Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , Lina456 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Μου αρεσει που μπαινουμε ολες σε μουντ διακοπων, προς το παρον να ευχηθω Καλη Τσικνοπεμπτη !

Να σας ρωτησω πως χειριστηκατε/περιποιηθηκατε την τομη.... και αν βλεπετε βελτιωση με το χρονο;

Εγω αρχισα πρωι βραδυ stratamed, αλλα δεν ξερω αν βαζω πολυ και δεν πρεπει, γιατι με τραβαει καπως. Ειναι κ λαθος να το καλυπτω λετε με ζιβαγκο κλπ;

Σας ευχαριστω!

Λινα

Καλή Τσικνοπέμπτη κορίτσια με υγεία και Χαμόγελα !!!! Εγώ έβαζα μια κρέμα που μου είχε δώσει ο χειρουργός και τώρα πήρα μια άλλη που μου είπε ότι είναι καλή η φαρμακοποιός και οικονομική !!!! Εσυ είσαι ευχαριστημένη με αυτή την κρέμα ;;; Εμένα είναι κάποιες μέρες που με τραβάει και κάποιες νιώθω λες και έχει ξεχάσει κάτι μέσα ο γιατρός και τώρα μετά το ιώδιο νιώθω ακόμα περισσότερο να με τραβάει ο λαιμός αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό !!!!! Εγώ έχω θέμα με το χάπι το Τ4 πάλι μου άλλαξε τα ml και νιώθω ένα μπούκωμα και με τον ύπνο νιώθω ότι δεν κοιμάμαι βαρια αλλά εντάξει !!!! Ακολουθώ δίκη μου αγωγή από την μια θυμιατιζω κάθε βράδυ πίνω και κανένα ποτήρι κρασί και όλα καλά !!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 hours ago, Αριστέα said:

Καλή Τσικνοπέμπτη κορίτσια με υγεία και Χαμόγελα !!!! Εγώ έβαζα μια κρέμα που μου είχε δώσει ο χειρουργός και τώρα πήρα μια άλλη που μου είπε ότι είναι καλή η φαρμακοποιός και οικονομική !!!! Εσυ είσαι ευχαριστημένη με αυτή την κρέμα ;;; Εμένα είναι κάποιες μέρες που με τραβάει και κάποιες νιώθω λες και έχει ξεχάσει κάτι μέσα ο γιατρός και τώρα μετά το ιώδιο νιώθω ακόμα περισσότερο να με τραβάει ο λαιμός αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό !!!!! Εγώ έχω θέμα με το χάπι το Τ4 πάλι μου άλλαξε τα ml και νιώθω ένα μπούκωμα και με τον ύπνο νιώθω ότι δεν κοιμάμαι βαρια αλλά εντάξει !!!! Ακολουθώ δίκη μου αγωγή από την μια θυμιατιζω κάθε βράδυ πίνω και κανένα ποτήρι κρασί και όλα καλά !!!! 

Κοιτα την ξεκινησα πριν τρεις μερες μονο την Stratamed αλλα πιστευω οτι ειναι καλη, λογικα το οτι τραβαει μαλλον σημαινει οτι κανει δουλεια. Την ειχα ακουσει και απο φιλες με σημαδια καισαρικης κλπ. Αν νιωθεις ομως θεμα με το Τ4 μηπως να το ελεγες στον ενδοκρινολογο σου: Βεβαια μπορει αν στα αλλαξε προσφατα να ειναι θεμα να το συνηθισεις..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια ακόμα και τόσους μήνες μετά (από τέλος Οκτώβρη δηλαδή) πάλι υπάρχουν μέρες που με φαγουρίζει η τομή. Έβαζα μέχρι πριν ένα μήνα την Stratamed και τώρα άλλαξα σε strataderm (είναι πιο λεπτή η υφή της). Νιώθω όμως ότι έχει δρόμο ακόμα η επούλωση. Επίσης με έχει βολέψει ένα αντιηλιακό σε στικ της la roche posay που βάζω μόνο στη τομή.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lina456 είπε:

A την κρατησες δηλαδη μηνες την stratamed? Eμενα μου ειπε  μονο τον πρωτο μηνα και μετα να την αλλαξω στην strataderm...

Το ίδιο μου είχε πει και εμένα αλλά μου είπε επίσης ότι ιδανικά χρησιμοποιούμε μόνο τη stratamed. Απλά επειδή είναι πολύ ακριβή και δεν ξέρουν κατά πόσο είναι εύκολο σε κάποιον να δίνει αυτό το ποσό, μπορούν να το περιορίσουν σε ένα μήνα και μετά τη strataderm για άλλους δύο. Σε αυτό που ήταν κάθετος ήταν στο ότι πρέπει να είμαι συνεπής στην εφαρμογή πρωί βράδυ και να μη ξεχνάω ποτέ αντιηλιακό.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα μου πρότειναν την (μπλε Stratamed) για τον πρωτους δυο μηνες και μετα για 6 μηνες μου ειπαν να βαζω την (Strataderm πορτοκαλι).Η αληθεια ειναι οτι το αμελω πλεον(κακος),αλλα η ουλη δεν φαινεται καν ,εχουν περασει 8μηνες.Θελει να βαζεις τοσο οσο σε ποσοτητα,καναν θαυματα σ εμενα αυτες οι δυο κρεμουλες,Το σημαντικότερο ειναι το αντιλιακο, θα συμφωνησω!

Link to comment
Share on other sites

Vicky εσυ την ειχες εκτεθειμενη την τομη; εμενα βεβαια ειναι πολυ φρεσκο αλλα φοβαμαι. τι χαρα μου δινεις που λες μετα δε φαινεται! εμενα τωρα ειναι μια καλα κλεισμενη αλλα παχια γραμμη. Πιο πολυ δεν ειναι κ για το σημαδι (σιγα μη χασω την καριερα μου στο μοντελινγκ! :D) αλλα πιο πολυ δε θελω να με ρωτανε ολοι τι εγινε, τι επαθες κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια εσείς είστε πολύ τυχερές εμένα ο χειρουργός μου πρότεινε μια που δεν την ξέρει κανείς την έβαλα ένα μήνα και τώρα με είπε βάλε ότι θες όταν είναι να κλείσει θα κλείσει !!!! Θα πάρω αν είναι κι εγώ αυτή strataderm αν είναι και την βάζετε και είδατε διαφορά !!!! Εμένα η αλήθεια είναι πως έχει κλείσει και φαίνεται πολύ λίγο ….. αλλά οποίος με βλέπει αυτό ρωτάει τι έπαθες ;;; Με την ζιβάγκο δεν νιώθεις ότι πνίγεσαι ;;; Εμένα από την μέρα που εκανα το χειρουργείο δεν μπορώ να βάλω στενή ζιβάγκο μόνο πλεκτές που είναι πιο χαλαρές στο λαιμό !!!! Αχ και μένα παει η καριέρα του μόντελιγκ μου είπε ότι έχω κοντό λαιμό εκτός από τις τομές ….. κορίτσια εσείς με το χάπι T4 πως τα πάτε εμένα μου ανέβασε την δόση και πάλι είμαι με τον ύπνο χάλια λες και περνώ παραισθησιογόνα και ξεκίνησα διατροφη δεν γίνεται άλλο κάθε βδομάδα ανεβαίνει η ζυγαριά ο γιατρός λέει φταίει το χάπι Αι να δούμε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τελικά προχωράω με το ραδιενεργό ιώδιο στο Μεταξά συγκεκριμένα. Είχε κάποια από εσάς εμπειρία στο συγκεκριμένο νοσοκομείο; Επίσης, τι τρωγατε κατά την διάρκεια της σχετικής δίαιτας; Πραγματικά είμαι στην 7η μέρα και έχω στερέψει. Όλα απαγορεύονται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Lina456 είπε:

Vicky εσυ την ειχες εκτεθειμενη την τομη; εμενα βεβαια ειναι πολυ φρεσκο αλλα φοβαμαι. τι χαρα μου δινεις που λες μετα δε φαινεται! εμενα τωρα ειναι μια καλα κλεισμενη αλλα παχια γραμμη. Πιο πολυ δεν ειναι κ για το σημαδι (σιγα μη χασω την καριερα μου στο μοντελινγκ! :D) αλλα πιο πολυ δε θελω να με ρωτανε ολοι τι εγινε, τι επαθες κλπ...

Λίνα μου επειδή το εκανα Ιουνιο και ήταν μέσα στο κατακαλόκαιρο το πρόσεχα πάραπολυ, βάζοντας συνέχεια αντηλιακή κρέμα πανω στην τομή,χειμωνα καλοκαιρι δεν υπαρχει μερα που να μην βαζω αντηλιακή...ειμαι και  "Πίπη φακιδομύτη" και κοκκινοτριχα και φοβήθηκα μην γινει "χηλοειδής" η τομη.Αυτες οι δυο κρεμες σε συνδιασμο καναν οντως θαυματα.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Dina R είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τελικά προχωράω με το ραδιενεργό ιώδιο στο Μεταξά συγκεκριμένα. Είχε κάποια από εσάς εμπειρία στο συγκεκριμένο νοσοκομείο; Επίσης, τι τρωγατε κατά την διάρκεια της σχετικής δίαιτας; Πραγματικά είμαι στην 7η μέρα και έχω στερέψει. Όλα απαγορεύονται...

Koριτσι μου καλή επιτυχία!!!!! 

Εγώ έτρωγα ασπράδια αυγών, έφτιαχνα φαγητά με αλάτι ιμαλαιων, έτρωγα λίγο ψωμί μαυρο με μαρμελάδα....γενικά οκ την παλεψα αν και μου έλειπαν πολύ τα φαγητά που έτρωγα ειδικά η σοκολάτα μου στοιχισε πολύ...μονο υπομονή θα πω και θα περάσει.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!Μόλις γύρισα από την κυρία Αλεβιζακη,η νόσος είναι σταθερή, η θυρεοσφαιρινη στο 22,5 σταθερά!Μου είπε πως δεν χρειάζεται να κάνω αξονική και θα τα πούμε πάλι σε έναν χρόνο!!Η χαρά μου είναι απερίγραπτη..Σας ευχαριστώ όλες για τη θετική ενέργεια!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Nansi S. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!Μόλις γύρισα από την κυρία Αλεβιζακη,η νόσος είναι σταθερή, η θυρεοσφαιρινη στο 22,5 σταθερά!Μου είπε πως δεν χρειάζεται να κάνω αξονική και θα τα πούμε πάλι σε έναν χρόνο!!Η χαρά μου είναι απερίγραπτη..Σας ευχαριστώ όλες για τη θετική ενέργεια!!

Μπράβο κορίτσι μου, χάρηκα πάρα πολύ!!! Να χαίρεσαι τα κορίτσια σου!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, χάρηκα πάρα πολύ!!! Να χαίρεσαι τα κορίτσια σου!!!! 

Σε ευχαριστω Αγγελική μου κι εσύ τα αγόρια σου!!Να είμαστε γερές και δίπλα στα παιδάκια μας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...