Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Πήγαμε παιδίατρο χθες εκτάκτως γιατί το νινι μου μπουκωσε πάρα πολύ και δεν μπορούσε να πάρει ανάσα! Ευτυχώς δεν είναι κάτι, μας έγραψε σταγόνες και είναι ήδη καλύτερα! Μόνο βάρος μέτρησε και ο φούσκας μου είναι 6 κιλά και ακόμη δεν κλείσαμε τους 2 μήνες!!! Την άλλη βδομάδα θα μετρήσουμε και τα υπόλοιπα που έχουμε εμβόλιο!

Μία Χαρα γιατί το λες φούσκα λίγα μπουτάκια θα έχει! Εγώ της κάνω πριν από κάθε τάισμα αμπούλα μπορεί και άλλες φορές που την ακούω μπουκωμένη. Εσύ κάθε πότε του κάνεις? 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μία Χαρα γιατί το λες φούσκα λίγα μπουτάκια θα έχει! Εγώ της κάνω πριν από κάθε τάισμα αμπούλα μπορεί και άλλες φορές που την ακούω μπουκωμένη. Εσύ κάθε πότε του κάνεις? 

Ορο του κάνω πριν κάθε τάισμα αλλά όχι με αμπούλα, με σύριγγα! Αλλά τώρα είναι από κάποια ιωσουλα από τον μεγάλο μάλλον και του βάζω σταγόνες 3 φορές τη μερα


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Ορο του κάνω πριν κάθε τάισμα αλλά όχι με αμπούλα, με σύριγγα! Αλλά τώρα είναι από κάποια ιωσουλα από τον μεγάλο μάλλον και του βάζω σταγόνες 3 φορές τη μερα

Α ωραία το ίδιο είναι. Έτσι όπως είναι ο καιρός όλο ιώσεις είναι μια ζεστή μια κρύο τι να κάνουν και τα μικρα


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Α ωραία το ίδιο είναι. Έτσι όπως είναι ο καιρός όλο ιώσεις είναι μια ζεστή μια κρύο τι να κάνουν και τα μικρα

Θέλει πολύ όρο όταν είναι μωρουλια για να μην τα γυρίσει σε καμία βρογχιολιτιδα... Έτσι την είχα πατήσει με τον μεγάλο!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Θέλει πολύ όρο όταν είναι μωρουλια για να μην τα γυρίσει σε καμία βρογχιολιτιδα... Έτσι την είχα πατήσει με τον μεγάλο!

Αστα και εγώ δεν πρόλαβενω της αμπούλες. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Αστα και εγώ δεν πρόλαβενω της αμπούλες. 

Είναι πιο βολικό να πάρεις έναν 1000 ορό από το φαρμακείο και μια σύριγγα. Κάνει και καλύτερη δουλεια γιατί το ρίχνει με φόρα!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Είναι πιο βολικό να πάρεις έναν 1000 ορό από το φαρμακείο και μια σύριγγα. Κάνει και καλύτερη δουλεια γιατί το ρίχνει με φόρα!

Ωραία θα το δοκιμάσω και αυτο ευχαριστώ! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω πάθει πλάκα με τα μωρακια σας και τα κιλά τους, εμένα γεννήθηκε 12/9 3340 39η εβδομάδα και τώρα πήγε 4600 ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος γιατί βρισκόμαστε στην 50η καμπύλη από την 35η που γεννήθηκε, θηλάζω και δίνω και δύο γεύματα ξένο, συνολικά πινει κάπου 650 ml τη μέρα σύμφωνα με τα κιλά, εσείς θηλάζετε, δίνετε φόρμουλα ή και τα δύο? 


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια! Είμαστε 35 ημερών και έχουμε μυξακια βαζω ορο και τραβάω με τον αποφρακτιρα... λετε να πρέπει να βαζω κ αλλες φορές μεσα στη μερα ορο χωρις να τραβάω;;; κανει να το καταπίνουν;;; επίσης ποσο ορο να βαζω;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marmat είπε:

Κορίτσια έχω πάθει πλάκα με τα μωρακια σας και τα κιλά τους, εμένα γεννήθηκε 12/9 3340 39η εβδομάδα και τώρα πήγε 4600 ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος γιατί βρισκόμαστε στην 50η καμπύλη από την 35η που γεννήθηκε, θηλάζω και δίνω και δύο γεύματα ξένο, συνολικά πινει κάπου 650 ml τη μέρα σύμφωνα με τα κιλά, εσείς θηλάζετε, δίνετε φόρμουλα ή και τα δύο? 

Εμένα γεννήθηκε 2690 βάρος εξόδου όμως 2515 και τώρα είναι 4200..Εγώ θηλάζω αποκλειστικά.. 

 

πρίν από 11 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Είμαστε 35 ημερών και έχουμε μυξακια βαζω ορο και τραβάω με τον αποφρακτιρα... λετε να πρέπει να βαζω κ αλλες φορές μεσα στη μερα ορο χωρις να τραβάω;;; κανει να το καταπίνουν;;; επίσης ποσο ορο να βαζω;

Διάβασα καλό είναι να μη βάζουμε συνεχεια αποφρακτηρα για να μη κάνουμε κακό στα αυτάκια τους.. ορο βάζω 2 αμπουλες τη μέρα πρωι βραδυ αλλά πάλι έχει..Δεν ξέρω αν κάνει να βαζω περισσότερες..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Εμένα γεννήθηκε 2690 βάρος εξόδου όμως 2515 και τώρα είναι 4200..Εγώ θηλάζω αποκλειστικά.. 

 

Διάβασα καλό είναι να μη βάζουμε συνεχεια αποφρακτηρα για να μη κάνουμε κακό στα αυτάκια τους.. ορο βάζω 2 αμπουλες τη μέρα πρωι βραδυ αλλά πάλι έχει..Δεν ξέρω αν κάνει να βαζω περισσότερες..

Το διαβασα κ εγω για τα αυτάκια και δεν ρουφαω δυνατα. Βέβαια θα ρωτησω τη παιδίατρο... γτ αν δεν ρουφηξω πως θα βγουν;;;;; θα ξεκινήσω να βαζω κ εγω 2 φορες τη μερα... γτ μεχρι τωρα βαζω μιση αμπουλα γτ φοβόμουν...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μάντη είπε:

Το διαβασα κ εγω για τα αυτάκια και δεν ρουφαω δυνατα. Βέβαια θα ρωτησω τη παιδίατρο... γτ αν δεν ρουφηξω πως θα βγουν;;;;; θα ξεκινήσω να βαζω κ εγω 2 φορες τη μερα... γτ μεχρι τωρα βαζω μιση αμπουλα γτ φοβόμουν...

Και εγώ μέχρι πρότινος 1 έβαζα μισή στο κάθε ρουθούνι 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Marmat είπε:

Κορίτσια έχω πάθει πλάκα με τα μωρακια σας και τα κιλά τους, εμένα γεννήθηκε 12/9 3340 39η εβδομάδα και τώρα πήγε 4600 ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος γιατί βρισκόμαστε στην 50η καμπύλη από την 35η που γεννήθηκε, θηλάζω και δίνω και δύο γεύματα ξένο, συνολικά πινει κάπου 650 ml τη μέρα σύμφωνα με τα κιλά, εσείς θηλάζετε, δίνετε φόρμουλα ή και τα δύο? 

Εμένα το νινι μου γεννήθηκε 14/9 3500 στην 38 εβδομάδα και προχθές (δεν κλείσαμε 2 μήνες ακόμη) ήταν 6 κιλά! Η παιδίατρος λέει ότι είναι μια χαρά και ότι έχω καλό γάλα γι'αυτό παίρνει τόσο. Αποκλειστικό θηλασμό κάνω...

10 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Είμαστε 35 ημερών και έχουμε μυξακια βαζω ορο και τραβάω με τον αποφρακτιρα... λετε να πρέπει να βαζω κ αλλες φορές μεσα στη μερα ορο χωρις να τραβάω;;; κανει να το καταπίνουν;;; επίσης ποσο ορο να βαζω;

Έτσι πρέπει, να βάζεις συνέχεια και να το καταπίνει, θα το βρίσκεις στα κακά του μαζί με τις μυξουλες! Θέλει 2ml αριστερά και δεξιά στα πλαγια και από 2 ανάσκελα για να πάει κάτω.... Το καλύτερο είναι με σύριγγα για να έχει λιγο δύναμη.

  • Μου αρέσει 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...