Να ευχηθώ σε όλους καλά αποτελέσματα, εγώ μετά από 1,5 χρόνο στις 2 Μαρτίου θα πάω στην Αλεβιζακη για αίμα και αξονική και ελπίζω να είναι καλά και τα δικά μου αποτελέσματα!Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλη την παρέα!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...