Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πραγματικά θέλω την βοήθεια σας γιατί θα τρελαθώ. Με την γυναίκα μου που έχει Σπω (δεν κάνει ωορρηξία)πριν 4 χρόνια αποφασίσαμε στα 25 να θέλουμε παιδάκι η ιστορία μασ μεγάλη πέσαμε σε γιατρούς άστο καλύτερα που της έδινα φάρμακα για να κάνει ωορρηξία και αποτέλεσμα 0 μέχρι που λέω κάτι δεν πάει καλά. Μόνοι μασ το ψάξαμε με σαλπιγ.. διάφραγμα και πολύποδες. Αλλάζουμε γιατρό και κάνουμε υστεροσκοπηση . Για να μην λέω πολλά 3 φορές υστεροσκοπηση και μετά λέμε τελοσ πάμε εξωσωματική. Κάνουμε εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστη καμία μόνο μοριδια. Αποτελέσμα μηδέν κάναμε τα πάντα από εξετάσεις βρέθηκα με μετάθεση χρωμοσώματος έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου . Ξανά εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστες 5 (3αριστες 2 μμμμ) βάλαμε την Παρασκευή τα δύο μωράκια μασ συναισθήματα πολλά άγχος φόβο για το πότε θα έρθει το παιδάκι μασ σπίτι. Έκανε την βλακεία η γυναίκα μου και έκανε τέστ εχτές το απόγευμα αρνητικό έσκασε έκλαιγε προσπαθούσα να την χαλαρώσω. Λογικό γυναίκα τα τραβάει όλα.  Το άγχος μασ τώρα είναι ότι Παρασκευή έκανε εμβρυομεταφορα Κυριακή πρωί ήθελε καφέ δεν τησ χάλασα χατηρι με προσοχή σιγά σιγά λέτε να μην κάναμε καλά;;; Μετά εγώ θέλω να μην κάνει τίποτε να τα κάνω εγώ εκείνη σήμερα ήθελε να κάνει τον νεροχύτη λέτε να υπάρχει πρόβλημα;; Και το τελευταίο και σημαντικό την ημέρα με την σκόνη είχαμε κόσμο στην βεράντα και έκατσε 3 ώρες έξω και τώρα έχει βήχα αλλά προσπαθεί να μην έχει βήχα για να μην βλάψει τα μωράκια μασ λέτε η σκόνη να τησ έκανε κακό;; Κορίτσια χίλια συγνώμη απλά το άγχος χτυπάει κόκκινο θέλω να τα καταφέρει δεν θέλω να την βλέπω να τα τραβάει όλα αυτά. Εύχομαι σε όλες θετικές χοριακες.

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Γεια σας, είμαι 24, έχω ΣΠΩ με αντίσταση στην ινσουλίνη και οι τελευταίες μου 2 περίοδοι είχαν πολύ λίγο αίμα. 
 

Οταν είχα κάνει ορμονικές πριν ένα μήνα ο γιατρός μου ειπε ότι ο θυρεοειδής είναι λίγο ανεβασμένος (TSH: 3.410 μIU/mL) και γενικά να τον ελέγχω.

Εχει δυο μέρες που είναι κάπως πρησμένος ο θυρεοειδής από την δεξιά μεριά και πονάει ελάχιστα στην αφή και έχω τρομάξει.
 

Τι μπορεί να έχω; 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Sisii είπε:

Γεια σας, είμαι 24, έχω ΣΠΩ με αντίσταση στην ινσουλίνη και οι τελευταίες μου 2 περίοδοι είχαν πολύ λίγο αίμα. 
 

Οταν είχα κάνει ορμονικές πριν ένα μήνα ο γιατρός μου ειπε ότι ο θυρεοειδής είναι λίγο ανεβασμένος και γενικά να τον ελέγχω.

Εχει δυο μέρες που είναι κάπως πρησμένος ο θυρεοειδής από την δεξιά μεριά και πονάει ελάχιστα στην αφή και έχω τρομάξει.
 

Τι μπορεί να έχω; 

 

Sisii καλησπέρα, δεν γνωρίζω το σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών τι σχέση μπορεί να έχει με τον θηροειδη. Από αυτό που αναφέρεις μόνο για το ότι είναι πρησμενος θα πρέπει να απευθυνθείς σε ενδοκρινολογο όπου λογικά θα σου πει να κάνεις υπερυχο, αιματολογικες και φυσική εξέταση. Τώρα όταν λες πρησμενος δεξιά μήπως είναι λεμφαδένες οι οποίοι πριζονται είτε έχει σχέση με αλλεργία, ίωση. Μην τρομάζεις όμως, το πιο φυσικό είναι να πας στον ενδοκρινολογο από το να περνάν από το μυαλό σου σενάρια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Sisii καλησπέρα, δεν γνωρίζω το σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών τι σχέση μπορεί να έχει με τον θηροειδη. Από αυτό που αναφέρεις μόνο για το ότι είναι πρησμενος θα πρέπει να απευθυνθείς σε ενδοκρινολογο όπου λογικά θα σου πει να κάνεις υπερυχο, αιματολογικες και φυσική εξέταση. Τώρα όταν λες πρησμενος δεξιά μήπως είναι λεμφαδένες οι οποίοι πριζονται είτε έχει σχέση με αλλεργία, ίωση. Μην τρομάζεις όμως, το πιο φυσικό είναι να πας στον ενδοκρινολογο από το να περνάν από το μυαλό σου σενάρια. 

Ναι θα πάω... 

Δεν νομίζω να είναι λεμφαδένες. Είναι στο σημείο που είναι ο θυροειδης. Τον νιώθω όλον από εκείνη την πλευρά πρισμενο, δεν νιώθω δλδ κάποιο γρομπαλακι... 
 

Υπαρχει περίπτωση να είναι πρησμένος και να μην είναι κάτι σοβαρό; Ή όταν είναι από την μια πλευρά είναι συνήθως κάτι σοβαρό; 

μεχρι να πάω στον γιατρό θα τρελαθώ από το άγχος 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Ναι θα πάω... 

Δεν νομίζω να είναι λεμφαδένες. Είναι στο σημείο που είναι ο θυροειδης. Τον νιώθω όλον από εκείνη την πλευρά πρισμενο, δεν νιώθω δλδ κάποιο γρομπαλακι... 
 

Υπαρχει περίπτωση να είναι πρησμένος και να μην είναι κάτι σοβαρό; Ή όταν είναι από την μια πλευρά είναι συνήθως κάτι σοβαρό; 

μεχρι να πάω στον γιατρό θα τρελαθώ από το άγχος 

Καλησπέρα Sisii. Όταν λες το νιώθεις πρησμενο; Ξύπνησες μια μέρα και ήταν πρησμενο η σιγά σιγά παρακολουθείς να πρήζεται όλο και περισσότερο ας πούμε. Υπάρχει περίπτωση, θέλω να πω, να σε τρόμαξε ο γιατρός σου που είπε ότι είναι ανεβασμένη η tsh ,να βρήκες και το γκρουπ να διάβασες τις ιστορίες μας και να σου δημιουργήθηκε ο φόβος ότι κάτι έχεις και κατ' επεκταση να "νιωθεις" και πιο πρησμενο κάποιο σημείο που μπορεί ανατομικά να είναι έτσι και να μην είχες παρατηρήσει ποτέ; 

Επίσης μήπως το ζουλας συνέχεια εκείνο το σημείο και γι αυτό έχει αποκτήσει ευαισθησία στην αφή και σε πονάει;

Σε κάθε περίπτωση, βαθιές ανάσες. Σίγουρα ο μόνος που μπορεί να κάνει κάποια σοβαρή εκτίμηση είναι ο γιατρός που θα σε δει. Καταλαβαίνω το άγχος, καθώς κι εγώ από τον φόβο με όλο και κάτι μου κάνω διάγνωση μόνη μου και τέλος καταλήγω να μην είναι τίποτα και το μυαλό μου να έχει δημιουργήσει πράγματα! Δεν λέω να μην το ψάξεις εννοείται να το ψάξεις, αλλά σκέψου ότι όσο και να αγχωθείς δεν αλλάζει τίποτα.

Στην χειρότερη των χειροτερων, ακόμα κι αν υπάρχει θέμα με τον θηροειδη,  η πρόγνωση, όπως θα δεις και από τις ιστορίες μας, ακόμα σε δύσκολες περιπτώσεις είναι καλή! Ανάσα και ένα βήμα την φορά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xristiannap είπε:

Καλησπέρα Sisii. Όταν λες το νιώθεις πρησμενο; Ξύπνησες μια μέρα και ήταν πρησμενο η σιγά σιγά παρακολουθείς να πρήζεται όλο και περισσότερο ας πούμε. Υπάρχει περίπτωση, θέλω να πω, να σε τρόμαξε ο γιατρός σου που είπε ότι είναι ανεβασμένη η tsh ,να βρήκες και το γκρουπ να διάβασες τις ιστορίες μας και να σου δημιουργήθηκε ο φόβος ότι κάτι έχεις και κατ' επεκταση να "νιωθεις" και πιο πρησμενο κάποιο σημείο που μπορεί ανατομικά να είναι έτσι και να μην είχες παρατηρήσει ποτέ; 

Επίσης μήπως το ζουλας συνέχεια εκείνο το σημείο και γι αυτό έχει αποκτήσει ευαισθησία στην αφή και σε πονάει;

Σε κάθε περίπτωση, βαθιές ανάσες. Σίγουρα ο μόνος που μπορεί να κάνει κάποια σοβαρή εκτίμηση είναι ο γιατρός που θα σε δει. Καταλαβαίνω το άγχος, καθώς κι εγώ από τον φόβο με όλο και κάτι μου κάνω διάγνωση μόνη μου και τέλος καταλήγω να μην είναι τίποτα και το μυαλό μου να έχει δημιουργήσει πράγματα! Δεν λέω να μην το ψάξεις εννοείται να το ψάξεις, αλλά σκέψου ότι όσο και να αγχωθείς δεν αλλάζει τίποτα.

Στην χειρότερη των χειροτερων, ακόμα κι αν υπάρχει θέμα με τον θηροειδη,  η πρόγνωση, όπως θα δεις και από τις ιστορίες μας, ακόμα σε δύσκολες περιπτώσεις είναι καλή! Ανάσα και ένα βήμα την φορά.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου ❤️
 

πηγα σήμερα σε ενδοκρινολόγο και μ έκανε υπέρηχο. Μου είπε ότι δεν βλέπει τπτ το ανησυχητικό, απλά το σχήμα του θυροειδη μου από την μια μεριά κάνει λίγο «κοιλιά» από φυσικού του και μάλλον το συνδύασα με τον πόνο πιθανώς κάποιου πιασιματος επειδή στραβοκοιμηθηκα και γιαυτο νόμιζα πως είναι πρησμένο.

 

το μόνο που είδε είναι ότι είναι κάπως ανομοιογενής η επιφάνεια του θυρεοειδούς και για αυτό μου είπε ότι το πολύ πολύ να έχω κάποιον υποθηροειδισμο ισως και λόγω πρόσφατου κοβιντ που έχω περάσει.
Οπότε, μου έγραψε εννοείται εξετάσεις αιματοσ για θυροειδη να δούμε τι γίνεται και αν έχει ανεβεί κ άλλο να μου δώσει χάπια να το ρυθμίσουμε. 

Α, και αυτό με την περιοδο που είχα πολύ λίγη ροή μου είπε ότι πιθανόν είναι από τον θυρεοειδή...

 

αυτα  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση σου ❤️
 

πηγα σήμερα σε ενδοκρινολόγο και μ έκανε υπέρηχο. Μου είπε ότι δεν βλέπει τπτ το ανησυχητικό, απλά το σχήμα του θυροειδη μου από την μια μεριά κάνει λίγο «κοιλιά» από φυσικού του και μάλλον το συνδύασα με τον πόνο πιθανώς κάποιου πιασιματος επειδή στραβοκοιμηθηκα και γιαυτο νόμιζα πως είναι πρησμένο.

 

το μόνο που είδε είναι ότι είναι κάπως ανομοιογενής η επιφάνεια του θυρεοειδούς και για αυτό μου είπε ότι το πολύ πολύ να έχω κάποιον υποθηροειδισμο ισως και λόγω πρόσφατου κοβιντ που έχω περάσει.
Οπότε, μου έγραψε εννοείται εξετάσεις αιματοσ για θυροειδη να δούμε τι γίνεται και αν έχει ανεβεί κ άλλο να μου δώσει χάπια να το ρυθμίσουμε. 

Α, και αυτό με την περιοδο που είχα πολύ λίγη ροή μου είπε ότι πιθανόν είναι από τον θυρεοειδή...

 

αυτα  

Ειδεεεεες; Πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά, και το μόνο ενδεχόμενο είναι ο υποθυροειδισμος. Σου έφυγε το άγχος φαντάζομαι έτσι; Νιωθεις καλύτερα τώρα;

Τι περίεργα παιχνίδια παίζει το μυαλό μας βρε παιδί μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Xristiannap είπε:

Ειδεεεεες; Πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά, και το μόνο ενδεχόμενο είναι ο υποθυροειδισμος. Σου έφυγε το άγχος φαντάζομαι έτσι; Νιωθεις καλύτερα τώρα;

Τι περίεργα παιχνίδια παίζει το μυαλό μας βρε παιδί μου.

Ναιι ηρέμησα κάπως. Τώρα μου μενει να κάνω τις εξετάσεις αίματος να δούμε και για αυτό με τον υποθειροειδισμο. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας!

Διάβασα αρκετές σελίδες με ενδιαφέρουσες πληροφορίες και εύχομαι από καρδιάς όλα τα περιστατικά να είχαν καλή εξέλιξη! 

Έκανα κ εγώ ολική αφαίρεση λόγω θηλώδους καρκινώματος και έπειτα ακολούθησε αγωγή με λήψη ιωδίου. Έχει περάσει από τότε 1 μήνας και εξακολουθώ να έχω αρκετές παρενέργειες.

- κόπωση, έλλειψη συγκέντρωσης, άσχημη γεύση, διαρκή ανάγκη για νερό το οποίο μου φαίνεται γλυφό, συνεχής ανάγκη για ούρηση, ξηροφθαλμία, απότομη εμφάνιση μυωπίας - 

Επισκέφθηκα σήμερα την ενδοκρινολόγο μου η οποία και και μου έγραψε παραπεμπτικά για γενικό έλεγχο. Ρώτησα αν ενδέχεται να εμφάνισα ίσως διαβήτη αλλά μου είπε ότι αλλού πάει ο νους της.

Οποιαδήποτε πληροφορία σας ή παρόμοιο ιστορικό θα με ανακούφιζαν κάπως. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2022 at 6:42 ΜΜ, Μαρία Τ3 είπε:

Καλησπέρα σας!

Διάβασα αρκετές σελίδες με ενδιαφέρουσες πληροφορίες και εύχομαι από καρδιάς όλα τα περιστατικά να είχαν καλή εξέλιξη! 

Έκανα κ εγώ ολική αφαίρεση λόγω θηλώδους καρκινώματος και έπειτα ακολούθησε αγωγή με λήψη ιωδίου. Έχει περάσει από τότε 1 μήνας και εξακολουθώ να έχω αρκετές παρενέργειες.

- κόπωση, έλλειψη συγκέντρωσης, άσχημη γεύση, διαρκή ανάγκη για νερό το οποίο μου φαίνεται γλυφό, συνεχής ανάγκη για ούρηση, ξηροφθαλμία, απότομη εμφάνιση μυωπίας - 

Επισκέφθηκα σήμερα την ενδοκρινολόγο μου η οποία και και μου έγραψε παραπεμπτικά για γενικό έλεγχο. Ρώτησα αν ενδέχεται να εμφάνισα ίσως διαβήτη αλλά μου είπε ότι αλλού πάει ο νους της.

Οποιαδήποτε πληροφορία σας ή παρόμοιο ιστορικό θα με ανακούφιζαν κάπως. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Γεια σου Μαρία, καλώς ήρθες στην ομάδα. Οι παρενέργειες που αναφέρεις εκτός απο την μυωπία, είναι φυσιολογικές ακόμα και μήνα μετά το ιώδιο. Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο, ας πούμε πόσο tsh είχες πριν μπεις να κάνεις ιώδιο; αν ήταν υψηλό θέλει και τον ανάλογο χρόνο για να πέσει έχοντας βέβαια ξεκινήσει το t4. Ένας μήνας μετά το ιώδιο είναι πολύ νωρίς. Η δικια μου ενδοκρινολογος μου το έκανε στους 2,5 μήνες μετά το ιώδιο για να έχει στρώσει και ο οργανισμός. Επίσης οι γενικές αιματολογικες ενα μηνα μετα το ιώδιο δρν ενδείκνυται γιατί μετα το ιώδιο θα τα δείξει ελαφρώς χάλια. Σου λεω πράγματα που μου είπε η δικη μου ενδοκρινολογος. Εσύ βέβαια θα κάνεις ότι σου πει η γιατρός σου, δεν νομίζω ότι πρέπει να αγχώνεσαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

Αν είναι κάποιος ενεργός αυτόν τον καιρό στο φόρουμ θα ήθελα παρακαλώ πολύ να μου συστησετε καποιον ενδοκρινολογο στην Αθηνα.

Εκανα πριν λιγες μερες ολικη αφαιρεση θυρεοειδους και ο χειρουργος μου ειπε οτι απο δω και περα θα με καθοδηγει ο ενδοκρινολογος. 

Οποτε οποιαδηποτε πληροφορια εχετε να μου δωσετε θα ειναι πολυτιμη.

Ελπιζω να ειστε ολοι καλα κ ευχαριστουμε για το κουραγιο που μας δινετε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , soulitsa_p είπε:

Καλησπέρα σας,

Αν είναι κάποιος ενεργός αυτόν τον καιρό στο φόρουμ θα ήθελα παρακαλώ πολύ να μου συστησετε καποιον ενδοκρινολογο στην Αθηνα.

Εκανα πριν λιγες μερες ολικη αφαιρεση θυρεοειδους και ο χειρουργος μου ειπε οτι απο δω και περα θα με καθοδηγει ο ενδοκρινολογος. 

Οποτε οποιαδηποτε πληροφορια εχετε να μου δωσετε θα ειναι πολυτιμη.

Ελπιζω να ειστε ολοι καλα κ ευχαριστουμε για το κουραγιο που μας δινετε.

Soulitsa καλησπέρα, καλη ανάρρωση και καλα αποτελέσματα. Εμένα με παρακολουθεί η καρπουζου Αγγελική στο Περιστέρι, είναι λίγο ζόρικη δηλαδή δεν σου χαϊδεύει τα αυτιά και δεν στηρίζει τις ανασφαλειες σου αλλά σε ότι μιυ έχει πει στη δική μου περίπτωση έχει πέσει μέσα. Επίσης η Nansi είχε μείνει ευχαριστημενη από τον κο Ξυδακη στον Πειραιά, καθώς και η κυρια Αλεβιζακη η οποια ειδικεύεται σε πιο περίπλοκες περιπτώσεις. Για περισσότερες απαντήσεις έχουμε και ομαδα στο facebook λέγεται Ομάδα Καρκίνου Θυρεοειδούς Αδένα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2022 at 5:17 ΜΜ, soulitsa_p είπε:

Καλησπέρα σας,

Αν είναι κάποιος ενεργός αυτόν τον καιρό στο φόρουμ θα ήθελα παρακαλώ πολύ να μου συστησετε καποιον ενδοκρινολογο στην Αθηνα.

Εκανα πριν λιγες μερες ολικη αφαιρεση θυρεοειδους και ο χειρουργος μου ειπε οτι απο δω και περα θα με καθοδηγει ο ενδοκρινολογος. 

Οποτε οποιαδηποτε πληροφορια εχετε να μου δωσετε θα ειναι πολυτιμη.

Ελπιζω να ειστε ολοι καλα κ ευχαριστουμε για το κουραγιο που μας δινετε.

Καλησπέρα Σουλιτσα!

 

Αρχικά εύχομαι περαστικά κι αγύριστα <3

 

Εγώ θα σου πρότεινα τον Θωμά Θεόδωρο! Μπορείς να μπεις να διαβασεις και κριτικές αν τον γκουγκλαρεις.

 

Πέραν του ότι είναι εκπληκτικός γιατρός, μου στάθηκε τόσο πολύ ψυχολογικά σε όλο αυτό το ταξίδι, λες και ήταν δικός μου άνθρωπος.

Επίσης διαθέτει υπερυχο στο γραφείο του οπότε σε κάθε τρίμηνη εξέταση που κάνουμε με παρακολουθεί ο ίδιος χωρίς να χρειάζεται να τρέχω αλλού για υπερηχους! Μόνο μια φορά χρειάστηκε να πάω και στον Καλοβιδουρη ,ώστε να είμαστε 1000% σίγουροι για έναν εξειδικευμένο λεμφαδένα!

Θέλω να σου πω μόνο ότι όταν ο άντρας μου έβγαλε ένα μεγάλο καρούμπαλο στο λαιμο και τον πήγα στον ενδοκρινολογο μου για υπερηχο γιατί φοβόμουν μην ήταν θυροειδης, τον εξετάσε διεξοδικά και αφού είδε ότι δεν σχετίζεται με την ειδικότητα του, άλλαξε το μπροστινό εξάρτημα στον υπερυχο,ώστε να κάνει πιο διευρυμένη εξέταση εκτός ειδικότητας και κάλεσε αμέσως ωρλ ενημερωνοντας τον τηλεφωνικά για τα ευρήματα, και στέλνοντας του και τις φωτογραφίες! 

Προσωπικά δεν έχω λόγια όπως καταλαβαίνεις. Τον συστήνω με μάτια κλειστά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 21/6/2022 at 4:17 ΜΜ, soulitsa_p είπε:

Καλησπέρα σας,

Αν είναι κάποιος ενεργός αυτόν τον καιρό στο φόρουμ θα ήθελα παρακαλώ πολύ να μου συστησετε καποιον ενδοκρινολογο στην Αθηνα.

Εκανα πριν λιγες μερες ολικη αφαιρεση θυρεοειδους και ο χειρουργος μου ειπε οτι απο δω και περα θα με καθοδηγει ο ενδοκρινολογος. 

Οποτε οποιαδηποτε πληροφορια εχετε να μου δωσετε θα ειναι πολυτιμη.

Ελπιζω να ειστε ολοι καλα κ ευχαριστουμε για το κουραγιο που μας δινετε.

Καλημέρα. Welcome to the club. Ελπίζω να είσαι καλά και να επανέλθεις το συντομότερο. Προσωπικά στην Αθήνα,  με παρακολουθούμε ο Ιωάννης  κεραμίδας. Κάνε την έρευνα  σου. Δεν μας ανεφερες το λογο που αναγκαστηκες  να αφαιρέσεις  τον θυροειδή  σου;

Καλημέρα κορίτσια και καλες διακοπες.  Ελπίζω να είστε όλες καλά. Προσωπική μου άποψη,  θεωρώ ότι εκτός απ το Facebook,  πρέπει  να γράφουμε στο φόρουμ. Το Facebook  έχει συγκεκριμένα προσωπικά χαρακτηριστικά  που εγώ δεν θέλω να προβάλλονται  εντελώς δημόσια. Γι αυτό και δεν επιθυμώ να γράψω. Δεν θέλω ούτε να κάνω ψεύτικο προφίλ. Προτιμώ  το φόρουμ γιατί είναι γέννημα πολλών ετών και όποιος έρχεται αντιμέτωπος  με τέτοια θέματα αποκτά εικόνα από πολλές περιπτώσεις. 

Δεν ξέρω,  γνώμη μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια!

Εύχομαι να είστε καλά! Είχα χάσει τους κωδικούς μου! 
Ήθελα να ρωτήσω, μετά την επέμβαση και πριν το θεραπευτικό ιώδιο είχατε κάνει υπέρηχο και χαρτογράφηση λεμφαδένων;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Anna,

Μετά την επέμβαση και πριν το ιωδιο σύμφωνα με τον ενδοκρινολόγο μου δεν υπήρχε λόγος για υπέρηχο διότι όλη η περιοχή είναι ερεθισμένη, εγώ έκανα το ιωδιο περίπου 2 μήνες μετά την επέμβαση  βέβαια και υπέρηχο έκανα περίπου 1,5 - 2 μήνες μετά το ιωδιο.

Πριν το ιωδιο (1 μέρα πριν αν δεν κάνω λαθοσ) το μόνο που έκανα, εκτός από τις αιματολογικές, ηταν σπινθηρογράφημα θυροειδη, και 5-7 μέρες  μετα το ιωδιο ολόσωμο σπινθηρογράφημα.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...