Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

@toniasu σίγουρα θα σας εχω νεα το βραδακι. :) εγω να σου πω εχω ακριβως ιδια συμπτωματα με την πρώτη εγκυμοσυνη μου. Δηλαδη τπτ εκτος απο πονακια περιοδου που κ που. Εχω πολυ  αγωνία μηπως κ κατι δεν ειναι καλα. Προσπαθώ να το χειριστω οσο μπορω αλλα δεν.... 

Τα υπολοιπα κοριτσια τι κάνουν σημερα; 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αναρωτιεμαι αν υπάρχει κατι που μπορεις να παρεις για να ηρεμησεις απο τις ναυτιες. Αυτα τα sea band αραγε κάνουν δουλεια; θυμαμαι καποιες κοπελες παλια μου ειχαν πει οτι τις βοηθουσε. 

Εγω δουλευω ναι, πολλες ωρες. Κ 2 σαββατοκύριακα το μηνα. :/


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και ΣΚ ε? Εγώ δουλεύω μόνο καθημερινές αλλά σπαστό ωράριο.

Διάβασα που γράφατε για ραγάδες πριν λίγες μέρες. Εγώ θα σας πω πως στην κόρη μου έβαζα σε όλη την εγκυμοσύνη κρέμα και δεν έκανα ραγάδες, αλλά ο γιατρός μου είχε πει, ότι είναι στο δέρμα, ότι και να βάζεις αν είναι να βγάλεις θα βγάλεις. Πάντως χρειάζεται σωστή ενυδάτωση.

Επίσης να πω και γω πως είμαι πρησμένη και φαίνομαι σαν 4 μηνών έγκυος!


DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα με το πρηξιμο αστα.. Κ εγω αυτη τη στιγμη εχω κοιλια 4μηνων. Ειδικα στις μανουλες που εχουν κανει ηδη ενα η παραπάνω παιδακια, η κοιλια φουσκώνει κ φαινεται πιο γρηγορα. διαπιστωμενο. Για τις ραγαδες που λες συμφωνώ απολυτα, ειναι κ θεμα δερματος. 

Τωρα για τη δουλεια, αμα σας πω οτι φετος πρωτοχρονια ανήμερα δουλευω;;;; τι θα πειτε; δουλευω  σε ξενοδοχειο-σπα στο κεντρο.. Ως γνωστον τα ξεμοδοχεια δεν κλείνουν ποτε. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τώρα???? Τι να πω....πάντα σκ'έφτομαι όλους αυτούς τους ανθρώπους που δουλεύουν στις γιορτές!

Εγώ να σου πω την κοιλιά την κρύβω όσο μπορώ γιατί δεν θέλω να το πω ακόμα. Θέλω να περάσουν λίγες εβδομάδες ακόμα.


DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, οσο ημουν ελευθερη δε με πειραζε τοσο το ειχα συνηθισει κιολας. Οταν ομως κανεις οικογενεια, κ εχεις κ παιδιά σε πειράζει πολυ. :( ευελπιστώ να ειναι η τελευταια χρονια που θα λείπω απο το σπιτι μου τετοιες μερες, ο αντρας μου εχει αρτοποιειο κ υπάρχει η σκέψη να παω εκει καποια στιγμη. 

Την κοιλια κ εγω προσπαθώ να την κρυψω, ειδικα για τη  τη δουλεια. Αλλα φοραω στολη οποτε ειναι δυσκολο γαμωτο.. (συγνώμη για την εκφραση) 

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε καταλαβαίνω. Και γω τώρα ειδικά με το παιδί θέλω αυτές τις μέρες να είμαι σπίτι, γι αυτό από πέρυσι παίρνω άδεια μεταξύ Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς.


DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Koulouri είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Πώς είστε σήμερα; Περιμένουμε νέα από τις εγκυούλες που έχουν σήμερα υπέρηχο!

Εγώ σέρνομαι σήμερα. Χθες βράδυ έφαγα βαριά και όταν ξάπλωσα είχα τρομερή ανακατωσούρα. Μετά ξύπνησε η μικρή γιατί ήθελε να έρθει στο δωμάτιό μας, μετά ξύπνησα γιατί ζεσταινόμουν, έβηχα, μπούκωσα και δεν μπορούσα να αναπνέυσω, μετά ξύπνησα γιατί έκανα απότομη κίνηση και τραβήχτηκε η κοιλιά μου...Κάπως έτσι περνούν οι βραδιές μου, είμαι συνηθισμένη, αλλά σήμερα νυστάζω πολύ και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου. Ελπίζω εσείς να είστε καλύτερα. Σκέφτομαι κι αυτήν την καταραμένη tsh. Θα είναι μια ατέλειωτη μέρα η σημερινή!

@t1t1n4k1 πώς είσαι;

@Alex_mfpm συνήλθαν τα παιδάκια σου; Το Σάββατο θα μαζευτούμε για τα γενέθλια της μικρούλας μου και τρέμω γιατί πέρσι κολλήσαμε οικογενειακώς γαστρεντερίτιδα... 

Καλα ειμαι κορίτσι μου. Μια απο τα ίδια... Πολυ έλλειψη ύπνου. Κράμπες κ αναγουλες... Κατα ταλλα καλα... Ανυπομονώ να παει 22 να παω στο γιατρό να δω νεότερα... Ουσιαστικά στα προηγούμενα 2ραντεβου ειδαμε μονο σακο ...οποτε τωρα λεει ο γιατρός μου πως θα ακούσουμε και καρδούλα κ θα φανει κ το μωρό καλα... 

5 ώρες πρίν, Koulouri είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Πώς είστε σήμερα; Περιμένουμε νέα από τις εγκυούλες που έχουν σήμερα υπέρηχο!

Εγώ σέρνομαι σήμερα. Χθες βράδυ έφαγα βαριά και όταν ξάπλωσα είχα τρομερή ανακατωσούρα. Μετά ξύπνησε η μικρή γιατί ήθελε να έρθει στο δωμάτιό μας, μετά ξύπνησα γιατί ζεσταινόμουν, έβηχα, μπούκωσα και δεν μπορούσα να αναπνέυσω, μετά ξύπνησα γιατί έκανα απότομη κίνηση και τραβήχτηκε η κοιλιά μου...Κάπως έτσι περνούν οι βραδιές μου, είμαι συνηθισμένη, αλλά σήμερα νυστάζω πολύ και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου. Ελπίζω εσείς να είστε καλύτερα. Σκέφτομαι κι αυτήν την καταραμένη tsh. Θα είναι μια ατέλειωτη μέρα η σημερινή!

@t1t1n4k1 πώς είσαι;

@Alex_mfpm συνήλθαν τα παιδάκια σου; Το Σάββατο θα μαζευτούμε για τα γενέθλια της μικρούλας μου και τρέμω γιατί πέρσι κολλήσαμε οικογενειακώς γαστρεντερίτιδα... 

Καλα ειμαι κορίτσι μου. Μια απο τα ίδια... Πολυ έλλειψη ύπνου. Κράμπες κ αναγουλες... Κατα ταλλα καλα... Ανυπομονώ να παει 22 να παω στο γιατρό να δω νεότερα... Ουσιαστικά στα προηγούμενα 2ραντεβου ειδαμε μονο σακο ...οποτε τωρα λεει ο γιατρός μου πως θα ακούσουμε και καρδούλα κ θα φανει κ το μωρό καλα... 


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σας κοριτσια τι κανετε?? Καινουρια κι εγω στη συζητηση αν και απο οτι κατάλαβα  μάλλον θα είμαι  η πρώτη στη λίστα της Αντιγόνης :):) με ΤΕΡ 29/09 και ΠΗΤ 06/07 είναι  η δεύτερη  εγκυμοσυνη  μου...το αγοράκι  μου σε μια  εβδομάδα  γίνεται  9 μηνών. .. και δυστυχώς εχω κι εγω απίστευτες  ναυτιες  σχεδόν ολη την ημέρα  και με εμετους αναλογα με τα κεφια του στομαχιου μου...την τεταρτη εχουμε και ραντεβου για την αυχενική  διαφάνεια ...καλες εγκυμοσυνες να εχουμε ολες και σε μερικους μηνες να κρατήσουμε ολες στην αγκαλιά  μας τα υγιέστατα  θαυματακια μας....!!!!

  • Μου αρέσει 2

zqnjp3.png

Link to comment
Share on other sites

@toniasu εγώ δεν δουλεύω μεγαλώνω τα παιδάκια μου αν και έχω τελειώσει ξενόγλωσση φιλολογία δεν έβρισκα σε φροντ κτλπ 

@Manoulomamaka α θα είσαι η πρώτη που θα χρωματίσει το πινακάκι μας εύχομαι να έχεις την καλύτερη αυχενική του κόσμου :)

Για την αναγούλα μου είχε πει ο ντοκ να παίρνω ένα φυτικό σιρόπι αλλά έχει χάλια γεύση οπότε τρώω το λούκι...

 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν περναει η ωραααααα  κοριτσιααααα ημαρτον!!! Πφφφ.. 5 μαρτυρικες ωρες 

@Manoulomamakaκαλως ηρθες! Με ενα γερο μωρακι εύχομαι.

@boukitsa123 emecalm λεγεται το σιροπι; η καπως ετσι.. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια μου καλησπέρα!!! @anastella μου σιγά τπτ δεν έμεινε ξάπλα λίγο να κοιμηθείς να δεις πως θα περάσει η ώρα!!

@Antila μου περιμένουμε νέα!!

@Manoulomamaka , @toniasuκαλώς μας ήρθατε!! Με το καλό τα μωράκια!!!

Κορίτσια από χθες με πονάει η μέση είναι σαν σουβλιες με πιάνει κ μαφηνει.λετε πρέπει να ανησυχήσω? Όσο για την υπνηλία άλλο τίποτα!! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ένα μεγάλο welcome στα καινούρια κορίτσια  (είπε η παλιά! ) ! Με το καλό όλα τα μωράκια! 

Σήμερα πήγα γιατρό για τον πρώτο υπέρηχο. Μια μικρή κουκιδίτσα είδαμε όλο κι όλο  (μα τι περίμενα) και σε μια βδομάδα ακριβώς θα πάμε να ακούσουμε καρδιά και να μου γράψουν και τον προγεννητικό. Γενικά πολύ αισιόδοξα μου τα παρουσίασαν τα πράγματα,πήρα λοιπόν μια πρώτη ανάσα. 12/08 η ΠΗΤ μου. 

Απορία, από φιλλικό τι τι παίρνετε; 

@Depy@@ δε νομίζω πως χρειάζεται να ανησυχείς για την μέση σου. Κι εμένα με τραβάει πολύ κι από χθες χειρότερα γιατί πλακωθηκα στις δουλειές. Θυμάμαι όμως πως κσι στο γιο μου έτσι ήμουν πάλι.  Φρόντισε να ξεκουράζεσαι επαρκώς και πρόσεξε κσι τη στάση σώματος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...