Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από τον προεμφυτευτικο... 8 βλαστοκυστες δεν έχουμε καμία καλή, κοντεύω να τρελαθώ πραγματικά.. Ο γιατρός μου είπε μπορεί να είναι τυχαίο, σπάνιο μεν με τόσα έμβρυα... Μετράω κ 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες... Ζήτησε να κάνουμε κ μια εξέταση fish στο σπέρμα κ να δούμε πως προχωράμε... Έτυχε σε καμία με τόσες βλαστοκυστες κ αποτυχίες να είναι τυχαίο κ να βρήκε υγιές έμβρυο μετά? 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , christina86 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

Έχω να μπω 2-3 εβδομάδες και σοκάρομαι με όλες τις καινούργιες ιστορίες που διάβασα, είμαστε τόσες πολλές τελικά! Εγώ χειρουργήθηκα την Παρασκευή, μου έκανε και κεντρικό λεμφαδενικο καθαρισμό γιατί δυο άτυποι λεμφαδενες που βγήκαν και έστειλαν για ταχεία βιοψία την ώρα του χειρουργείου δεν έδειξαν σαφές αποτέλεσμα. Το χειρουργείο κράτησε 5 ώρες σχεδόν αλλά όλα καλά, είμαι σπίτι από το Σάββατο και πια αισθάνομαι σχεδόν νορμαλ! Περιμένουμε τώρα την ιστολογική, μου είπαν 15 ημέρες, για να δούμε και αν θα χρειαστεί το ιώδιο μετά. 
 

Καλή δύναμη και περαστικά μας να είναι σε όλες! ❤️
 

 

Καλησπέρα @vtgian:)  εγώ είμαι νότια, αν μπορείς να μοιραστείς τον ενδοκρινολόγο σου! δεν θα αλλάξω τη δική μου προς το παρόν αλλά θα ήθελα να έχω μια εναλλακτική/ κάποιον για δεύτερη γνώμη.

Ποσο εξαιρετικό μήνυμα! Σε αναμονή για να δω αν θα κάνω ιώδιο και με μια μπεμπα 13 μηνών στο σπίτι που δεν μπορώ να διαχειριστώ να μη δω 20 μερες, ποσο ενθαρρυντικό να ακούς για την επόμενη μέρα όταν τα αφήσουμε όλα πίσω! ❤️ Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και να είστε καλά!!!

Αχ ξέρω πόσο δύσκολο είναι αυτό,εμένα στο 1ο ιωδιο ήταν 3 και στο 2ο 5 και έπαθε τέτοιο σοκ που για πάρα πολύ καιρό με ρωτούσε αν θα φύγω ξανά!Ακόμα και τώρα που πήγα να γεννήσω το θυμήθηκε και στενοχωρηθηκε!Δυστυχώς αυτό είναι το δύσκολο κομμάτι για όσες έχουμε παιδάκια, όμως ευτυχώς η μικρή σου είμαι σίγουρη ότι δεν θα το θυμάται!Κι εσύ να κάνεις όμορφες σκέψεις γιατί τα μωράκια μας νιώθουν τα πάντα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα στην ομάδα! Τελικα βρηκα κενο κ χειρουργουμαι με τον Βαμβακιδη την Τριτη.

μου αρεσε πολυ η προσεγγιση του κ φανηκε λεπτομερης κ σχολαστικος, και διεθεσε χρονο για ολες τις ερωτησεις μου

Για το ιωδιο ρωτησα απ αποψη ασφαλειας, μου ειπε οτι οι δοσεις ειναι γενικα χαμηλες οποτε δεν φοβομαστε για εμφανιση αλλων ογκων στο μελλον. τι να πω κοριτσια ολα μου φαινονται οτι κυλάνε πολύ γρηγορα, αλλα απο την αλλη καλυτερα να πάρω μια σειρα. Ξερετε με εχει πιασει γιατι στο παρελθον εχω κανει εξωσωματικες ( δεν πετυχαν κιολας!) και φοβαμαι οτι αυτο θα αρχισει να βγαζει παρατράγουδα παντού. Δε θέλω να εχω άσχημη ψυχολογία αλλα να, κατι κυστες στηθος κατι θυρεοειδης ανησυχω οτι ολα αυτα τα πρωτοκολλα τελικά επηρεαζουν τα πάντα επιθετικά.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Lina456 είπε:

Καλημέρα στην ομάδα! Τελικα βρηκα κενο κ χειρουργουμαι με τον Βαμβακιδη την Τριτη.

μου αρεσε πολυ η προσεγγιση του κ φανηκε λεπτομερης κ σχολαστικος, και διεθεσε χρονο για ολες τις ερωτησεις μου

Για το ιωδιο ρωτησα απ αποψη ασφαλειας, μου ειπε οτι οι δοσεις ειναι γενικα χαμηλες οποτε δεν φοβομαστε για εμφανιση αλλων ογκων στο μελλον. τι να πω κοριτσια ολα μου φαινονται οτι κυλάνε πολύ γρηγορα, αλλα απο την αλλη καλυτερα να πάρω μια σειρα. Ξερετε με εχει πιασει γιατι στο παρελθον εχω κανει εξωσωματικες ( δεν πετυχαν κιολας!) και φοβαμαι οτι αυτο θα αρχισει να βγαζει παρατράγουδα παντού. Δε θέλω να εχω άσχημη ψυχολογία αλλα να, κατι κυστες στηθος κατι θυρεοειδης ανησυχω οτι ολα αυτα τα πρωτοκολλα τελικά επηρεαζουν τα πάντα επιθετικά.

 

Να σου πάνε όλα καλά! Τον Βαμβακίδη μου είχε προτείνει και ο ενδοκρινολόγος μου, εγώ προτίμησα τον επιμελητή της μονάδας λόγω φιλικής σχέσης. Το Ντυνάν είναι εξαιρετικό σε όλα του, θα σε προσέξουν πολύ. Ξέρεις αν έχεις γυναίκα αναισθησιολόγο; Αν ναι το πιο πιθανό είναι να είναι η ίδια με τη δική μου, η οποία ήταν καταπληκτική και είχα πολύ εύκολη ανάνηψη. Και στο χειρουργείο μέσα ήταν όλοι τους πολύ καλοί, προσπαθούσαν να σε χαλαρώσουν γενικά οι εντυπώσεις μου ήταν άριστες. Ολα καλά θα πάνε, θα δεις!

@christina86 Βάιος Τσιαβός λέγεται και είναι Αργυρούπολη. 


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vtgian said:

Να σου πάνε όλα καλά! Τον Βαμβακίδη μου είχε προτείνει και ο ενδοκρινολόγος μου, εγώ προτίμησα τον επιμελητή της μονάδας λόγω φιλικής σχέσης. Το Ντυνάν είναι εξαιρετικό σε όλα του, θα σε προσέξουν πολύ. Ξέρεις αν έχεις γυναίκα αναισθησιολόγο; Αν ναι το πιο πιθανό είναι να είναι η ίδια με τη δική μου, η οποία ήταν καταπληκτική και είχα πολύ εύκολη ανάνηψη. Και στο χειρουργείο μέσα ήταν όλοι τους πολύ καλοί, προσπαθούσαν να σε χαλαρώσουν γενικά οι εντυπώσεις μου ήταν άριστες. Ολα καλά θα πάνε, θα δεις!

@christina86 Βάιος Τσιαβός λέγεται και είναι Αργυρούπολη. 

Σε ευχαριστω vtgian, ναι ειπα να παρω μπρος γιατι πραγματικα μου ενεπνευσε ασφαλεια! Αναισθησιολογο δε μου ειπε ποια, αλλα απο το site της ομαδας του ειδα ποια εννοεις, φαινεται πολυ καλη πραγματικα. Aντε να γινει και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολουυυυς! Άλλαξα λογαριασμό καθώς έχασα τους κωδικούς και δεν μπορούσα να γράψω τόσο καιρό! 

 

Έχουν περάσει περίπου 7 μήνες από το ιώδιο και έχω επανέλθει  σωματικά ΕΝΤΕΛΏΣ, εδώ και αρκετούς μήνες μπορώ να πω!

@Lina456 κι εγω με τον βαμβακιδη χειρουργηθηκα! Ήταν  εξαιρετικος! Οπως επισης και οι κοπελες και στο ιατρειο αλλα και στο νοσοκομείο! Ειδικα η φαιη ππυ θα σε υποδεχτει στο νοσοκομείο  ειναι ΤΟ ΚΑΤΙ ΆΛΛΟ! Εμενα αρχικα την αναισθησια ηταν να μου την κανει η κοπελα η οποια φαινοταν εκπληκτικα, αλλα τελικα λιγο προν χειρουργηθω εμαθα οτι θα μου την κανει άντρας! Ενα σου λεω..μετα απο 2 ωρες απο το χειρουργειο ημουν κατω να δω τον αντρα μου και την μικρη μου που μου εκαναν έκπληξη, και καναμε βολτες! Ουτε αναγουλες,ουτε ζαλαδες τιποτα!

 

Όσον αφορά κάπου που αναφέρθηκε με τι τιμή ραδιενέργεια βγήκαμε από την νοσηλεία τοθ ιωδίου, αν θυμάμαι καλά, εγώ με δόση 50 mCi ,αποχώρησα με 0,9 και ήμουν εκτός για 1 εβδομάδα από τους μεγάλους και 2 βδομάδες από έγκυες και παιδιά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 11/2/2022 at 12:40 ΜΜ, Lina456 είπε:

Σε ευχαριστω vtgian, ναι ειπα να παρω μπρος γιατι πραγματικα μου ενεπνευσε ασφαλεια! Αναισθησιολογο δε μου ειπε ποια, αλλα απο το site της ομαδας του ειδα ποια εννοεις, φαινεται πολυ καλη πραγματικα. Aντε να γινει και αυτο...

Καλημέρα Lina! Λογικά σήμερα έχεις πάει για προεγχειρητικό έλεγχο; 

Η Φαίη που ανέφερε η Χριστιάννα είναι όντως καταπληκτική, συνεχώς δίπλα σου, δε νιώθεις στιγμή μόνη! Να μας πεις νέα σου!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω που με εχετε στο νου σας! Ναι η Φαιη πολυ καλη κ ολα ομαλα στον προεγχειρητικο ελεγχο! 
να δουμε αυριο πρωι..  θα σας κρατησω ενημερες.

σας φιλω

Λινα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lina456 είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστω που με εχετε στο νου σας! Ναι η Φαιη πολυ καλη κ ολα ομαλα στον προεγχειρητικο ελεγχο! 
να δουμε αυριο πρωι..  θα σας κρατησω ενημερες.

σας φιλω

Λινα

Θα σε έχω στο νου μου αύριο και θα εύχομαι να πάνε όλα καλά. Που θα πάνε :)

Να μας πεις τι φαγητό σου έφεραν για πρώτο γεύμα. Εμένα με κορόιδευε ο άντρας μου, μου έλεγε ντεμέκ επέμβαση σου έκαναν, ακούς εκεί μακαρόνια με κιμά για πρώτο γεύμα! Αν έχεις μαξιλάρι ταξιδιού (αυτά που έχουν σχήμα U) πάρε το μαζί σου. Εμένα με βόλεψε πάρα πολύ γιατί ο αυχένας πονάει λιγάκι λόγω της θέσης του στο χειρουργείο. Αυτά τα μαξιλάρια κρατάνε καλά και ανακουφίζουν. Εννοείται αν έχεις κάνει κεντρικό μόνο καθαρισμό, όχι πλάγιο (εκεί ίσως δυσκολεύουν).

@Αριστέα πως πας; πως νιώθεις αυτές τις ημέρες; καλύτερα;

 


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια και καλή εβδομάδα !!!  @Lina456 Καλή επιτυχία για αύριο !!!! Περιμένουμε νέα σου !!! Θα πάθεις σοκ με το φαγητό εμένα όταν το έφεραν ρωτησα το γιατρό γιατί ήταν εκείνη την ώρα εκεί εγώ θα τα φάω όλα αυτά μπορώ να καταπιώ ;;; Και γελούσε!!! Τέλεια η ιδέα σου @vtgian για το μαξιλαράκι μακάρι να το ήξερα εγώ πονούσα παρά πολύ αλλά μου είχε πει ότι έφταιγε ότι ήμουν πολλές ώρες στο χειρουργείο και επειδή λέει έχω κοντό λαιμό :( του λέω δε θα γίνω μοντέλο κάθε ελπίδα πέθανε !!!! Εγώ κορίτσια πήγα σήμερα εκανα το ολόσωμο σπινθηρογράφημα αλλά ο γιατρός έλειπε γιατί έφυγε για μια κηδεία στη Αθήνα ελπίζω να μην είναι μικρός σε ηλικία πολύ στεναχωρέθηκα . Έχω αγχωθεί λίγο γιατί η κοπέλα που μου έκανε την εξέταση δεν με είπε τπτ :( θα περιμένω μέχρι την Τετάρτη !!!! Λέτε να έχει κάνει κάπου μετάσταση ;;; Το μόνο καλό είναι ότι η τιμή από 15 που είχα τη προηγούμενη Τεταρτη  έπεσε στο 0.5 όποτε Τετάρτη που θα ξανά πάω να πάρω τα αποτελέσματα με είπε θα με ξανά μετρήσουν και θα γυρίσω σπίτι μου αλλά δεν θα κοιμόμαστε ακόμα με τον άντρα μου !!!! Ζω την ζωή της Βιρνας Δράκου !!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Αριστέα είπε:

Καλησπερα κορίτσια και καλή εβδομάδα !!!  @Lina456 Καλή επιτυχία για αύριο !!!! Περιμένουμε νέα σου !!! Θα πάθεις σοκ με το φαγητό εμένα όταν το έφεραν ρωτησα το γιατρό γιατί ήταν εκείνη την ώρα εκεί εγώ θα τα φάω όλα αυτά μπορώ να καταπιώ ;;; Και γελούσε!!! Τέλεια η ιδέα σου @vtgian για το μαξιλαράκι μακάρι να το ήξερα εγώ πονούσα παρά πολύ αλλά μου είχε πει ότι έφταιγε ότι ήμουν πολλές ώρες στο χειρουργείο και επειδή λέει έχω κοντό λαιμό :( του λέω δε θα γίνω μοντέλο κάθε ελπίδα πέθανε !!!! Εγώ κορίτσια πήγα σήμερα εκανα το ολόσωμο σπινθηρογράφημα αλλά ο γιατρός έλειπε γιατί έφυγε για μια κηδεία στη Αθήνα ελπίζω να μην είναι μικρός σε ηλικία πολύ στεναχωρέθηκα . Έχω αγχωθεί λίγο γιατί η κοπέλα που μου έκανε την εξέταση δεν με είπε τπτ :( θα περιμένω μέχρι την Τετάρτη !!!! Λέτε να έχει κάνει κάπου μετάσταση ;;; Το μόνο καλό είναι ότι η τιμή από 15 που είχα τη προηγούμενη Τεταρτη  έπεσε στο 0.5 όποτε Τετάρτη που θα ξανά πάω να πάρω τα αποτελέσματα με είπε θα με ξανά μετρήσουν και θα γυρίσω σπίτι μου αλλά δεν θα κοιμόμαστε ακόμα με τον άντρα μου !!!! Ζω την ζωή της Βιρνας Δράκου !!!! 

Γεια σας κορίτσια μου!

Η μέρα των ερωτευμένων σήμερα!!!! Ας αγαπήσουμε τους εαυτούς μας κι ας νιώσουμε περήφανες για όσα περάσαμε!! Σήμερα ήμουν όλη μέρα έξω και γέλασα με τη ψυχή μου....έχω γεμίσει το σπίτι μπαλόνια και λουλούδια αλλά ψυχολογικά είμαι πολύ μαύρα γενικα... Νιώθω ότι τα έχω κάνει όλα λάθος με το ιώδιο ...και ότι θα μου συμβεί κάτι..... Γύρισα στο σπίτι μου στην Αθήνα και νιώθω ότι όλα είναι μολυσμένα...βλακείες ξέρω....

 

Καλή επιτυχία για το χειρουργείο @Lina456!!! Εύχομαι κάθε καλο!! Είναι το πιο εύκολο κομμάτι, θα δεις δεν είναι τίποτα!!!!!

Αριστεα μου ούτε σε μένα έλεγαν. Τους ρώτησα κιόλας και δεν μου απάντησαν καν!! Έτσι κάνουν!!!! Όλα είναι τέλεια στο λέω εγώ κ το υπογράφω!!

το περίεργο είναι ότι εμένα μου είχαν επιτρέψει να κοιμάμαι με τον φίλο μ στις εφτα μέρες περίπου μετά την έξοδο μ κ αι δεν με μέτρησαν καν μετά στο σπινθηρογράφημα .... Αυτό τώρα είναι καλό; Άλλο που εγώ έκατσα παραπάνω καραντίνα για δικούς μ λόγους.....!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Annakypr είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!

Η μέρα των ερωτευμένων σήμερα!!!! Ας αγαπήσουμε τους εαυτούς μας κι ας νιώσουμε περήφανες για όσα περάσαμε!! Σήμερα ήμουν όλη μέρα έξω και γέλασα με τη ψυχή μου....έχω γεμίσει το σπίτι μπαλόνια και λουλούδια αλλά ψυχολογικά είμαι πολύ μαύρα γενικα... Νιώθω ότι τα έχω κάνει όλα λάθος με το ιώδιο ...και ότι θα μου συμβεί κάτι..... Γύρισα στο σπίτι μου στην Αθήνα και νιώθω ότι όλα είναι μολυσμένα...βλακείες ξέρω....

 

Καλή επιτυχία για το χειρουργείο @Lina456!!! Εύχομαι κάθε καλο!! Είναι το πιο εύκολο κομμάτι, θα δεις δεν είναι τίποτα!!!!!

Αριστεα μου ούτε σε μένα έλεγαν. Τους ρώτησα κιόλας και δεν μου απάντησαν καν!! Έτσι κάνουν!!!! Όλα είναι τέλεια στο λέω εγώ κ το υπογράφω!!

το περίεργο είναι ότι εμένα μου είχαν επιτρέψει να κοιμάμαι με τον φίλο μ στις εφτα μέρες περίπου μετά την έξοδο μ κ αι δεν με μέτρησαν καν μετά στο σπινθηρογράφημα .... Αυτό τώρα είναι καλό; Άλλο που εγώ έκατσα παραπάνω καραντίνα για δικούς μ λόγους.....!! 

 

Και πολύ καλά έκανες γιατί να μην χαιρόμαστε ;;; Τα λέω εγώ μπας και τα ακούσω ενώ το πρωί το έζησα μόνη μου πήγα πήρα σοκολατάκια λουλούδια δεν ξέρω τι με έπιασε τώρα το βράδυ και έχω βγάλει 800 διαφορετικά πορίσματα ιατρικά παναθεμα με άσε που δεν μου κολλάει ύπνος !!!! Τι να σου πω σήμερα με μέτρησε άλλος ακτινοφυσικος και ήταν πιο απόλυτος πάω και σε στρατιωτικό νοσοκομείο και είναι λίγο πιο κοφτοι έλειπε και ο γιατρός μου και ντρέπομαι να τον πάρω ο άνθρωπος είπαν πήγε σε κηδεία να έχει και μένα στο κεφάλι του …. Σκέφτομαι τπυλαχιστπν τον άλλον κύριο που καναμε μαζί ιώδιο και σήμερα έκανε και αυτός εξέταση και έλεγε να μου τα στείλετε με e mail εγώ είμαι γιατρός θα τα μελετήσω και θα δω τι γίνεται !!!! Αχ εμένα με είπε την άλλη Δευτέρα να κοιμηθούμε στο ίδιο δωμάτιο ελπίζω την Τετάρτη να είναι η γυναίκα ακτινοφυσικος που ήταν υπέροχη !!!!! Αχ δεν ξέρω μετράω τις ώρες σαν τους φυλακισμένους εσυ τι κανείς ;;  Πως τα πέρασες στη εκδρομή ;;;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Αριστέα είπε:

Καλησπερα κορίτσια και καλή εβδομάδα !!!  @Lina456 Καλή επιτυχία για αύριο !!!! Περιμένουμε νέα σου !!! Θα πάθεις σοκ με το φαγητό εμένα όταν το έφεραν ρωτησα το γιατρό γιατί ήταν εκείνη την ώρα εκεί εγώ θα τα φάω όλα αυτά μπορώ να καταπιώ ;;; Και γελούσε!!! Τέλεια η ιδέα σου @vtgian για το μαξιλαράκι μακάρι να το ήξερα εγώ πονούσα παρά πολύ αλλά μου είχε πει ότι έφταιγε ότι ήμουν πολλές ώρες στο χειρουργείο και επειδή λέει έχω κοντό λαιμό :( του λέω δε θα γίνω μοντέλο κάθε ελπίδα πέθανε !!!! Εγώ κορίτσια πήγα σήμερα εκανα το ολόσωμο σπινθηρογράφημα αλλά ο γιατρός έλειπε γιατί έφυγε για μια κηδεία στη Αθήνα ελπίζω να μην είναι μικρός σε ηλικία πολύ στεναχωρέθηκα . Έχω αγχωθεί λίγο γιατί η κοπέλα που μου έκανε την εξέταση δεν με είπε τπτ :( θα περιμένω μέχρι την Τετάρτη !!!! Λέτε να έχει κάνει κάπου μετάσταση ;;; Το μόνο καλό είναι ότι η τιμή από 15 που είχα τη προηγούμενη Τεταρτη  έπεσε στο 0.5 όποτε Τετάρτη που θα ξανά πάω να πάρω τα αποτελέσματα με είπε θα με ξανά μετρήσουν και θα γυρίσω σπίτι μου αλλά δεν θα κοιμόμαστε ακόμα με τον άντρα μου !!!! Ζω την ζωή της Βιρνας Δράκου !!!! 

Aν ήταν κάτι θα σου το έλεγε η γιατρός που σου έκανε το σπινθηρογράφημα, μην ανησυχείς. Όσο για την απόσταση, όσο μπορείς καλό είναι να κρατάς απόσταση. Αλλά έτσι και αλλιώς μετά τις 3 εβδομάδες δεν υπάρχει θέμα (εκτός και αν έκανες όντως πολύ μεγάλη δόση). 

9 ώρες πρίν, Annakypr είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!

Η μέρα των ερωτευμένων σήμερα!!!! Ας αγαπήσουμε τους εαυτούς μας κι ας νιώσουμε περήφανες για όσα περάσαμε!! Σήμερα ήμουν όλη μέρα έξω και γέλασα με τη ψυχή μου....έχω γεμίσει το σπίτι μπαλόνια και λουλούδια αλλά ψυχολογικά είμαι πολύ μαύρα γενικα... Νιώθω ότι τα έχω κάνει όλα λάθος με το ιώδιο ...και ότι θα μου συμβεί κάτι..... Γύρισα στο σπίτι μου στην Αθήνα και νιώθω ότι όλα είναι μολυσμένα...βλακείες ξέρω....

 

Καλή επιτυχία για το χειρουργείο @Lina456!!! Εύχομαι κάθε καλο!! Είναι το πιο εύκολο κομμάτι, θα δεις δεν είναι τίποτα!!!!!

Αριστεα μου ούτε σε μένα έλεγαν. Τους ρώτησα κιόλας και δεν μου απάντησαν καν!! Έτσι κάνουν!!!! Όλα είναι τέλεια στο λέω εγώ κ το υπογράφω!!

το περίεργο είναι ότι εμένα μου είχαν επιτρέψει να κοιμάμαι με τον φίλο μ στις εφτα μέρες περίπου μετά την έξοδο μ κ αι δεν με μέτρησαν καν μετά στο σπινθηρογράφημα .... Αυτό τώρα είναι καλό; Άλλο που εγώ έκατσα παραπάνω καραντίνα για δικούς μ λόγους.....!! 

 

Αννούλα μου, είμαι σίγουρη ότι κατα βάθος ξέρεις ότι οι άσχημες αυτές σκέψεις σου δεν έχουν βάση. 

Και για να καταλάβετε πόσο τυπικοί υπέρ του δέοντος είμαστε στην Ευρώπη με το θέμα του ιωδίου, Αμερική δε σε κρατάν καν μέσα για δύο μέρες, παίρνεις το χάπι σου και πας σπίτι σου σε απομόνωση!

2 ώρες πρίν, Lina456 είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Εφτασα στο νοσοκομειο, και περιμενω να μπω! Σας στελνω τα φιλιά μου! 

Τους αγωνιστικούς μας χαιρετισμούς! Να πάνε όλα τέλεια!!!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα  κορίτσια τι κάνετε;;; @Lina456 καλή επιτυχία κορίτσι μου σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια !!!! εγώ χθες μέχρι τα χαράματα δεν μπορούσα να κλείσω μάτι και μάλλον έστειλα όλη την ενέργεια μου στο γιατρό γιατί ξυπνάω το πρωί και βλέπω 3 αναπάντητες ειλικρινά εύχομαι κανένας άνθρωπος να μην αρρωστήσει αλλά αν  χρειαστεί καποιοσ στη Θεσσαλονίκη να κάνει ιώδιο ειλικρινά να πάτε να βρείτε μόνο αυτό το γιατρό είναι άνθρωπος με Α κεφάλαιο !! Ειλικρινά  δεν έχω λόγια είμαι τόσο χαρούμενη με πήρε να μου πει ότι επειδή χθες έλειπε και ξέρει ότι θα έχω μεγάλη ανησυχία μέχρι αύριο για τα αποτελέσματα πήρε να με ενημερώσει γ τον αγαπώ !!!! Είπε  ότι όλα είναι καλά το ιώδιο έκανε τη δουλίτσα του και έχει μείνει εκεί που έπρεπε και τώρα θα περιμένουμε να κάψει ότι έχει απομείνει και ότι ξανά θα κάνουμε μια επαναληπτική εξέταση σε 9 μήνες περίπου !!!!! Αύριο βέβαια θα πάω μα μου τα πει από κοντά !!!!! Αυτά τα νέα μου !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Αριστέα είπε:

Καλημερα  κορίτσια τι κάνετε;;; @Lina456 καλή επιτυχία κορίτσι μου σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια !!!! εγώ χθες μέχρι τα χαράματα δεν μπορούσα να κλείσω μάτι και μάλλον έστειλα όλη την ενέργεια μου στο γιατρό γιατί ξυπνάω το πρωί και βλέπω 3 αναπάντητες ειλικρινά εύχομαι κανένας άνθρωπος να μην αρρωστήσει αλλά αν  χρειαστεί καποιοσ στη Θεσσαλονίκη να κάνει ιώδιο ειλικρινά να πάτε να βρείτε μόνο αυτό το γιατρό είναι άνθρωπος με Α κεφάλαιο !! Ειλικρινά  δεν έχω λόγια είμαι τόσο χαρούμενη με πήρε να μου πει ότι επειδή χθες έλειπε και ξέρει ότι θα έχω μεγάλη ανησυχία μέχρι αύριο για τα αποτελέσματα πήρε να με ενημερώσει γ τον αγαπώ !!!! Είπε  ότι όλα είναι καλά το ιώδιο έκανε τη δουλίτσα του και έχει μείνει εκεί που έπρεπε και τώρα θα περιμένουμε να κάψει ότι έχει απομείνει και ότι ξανά θα κάνουμε μια επαναληπτική εξέταση σε 9 μήνες περίπου !!!!! Αύριο βέβαια θα πάω μα μου τα πει από κοντά !!!!! Αυτά τα νέα μου !!!

Μπράβο του! Είναι εξαιρετικός. 

Εγώ δε θα πω ψέματα, μέχρι στιγμής δε νιώθω ότι έχω στρώσει στο θέμα του ύπνου και γενικά στο θέμα ενέργειας. Είναι μέρες που νιώθω πολύ πολύ καλά και άλλες που δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου. Θα μου πείτε, γιατί πριν δεν το είχες; Όχι. Όχι σε τέτοιο έντονο βαθμό. Διάβαζα και από group του εξωτερικού ότι κάποιες γυναίκες το αντιμετωπίζουν αυτό, να έχουν κάποιες μέρες που κυριολεκτικά δεν μπορούν να σηκωθούν από το κρεβάτι και δυστυχώς μου συμβαίνει και εμένα. Όχι συχνά, αλλά του στυλ μια φορά στις δύο εβδομάδες. Επίσης ο ύπνος μου κάποιες μέρες είναι πολύ "ελαφρύς", σα να μη μπορώ να ξεκουραστώ σε βάθος. Χωρίς όμως να επηρεάζει το πως θα νιώθω μέσα στη μέρα. Για παράδειγμα μπορεί να κοιμηθώ καλά και να ξυπνήσω με μηδέν ενέργεια, ή να κοιμηθώ ελάχιστα αλλά να είναι μια χαρά το πρωί! Πολύ περίεργο μου φαίνεται όλο αυτό...


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...