Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Να κάνεις ένα τεστ!!!

 

Δε το γνωρίζω αυτό το γάλα..το κοίταξα λίγο και δεν νομίζω να έχουμε εδώ(επαρχία). Από πού το αγοράζεις?

Μενω Θεσ/νικη . απο οτι ειδα εχει μονο Θεσ/νικη , Λαρισα , Αθηνα .  εμενα απο ολα τα γαλατα , μονο αυτο πινει ισως γτ ειναι λιγο πιο παχυ .

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

@ada32 καλημεραααα!! Δεν αποκλείεται να εμεινες έγκυος με την πρώτη!!και έδειξαν τα τεστ ωορρηξίας εε;;ενώ θηλάζεις..σίγουρα θα πάθεις ένα μικρό σοκ αν δεις το θετικο χαχαχα έκανες τεστ εγκυμοσύνης;;; Εγώ πάντως όταν είχα μάθει ότι ήμουν έγκυος το έμαθα από θετικό τεστ ωορρηξιας κ μετά έκανα τεστ εγκυμοσύνης.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

@ada32 καλημεραααα!! Δεν αποκλείεται να εμεινες έγκυος με την πρώτη!!και έδειξαν τα τεστ ωορρηξίας εε;;ενώ θηλάζεις..σίγουρα θα πάθεις ένα μικρό σοκ αν δεις το θετικο χαχαχα έκανες τεστ εγκυμοσύνης;;; Εγώ πάντως όταν είχα μάθει ότι ήμουν έγκυος το έμαθα από θετικό τεστ ωορρηξιας κ μετά έκανα τεστ εγκυμοσύνης.

Καλημερα! εκανα χοριακη χθες κ το απογευμα περιμενω αποτελεσματα .Προφανως ειμαι εγκυος! Απο την άλλη βδομαδα που θα ξερναω ,θα το συνηδειτοποιησω! αντε μακαρι να πανε ολα καλα!

ναι τα τεστ ωορηξιας εδειξαν κανονικοτατα την ωορηξια κ ετσι το πετυχαμε! και ας ηταν ληγμενα απο το 09/2019(one step). να σου πω το ειχα παρει τοσο χαλαρα γτ με ληγμενα τεστ κ με την πρωτη κ χωρις να καθησω ολη την νυχτα ξαπλωμενη και με θηλασμο ... ε πραγματικα θα παω να παιξω τζοκερ !! 

αν και να σου πω οτι εγινε ακριβως οτι κ πριν 2 χρονια που εμεινα εγκυος! ιδιες επαφες ειχαμε  me τεστ ωορηξιας . προφανως εμενα με βοηθανε τα τεστ κ δν με αγχωνουν .και ισως να ειμαστε λιγο πιο γονιμες μετα απο τον τοκετο , καπου διαβασα οτι οταν εχεις κ περισσοτερο αιμα στην περιοδο εισαι πιο γονιμη μετα τον τοκετο.. 

Εφοσον το θελετε , ξεκινηστε προσπαθειες! κ μια φιλη μου που το μωρο της ειναι 10 μηνων , ξεκινησαν προσπαθειες για 2ο! 

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Κορίτσια τελικά είναι έγκυος!! 391 χοριακη...

Ελαααα ρεεεεε μπράβο συγχαρητήρια... Με το καλό κορίτσι μου. Και καλό κουράγιο μετά.. Μπράβο που το πήρες απόφαση τόσο γρήγορα. Εγώ αν εμένα τωτα έγκυος μόλις το μάθαινα θα έπαιρναν τηλέφωνο στο Δάφνη να μου ετοιμάσουν αυτήν την ωραία άσπρη στολή και ενα δωμάτιο 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Κορίτσια τελικά είναι έγκυος!! 391 χοριακη...

Μπραβοοοοο!!!! Συγχαρητηριααααα!!! Εύχομαι να είναι πιο εύκολη αυτή η εγκυμοσύνη κ να την απολαύσεις,όσο μπορείς δηλ με ένα μικρό ζιζάνιο στο σπίτι.να πάνε όλα τελεια.θα έχουν με το καλό 2 χρόνια διαφορά ακριβως.κ αν θυμάμαι καλα το πρώτο σας παιδάκι δεν ήρθε τόσο ευκολα,ίσα ίσα...

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Κορίτσια τελικά είναι έγκυος!! 391 χοριακη...

οοοοο!!!! συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! εύχομαι να έχεις μια εύκολη εγκυμοσύνη! θα έχουν καλη διάφορα τα ζουζούνια σου! μακάρι να είχα τις αντοχές  να παρω κγω μια τέτοια απόφαση!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Κορίτσια τελικά είναι έγκυος!! 391 χοριακη...

Ρε κοριτσια μπηκα να πω μια καλησπερα και ειδα τα ευχαριστα! Σου ευχομαι μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα φανταστικο και υγιεστατο μπεμπακι! Με το καλο!!! 

Τι κανουν τα παιδακια σας κοριτσια;; Εμεις αποθηλασαμε κι επιτελους περπατησαμε! Τρωμε μπριζολες και δε μας αρεσουν πολυ τα ωμα φρουτα και λαχανικα (αλλα εχει εμενα μανα οποτε δεν εχει πολλες επιλογες).  Κατα τ´αλλα πολυ τρεξιμο τα δυο ζουζουνια μαζι αλλα γελαμε πολυ και εχουν αρχισει να παιζουν και μαζι δειλα δειλα. 

Αντα τον Οκτωβρη θα γεννηθει κι αυτο με το καλο ε;;; Χαχα! Μαζι τα γενεθλια! Θα σαι παντα μια μανουλα Οκτωβριου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Ρε κοριτσια μπηκα να πω μια καλησπερα και ειδα τα ευχαριστα! Σου ευχομαι μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα φανταστικο και υγιεστατο μπεμπακι! Με το καλο!!! 

Τι κανουν τα παιδακια σας κοριτσια;; Εμεις αποθηλασαμε κι επιτελους περπατησαμε! Τρωμε μπριζολες και δε μας αρεσουν πολυ τα ωμα φρουτα και λαχανικα (αλλα εχει εμενα μανα οποτε δεν εχει πολλες επιλογες).  Κατα τ´αλλα πολυ τρεξιμο τα δυο ζουζουνια μαζι αλλα γελαμε πολυ και εχουν αρχισει να παιζουν και μαζι δειλα δειλα. 

Αντα τον Οκτωβρη θα γεννηθει κι αυτο με το καλο ε;;; Χαχα! Μαζι τα γενεθλια! Θα σαι παντα μια μανουλα Οκτωβριου!!!

 Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μου ήρθε λίγο ξαφνικό αλλά πλέον χαίρομαι γτ αν όλα πάνε καλά , γενναω Σεπτέμβρη.  Όποτε θα έχουν μικρή διαφορά  τα μωρά. 

Ακούω συμβουλές για αποθηλασμο...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

 Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μου ήρθε λίγο ξαφνικό αλλά πλέον χαίρομαι γτ αν όλα πάνε καλά , γενναω Σεπτέμβρη.  Όποτε θα έχουν μικρή διαφορά  τα μωρά. 

Ακούω συμβουλές για αποθηλασμο...

Αχ ναι μωρε εχεις δικιο. Ακομα καλυτερα! Χαχαχα! Κι εμενα ο μεγαλος Σεπτεμβρη ειναι.

Τι να σου πω για τον αποθηλασμο; Εμενα ειχε μειωσει τους θηλασμους και γυρω στα Χριστουγεννα αρχισε να με σπρωχνει και να μη θελει. Οποτε το κοψαμε. Φιλη μ που ο μιρκος ξυπνουσε ολο το βραδυ για να θηλασει, το σταματησε αποτομα κι ο μικρος δεν γκρινιαξε (συνεχισε να ξυπναει βεβαια). Αλλη γνωστη μ εβαλε ξυδι(!) στο στηθος (ηταν περιπου 3 ετων ομως και ειχε κουραστει η μαμα). Πραγματικα δε ξερω δλδ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Αχ ναι μωρε εχεις δικιο. Ακομα καλυτερα! Χαχαχα! Κι εμενα ο μεγαλος Σεπτεμβρη ειναι.

Τι να σου πω για τον αποθηλασμο; Εμενα ειχε μειωσει τους θηλασμους και γυρω στα Χριστουγεννα αρχισε να με σπρωχνει και να μη θελει. Οποτε το κοψαμε. Φιλη μ που ο μιρκος ξυπνουσε ολο το βραδυ για να θηλασει, το σταματησε αποτομα κι ο μικρος δεν γκρινιαξε (συνεχισε να ξυπναει βεβαια). Αλλη γνωστη μ εβαλε ξυδι(!) στο στηθος (ηταν περιπου 3 ετων ομως και ειχε κουραστει η μαμα). Πραγματικα δε ξερω δλδ...

 Καλημερα ! και εγω με ξυδι θα το κανω  μαλλον . Τι τυχερη που ησουν , μακαρι κ ο δικος να το κανει ετσι .. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

 Καλημερα ! και εγω με ξυδι θα το κανω  μαλλον . Τι τυχερη που ησουν , μακαρι κ ο δικος να το κανει ετσι .. 

Συγχαρητήρια,εύχομαι να κυλήσουν όλα όμορφα!!

Θα σου έλεγα να μη το κάνεις με ξύδι,είναι πολύ απότομο για το μικρό σου.. πόσο θηλάζει τώρα?

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

 Καλημερα ! και εγω με ξυδι θα το κανω  μαλλον . Τι τυχερη που ησουν , μακαρι κ ο δικος να το κανει ετσι .. 

Εγώ την λυπάμαι να της το κάνω με ξύδι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια κι εγώ αυτό λέω.θα πάρουν απογοήτευση ξαφνικά με ξύδι κ δεν θα το ήθελα προσωπικά.

@ada32 ρώτησες τον γιατρό σου αν σε αφήνει να θηλάζεις η εσύ απλά δεν θέλεις κ λες να το κόψεις;Εμένα η γυναικολογος είπε οτι δεν αφήνει εγκυο να θηλάζει άλλοι όμως επιτρεπουν αν δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Συγχαρητήρια,εύχομαι να κυλήσουν όλα όμορφα!!

Θα σου έλεγα να μη το κάνεις με ξύδι,είναι πολύ απότομο για το μικρό σου.. πόσο θηλάζει τώρα?

 

Ευχαριστώ! Πρωί , απόγευμα , βράδυ κ νύχτα.  Το σκ όλη μέρα ! το εκμεταλλεύεται που με έχει. Πρέπει να βρω έναν τρόπο να αποθηλασω γτ δεν θα αντέξω.. 

1 hour ago, Ασία είπε:

Ναι κορίτσια κι εγώ αυτό λέω.θα πάρουν απογοήτευση ξαφνικά με ξύδι κ δεν θα το ήθελα προσωπικά.

@ada32 ρώτησες τον γιατρό σου αν σε αφήνει να θηλάζεις η εσύ απλά δεν θέλεις κ λες να το κόψεις;Εμένα η γυναικολογος είπε οτι δεν αφήνει εγκυο να θηλάζει άλλοι όμως επιτρεπουν αν δεν υπάρχει πρόβλημα.

  Δν έχω πάει ακόμα στον γιατρό.  Απλά  είναι καλύτερο  να το αποφευγεις γτ ο θηλασμός μπορεί να προκαλέσει συσπασεις.. Θα μάθω σύντομα για αυτό. 

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Εγώ την λυπάμαι να της το κάνω με ξύδι. 

  Εγώ δεν τον λυπάμαι τόσο γτ θέλω να πίνει γάλα κανονικό.  Αφού είναι κολλημένο ς με το στήθος κ δεν τρώει πολύ

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...