Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ευχαριστώ! Πρωί , απόγευμα , βράδυ κ νύχτα.  Το σκ όλη μέρα ! το εκμεταλλεύεται που με έχει. Πρέπει να βρω έναν τρόπο να αποθηλασω γτ δεν θα αντέξω.. 

  Δν έχω πάει ακόμα στον γιατρό.  Απλά  είναι καλύτερο  να το αποφευγεις γτ ο θηλασμός μπορεί να προκαλέσει συσπασεις.. Θα μάθω σύντομα για αυτό. 

  Εγώ δεν τον λυπάμαι τόσο γτ θέλω να πίνει γάλα κανονικό.  Αφού είναι κολλημένο ς με το στήθος κ δεν τρώει πολύ

Σταδιακά μείωση! Πρωτα τα γεύματα μέσα στην ημέρα, μετά πρωινό κ μετά βραδινό. Όταν θέλει να φάει γάλα απασχόλησε τον με κάτι άλλο, κάποιο παιχνίδι,καμία παιδική χαράα, μουσική κλπ. Κ να του προσφέρεις το φρέσκο.

Δεν σε εκμεταλλεύεται το παιδί σε καμία περίπτωση! Απλά θέλει αγκαλιά και το γάλα της μαμάς του!! Επίσης έχουν κ βαρβατο αλμα..δοντια..άγχος αποχωρισμού.. :)

Αν είναι απαραίτητο να αποθηλασεις λόγω εγκυμοσύνης, θα σου πρότεινα σύμβουλο θηλασμού. Για να σε συμβουλέψει σωστά.

 

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

@ada32 καλέ τι ευχάριστα νέα!!! Συγχαρητήρια!!! Με το καλό το νέο μέλος και μακάρι να είναι χωρίς εμετούς η εγκυμοσύνη σου!!! Εγώ τρέμω και μόνο στην ιδέα!!! Βασικά με πιάνει αναγουλα!!! Αχαχαχαχαχχαχ

Κορίτσια ποια θα είναι η επόμενη θαραλλεα???

Κατά τα άλλα καλά είστε όλες??? Εμένα το ζιζάνιο είναι μια χαρά!!! Περπατάει, τρέχει, φουλ σκανταλιές... Πραγματικά νιώθω ανεπαρκής ώρες ώρες... Ευτυχώς τα πρωινά πάει παιδικό και ξεσκαω!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

@ada32 καλέ τι ευχάριστα νέα!!! Συγχαρητήρια!!! Με το καλό το νέο μέλος και μακάρι να είναι χωρίς εμετούς η εγκυμοσύνη σου!!! Εγώ τρέμω και μόνο στην ιδέα!!! Βασικά με πιάνει αναγουλα!!! Αχαχαχαχαχχαχ

Κορίτσια ποια θα είναι η επόμενη θαραλλεα???

Κατά τα άλλα καλά είστε όλες??? Εμένα το ζιζάνιο είναι μια χαρά!!! Περπατάει, τρέχει, φουλ σκανταλιές... Πραγματικά νιώθω ανεπαρκής ώρες ώρες... Ευτυχώς τα πρωινά πάει παιδικό και ξεσκαω!!! 

Έχεις δει μεγάλη αλλαγή από τον παιδικό;για πες μας...ακούω συνέχεια θετικά σχόλια.απο τι ηλικία δέχονται;τρώνε εκεί;πόσες ώρες είναι;πόσα ευρω το μήνα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Τα μωρά σας τι κάνουν?

Έχουν βγάλει τραπεζιτες? Τρώνε?

Εμένα ο δικός έβγαλε 2 πιάνω κ δεν τρώει τίποτα.  

Σε μας έσκασε πριν λίγες μέρες ο ένας κάτω και περιμένουμε και από την άλλη πλευρά κάτω πάλι τραπεζίτη. Άσε πολύ δύσκολα με το φαγητό ειδικά πριν 10 μέρες μου αρρώστησε κιόλας και δεν έτρωγε πραγματικά τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Τα μωρά σας τι κάνουν?

Έχουν βγάλει τραπεζιτες? Τρώνε?

Εμένα ο δικός έβγαλε 2 πιάνω κ δεν τρώει τίποτα.  

Δύο.κιολας! Έμενα τώρα μόλις του έσκασε το 8ο κ έχει φουλ γκρίνια κ με έχει γεμίσει δαγκωματιες. Ευτυχώς τρώει.

Σε άλλα δοντακια όμως δε μου έτρωγε καλά. Τότε έτρωγε καλύτερα κάτι δροσερό, γιαούρτι,φρούτα κ όχι τόσο φαγητό.

 

εγώ θέλω να ρωτήσω,υπάρχει κάποια που δουλεύει κυλιόμενο ωράριο? Τις νύχτες τι κάνετε??


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Δύο.κιολας! Έμενα τώρα μόλις του έσκασε το 8ο κ έχει φουλ γκρίνια κ με έχει γεμίσει δαγκωματιες. Ευτυχώς τρώει.

Σε άλλα δοντακια όμως δε μου έτρωγε καλά. Τότε έτρωγε καλύτερα κάτι δροσερό, γιαούρτι,φρούτα κ όχι τόσο φαγητό.

 

εγώ θέλω να ρωτήσω,υπάρχει κάποια που δουλεύει κυλιόμενο ωράριο? Τις νύχτες τι κάνετε??

Καλημέρα! Εγώ δούλευα κυλιόμενο... Τι εννοείς τις νύχτες τι κάνω?


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Τα μωρά σας τι κάνουν?

Έχουν βγάλει τραπεζιτες? Τρώνε?

Εμένα ο δικός έβγαλε 2 πιάνω κ δεν τρώει τίποτα.  

Καλημέρα.η δικιά μου έχει βγάλει 10 συνολο,2 τραπεζίτες και τρώει κανονικά απλά γκρίνιαζει όταν πονάει και φαίνεται πως είναι από τα δόντια γιατί πιάνει το στόμα με το χέρι της κ κλαίει. Τώρα είναι φουλ πρησμενο το ούλο κ θα βγει κ ο επόμενος.

9 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Δύο.κιολας! Έμενα τώρα μόλις του έσκασε το 8ο κ έχει φουλ γκρίνια κ με έχει γεμίσει δαγκωματιες. Ευτυχώς τρώει.

Σε άλλα δοντακια όμως δε μου έτρωγε καλά. Τότε έτρωγε καλύτερα κάτι δροσερό, γιαούρτι,φρούτα κ όχι τόσο φαγητό.

 

εγώ θέλω να ρωτήσω,υπάρχει κάποια που δουλεύει κυλιόμενο ωράριο? Τις νύχτες τι κάνετε??

Εννοείς με τον θηλασμό τι κάνουν τις νυχτες οσες δουλεύουν;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Σε μας έσκασε πριν λίγες μέρες ο ένας κάτω και περιμένουμε και από την άλλη πλευρά κάτω πάλι τραπεζίτη. Άσε πολύ δύσκολα με το φαγητό ειδικά πριν 10 μέρες μου αρρώστησε κιόλας και δεν έτρωγε πραγματικά τίποτα. 

εμενα δεν τρωει πλεον , μονο τραχανα  κ φρουτα. φαγητο με τιποτα.. κ θελει να θηλαζει .. ευτυχως πινει κ λιγο γαλα φρεσκο .. αλλα εχω απογοητευτει γτ τωρα ειμαι κ χαλια κ δεν μπορω να τον κυνηγαω να φαει 

12 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Δύο.κιολας! Έμενα τώρα μόλις του έσκασε το 8ο κ έχει φουλ γκρίνια κ με έχει γεμίσει δαγκωματιες. Ευτυχώς τρώει.

Σε άλλα δοντακια όμως δε μου έτρωγε καλά. Τότε έτρωγε καλύτερα κάτι δροσερό, γιαούρτι,φρούτα κ όχι τόσο φαγητό.

 

εγώ θέλω να ρωτήσω,υπάρχει κάποια που δουλεύει κυλιόμενο ωράριο? Τις νύχτες τι κάνετε??

ναι 2 ταυτοχρονα! εγω με τα αλλα δοντια δεν καταλαβα σχεδον τιποτα . με τους τραπεζιτες τα ειδαμε ολα . κ πυρετο 3 μερες κ πονο κ αφαγια.  

εγω δουλευω 11-5 το απογευμα

1 hour ago, Ασία είπε:

Καλημέρα.η δικιά μου έχει βγάλει 10 συνολο,2 τραπεζίτες και τρώει κανονικά απλά γκρίνιαζει όταν πονάει και φαίνεται πως είναι από τα δόντια γιατί πιάνει το στόμα με το χέρι της κ κλαίει. Τώρα είναι φουλ πρησμενο το ούλο κ θα βγει κ ο επόμενος.

Εννοείς με τον θηλασμό τι κάνουν τις νυχτες οσες δουλεύουν;

αρα πονανε αρκετα μαλλον τα καημενα .. αντε να δω τι θα τρωει .. θα αδυνατησει κ αλλο .. ολο ψηλωνει κ αδυνατιζει ο δικος μου. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

εμενα δεν τρωει πλεον , μονο τραχανα  κ φρουτα. φαγητο με τιποτα.. κ θελει να θηλαζει .. ευτυχως πινει κ λιγο γαλα φρεσκο .. αλλα εχω απογοητευτει γτ τωρα ειμαι κ χαλια κ δεν μπορω να τον κυνηγαω να φαει 

ναι 2 ταυτοχρονα! εγω με τα αλλα δοντια δεν καταλαβα σχεδον τιποτα . με τους τραπεζιτες τα ειδαμε ολα . κ πυρετο 3 μερες κ πονο κ αφαγια.  

εγω δουλευω 11-5 το απογευμα

αρα πονανε αρκετα μαλλον τα καημενα .. αντε να δω τι θα τρωει .. θα αδυνατησει κ αλλο .. ολο ψηλωνει κ αδυνατιζει ο δικος μου. 

Επειδή περπατάει τώρα κ κινείται συνέχεια μάλλον.πηρε ύψος από τον μπαμπά κ κορμί από την μαμά χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ασία είπε:

Επειδή περπατάει τώρα κ κινείται συνέχεια μάλλον.πηρε ύψος από τον μπαμπά κ κορμί από την μαμά χαχα

χαχαχα μαλλον ! 1,90 ο μπαμπας ! ε η μαμα δν ειναι τοσο αδυνατη ακομα .. θα γινει ετσι οπως το παει ομως ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ada32 είπε:

χαχαχα μαλλον ! 1,90 ο μπαμπας ! ε η μαμα δν ειναι τοσο αδυνατη ακομα .. θα γινει ετσι οπως το παει ομως ..

Ελπίζω να μην περάσεις δύσκολα στην εγκυμοσύνη κ χάσεις κιλά.αλλα αν συμβεί κι αυτό δες το θετικα,το μωράκι σε θέλει μοντελο χαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Ελπίζω να μην περάσεις δύσκολα στην εγκυμοσύνη κ χάσεις κιλά.αλλα αν συμβεί κι αυτό δες το θετικα,το μωράκι σε θέλει μοντελο χαχα 

θα φανει !!! ηδη τρωω μονο ρυζι κ πατατες βραστες.. θα τα παρω παλι μαζεμενα στο τελος εγω! παλι 30 θα παρω πιστευω!χχχαχαχα


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

θα φανει !!! ηδη τρωω μονο ρυζι κ πατατες βραστες.. θα τα παρω παλι μαζεμενα στο τελος εγω! παλι 30 θα παρω πιστευω!χχχαχαχα

Δεν πειράζει ας πάρεις πολλά,σημασία έχει να μην πάρεις πολλά κ υπάρξει κάποιο πρόβλημα στην εγκυμοσύνη λόγω πολλών κιλών.που αυτό νομίζω είναι σπάνιο να συμβεί,δεν ξέρω κιόλας. Αλλά αν δεν επηρεάσουν την εγκυμοσύνη κ τη γέννα τότε τι σε νοιάζει..θα χαθούν όταν θα έχεις φουλ τρέξιμο με 2 μικρα στο σπίτι.ας πανε όλα καλά μέχρι τότε κ τα κιλά μην σε απασχολούν.εγω θυμάμαι στην εγκυμοσύνη δεν ήθελα να πάρω πολλά γιατί μου είχε πει μια μαία πως αν συνεχίσω να παίρνω με αυτούς τους ρυθμους θα κάνω καισαρική.χαζομαρες.δεν ισχύει αυτό.αιγουρα τα πολλά κιλα.δεν είναι ότι καλύτερο αλλά δεν σε οδηγούν από μόνα τους σε μια καισαρική.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Δεν πειράζει ας πάρεις πολλά,σημασία έχει να μην πάρεις πολλά κ υπάρξει κάποιο πρόβλημα στην εγκυμοσύνη λόγω πολλών κιλών.που αυτό νομίζω είναι σπάνιο να συμβεί,δεν ξέρω κιόλας. Αλλά αν δεν επηρεάσουν την εγκυμοσύνη κ τη γέννα τότε τι σε νοιάζει..θα χαθούν όταν θα έχεις φουλ τρέξιμο με 2 μικρα στο σπίτι.ας πανε όλα καλά μέχρι τότε κ τα κιλά μην σε απασχολούν.εγω θυμάμαι στην εγκυμοσύνη δεν ήθελα να πάρω πολλά γιατί μου είχε πει μια μαία πως αν συνεχίσω να παίρνω με αυτούς τους ρυθμους θα κάνω καισαρική.χαζομαρες.δεν ισχύει αυτό.αιγουρα τα πολλά κιλα.δεν είναι ότι καλύτερο αλλά δεν σε οδηγούν από μόνα τους σε μια καισαρική.

αχ σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια! οχι δεν ισχυει αυτο με την καισαρικη.. βεβαια εγω ημουν καλη τοτε στα κιλα μου κ ειχα περιθωριο κ δν με δυσκολεψαν τα 30 που πηρα,μονο λιγο ηπιεση μου ανεβηκε στο τελος της εγκυμοσυνης αλλα ηταν απο την ζεστη .. περσι ξεκινησα στα 56 και σε αυτη την εγκυμοσυνη ξεκιναω στα 60 . 

δεν φοβαμαι τα κιλα που θα παρω , οσο τον τοκετο να σου πω .. γτ εκει δν ξερεις τι θα συναντησεις..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...