Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Καλησπέρα κοριτσι μου!!Εμάς μας βοήθησαν πολύ οι profertil, είχαμε κατακερματισμο και ολιγοασθενοτερατοσπερμια και τελικά συλλάβαμε φυσιολογικα!Βέβαια είναι πανάκριβες αλλα θεωρώ ότι μας βοηθήσανε πολυ!!!Πως είναι η μπουμπου σου??Με το καλό εύχομαι το δευτερο όσο το δυνατόν συντομότερα και ανώδυνα!!!!!!

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

@Koulouri δε ξέρω κατά ποσό ισχύει αλλά κι ο δικός μου γιατρός είναι κατά του ενδοκολπικου υπερήχου! Στην δεύτερη εγκυμοσύνη κατέληξε σε αυτόματη αποβολή πήγα σε μια άλλη γιατρό κι μου έκανε εξέταση από κάτω κανονικά με αυτά τα σίδερα νομίζω ξέρετε τι εννοώ κοριτσια και κολπικο υπέρηχο όλα ήταν τέλεια είπε και το βράδυ της ίδιας μέρας είχα καφέ τρόμαξα και την επόμενη το πρωί πήγα πάλι στην ίδια μου έκανε πάλι τα ίδια με το που έβαλε αυτά τα σίδερα για να με εξετάσει από κάτω έβγαλα κόκκινο αίμα σε ποσότητα και αυτή τρόμαξε από κει και πέρα κοριτσια είχα αίμα κανονικά σαν περίοδο αμέσως έτρεξα σε άλλο γιατρό κι π άνθρωπος κούναγε το κεφάλι δεν ήξερε τι να πει για την περιγραφή που του έκανα όσον αφορά την προηγούμενη γιατρό 

δεν ξέρω αν ήταν γραφτό να γίνει ρε κορίτσι αλλά για μένα κι αυτό είχε σημασία κάθε φορά που περνάω απ έξω κοριτσια μου ρχεται να της βάλω φωτιά στο ιατρείο 

Εννοείται κι εγώ αυτής της άποψης είμαι η κουνιάδα μου γέννησε πρόσφατα κοριτσια και έχει γεμίσει η καημένη πίσω στη μέση κάτω στη κοιλιά στον αφαλό παντού !

εγω πάντως σαν συμπέρασμα έχω να πω να ενυδατώνουμε συνεχώς την περιοχή της κοιλιτσας και προσοχή όταν βγαίνουμε από το μπάνιο και στεγνώνουμε το δέρμα και είναι τοοοσο τεντωμένο που ξηραίνεται !

@Antila μου νομίζω 8 εβδομάδες είσαι 2 μηνών και μπαίνεις στον τρίτο και ξέρω ότι ο τρίτος έχει μια βδομάδα επιπλέον 

μισο να σας δείξω 

1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η βδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η βδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η βδομάδα (εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
90ς μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! 

@Antila λυπάμαι πολύ που το έζησες αυτό. Τουλάχιστον φάνηκε εξαρχής το πρόβλημα οπότε ήσουν κάπως υποψιασμένη.

@Dinaki94 ωραίο το πινακάκι! Άρα τα κορίτσια που έχουν μπει στην 9η εβδομάδα, έχουν μπει στον τρίτο. Κι όταν λέμε 9η εβδομάδα εννοούμε 8+1, 8+2 κοκ. Σωστά; Εγώ δηλ που σήμερα είμαι 6+2 (ή 6+3 βάσει υπερήχου) διανύω την έβδομη εβδομάδα; Συγχωρέστε τις αφελείς ερωτήσεις, είναι πρωί ακόμη!

Όταν λες «σίδερα», τι εννοείς; Εγώ ξέρω ότι υπέρηχο διακολπικό  κάνουν με το πλαστικό μαρκούτσι. Το μόνο σίδερο που ξέρω είναι αυτό που βάζουν στο τεστ παπ ή στην καλλιέργεια. Τι να πω πάντως. Ο Θεός να μας φυλάει από τα χεράκια μερικών!


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΚαλημέρα κοριτσάκια ομορφα! 

Για τους υπερηχους που λετε, εγω κολπικο κάνω τωρα στην αρχη... :/ κ στην κορη μου παλι κολπικα εκανα. Λετε να μη κανει δηλαδη; :/

Για τις ραγαδες τωρα, εκανα 2, 3... Στο τελος κ εγω λιγες μερες πριν γεννησω. Εβαζα λαδια σε ολη την εγκυμοσύνη κανονικά. Επίσης να σας πω, οτι ραγαδες γινονται κ στο ξεφουσκωμα της κοιλιας μετα τη γεννα γιαυτο λενε οτι πρεπει να βάζουμε κ μετα τη γεννα. Βεβαια αυτο ειναι λιγο δυσκολο αλλα λεμε τωρα. Εγω λογω επαγγέλματος θα σας πω, (ειμαι αισθητικος κ δουλευω σε σπα κ συνεργαζομαι κ με δερματολογο) αν ειναι το δερμα σου να κανει ραγαδες, θα κανει οτι κ να βαλεις δυστυχως. :(

Αντε να περασει κ αυτη η μερα, αυριο εχω ραντεβού στο γιατρο!!! 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Antila καλημέρα κι ευχαριστώ για την υποδοχή! Είμαι 5+3 σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου κι αύριο που έχω τον πρώτο υπέρηχο, φαντάζομαι κάτι θα δούμε. 

Απαντάω κι εγώ με τη σειρά μου σε ότι θυμάμαι.  Στο γιο μου έβαζα κρέμα για τις ραγάδες αλλά δεν τις γλυτωσα.  Παρόλο που είχα τεράστια κοιλιά, εκεί δεν έκανα καθόλου, έκανα στα πλαϊνά της μέσης,στους γλουτούς και ψηλά στα πόδια. Και το απίστευτο είναι πως εμφανιστηκαν περίπου 2 βδομές πριν γεννήσω.  Η κατάσταση βελτιώθηκε λίγο με το bio oil το οποίο όμως το βαρέθηκα και το σταμάτησα.  Κακώς. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πήρα 11 κιλά. Τα έχασα αμέσως και με το θηλασμό έβαλα πάνω από 15. Κανονική μετάλλαξη! Τώρα είμαι περίπου 10 κιλά πάνω από το φυσιολογικό μου βάρος οπότε θα πρέπει να προσέχω πολύ. 

Επαφές στο γιο δεν είχαμε παρόλο που μας έδωσε το οκ ο γιατρός.  Είχα μια μικρή αποκόλληση η οποία με ταλαιπώρησε 1,5 μήνα οπότε αφήσαμε τους πειραματισμούς κατά μέρος. 

Λοιπόν, θυμάμαι κι εγώ πως ο υπέρηχος με την ΤΕΡ δε συμφωνούσαν στην αρχή. Μου έβγαινε πιο μεγάλο το παιδί αλλά μετά ισορροπησε. 

Όσο για την κοιλιά που λέτε, βλέπω πως και τώρα μάλλον με πάει όπως στο γιο. Στην αρχή είχα έναν τρομερό τυμπανισμο που κράτησε μέχρι να μπω στο β' τρίμηνο.  Μετά κυριολεκτικά χωνεψε. Εξαφανίστηκε κι άρχισα να κάνω κοιλίτσα στα μισά του 4ου. Τώρα πάλι πρησμένη είμαι. Φαίνομαι σαν 5 μηνών ενώ μόλις το έμαθα.  Είναι όμως κατακράτηση. Θα φύγει. 

Link to comment
Share on other sites

@Antila να ξεκουραζεσαι κ οσο μπορεις οχι βαρος...χωρις αγχος κοριτσι μου...ολα καλα θα πανε!  @Koulouri 18 κιλακια δεν τα λες κ πολλα μπροστα στα 35 που πηρα εγω...χιχι αν καταφερω ν παρω ως 15 τωρα θ ειμαι τρισευτυχισμενη..δυσκολο αν δεν εχεις βοηθεια αλλα ειναι κ πολυ ευχαριστο ν μεγαλωνεις τα παιδακια σου (εδω μιλαει η εργαζομενη μαμα που την τρωνε οι τυψεις)

Deppy@@ η αληθεια ειναι οτι 1-2 επαφες ειχαμε αλλα δεν το ευχαριστιεσαι οπως πριν...υπαρχει το αγχος...κ μετα ρε κοριτσια οσο μεγαλωνει η κοιλια υπαρχουν κ τεχνικες δυσκολιες...

@Alex_mfpm καταφερνεις τις ενεσεις χωρις μελανιες? Εγω που κ που ριχνω καμια καλη...εν τω μεταξυ ο γυναικολογος μου ζητησε επαναληψη της μοριακης εξετασης που εχω κανει για τη θρομβοφιλια...θα παρω σημερα αποτελεσματα αλλα σαν τι να αλλαξε κ την ξαναζητα?

@Agatte με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας! Δεν εισαι πια κ τοσο μεγαλη ωστε ν σε αγχωνει η ηλικια σου κοριτσι μου! Εγω στα 29 εκανα την κορη μου κ τωρα ειμαι 31...μεχρι ν γεννησω πατησα τα 32 :-)

@Koulouri για τον θυροειδη δεν ξερω κ πολλα διοτι ηταν στις φτσιολογικες τιμες κ ετσι δεν ασχοληθηκα...εαν ηταν κατι ανησυχητικο θα το εξεταζε εκτενεστερα ο γιατρος σου νομιζω...

Εμενα ειναι ανεβασμενες οι τρανσαμινασες μου...αφαιρεσα πριν 2 μηνες τη χολυδοχο κυστη διοτι ειχα πετρες κ πεθαινα στον πονο απο κολικους κ απο τοτε επεσαν οι τιμες αλλα ακομη δεν ειμαι μεσα στα ορια...εκανα υπερηχο κοιλιας οπου ολα ηταν οκ κ τωρα με διατροφη κ περπστημα μ ειπε ο γαστρενερολογος θα πεσουν...

Κοριτσια απο που ειστε?

Εγω απο θεσσαλονικη...

Την καλημερα μου σε ολες...παω   ετοιμαστω διοτι στις 12 εχω γυναικολογο...

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα παρέα! Μπήκα να σας διαβάσω μέχρι να πάω για δουλειά! :)

Σημερα ξυπνησα με λιγο πονο σε μεση κ κοιλια σαν περιοδου, αλλα πολυ ελαφρυ και "γλυκο" που λενε, οποτε θυμαμαι να μην αγχωνομαι με το παραμικρο και οτι ολοι λενε (κ κυριως ο γιατρος) πως πονακια υπαρχουν οταν μεγαλωνει η κατασταση εκει μεσα! Εχω διαβασει οτι πολλες κοπελες ειχαν πονους που μοιαζουν με της περιοδου, οποτε τα λεω για να τα ακουω. Δυστυχως δε μπορω να γλυτωσω τη δουλεια κ την οδηγηση περα δωθε, αυτο μονο με αγχωνει οταν εχω καποιο συμπτωμα.

@Koulouri μου, ευχαριστω πολυ! Δυστυχως δεν ημουν υποψιασμενη, ζουσαμε το ονειρο με τον αντρα μου κ δεν ηταν πολυ ξεκαθαρος ο γιατρος γιατι δεν ηταν ακομη σιγουρος. Μας ειχε πει ας πουμε "εεε, ειναι λιγο πιο μικρο απο οσο το θελουμε... Ειναι νωρις για να πουμε οτι μια κυηση θα παει καλα" και εμεις νομιζαμε οτι τα λεει σε καθε γυναικα για να την εχει προσγειωμενη. Οποτε μονο στη βραδυκαρδια συνειδητοποιησαμε οτι εκει καπου τελειωνει το ονειρο. Το κραταω στην καρδια μου και περιμενω το ουρανιο τοξο τωρα με πολλη ανυπομονησια!

Οσο για το μαρκουτσι, κι εγω το πλαστικο ξερω, δε μου εχει βαλει κατι σιδερενιο. Ειναι παγια τακτικη ο ενδοκολπικος υπερηχος, πολυ λιγοι ξερω οτι δεν κανουν (και καλα κανουν ισως) αλλα μην αγχωνεστε οσες κανετε, αν ειναι καλοι οι γιατροι μας δε θα επιδιωκαν να μας βλαψουν! Σας λεω, εγω που του ζηταω να ακουσω κι αλλο την καρδια με μαλωνει! Οποτε κατι ξερει ο καθενας τους :)

Την απορια σου ειχα κι εγω, οταν εισαι 8+5 ας πουμε, διανυεις την 9η εβδομαδα κι οχι την 8η; Ρωτησα τον αντρα μου που το εχει με τα μαθηματικα, και ειπε ναι! Δηλαδη το μετρο εχει εκατοστα, και ξεκιναει απο το 0 μεχρι το 1. Αυτο το διαστημα, 0-1, θεωρειται το 1ο εκατοστο. Το 1-2 (δηλαδη και το 1,6) θεωρειται το 2ο. Ετσι και η εβδομαδα μου πχ, που ειναι 9+2, σημαινει οτι βρισκομαι αναμεσα στο 9 και 10, αρα διανυω το 10ο "διαστημα", δηλαδη τη 10η εβδομαδα! Εμενα βεβαια συνεχιζει να με μπερδευει αυτο και νιωθω οτι ειμαι στην 9η, αλλα μαθηματικα ετσι ειναι. Ελπιζω να μη μπερδεψα κι εσας, χαχα!!

@anastella μου, εχουμε αισθητικο στην παρεα, τι καλα! Ευκαιρια να σου κανω δυο ερωτησεις βρε κοριτσι μου, χαχα! Πρωτον, εκανα λειζερ αλεξανδριτη πριν την εγκυμοσυνη, και η αισθητικος και ο γυναικολογος ειπαν οτι μπορω να το συνεχισω μετα την οργανογενεση. Ισχυει αραγε; Τι γνωμη εχεις; Δηλαδη θα μπορουσα να κανω με ασφαλεια τα ποδια και τις μασχαλες μετα τον 5ο μηνα ας πουμε; Και δευτερον, οι μισοι λενε οτι απαγορευεται το ημιμονιμο μανικιουρ κι οι αλλοι μισοι οτι επιτρεπεται. Τελικα τι ισχυει;

@dimitra2222 περαστικα και σιδερενια μετα την επεμβαση!! Εισαι κι απο την ομορφη Θεσσαλονικη! Εγω ειμαι απο Κρητη, εφυγα για σπουδες και ηρθα Αθηνα, οποτε ζω Αθηνα εδω και 12 χρονια πλεον..!

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια ξεχωριστα! :)


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειχα ανοιχτη τη σελιδα απο χθες βραδυ κ τωρα ειδα οτι γραψατε κι αλλα μηνυματα το πρωι...σας καλημεριζω ολες! Για τις ραγαδες θα σας πω οτι με τεραααααστια κοιλια που ολοι νομιζαν εχω διδυμα (35 κιλα οπως σας εχω πει) δεν εκανα ουτε μια...απλα εβαζα που κ που ενυδατικη κρεμα μετα το μπανιο κ οχι συστηματικα...ε με το που γεννησα κι εφυγαν σε μια εβδομαδα 15 κιλα τσουπ πεταχτηκαν 2-3 γυρω απο τον αφαλο..οχι μεγαλες ευτυχως...πηρα ενα λαδι της elancil για ραγαδες κ τωρα δεν φαινεται σχεδον τπτ

Οταν δουλευεις με παιδια @Antila μου δυσκολος ο χειμωνας...αν και να σου πω 9 χρονια δουλευω σε φροντιστηριο με 200 παιδια κ μονο την πρωτη χρονια ημουν ολο το χειμωνα αρρωστη...απο τοτε δεν εχω ξανακολλησει ποτε τιποτα...κ στην εγκυμοσυνη της κορης μου κ οταν ηταν βρεφος (γεννησα κ στις 40 μερες γυροσα στη δουλεια) ειχα τρομερο αγχος μην φερω τιποτα στο σπιτι...γεννησα 22 ιουνιου κ το χειμωνα ηταν πολυ μωρο κ σχεδον ανεμβολιαστο...ε μιλαμε δεν κολλησε τιποτα...ισως ν βοηθησε ο θηλασμος...θηλασε 13 μηνες κ ως τωρα αντιβιωση δεν εχει παρει (2?5 ετων) μονο 3-4 φορες αντιπυρετικο...

Απλα εχε μαζι σου κ αντισηπτικο χεριων κ αν βλεπεις αρρωστο παιδι παρε κ μασκα δεν ειναι ντροπη

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω!!! Μασκα σιγουρα πλεον! Σιγουρα θωρακιστηκε κι απο τον θηλασμο το μωρακι σου, ηταν και καλοκαιρινο (οπως θα ειναι κι αυτα που περιμενουμε, χιχι!) και ξεπεταγονται λενε καλυτερα.. Τελεια! Να πανε ολα υπεροχα στο γυναικολογο και να μας ενημερωσεις!! :)  :wub:

*** ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2018!!! ***

1. Antila                 TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 16/7/2018!!!

2. Mariza83          TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 20/7/2018!!!

3. t1t1n4k1           TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!

4. Depy@@           ΤΕΡ 13/10/2017   -   ΠΗΤ 23/7/2018!!!

5. dimitra2222      TEΡ 19/10/2017   -   ΠΗΤ 26/7/2018!!!

6. boukitsa123     ΤΕΡ 22/10/2017   -   ΠΗΤ 29/7/2018!!!

7. anastella           TEΡ 24/10/2017   -   ΠΗΤ 31/7/2018!!!

8. Dinaki94            ΤΕΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

9. Alex_mfpm       TEΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

10. Koulouri           ΤΕΡ 30/10/2017   -  ΠΗΤ 6/8/2018!!!

11. Niki1989          ΤΕΡ 3/11/2017     -  ΠΗΤ 10/8/2018!!!

12. Αgatte              TEΡ 5/11/2017    -   ΠΗΤ 12/8/2018!!!

Με το καλό, κορίτσια! Να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια στην αγκαλιά! :wub:

 

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Antila ημιμονιμο κανεις κανονικα, εγω φανταζου πηγα κ γεννησα με ημιμονιμο. Χαχαχα γενικα υπάρχουν πολλοι μυθοι γυρω απο αυτο αλλα κανεις κανονικά. Ειναι κ θεμα γιατρου αυτο βεβαια, αλλα εμενα περσι οταν ημουν παλι εγκυος κ τον ρωτησα αν κανει, γελασε φαντασου. Μεσα απο το νύχι δεν περναει κατι. Σκεψου απλα, αν ειναι ετσι δε πρέπει ουτε makeup να φορας, ουτε κ κρεμες να βαζεις.   Οσο για το laser, επισης εκανα κανονικα απλα οχι στην περιοχη του μπικίνι, κοιλια κτλ.. Προσωπο μασχαλες ποδια εκανα κανονικα κ στο δερματολογικο που δουλευω ερχονται πολλες εγκυουλες κ κανουν κανονικοτατα. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , anastella είπε:

@Antila ημιμονιμο κανεις κανονικα, εγω φανταζου πηγα κ γεννησα με ημιμονιμο. Χαχαχα γενικα υπάρχουν πολλοι μυθοι γυρω απο αυτο αλλα κανεις κανονικά. Ειναι κ θεμα γιατρου αυτο βεβαια, αλλα εμενα περσι οταν ημουν παλι εγκυος κ τον ρωτησα αν κανει, γελασε φαντασου. Μεσα απο το νύχι δεν περναει κατι. Σκεψου απλα, αν ειναι ετσι δε πρέπει ουτε makeup να φορας, ουτε κ κρεμες να βαζεις.   Οσο για το laser, επισης εκανα κανονικα απλα οχι στην περιοχη του μπικίνι, κοιλια κτλ.. Προσωπο μασχαλες ποδια εκανα κανονικα κ στο δερματολογικο που δουλευω ερχονται πολλες εγκυουλες κ κανουν κανονικοτατα. 

Τελεια, σε ευχαριστω κοπελα μου! Μα κι εγω αυτο αναρωτιομουν, τι πειραζει να βαψεις το νυχι; :confused: Καπου ειχα διαβασει για τη λαμπα, αλλα δεν την κολλας και στην κοιλια, το χερι βαζεις μεσα! Ωραια, θα βαψω κι εγω νυχακια για Χριστουγεννα :) . Πολυ σημαντικη και η πληροφορια για το λειζερ, γιατι ειχα ξεκινησει μολις λιγους μηνες, διεκοψα δυο φορες λογω των δυο εγκυμοσυνων και επειδη ξαναεβαλα ξυραφι ειδα οτι χαλασε λιγο η δουλεια! Ειχα ομως αριστο αποτελεσμα εστω και τις λιγες φορες που εκανα, οποτε αφου επιτρεπεται, θα εχω την τυχη να γεννησω το καλοκαιρι με λειο ποδαρακι κι οχι το γνωστο γυαλοχαρτο! Απο ποιο μηνα και μετα, ξερεις; Ισχυει ο πεμπτος ή πρεπει πιο μετα; Εγω θα ηθελα και θηλες αλλα μπορει να μην επιτρεπεται λογω του γαλακτος κ του ερεθισμενου στηθους, αρα πρεπει να βρω αλλη μεθοδο. Θα αρκεστω σε ποδια, ανω χειλος και μασχαλες! Σ ευχαριστω και παλι!!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Antila, κοιτα.. Δεν υπάρχουν στοιχεια απο την παγκόσμια βιβλιογραφια οτι το λειζερ ειναι επικυνδινο στην κυηση. Ωστοσο για προληπτικούς λογους, λεμε μετα τον 4ο μηνα. Αλλα καθαρα για προληπτικους λογους. Στηθος δεν θα εκανα να σου πω την αληθεια, γιατι παραγεται κ το γαλατακι και καταλαβαινεις. Αλλα βαψε νυχακι αφοβα, κανε αποτριχωση ποδαράκια μασχαλες αφοβα επισης... :)


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπέλες! Έχω πολύ πόνο στη μέση σήμερα και χαμηλά στην κοιλιά αισθάνομαι έντονα τραβήγματα. Κουραστηκσ όμως σήμερα, ίσως γι' αυτό.  Έχω εκνευριστεί και με τον άντρα μου που το λέει παντού! Δεν κρατιέται μιλάμε! Έχω και άγχος για αύριο...ουφ!γενικά αυτές οι πρώτες βδομάδες με αγχωνουν πολύ. Θετικές σκέψεις, εισπνοή - εκπνοή! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

@Antila βρε δεν μου βρίσκεις κι εμένα κανένα μαθητή εγώ είμαι ξενόγλωσση αν θες σου λέω σε πμ τι γλώσσα :)

Ναι εννοειται! Στειλε μου πμ να μου πεις τι γλωσσα διδασκεις, περιοχες κτλ :):)

1 hour ago, Agatte είπε:

Καλησπέρα κοπέλες! Έχω πολύ πόνο στη μέση σήμερα και χαμηλά στην κοιλιά αισθάνομαι έντονα τραβήγματα. Κουραστηκσ όμως σήμερα, ίσως γι' αυτό.  Έχω εκνευριστεί και με τον άντρα μου που το λέει παντού! Δεν κρατιέται μιλάμε! Έχω και άγχος για αύριο...ουφ!γενικά αυτές οι πρώτες βδομάδες με αγχωνουν πολύ. Θετικές σκέψεις, εισπνοή - εκπνοή! 

Κι εγω κοριτσι μου τα ειχα αυτα στην αρχη, ηταν καθαρα πονοι περιοδου και με ανησυχουσαν, ενιωθα οτι ανα πασα στιγμη θα αδιαθετουσα, αλλα τελικα δεν εγινε :) . ΕΙναι πολυ συνηθισμενο συμπτωμα! Πραγματι, οι πρωτες βδομαδες ειναι μαρτυριο ρε παιδια.. Αυτη η αγωνια! Κι εμενα με βοηθησαν οι θετικες σκεψεις, να βαζω χαρουμενα τραγουδια (πχ νανουρισματα, χεχε) και να μιλαω στο σπορακι μου, να του λεω οτι ξερω οτι ειναι μεσα μου, οτι μεγαλωνει καλα κι οτι ανυπομονω να ερθει στην αγκαλια μου οποτε ειναι ετοιμο. Παντως καθε ραντεβου φερνει μεγαλη χαρα αλλα και νεο αγχος ως το επομενο! Εγω εφυγα πετωντας την προηγουμενη Πεμπτη, και απο Κυριακη και μετα αρχισε παλι η αγωνια! Αντε, 8 μερες ακομη για μενα, εσεις πατε αυριο τυχερουλες! Να μας πεις νεααα, και η @anastella μας :wub: ! Τι ωρα θα πας;

@dimitra2222 τι κανεις κοριτσι μου;; Πηγες γυναικολογο; :)


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...