Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Κάποιες θηλάζουν σ όλη την εγκυμοσύνη και μετά θηλάζουν και τα δύο παιδιά τους συγχρόνως! παιδάκι και βρέφος δηλ. λέγεται τάντεμ! τρελάθηκες τώρα???

Αν τα καταφέρεις πήγαινε στον δημόσιο ταυτόχρονο  θηλασμό αύριο ,θα ναι ωραία! Πήγα πέρυσι στο Αργοστόλι κεφαλονιας οπου ζω. Φετος θα το κανουν σε αλλη περιοχη και το σκεφτομαι γιατί πρωτον ειναι κρυωμενος ο μεγαλος και δευτερον ειναι δυσκολες οι μετακινήσεις με δυο μωρά! 

Αν είχα υποστηρικτικό περιβάλλον κ το επετρεπε κ ο γιατρός ισως συνέχιζα να θηλάζω κ γω στην εγκυμοσυνη μου.

όσες θηλάζετε και μπορείτε πάτε κορίτσια.. είναι ωραία εμπειρία να βρεθείτε με άλλες μανούλες που θηλάζουν!  Θα ενημερωθείτε και θα προωθήσετε και τον θηλασμό που σε κάποιες γυναίκες φαίνεται αφύσικη πράξη!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , sweet mommy είπε:

Κάποιες θηλάζουν σ όλη την εγκυμοσύνη και μετά θηλάζουν και τα δύο παιδιά τους συγχρόνως! παιδάκι και βρέφος δηλ. λέγεται τάντεμ! τρελάθηκες τώρα???

Αν τα καταφέρεις πήγαινε στον δημόσιο ταυτόχρονο  θηλασμό αύριο ,θα ναι ωραία! Πήγα πέρυσι στο Αργοστόλι κεφαλονιας οπου ζω. Φετος θα το κανουν σε αλλη περιοχη και το σκεφτομαι γιατί πρωτον ειναι κρυωμενος ο μεγαλος και δευτερον ειναι δυσκολες οι μετακινήσεις με δυο μωρά! 

Αν είχα υποστηρικτικό περιβάλλον κ το επετρεπε κ ο γιατρός ισως συνέχιζα να θηλάζω κ γω στην εγκυμοσυνη μου.

όσες θηλάζετε και μπορείτε πάτε κορίτσια.. είναι ωραία εμπειρία να βρεθείτε με άλλες μανούλες που θηλάζουν!  Θα ενημερωθείτε και θα προωθήσετε και τον θηλασμό που σε κάποιες γυναίκες φαίνεται αφύσικη πράξη!

Στην Άρτα που ζω δεν άκουσα να γίνεται κάπου... Θα το κοιτάξω όμως, θα είναι ωραία εμπειρία αν και νομίζω θα ντρεπόμουν να θηλάσω μέσα σε πλατεία και να με κοιτάζουν όλοι. 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε? Από γκρίνια πως τα πάνε τα μπεμπακια Σας??

Η δικιά μου ειδικά σήμερα κοιμήθηκε για μεσημέρι μόνο ένα τέταρτο λόγω αερίων κ γενικά έχει γκρίνια κάθεται πολύ σπάνια μόνη της πλέον εκτός και αν της μιλάω πολύ θέλει όλο αγκαλιά κ βόλτα.. λέτε να ναι άλμα?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Από γκρίνια πως τα πάνε τα μπεμπακια Σας??

Η δικιά μου ειδικά σήμερα κοιμήθηκε για μεσημέρι μόνο ένα τέταρτο λόγω αερίων κ γενικά έχει γκρίνια κάθεται πολύ σπάνια μόνη της πλέον εκτός και αν της μιλάω πολύ θέλει όλο αγκαλιά κ βόλτα.. λέτε να ναι άλμα?

Εμένα γκρινιάζει όταν πονάει και όταν πεινάει! Δεν τον έχω κουνήσει ποτέ για να κοιμηθεί, κάθεται ησυχουλης, γελάει, κάνει φωνουλες και όταν νυστάζει κλείνει ματάκια και ύπνο!

Πότε θα στολίσετε κορίτσια;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofaki91 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Από γκρίνια πως τα πάνε τα μπεμπακια Σας??

Η δικιά μου ειδικά σήμερα κοιμήθηκε για μεσημέρι μόνο ένα τέταρτο λόγω αερίων κ γενικά έχει γκρίνια κάθεται πολύ σπάνια μόνη της πλέον εκτός και αν της μιλάω πολύ θέλει όλο αγκαλιά κ βόλτα.. λέτε να ναι άλμα?

Μια από τα ίδια κ εμένα κορίτσι, όλη την ημέρα δε στέκεται..πάνω από ώρα δε κοιμάται και όταν είναι ξύπνιος μόνο αγκαλιά..

πρίν από 52 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα γκρινιάζει όταν πονάει και όταν πεινάει! Δεν τον έχω κουνήσει ποτέ για να κοιμηθεί, κάθεται ησυχουλης, γελάει, κάνει φωνουλες και όταν νυστάζει κλείνει ματάκια και ύπνο!

Πότε θα στολίσετε κορίτσια;

Εγώ πάντως μπορεί να σας φανώ υπερβολική αλλά περιμένω να περάσει η 17 Νοέμβρη κ ξεκινάω να στολίζω σιγά σιγά να βλέπει χρώματα και πολλα λαμπάκια το μπεμπακι!!

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Μια από τα ίδια κ εμένα κορίτσι, όλη την ημέρα δε στέκεται..πάνω από ώρα δε κοιμάται και όταν είναι ξύπνιος μόνο αγκαλιά..

Εγώ πάντως μπορεί να σας φανώ υπερβολική αλλά περιμένω να περάσει η 17 Νοέμβρη κ ξεκινάω να στολίζω σιγά σιγά να βλέπει χρώματα και πολλα λαμπάκια το μπεμπακι!!

Και η νύφη μου 20 Νοεμβρίου στολίζει συνήθως... Εγώ το πρώτο σκ τουΔεκεμβρίου στολίζω κορίτσια και μέχρι την Πρωτοχρονιά το στολίζω άλλες 30 φορές γιατί παίζει ο μεγάλος με τα στολίδια και το ξεστολιζει κάθε μέρα. Αφήστε που μια χρονιά είχα βάλει αυτά τα καραμελακια τα μπαστούνια που είναι άσπρο-κοκκινο και μου είχε φάει όλο το δέντρο!!!!

  • Χαχα 3

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα γκρινιάζει όταν πονάει και όταν πεινάει! Δεν τον έχω κουνήσει ποτέ για να κοιμηθεί, κάθεται ησυχουλης, γελάει, κάνει φωνουλες και όταν νυστάζει κλείνει ματάκια και ύπνο!

Πότε θα στολίσετε κορίτσια;

Φτου φτου τι καλό παιδάκι..

Εμένα κοιμάται πάντα στήθος και μερικές φορές στην αγκαλιά όταν περπατάμε.. Και εμένα ήσυχη είναι βασικά γελάει αλλά δεν της αρέσει πλέον να ναι ξάπλα πολύ ώρα.. 

Σκέφτομαι τέλος Νοέμβρη 

4 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Μια από τα ίδια κ εμένα κορίτσι, όλη την ημέρα δε στέκεται..πάνω από ώρα δε κοιμάται και όταν είναι ξύπνιος μόνο αγκαλιά..

Εγώ πάντως μπορεί να σας φανώ υπερβολική αλλά περιμένω να περάσει η 17 Νοέμβρη κ ξεκινάω να στολίζω σιγά σιγά να βλέπει χρώματα και πολλα λαμπάκια το μπεμπακι!!

Άρα με νιώθεις τ βράδυ κοιμάται??τι ώρα πόση ώρα??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofaki91 είπε:

Φτου φτου τι καλό παιδάκι..

Εμένα κοιμάται πάντα στήθος και μερικές φορές στην αγκαλιά όταν περπατάμε.. Και εμένα ήσυχη είναι βασικά γελάει αλλά δεν της αρέσει πλέον να ναι ξάπλα πολύ ώρα.. 

Σκέφτομαι τέλος Νοέμβρη 

Άρα με νιώθεις τ βράδυ κοιμάται??τι ώρα πόση ώρα??

Αν σε νιώθω;; Το πολύ κάνα 2ωρο κ για να κοιμηθεί μόνο στο στήθος..άσε που αν τον αφήσω κάτω ξυπνάει μέσα στο τέταρτο


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια και η μπέμπα μου μια απ τα  ιδια! ποτε δεν εκατσε μονη της να χαζέψει λίγο. Με το που ξυπνήσει θέλει αγκαλιά. Τη βαζω  την ημερα στο καθισματακι αυτ/του το αυγο,, της εχω κ ενα παιχνιδακι κρεμασμενο..κ μπορει να κατσει κ  πεντε λεπτα...αν την κουνας κ της μιλάς! ευτυχως κοιμαται την νυχτα κ την ημερα μπορει κ 3 ωρες συνεχομενες κ ησυχαζουμε! 

α! και το αλλο! με τη βολτα στο καροτσι  δεν κοιμαται! μου φαινεται αφυσικο! αν βγουμε κ ειναι ξυπνια δηλαδη...θα κλαιει σ ολη τη διαδρομη μεχρι να την παρω αγκαλια!

Στολισμο κ γω αρχες Δεκεμβρη...ο αντρας μου με κοροιδευει οτι βιαζομαι! περσυ ηταν  9μηνων ο γιος μου κ πειραζε τα κατω κατω στολιδια! φετος 21μηνων  πιστευω θα το ισοπεδωσει! θα φαει τις μπαλες...οχι μονο τα γλειφιτζουρια στολιδακια!χαχα


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Αν σε νιώθω;; Το πολύ κάνα 2ωρο κ για να κοιμηθεί μόνο στο στήθος..άσε που αν τον αφήσω κάτω ξυπνάει μέσα στο τέταρτο

Τέταρτο?? Θαύμα θα Ναι για μένα το τέταρτο..

πρίν από 44 λεπτά , sweet mommy είπε:

κορίτσια και η μπέμπα μου μια απ τα  ιδια! ποτε δεν εκατσε μονη της να χαζέψει λίγο. Με το που ξυπνήσει θέλει αγκαλιά. Τη βαζω  την ημερα στο καθισματακι αυτ/του το αυγο,, της εχω κ ενα παιχνιδακι κρεμασμενο..κ μπορει να κατσει κ  πεντε λεπτα...αν την κουνας κ της μιλάς! ευτυχως κοιμαται την νυχτα κ την ημερα μπορει κ 3 ωρες συνεχομενες κ ησυχαζουμε! 

α! και το αλλο! με τη βολτα στο καροτσι  δεν κοιμαται! μου φαινεται αφυσικο! αν βγουμε κ ειναι ξυπνια δηλαδη...θα κλαιει σ ολη τη διαδρομη μεχρι να την παρω αγκαλια!

Στολισμο κ γω αρχες Δεκεμβρη...ο αντρας μου με κοροιδευει οτι βιαζομαι! περσυ ηταν  9μηνων ο γιος μου κ πειραζε τα κατω κατω στολιδια! φετος 21μηνων  πιστευω θα το ισοπεδωσει! θα φαει τις μπαλες...οχι μονο τα γλειφιτζουρια στολιδακια!χαχα

Χαχαχ καταλαβαίνεις κ εσύ δηλαδή.. εμένα ήδη μου πονάει η δεξιά πλευρά απ την αγκαλιά.. Και πώς το καταλαβαίνει ρε κορίτσια δε θέλει να είμαι σε ένα σημείο εκεί να κόβω βόλτες χαχαχ


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Τέταρτο?? Θαύμα θα Ναι για μένα το τέταρτο..

Χαχαχ καταλαβαίνεις κ εσύ δηλαδή.. εμένα ήδη μου πονάει η δεξιά πλευρά απ την αγκαλιά.. Και πώς το καταλαβαίνει ρε κορίτσια δε θέλει να είμαι σε ένα σημείο εκεί να κόβω βόλτες χαχαχ

Χαχαχα είναι κ πονηρά τα μικρουλια!! Αχ υπομονή, πόσο ακόμα θα κρατήσει; Ελπίζω όχι για πολύ γιατί στο τέλος δε θα θυμάμαι ούτε το όνομα μου!! Χαχαχ


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Μια από τα ίδια κ εμένα κορίτσι, όλη την ημέρα δε στέκεται..πάνω από ώρα δε κοιμάται και όταν είναι ξύπνιος μόνο αγκαλιά..

Εγώ πάντως μπορεί να σας φανώ υπερβολική αλλά περιμένω να περάσει η 17 Νοέμβρη κ ξεκινάω να στολίζω σιγά σιγά να βλέπει χρώματα και πολλα λαμπάκια το μπεμπακι!!

Καθόλου υπερβολική κ εγώ ανέκαθεν στόλιζαν μέχρι 25νοεμβρη φέτος έχουμε έναν λόγο παραπάνω να το χαρουμε

Καλημέρα κορίτσια εδώ κ λίγες μέρες τα κακά τ είναι πιο νερουλά.βεβαια έχει όρεξη για φαγητό από κενώσεις κάνει 4φορες περίπου λέτε να έχει διαροια


...:-D

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Στολισμο κ γω αρχες Δεκεμβρη...ο αντρας μου με κοροιδευει οτι βιαζομαι! περσυ ηταν  9μηνων ο γιος μου κ πειραζε τα κατω κατω στολιδια! φετος 21μηνων  πιστευω θα το ισοπεδωσει! θα φαει τις μπαλες...οχι μονο τα γλειφιτζουρια στολιδακια!χαχα

Εμένα ο μπέμπης δεν κοιμάται στο αμάξι! Κάθεται όμως, δεν γκρινιάζει απλά μου κάνε εντύπωση γιατί όλα τα μωρά στο αμάξι ζαβλακωνουν! Εμένα έπαιζε ποδόσφαιρο με τις μπάλες και επειδή φτιάχνουμε και δικά μας στολίδια και χιονανθρωπακια με κάλτσα και άλλα πολλά τα έπαιρνε από το δέντρο και τα πήγαινε στο σχολείο και καλά να τα δείξει και τα χάριζε στη Γιούλη!!! Φέτος έφυγε η Γιούλη, πήγε δημοτικό και βρήκαμε καινούριο κορίτσι, τη Ραφαέλα! Αχαχαχαχαχα

  • Χαχα 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Καθόλου υπερβολική κ εγώ ανέκαθεν στόλιζαν μέχρι 25νοεμβρη φέτος έχουμε έναν λόγο παραπάνω να το χαρουμε

Καλημέρα κορίτσια εδώ κ λίγες μέρες τα κακά τ είναι πιο νερουλά.βεβαια έχει όρεξη για φαγητό από κενώσεις κάνει 4φορες περίπου λέτε να έχει διαροια

Εμένα από την αρχή είναι νερουλά τα κακακια του και κάνει κακακια σε κάθε γεύμα! Μια φορά μόνο αλλαξα πάνα και δεν είχε κακά!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα από την αρχή είναι νερουλά τα κακακια του και κάνει κακακια σε κάθε γεύμα! Μια φορά μόνο αλλαξα πάνα και δεν είχε κακά!

Πήρα την παιδίατρο μου είπε δεν είναι κάτι είναι επειδή αλλάξαμε γάλα κ άλλαξε η σύσταση τους. Οπότε όλα καλά! Εγώ πάλι λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά να περνώ το αμάξι οσες οδηγατε έχετε ξεκινήσει; Με ανγχωνσε λίγο το θέμα αλλά πρέπει να ξαναμπούμε σε σειρά!


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...