Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Πόσα κιλά θα βάλουμε άραγε?χαχαχαχα Κάτι τα κουλουράκια κάτι τα τσουρέκια κάτι αυγά κάτι τα σοκολατένια αυγά και στο τέλος το αρνί οσα κιλά πήραμε στους τέσσερις μήνες θα τα πάρουμε σε μια εβδομάδα..... χαχαχαχα.

Θα νηστεψετε? Το σκέφτομαι. Θα είναι καλό να πάρουμε και το χρυσό δοντάκι που λένε και τα παιδάκια. Θα το προσπαθήσω. Τουλάχιστον Μ.Πεμπτη και Μ.Παρασκευη.

Κοκορέτσι κορίτσια μου όμως δεν τρώμε φέτος!!!μονο αρνάκι καλά ψημένο!!!

Η νηστεία στην εγκυμοσύνη δεν είναι ότι καλύτερο!γιατί θέλουμε πρωτεΐνη και σίδηρο!για μια μέρα μεγάλη παρασκευή δεν πειράζει!και εγω θα νηστεψω μ.παρασκευή για να κοινωνησω!

Νομίζω οτι στις βδομάδες μας ακούνε μόνο την φωνή μας και όχι εξωτερικούς ήχους ακόμα!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗ?? ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ, ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ? Η ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ

Όχι ακόμα μετά την Β.επιπεδου. Αλλά δεν θα βάλω κάτι δικό μου πχ την κοιλιά μου. Κάποια κλεμμένη μπορεί... θα δούμε ανάλογα τα κέφια...:-)

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Κοκορέτσι κορίτσια μου όμως δεν τρώμε φέτος!!!μονο αρνάκι καλά ψημένο!!!

Η νηστεία στην εγκυμοσύνη δεν είναι ότι καλύτερο!γιατί θέλουμε πρωτεΐνη και σίδηρο!για μια μέρα μεγάλη παρασκευή δεν πειράζει!και εγω θα νηστεψω μ.παρασκευή για να κοινωνησω!

Νομίζω οτι στις βδομάδες μας ακούνε μόνο την φωνή μας και όχι εξωτερικούς ήχους ακόμα!

Κάνε μια δοκιμή πότε δεν ξέρεις.  Μπορεί εμένα να κουνιόταν γιατί του τραγουδαγα. Να άκουγε εμένα δηλαδή και να έπαθε σύγχυση από την φωνή μου...... Χαχαχαχα....:-D

  • Χαχα 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗ?? ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ, ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ? Η ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ

Εγώ ναι. Έβαλαν την φωτό που φαίνεται κ εδώ.

πρίν από 11 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Κοκορέτσι κορίτσια μου όμως δεν τρώμε φέτος!!!μονο αρνάκι καλά ψημένο!!!

Η νηστεία στην εγκυμοσύνη δεν είναι ότι καλύτερο!γιατί θέλουμε πρωτεΐνη και σίδηρο!για μια μέρα μεγάλη παρασκευή δεν πειράζει!και εγω θα νηστεψω μ.παρασκευή για να κοινωνησω!

Νομίζω οτι στις βδομάδες μας ακούνε μόνο την φωνή μας και όχι εξωτερικούς ήχους ακόμα!

Γιατί όχι κοκορέτσι;;; όχι ότι καίγομαι αλλά ρωτάω να ξερω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Όχι ακόμα μετά την Β.επιπεδου. Αλλά δεν θα βάλω κάτι δικό μου πχ την κοιλιά μου. Κάποια κλεμμένη μπορεί... θα δούμε ανάλογα τα κέφια...:-)

Κάνε μια δοκιμή πότε δεν ξέρεις.  Μπορεί εμένα να κουνιόταν γιατί του τραγουδαγα. Να άκουγε εμένα δηλαδή και να έπαθε σύγχυση από την φωνή μου...... Χαχαχαχα....:-D

Ούτε εγω έχω βάλει κάτι ακόμα στο face!

Την φωνή μας την ακούει!και απο την 20η και καποιους ρυθμούς και μελωδίες!εξωτερικούς ήχους διάβαζα οτι Ακούει στην 24η βδομάδα!

πρίν από 5 λεπτά , Sam13 είπε:

Εγώ ναι. Έβαλαν την φωτό που φαίνεται κ εδώ.

Γιατί όχι κοκορέτσι;;; όχι ότι καίγομαι αλλά ρωτάω να ξερω

Γιατί το συκώτι απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη λόγω βιταμίνης Α!και γενικά τα εντόσθια δεν είναι ότι καλύτερο!εγω εχω σκάσει που δεν μπορώ να φαω μαγειρίτσα φέτος!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Γιατί το συκώτι απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη λόγω βιταμίνης Α!και γενικά τα εντόσθια δεν είναι ότι καλύτερο!εγω εχω σκάσει που δεν μπορώ να φαω μαγειρίτσα φέτος!!!

Καλε σιγαααααα!! Για 2 κομματάκια κοκορέτσι δεν παθαίνεις τίποτα ούτε για ένα πιάτο μαγειρίτσα!!!! Εγω με τον αιματοκρίτη που έχω ο γιατρός μου είπε 2 φορές την εβδομάδα συκωτι ή συκωταρια (αρκεί να έχω καλό κρεοπώλη)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Sam13 είπε:

Καλε σιγαααααα!! Για 2 κομματάκια κοκορέτσι δεν παθαίνεις τίποτα ούτε για ένα πιάτο μαγειρίτσα!!!! Εγω με τον αιματοκρίτη που έχω ο γιατρός μου είπε 2 φορές την εβδομάδα συκωτι ή συκωταρια (αρκεί να έχω καλό κρεοπώλη)

Γενικά τρώω τα πάντα στην εγκυμοσύνη, δεν έχω σταματήσει κάτι!εκτός από αυτά που μου είπε ο γιατρός ότι δεν κάνει για την καθαρά δεύτερα σταμάτησα να τρώω!για το συκώτι όπου και αν διάβασα γράφει οτι η βιταμίνη Α απαγορεύεται!είναι και από τις ουσίες που δεν πρέπει να έχουν και τα καλλυντικά που χρησιμοποιούμε στην εγκυμοσύνη!

Αφού ο γιατρός σου είπε να τρως τι να πω!μπορεί σε μικρή ποσότητα να μην υπάρχει πρόβλημα!θα ρωτησω και τον γιατρό μου ο οποίος δεν είναι γενικά υπερβολικός σε διάφορα θέματα!θα τον ρώτησω για την μαγειρίτσα, μήπως μπορώ να φάω λίγο μην μείνω με τον καημό!!!

πρίν από 10 λεπτά , elenistam είπε:

κοριτσια συγνωμη...θα ρωτησω κατι ηλιθιο και κανονικα επρεπε να μη ρωταω κακα πραγματα εδω μεσα αλλα θα σκασω....επειδη παω νοσοκομειο και βλεπω το παιδι μια φορα το μηνα, αν τυχει και γινει κατι και αποβαλεις, εχεις παντα καποιο συμπτωμα? παρακαλω ας απαντησει μονο οποια ξερει σιγουρα....και συγνωμη αν σας ριχνω με τις μαλακιες μου...ειναι το πρωτο και εχω αγχος που εχω να δω 4 βδομαδες

Ελένη μου καταρχήν μην σκέφτεσαι τέτοια πράγματα!δεν υπάρχει λόγος!αλλά επειδή ρωτας σε μια αποβολή έχεις αιμορραγία και πόνους!δεν αποβάλλεις χωρίς να το καταλάβεις ειδικά σε τέτοια βδομάδα!μόνο αιφνίδιο θάνατο εμβρύου δεν καταλαβαίνεις!

Να μην αγχωνεσαι για τέτοια χωρίς λόγο!να εχεις εμπιστοσύνη στο μωρό σου!αν δεν μπορείς να περιμένεις πήγαινε έξω να κάνεις εναν υπέρηχο να ηρεμισεις!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Γενικά τρώω τα πάντα στην εγκυμοσύνη, δεν έχω σταματήσει κάτι!εκτός από αυτά που μου είπε ο γιατρός ότι δεν κάνει για την καθαρά δεύτερα σταμάτησα να τρώω!για το συκώτι όπου και αν διάβασα γράφει οτι η βιταμίνη Α απαγορεύεται!είναι και από τις ουσίες που δεν πρέπει να έχουν και τα καλλυντικά που χρησιμοποιούμε στην εγκυμοσύνη!

Αφού ο γιατρός σου είπε να τρως τι να πω!μπορεί σε μικρή ποσότητα να μην υπάρχει πρόβλημα!θα ρωτησω και τον γιατρό μου ο οποίος δεν είναι γενικά υπερβολικός σε διάφορα θέματα!θα τον ρώτησω για την μαγειρίτσα, μήπως μπορώ να φάω λίγο μην μείνω με τον καημό!!!

Ελένη μου καταρχήν μην σκέφτεσαι τέτοια πράγματα!δεν υπάρχει λόγος!αλλά επειδή ρωτας σε μια αποβολή έχεις αιμορραγία και πόνους!δεν αποβάλλεις χωρίς να το καταλάβεις ειδικά σε τέτοια βδομάδα!μόνο αιφνίδιο θάνατο εμβρύου δεν καταλαβαίνεις!

Να μην αγχωνεσαι για τέτοια χωρίς λόγο!να εχεις εμπιστοσύνη στο μωρό σου!αν δεν μπορείς να περιμένεις πήγαινε έξω να κάνεις εναν υπέρηχο να ηρεμισεις!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ...ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΛΕΨΩ...ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , elenistam είπε:

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ...ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΛΕΨΩ...ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ

Μια βδομάδα είναι καλέ, θα περάσει γρήγορα!όλες έχουμε άγχος για το ραντεβού!είναι τα πιο σημαντικά ραντεβού της ζωής μας!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Μια βδομάδα είναι καλέ, θα περάσει γρήγορα!όλες έχουμε άγχος για το ραντεβού!είναι τα πιο σημαντικά ραντεβού της ζωής μας!!!

ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ...ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟ ΔΕΝ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΑΚΟΜΑ...


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , elenistam είπε:

ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ...ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟ ΔΕΝ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΑΚΟΜΑ...

Σε λίγο καιρό θα το νιωσεις,είναι ντροπαλή!εγω που την νιώθω κάθε μέρα πλέον, περιμένω με αγωνία πότε θα κουνηθεί για να πω ουφ, όλα καλά! 

Είναι θέμα χρόνου και να ξέρεις οτι τα παραπάνω κιλακια που έχεις δεν βοηθάνε να την νιωσεις νωρίς!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@rapounzel_rapounzel για καθαρα Δευτέρα κ γενικά απαγορεύονται τα ωμά, όπως κ το σούσι!! Για το συκωτι ναι λένε για την βιταμίνη Α αλλά όταν οι ποσότητες είναι μεγάλες. Ρώτησε τον!! Είναι κρίμα να χάσεις ένα πιάτο φαγητό που σου αρέσει ;) 

Αχ @elenistam μην αγχώνεσαι!!! Κ εγώ το κορίτσι-αν κ πιο μεγάλο-το νιώθω πιο σπάνια απ'οτι το αγόρι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sam13 είπε:

@rapounzel_rapounzel για καθαρα Δευτέρα κ γενικά απαγορεύονται τα ωμά, όπως κ το σούσι!! Για το συκωτι ναι λένε για την βιταμίνη Α αλλά όταν οι ποσότητες είναι μεγάλες. Ρώτησε τον!! Είναι κρίμα να χάσεις ένα πιάτο φαγητό που σου αρέσει ;) 

Ναι, θα τον ρωτησω την Μ.δευτέρα που εχω ραντεβού!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Υπάρχει και στο facebook η ομάδα? 

ΟΧΙ ΟΧΙ....ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ...ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΕΒΑΣΑ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΄΄ΔΕΣ ΤΟ ΤΩΡΑ ΟΜΟΡΦΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΕΙ''' ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ ΕΠΙΣΗΜΩΣ....ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΜΕΓΑΦΩΝΑ ΑΚΟΜΑ....ΧΑΧΑΧΑ...ΚΑΙ ΕΣΒΗΣΑ ΤΗ ΦΩΤΟ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...