Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Καλησπερα κι από εμένα! Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας που έγιναν 2!!!

Εγώ γέννησα τον δεύτερο γιο μου αρχές του μήνα κ επικρατεί μια τρέλα στο σπίτι!!! Ο μεγάλος αδερφός είναι πολύ χαρούμενος με τον μικρό!! Ούτε εμένα μιλάει πολύ! Καταλαβαίνει τα πάντα αλλά λέει λίγα. Έχω ήδη στοιχεία λογοθεραπευτη να πάμε μετά τα Χριστούγεννα,αν δεν έχει ξεκινήσει να μιλάει μέχρι τότε.

Παιδικό σταθμό δεν πήγε φέτος και λόγω του μικρού κ λόγω πανδημίας.  Του χρόνου,πρώτα ο Θεός, λέω να τον γράψω για να ξεκινήσει να μπαίνει στη λογική του σχολείου και να κοινωνικοποιηθεί .

Θα πάω δουλειά (έχω να δουλέψω από το καλοκαίρι του 2018 που σταμάτησα για την πρώτη εγκυμοσύνη) τον Δεκέμβριο,επιτέλους!

Κι εμείς έχουμε μετακομίσει επαρχία,από τον Σεπτέμβριο του 2018 και πολύ χαίρομαι που το αποφασίσαμε τότε.

Πολύ χάρηκα που διάβασα τα νέα σας!!:)

Να σου ζήσει ο μικρουλης!!! Ωραία διαφορά ηλικίας..  Θα τους κάνεις και μαζί γενέθλια 

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

4 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Καλησπερα κι από εμένα! Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας που έγιναν 2!!!

Εγώ γέννησα τον δεύτερο γιο μου αρχές του μήνα κ επικρατεί μια τρέλα στο σπίτι!!! Ο μεγάλος αδερφός είναι πολύ χαρούμενος με τον μικρό!! Ούτε εμένα μιλάει πολύ! Καταλαβαίνει τα πάντα αλλά λέει λίγα. Έχω ήδη στοιχεία λογοθεραπευτη να πάμε μετά τα Χριστούγεννα,αν δεν έχει ξεκινήσει να μιλάει μέχρι τότε.

Παιδικό σταθμό δεν πήγε φέτος και λόγω του μικρού κ λόγω πανδημίας.  Του χρόνου,πρώτα ο Θεός, λέω να τον γράψω για να ξεκινήσει να μπαίνει στη λογική του σχολείου και να κοινωνικοποιηθεί .

Θα πάω δουλειά (έχω να δουλέψω από το καλοκαίρι του 2018 που σταμάτησα για την πρώτη εγκυμοσύνη) τον Δεκέμβριο,επιτέλους!

Κι εμείς έχουμε μετακομίσει επαρχία,από τον Σεπτέμβριο του 2018 και πολύ χαίρομαι που το αποφασίσαμε τότε.

Πολύ χάρηκα που διάβασα τα νέα σας!!:)

Να σου ζήσει και ο 2ος γιος!!να τους καμαρωνεις μια ζωή και τους 2!δεν συγκρίνεται η ζωη στην επαρχια,καλά το κάνατε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Να σου ζήσει και ο 2ος γιος!!να τους καμαρωνεις μια ζωή και τους 2!δεν συγκρίνεται η ζωη στην επαρχια,καλά το κάνατε.

Ευχαριστώ πάρα πολύ!:)

Κι εμείς με τον άντρα μου εδώ μεγαλώσαμε οπότε είμαστε συνηθισμένοι! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ευχαριστώ!!εσύ έγκυος??? Όλα να πάνε καλά εύχομαι!:)

Ναι κι εγώ... Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου 

Να μας λες πως είναι η ζωή με 2 πιτσιρίκια να ξέρω τι με περιμένει 

  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία1430 είπε:

Ναι κι εγώ... Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου 

Να μας λες πως είναι η ζωή με 2 πιτσιρίκια να ξέρω τι με περιμένει 

Έχει δυσκολίες!!! Έχουμε βρει ένα πρόγραμμα για αρχή κ βλέπουμε πως θα πάει! Οι πρώτες νύχτες ήταν πολύ δύσκολες γιατί κ οι δύο θέλαν εμένα για να κοιμηθούν. Κ τώρα εμένα θέλουν απλά έχουμε βρει τον τρόπο να είναι όλοι ευχαριστημένοι:)

Ευτυχώς ο μεγάλος δεν ζηλεύει τον μικρούλη κ τον έχει πάρει με καλό ματι. 

Γενικά ειμαι αισιόδοξη κ σκέφτομαι μόνο τα θετικά. Η αϋπνία κ η κούραση συνηθίζεται πιστεύω κ πλέον λειτουργώ με άλλους ρυθμούς!!

Γέμισε το σπίτι παιδιά! Δεν χορταινω να τα χαζεύω όταν κοιμούνται:wub:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Καλησπερα κι από εμένα! Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας που έγιναν 2!!!

Εγώ γέννησα τον δεύτερο γιο μου αρχές του μήνα κ επικρατεί μια τρέλα στο σπίτι!!! Ο μεγάλος αδερφός είναι πολύ χαρούμενος με τον μικρό!! Ούτε εμένα μιλάει πολύ! Καταλαβαίνει τα πάντα αλλά λέει λίγα. Έχω ήδη στοιχεία λογοθεραπευτη να πάμε μετά τα Χριστούγεννα,αν δεν έχει ξεκινήσει να μιλάει μέχρι τότε.

Παιδικό σταθμό δεν πήγε φέτος και λόγω του μικρού κ λόγω πανδημίας.  Του χρόνου,πρώτα ο Θεός, λέω να τον γράψω για να ξεκινήσει να μπαίνει στη λογική του σχολείου και να κοινωνικοποιηθεί .

Θα πάω δουλειά (έχω να δουλέψω από το καλοκαίρι του 2018 που σταμάτησα για την πρώτη εγκυμοσύνη) τον Δεκέμβριο,επιτέλους!

Κι εμείς έχουμε μετακομίσει επαρχία,από τον Σεπτέμβριο του 2018 και πολύ χαίρομαι που το αποφασίσαμε τότε.

Πολύ χάρηκα που διάβασα τα νέα σας!!:)

Ωωωω να σου ζήσει!!! Καλή ανατροφή εύχομαι, εσύ σιδερένια να είσαι και καλό κουράγιο!!! :D

Τόσο σύντομα θα ξεκινήσεις δουλεια? Αν θυμάμαι καλά είσαι συναδελφος νοσηλευτρια???

Ξέχασα να σας πω κορίτσια πως επιτέλους μετακομίσαμε και εμείς!! Επαρχία!!! Και πραγματικά είμαι πολύ χαρούμενη που η κόρη μου θα μεγαλώσει μακριά από την τρέλα της Αθήνας!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Ωωωω να σου ζήσει!!! Καλή ανατροφή εύχομαι, εσύ σιδερένια να είσαι και καλό κουράγιο!!! :D

Τόσο σύντομα θα ξεκινήσεις δουλεια? Αν θυμάμαι καλά είσαι συναδελφος νοσηλευτρια???

Ξέχασα να σας πω κορίτσια πως επιτέλους μετακομίσαμε και εμείς!! Επαρχία!!! Και πραγματικά είμαι πολύ χαρούμενη που η κόρη μου θα μεγαλώσει μακριά από την τρέλα της Αθήνας!

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!

Ναι, συνάδελφος! θα γυρίσω μετά την άδεια λοχείας γιατί δεν δικαιούμαι άλλη αδεια. Έχω να δουλέψω από τότε που σταμάτησα για την πρώτη εγκυμοσύνη:shock:

Εσύ δουλεύεις κανονικά? Μου έχει λείψει πολύ η δουλειά..

Πολύ χαίρομαι που το καταφέρατε κ φυγατε! Ειδικά με όλα αυτά που γίνονται,άλλος ένας λόγος!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Έχει δυσκολίες!!! Έχουμε βρει ένα πρόγραμμα για αρχή κ βλέπουμε πως θα πάει! Οι πρώτες νύχτες ήταν πολύ δύσκολες γιατί κ οι δύο θέλαν εμένα για να κοιμηθούν. Κ τώρα εμένα θέλουν απλά έχουμε βρει τον τρόπο να είναι όλοι ευχαριστημένοι:)

Ευτυχώς ο μεγάλος δεν ζηλεύει τον μικρούλη κ τον έχει πάρει με καλό ματι. 

Γενικά ειμαι αισιόδοξη κ σκέφτομαι μόνο τα θετικά. Η αϋπνία κ η κούραση συνηθίζεται πιστεύω κ πλέον λειτουργώ με άλλους ρυθμούς!!

Γέμισε το σπίτι παιδιά! Δεν χορταινω να τα χαζεύω όταν κοιμούνται:wub:

Τελειαααααα μας περιμένει τρέξιμο τρελό. Όταν κοιμούνται είναι απίστευτα

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!

Ναι, συνάδελφος! θα γυρίσω μετά την άδεια λοχείας γιατί δεν δικαιούμαι άλλη αδεια. Έχω να δουλέψω από τότε που σταμάτησα για την πρώτη εγκυμοσύνη:shock:

Εσύ δουλεύεις κανονικά? Μου έχει λείψει πολύ η δουλειά..

Πολύ χαίρομαι που το καταφέρατε κ φυγατε! Ειδικά με όλα αυτά που γίνονται,άλλος ένας λόγος!

Ναι εργάζομαι κανονικά, αλλά όχι σε νοσοκομείο

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 29/10/2020 at 9:13 ΜΜ, Marimarv είπε:

Εγώ κορίτσια ούτε που σκέφτομαι για δεύτερο παιδί με τίποταααααα. 

Ούτε εγώ!! Και δεν θέλω κιόλας!! Αισθάνομαι πλήρης και ιδιαίτερα κουρασμένη!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ούτε εγώ!! Και δεν θέλω κιόλας!! Αισθάνομαι πλήρης και ιδιαίτερα κουρασμένη!!!

Κ εγώ το ίδιο... Καλά ειδικά κουρασμένη. Είναι μέσα στην αντίδραση αυτό το παιδί μου και δεν σταματάμε λεπτόοοοοο.. Αφού πολλές φορές βλέπω άλλες μαμάδες πολύ πιο ήρεμες κ λέω δεν μπορεί κάτι κάνω λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κ εγώ το ίδιο... Καλά ειδικά κουρασμένη. Είναι μέσα στην αντίδραση αυτό το παιδί μου και δεν σταματάμε λεπτόοοοοο.. Αφού πολλές φορές βλέπω άλλες μαμάδες πολύ πιο ήρεμες κ λέω δεν μπορεί κάτι κάνω λάθος. 

Πραγματικά, είναι λες και περιγράφεις εμένα... Και εγώ το σκέφτομαι πολλές φορές :blink:


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...