Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Anastasia05 είπε:

Ευχαριστώ αν και άντρας μου δεν έχει την ίδια άποψη!!Εγώ το θέλω πολύ και έχουμε πολύωρες συζητήσεις για το τι θα κάνουμε.

Κάνατε προσπάθειες.? Εμείς η αλήθεια είναι πως ούτε καναμε ούτε έχουμε κάνει προετοιμασία για ερχομό μωρού! Εγώ βέβαια με το που το έμαθα ενθουσιάστηκα κ ειμαι πανετοιμη! Ελπίζω να αποφασισουμε σύντομα γιατί είναι αρκετά ψυχοθφορο αυτό που γινεται :(

 

Συγχαρητήρια για αρχή. Ξέρω ότι είστε σε δύσκολη φάση. Και εγώ όταν είχα 11 12 μέρες καθυστέρηση συζητούσαμε και περνούσαν από το μυαλό μου όλες οι εκδοχές. Να είσαι ήρεμη για να παρέχει την σωστή απόφαση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

15 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Συγχαρητήρια για αρχή. Ξέρω ότι είστε σε δύσκολη φάση. Και εγώ όταν είχα 11 12 μέρες καθυστέρηση συζητούσαμε και περνούσαν από το μυαλό μου όλες οι εκδοχές. Να είσαι ήρεμη για να πάρεις την σωστή απόφαση. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2020 at 8:56 ΜΜ, Anastasia05 είπε:

Ευχαριστώ αν και άντρας μου δεν έχει την ίδια άποψη!!Εγώ το θέλω πολύ και έχουμε πολύωρες συζητήσεις για το τι θα κάνουμε.

Κάνατε προσπάθειες.? Εμείς η αλήθεια είναι πως ούτε καναμε ούτε έχουμε κάνει προετοιμασία για ερχομό μωρού! Εγώ βέβαια με το που το έμαθα ενθουσιάστηκα κ ειμαι πανετοιμη! Ελπίζω να αποφασισουμε σύντομα γιατί είναι αρκετά ψυχοθφορο αυτό που γινεται :(

 

Εμεις ειμαστε το αντιθετο ! ο αντρας απο τοτε που γεννησα ελεγε οτι θελει κ δευτερο!! εγω παλι δεν ηθελα γτ εχω χαλια εγκυμοσυνες.. 

βεβαια οσες φορες ειχαμε επαφες , δνε τελειωνε ποτε εξω... Αν καναμε προσπαθειες? Ειχα βρει κατι τεστ ωορηξιας ληγμενα κ πριν τα πεταξω , τα δοκιμασα κ μου εδειξαν ωορηξια αλλα δν τα πιστεψα !! γτ σκεφτηκα ληγμενα ειναι , ο αντρας μου εχει χαμηλη κινητικοτητα σπερματοζ. ..ηταν το 3μερο των φωτων κ ημασταν λιγο χαλαρα απο δουλειες κ ειχαμε 3 επαφες ( βεβαια στα βιαστικα κ μετα αμεσως μπανιο κ οχι ξαπλα απο μεριας μου) .  κ τον κοροιδευα γτ του ελεγα να σου εδωσα την ευκαιρια να κανεις 2ο παιδι ενω ημουν σιγουρη οτι δεν εγινε τιποτα.... Κ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ!!! 

Να σου πω κ εγω μολις το εμαθα , σκεφτηκα να παρω χαπια για αποβολη κτλ.. αλλα αυτος ηταν καθετος κ δεν με αφηνε .. ε κ μετα το καλο σκεφτηκα κ ειπα μια ψυχη που ειναι να βγει ας νωριτερα...χαχαχαχα  . Φυσικα κ το θελω το μωρο απλα δεν το ειχα αποφασισει μεσα μου να ειμαι προετοιμασμενη τι θα περασω παλι.

Οπως καταλαβαινεις ουτε εμεις ειχαμε κανει προετοιμασιες κτλ.. απλα οταν θηλαζεις μαλλον εισαι πιο γονιμη ! Εφοσον σας ηρθε , με το καλο να πανε ολα καλα γτ θα μεγαλωσουν κ μαζι κ θα ξεπεταχτουν γρηγορα.. Μην ανησυχεις εισαι ο δικος να θελει λιγο χρονο παραπανω!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Εμεις ειμαστε το αντιθετο ! ο αντρας απο τοτε που γεννησα ελεγε οτι θελει κ δευτερο!! εγω παλι δεν ηθελα γτ εχω χαλια εγκυμοσυνες.. 

βεβαια οσες φορες ειχαμε επαφες , δνε τελειωνε ποτε εξω... Αν καναμε προσπαθειες? Ειχα βρει κατι τεστ ωορηξιας ληγμενα κ πριν τα πεταξω , τα δοκιμασα κ μου εδειξαν ωορηξια αλλα δν τα πιστεψα !! γτ σκεφτηκα ληγμενα ειναι , ο αντρας μου εχει χαμηλη κινητικοτητα σπερματοζ. ..ηταν το 3μερο των φωτων κ ημασταν λιγο χαλαρα απο δουλειες κ ειχαμε 3 επαφες ( βεβαια στα βιαστικα κ μετα αμεσως μπανιο κ οχι ξαπλα απο μεριας μου) .  κ τον κοροιδευα γτ του ελεγα να σου εδωσα την ευκαιρια να κανεις 2ο παιδι ενω ημουν σιγουρη οτι δεν εγινε τιποτα.... Κ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ!!! 

Να σου πω κ εγω μολις το εμαθα , σκεφτηκα να παρω χαπια για αποβολη κτλ.. αλλα αυτος ηταν καθετος κ δεν με αφηνε .. ε κ μετα το καλο σκεφτηκα κ ειπα μια ψυχη που ειναι να βγει ας νωριτερα...χαχαχαχα  . Φυσικα κ το θελω το μωρο απλα δεν το ειχα αποφασισει μεσα μου να ειμαι προετοιμασμενη τι θα περασω παλι.

Οπως καταλαβαινεις ουτε εμεις ειχαμε κανει προετοιμασιες κτλ.. απλα οταν θηλαζεις μαλλον εισαι πιο γονιμη ! Εφοσον σας ηρθε , με το καλο να πανε ολα καλα γτ θα μεγαλωσουν κ μαζι κ θα ξεπεταχτουν γρηγορα.. Μην ανησυχεις εισαι ο δικος να θελει λιγο χρονο παραπανω!

Δεν είναι ότι δε θέλει αλλο μωρό! Απλά δεν είμαστε τόσο άνετα οικονομικά, κι εγώ ακόμη δε δουλεύω!

Εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω σχεδόν συνέχεια καούρα κ ανακατωσουρα (αυτό το θα κάνω εμετό αλλά δεν κάνω). Θα ξεκινήσω τα ξινομηλα,κάπου διάβασα ότι βοηθάει.

Πήγαμε γιατρό,ακούσαμε κ καρδια,κ όλα καλά μας είπε. 

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Δεν είναι ότι δε θέλει αλλο μωρό! Απλά δεν είμαστε τόσο άνετα οικονομικά, κι εγώ ακόμη δε δουλεύω!

Εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω σχεδόν συνέχεια καούρα κ ανακατωσουρα (αυτό το θα κάνω εμετό αλλά δεν κάνω). Θα ξεκινήσω τα ξινομηλα,κάπου διάβασα ότι βοηθάει.

Πήγαμε γιατρό,ακούσαμε κ καρδια,κ όλα καλά μας είπε. 

 

Τελεια ! ποσο εισαι ?  

Εγω ετρωγα ξινομηλα κ κυδωνια


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Τελεια ! ποσο εισαι ?  

Εγω ετρωγα ξινομηλα κ κυδωνια

6 εβδομάδων και 6 ημερών!

Στην αυχενική δεν βλέπουμε ακριβώς πόσο είναι? Έχεις κάνει ή όχι ακόμη?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/2/2020 at 12:40 ΠΜ, Anastasia05 είπε:

6 εβδομάδων και 6 ημερών!

Στην αυχενική δεν βλέπουμε ακριβώς πόσο είναι? Έχεις κάνει ή όχι ακόμη?

Έχω στις 16.3 Αυχενική! Ναι τότε βλέπουμε ακριβώς

On 29/2/2020 at 11:18 ΜΜ, Marimarv είπε:

@Anastasia05 @ada32  τι μου θυμίσατε τώρα. Με το καλό κορίτσια μου.. 

Ευχαριστούμε!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/2/2020 at 12:40 ΠΜ, Anastasia05 είπε:

6 εβδομάδων και 6 ημερών!

Στην αυχενική δεν βλέπουμε ακριβώς πόσο είναι? Έχεις κάνει ή όχι ακόμη?

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!ήταν να έρθει αυτό μωράκι.ευχομαι να πάνε όλα καλά και για όλους έχει ο Θεός,σίγουρα είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά δείτε την θετική πλευρά που είμαι σίγουρη πως κερδίζει!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!ήταν να έρθει αυτό μωράκι.ευχομαι να πάνε όλα καλά και για όλους έχει ο Θεός,σίγουρα είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά δείτε την θετική πλευρά που είμαι σίγουρη πως κερδίζει!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Κι εγώ όταν άκουσα τη καρδούλα για πρώτη φορά πήρα πολλή δύναμη! Κάτι μου λέει ότι είναι κοριτσάκι..

Αν όλα πάνε καλά,πάλι Οκτώβριο θα γεννήσω!! Λίγες μέρες πριν τα γενέθλια του πρώτου μου!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Κι εγώ όταν άκουσα τη καρδούλα για πρώτη φορά πήρα πολλή δύναμη! Κάτι μου λέει ότι είναι κοριτσάκι..

Αν όλα πάνε καλά,πάλι Οκτώβριο θα γεννήσω!! Λίγες μέρες πριν τα γενέθλια του πρώτου μου!

Όλα θα πάνε καλά και θα κάνετε κάθε χρόνο μαζί τα γενεθλια τους!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, bella32 είπε:

@ada32 @Anastasia05 κοριτσια μου!!! συγχαρητήρια!! με το καλο σας εύχομαι! ολα τα πάνε καλά! αααχ τι μου θυμίσατε!

Δε ξέρω τι σας θυμίζουμε, πάντως εμένα αυτή η εγκυμοσύνη δε μου θυμίζει σε τίποτα την προηγούμενη !! :P

  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Δε ξέρω τι σας θυμίζουμε, πάντως εμένα αυτή η εγκυμοσύνη δε μου θυμίζει σε τίποτα την προηγούμενη !! :P

αααααχ κιεγω ετοιμάζομαι για τεστ!!! προσπαθώ να μην αγχώνομαι ( δεν ειχα ποτέ σταθερο κύκλο) αλλα σα να παραπέρασαν οι μέρες..  κ οσο σκέφτομαι ότι τέτοιες μερες είχα μάθει για την εγκυμοσύνη, σκέφτομαι να περιμένω λιγο ακόμηηηη


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, bella32 είπε:

@ada32 @Anastasia05 κοριτσια μου!!! συγχαρητήρια!! με το καλο σας εύχομαι! ολα τα πάνε καλά! αααχ τι μου θυμίσατε!

Eυχαριστουμε!

πρίν από 11 λεπτά , bella32 είπε:

αααααχ κιεγω ετοιμάζομαι για τεστ!!! προσπαθώ να μην αγχώνομαι ( δεν ειχα ποτέ σταθερο κύκλο) αλλα σα να παραπέρασαν οι μέρες..  κ οσο σκέφτομαι ότι τέτοιες μερες είχα μάθει για την εγκυμοσύνη, σκέφτομαι να περιμένω λιγο ακόμηηηη

Μακαρι να εισαι ! αν το θελετε κιολας!!

12 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Δε ξέρω τι σας θυμίζουμε, πάντως εμένα αυτή η εγκυμοσύνη δε μου θυμίζει σε τίποτα την προηγούμενη !! :P

εμενα ειναι ιδια κ χειροτερη .....


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...