Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Nansi S. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!Μόλις γύρισα από την κυρία Αλεβιζακη,η νόσος είναι σταθερή, η θυρεοσφαιρινη στο 22,5 σταθερά!Μου είπε πως δεν χρειάζεται να κάνω αξονική και θα τα πούμε πάλι σε έναν χρόνο!!Η χαρά μου είναι απερίγραπτη..Σας ευχαριστώ όλες για τη θετική ενέργεια!!

Μπράβο Nansi S.!!!!! Με αυτά τα νέα δίνεις σε όλες μας ελπίδα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Nansi S. ΤΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ; ποσο χαιρομαι πραγματικά! Ευχομαι παντα (ή εστω,βασιζόμενοι στον ρεαλισμό,για πολλα πολλα χρονια ακόμα χαχαχαχ)ολες/ολοι μας να ακούμε ομορφα νεα!

@Annakypr

Καλή αρχή Άννα στο νέο σου ξεκίνημα! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλυτεροτερα!

Θα ήθελα πάρα πολύ να βρεθούμε και από κοντά όσες μπορούμε. Κι εγώ Αθήνα είμαι, οπότε εννοείται είμαι μέσα! Δεν ξέρω αν θα θέλατε να φτιάξουμε και ένα γκρουπ στο fb η αν σας βολεύει κάπου αλλού να μπορούμε να μιλάμε και πιο άμεσα,γιατί εδώ εγώ πολλές φορές ξεχνιέμαι να μπω και δεν βλέπω τα νέα σας όσο σύντομα θα ήθελα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; Να σας πω κι εγώ τα νέα μου, μετά από έναν ολόκληρο μήνα βγήκε επιτέλους η ιστολογική μου..χαμηλού ρίσκου μου είπε ο χειρουργός σε γενικές γραμμές, πολυεστιακό θηλωδες μικροκαρκινωμα- στάδιο 1 η διάγνωση. Βρήκαν 5 εστίες κάτω των 10 χιλιοστών στο θυρεοειδή μου και διηθημένους 3-4 λεμφαδενες τριγύρω. Αύριο έχω ραντεβού με ενδοκρινολόγο για τα επόμενα βήματα, δε το γλυτωνω το ιώδιο τελικά…:/ θα προσπαθήσω να το κάνω όσο πιο σύντομα γίνεται να φύγει κι αυτό. Το χειρότερο απ όλα είναι ότι το Τ4 δεν το απορρόφησε ο οργανισμός μου καθόλου για κάποιο λόγο, είμαι με TSH 59 και σέρνομαι..με άλλαξαν σε tirosint των 125 πριν μια εβδομάδα για να φτιάξει λίγο. 
Ανυπομονώ τόσο να τελειώνει όλο αυτό να μείνει πίσω! 
Σας φιλώ, καλή Κυριακή να έχουμε! ❤️

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2022 at 11:56 ΠΜ, christina86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; Να σας πω κι εγώ τα νέα μου, μετά από έναν ολόκληρο μήνα βγήκε επιτέλους η ιστολογική μου..χαμηλού ρίσκου μου είπε ο χειρουργός σε γενικές γραμμές, πολυεστιακό θηλωδες μικροκαρκινωμα- στάδιο 1 η διάγνωση. Βρήκαν 5 εστίες κάτω των 10 χιλιοστών στο θυρεοειδή μου και διηθημένους 3-4 λεμφαδενες τριγύρω. Αύριο έχω ραντεβού με ενδοκρινολόγο για τα επόμενα βήματα, δε το γλυτωνω το ιώδιο τελικά…:/ θα προσπαθήσω να το κάνω όσο πιο σύντομα γίνεται να φύγει κι αυτό. Το χειρότερο απ όλα είναι ότι το Τ4 δεν το απορρόφησε ο οργανισμός μου καθόλου για κάποιο λόγο, είμαι με TSH 59 και σέρνομαι..με άλλαξαν σε tirosint των 125 πριν μια εβδομάδα για να φτιάξει λίγο. 
Ανυπομονώ τόσο να τελειώνει όλο αυτό να μείνει πίσω! 
Σας φιλώ, καλή Κυριακή να έχουμε! ❤️

Εντάξει, όλα καλά,θα μπεις θα το κάνεις και θα το αφήσεις πίσω κι αυτό!!Σου είπαν καθόλου γιατί συνέβη αυτό με το t4;;Με tsh 59 είναι μια καλή ευκαιρία να κάνεις σύντομα ιώδιο αν βρεις έγκαιρα κάπου!Όπως και να έχει αυτό το κομμάτι της θεραπείας είναι το δύσκολο όμως μόλις πάρεις το ιώδιο και ρυθμιστεις με το καλό, όλα θα τελειώσουν!!

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Nansi S. said:

Εντάξει, όλα καλά,θα μπεις θα το κάνεις και θα το αφήσεις πίσω κι αυτό!!Σου είπαν καθόλου γιατί συνέβη αυτό με το t4;;Με tsh 59 είναι μια καλή ευκαιρία να κάνεις σύντομα ιώδιο αν βρεις έγκαιρα κάπου!Όπως και να έχει αυτό το κομμάτι της θεραπείας είναι το δύσκολο όμως μόλις πάρεις το ιώδιο και ρυθμιστεις με το καλό, όλα θα τελειώσουν!!

Από ότι μου είπαν απλά από ότι φαίνεται δεν το απορροφούσα σωστά, μετά θα συνεχίσω λογικά με tirosint- προς το παρόν το κόβω τελείως και ξεκινάω και τη διατροφή από αύριο, το καλό είναι ότι είμαι ήδη σκατα όποτε δε θα μου φανεί! 

 Βρήκα κενο και έκλεισα στις 30 του μήνα στον κ Βολιωτοπουλο στο Ιατροπολις στο Χαλάνδρι όποτε θα τελειώσει σύντομα η ταλαιπωρια! Το μωρό θα το ξαναδώ μεγάλη Παρασκευή που τελειώνει η 3βδομαδη «καραντίνα» μου το οποίο είναι σκατενιο αλλά εύχομαι τουλαχιστον να πάει καλά και να τελειώσω μετά από αυτό…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 15/3/2022 at 1:53 ΜΜ, christina86 είπε:

Από ότι μου είπαν απλά από ότι φαίνεται δεν το απορροφούσα σωστά, μετά θα συνεχίσω λογικά με tirosint- προς το παρόν το κόβω τελείως και ξεκινάω και τη διατροφή από αύριο, το καλό είναι ότι είμαι ήδη σκατα όποτε δε θα μου φανεί! 

 Βρήκα κενο και έκλεισα στις 30 του μήνα στον κ Βολιωτοπουλο στο Ιατροπολις στο Χαλάνδρι όποτε θα τελειώσει σύντομα η ταλαιπωρια! Το μωρό θα το ξαναδώ μεγάλη Παρασκευή που τελειώνει η 3βδομαδη «καραντίνα» μου το οποίο είναι σκατενιο αλλά εύχομαι τουλαχιστον να πάει καλά και να τελειώσω μετά από αυτό…

Καλή επιτυχία! Κι εγώ. Εκεί έκανα το ιώδιο μου. Όλα θα πάνε καλά θα δεις!!!!

 

Θα χαρώ πολύ να φτιάξουμε μια ομάδα στο φβ να μιλάμε,  καθώς κι εγώ ξεχνιέμαι τώρα με την νέα μου δουλειά..ενημερωστενμε εάν ξεκινήσετε κάτι εκσι...νιώθω ότι αποκτώ σιγά σιγά μια καθημερινότητα κ είμαι πολύ χαρούμενη!! Ελπίζω να συνεχιστεί έτσι!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/16/2022 at 3:58 PM, Annakypr said:

Καλή επιτυχία! Κι εγώ. Εκεί έκανα το ιώδιο μου. Όλα θα πάνε καλά θα δεις!!!!

 

Θα χαρώ πολύ να φτιάξουμε μια ομάδα στο φβ να μιλάμε,  καθώς κι εγώ ξεχνιέμαι τώρα με την νέα μου δουλειά..ενημερωστενμε εάν ξεκινήσετε κάτι εκσι...νιώθω ότι αποκτώ σιγά σιγά μια καθημερινότητα κ είμαι πολύ χαρούμενη!! Ελπίζω να συνεχιστεί έτσι!

 

Ευχαριστώ πολύ!! Ανυπομονώ να τελειώνει, το χειρότερο στη διαδικασία νομίζω είναι οι αναμονές..καλή αρχή στην καινούργια καθημερινότητα, χαρές μόνο από εδώ και στο εξής σου εύχομαι, και να μείνει όλο πίσω ξεχασμένο! ❤️
 

θα δοκιμάσω να φτιάξω ένα γκρουπ εγώ, και θα σας στείλω το λινκ εδώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@christina86 Μια χαρά θα τα πας στο Ιατρόπολις, να μας πεις αν έτυχες και εσύ τον ευγενέστατο νεαρό που είχαμε εγώ και η Άννα :wink:

Εγώ έκανα χθες επαναληπτικές εξετάσεις αίματος, πλέον η TSH είναι στο 0.03 και TG στο <0.1 έτσι δεν έπρεπε;

Ανέβηκε η d από το 11 στο 23, οπότε το συμπλήρωμα δούλεψε καλά στους 2 μηνές!

Τη Δευτέρα έχω ραντεβού να δούμε τι θα δούμε!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, vtgian said:

@christina86 Μια χαρά θα τα πας στο Ιατρόπολις, να μας πεις αν έτυχες και εσύ τον ευγενέστατο νεαρό που είχαμε εγώ και η Άννα :wink:

Εγώ έκανα χθες επαναληπτικές εξετάσεις αίματος, πλέον η TSH είναι στο 0.03 και TG στο <0.1 έτσι δεν έπρεπε;

Ανέβηκε η d από το 11 στο 23, οπότε το συμπλήρωμα δούλεψε καλά στους 2 μηνές!

Τη Δευτέρα έχω ραντεβού να δούμε τι θα δούμε!

@vtgian Θα σας κρατήσω ενήμερες! Χαχαχα. Νομίζω οι τιμές σου είναι εξαιρετικές, εχθές που τα συζητούσα με την ενδοκρινολόγο και μου έλεγε το πλάνο για μετά αυτά μου έλεγε σαν στόχους- μεταξύ 0-1 η TSH και η TG 0! Όποτε είσαι σούπερ! 
 

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια, σταμάτησα το χάπι την Τετάρτη και ήδη νιώθω ερείπιο (είχα ήδη TSH 31 βεβαια- είχε πέσει από το τρομαχτικό 59 αλλά και πάλι). Τι να περιμένω τις επόμενες μέρες; Θα μπορώ να είμαι λειτουργική με το μωρό και τη δουλειά; Δουλεύω απ το σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, christina86 είπε:

@vtgian Θα σας κρατήσω ενήμερες! Χαχαχα. Νομίζω οι τιμές σου είναι εξαιρετικές, εχθές που τα συζητούσα με την ενδοκρινολόγο και μου έλεγε το πλάνο για μετά αυτά μου έλεγε σαν στόχους- μεταξύ 0-1 η TSH και η TG 0! Όποτε είσαι σούπερ! 
 

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια, σταμάτησα το χάπι την Τετάρτη και ήδη νιώθω ερείπιο (είχα ήδη TSH 31 βεβαια- είχε πέσει από το τρομαχτικό 59 αλλά και πάλι). Τι να περιμένω τις επόμενες μέρες; Θα μπορώ να είμαι λειτουργική με το μωρό και τη δουλειά; Δουλεύω απ το σπίτι.

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά... Είναι η δυσκολότερη φάση αυτή κατά την άποψή μου, πιο δύσκολη από την επέμβαση. Πάρε όση βοήθεια μπορείς από οπουδήποτε. 


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...