Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Διατροφή θα σου δωσει και να κάνεις μετρήσεις μόνη σου.μην αγχωθείς.

Θα το αντέξω..... Οχι οχι.. Δεν επιτρέπω στον εαυτό μ αγχος χιχιχι 

Εχουμε φτάσει μέχρι εδώ.. Ειμαστε ολες δυνατές! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Cath3rine είπε:

Θα το αντέξω..... Οχι οχι.. Δεν επιτρέπω στον εαυτό μ αγχος χιχιχι 

Εχουμε φτάσει μέχρι εδώ.. Ειμαστε ολες δυνατές! 

Έτσι μπράβο!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Μου ανεφερε και την περιδεση σαν εναλλακτικη, αλλα πως ο πεσσος ειναι καλυτερη λυση και πλεον πιο ασφαλες. Οποτε βαλαμε αυτο. Λουλου μου εχεις δικιο, αλλα πιστευα πως πηγαινα καλυτερα, και τελικα το αντιθετο συνεβη. Μου γραψε κ χαπια για τις συσπασεις, δεν θελουμε να χω ουτε μια μου ειπε, γιατι προφανως, επηρεαζεται ο τραχηλος και πως επισης μαλλον θα γεννησω νωριτερα, αλλα στοχευουμε να μπουμε στον μηνα μας κ μετα ειμαστε οκ. Η καλλιεργεια βγηκε καθαρη, αρα ειναι καθαρα οργανικο το θεμα. 

 

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου. Μακαρι να ειναι καλα ο μπεμπης και να ερθει οταν πρεπει να ερθει και θα τα ξεχασω ολα. Μονο να μπορεσω να φτασω ως το τελος. Μονο αυτο σκεφτομαι.

Μια χαρά είναι ο μπέμπης, τον Ιανουάριο, εδώ θα είμαστε και θα λέμε για τα μικρακια μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

@nanoula90 αν κανείς αναζήτησή κ στο παρεντς πολλές κοπελες με πέσο γέννησαν κανονικά στις μέρες τους..οντως κ εγώ έχω ακούσει ότι από κάποια βδομάδα κ μέρα κάποιοι γιατροί προτιμούν τον πέσο απ την Περίδεση.. μην ανησυχείς να είσαι ήρεμη κ ξααααααπλα! Τα ψώνια μπορούν να περιμένουν! 

@Κελυ 32 κ εμένα ακριβώς το ίδιο μου συνέβη η γιατρός μου δεν είναι σίγουρη αν είναι συσπασεις γιατί ο τράχηλος μου ήταν στο 4 στη β επιπέδου. Παρόλα αυτά αν είμαι καθιστή πολύ ώρα πονάω υπερβολικά και χτυπάει στη μέση ο πόνος... η αν σκύψω κ κουραστώ κατευθείαν πετρώνει η κοιλιά μου. Όποτε για σιγουριά μου έδωσε μαγνήσιο κ συστήνει ξεκούραση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , noni90 είπε:

Καλημέρα όμορφες!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

@nanoula90 αν κανείς αναζήτησή κ στο παρεντς πολλές κοπελες με πέσο γέννησαν κανονικά στις μέρες τους..οντως κ εγώ έχω ακούσει ότι από κάποια βδομάδα κ μέρα κάποιοι γιατροί προτιμούν τον πέσο απ την Περίδεση.. μην ανησυχείς να είσαι ήρεμη κ ξααααααπλα! Τα ψώνια μπορούν να περιμένουν! 

@Κελυ 32 κ εμένα ακριβώς το ίδιο μου συνέβη η γιατρός μου δεν είναι σίγουρη αν είναι συσπασεις γιατί ο τράχηλος μου ήταν στο 4 στη β επιπέδου. Παρόλα αυτά αν είμαι καθιστή πολύ ώρα πονάω υπερβολικά και χτυπάει στη μέση ο πόνος... η αν σκύψω κ κουραστώ κατευθείαν πετρώνει η κοιλιά μου. Όποτε για σιγουριά μου έδωσε μαγνήσιο κ συστήνει ξεκούραση. 

Καλημερα κοριιιιτσι ομορφο! Ευχαριστω αγαπη, δεν εχω κανει ακομη αναζητηση γιατι δεν ημουν καλα, αλλα θα την κανω. Σημερα ειμαι καλυτερα. Απλα ηθελα να μπορω να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου, να βγαινω, να το χαιρομαι. Ειμαι ατομο που δεν μπορει με τπτ να ναι κλεισμενο στο σπιτι, αλλα αποφασισα να το δω σαν προθερμανση. Γιατι οταν ερθει ο μπομπιρας τουλιαχιστον τον πρωτο καιρο θα ειμαι παλι κλεισμενη μαζι του. Οποτε το πηρα πιο χαλαρα. Εξαλλου υπαρχουν κ πιο δυσκολες δυστυχως εγκυμοσυνες απο τη δικη μου, οποτε ειμαι ευγνωμων που ειμαι καλα και ολα τα αλλα τα ερθουν. 

Ωστοσο σημερα δεν τον εχω νιωσει τον μπεμπη. Νομιζω οτι εχει γυρισει με την μουρη του προς το πισω μερος της κοιλιας και ισως για αυτο δεν τον νιωθω γιατι και χθες με κλωτσουσε χαμηλα, στο απαυτο μου για ακομη μια φορα. Τι παιδι ειναι τουτο, απορω. 

Μαγνησιο κ ξεκουραση ολες, καλυτερα να προσεχουμε, πλησιαζουμε κοριτσια. 

Καλημερα κ στις υπολοιπες εγκυουλες!

  • Μου αρέσει 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριιιιτσι ομορφο! Ευχαριστω αγαπη, δεν εχω κανει ακομη αναζητηση γιατι δεν ημουν καλα, αλλα θα την κανω. Σημερα ειμαι καλυτερα. Απλα ηθελα να μπορω να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου, να βγαινω, να το χαιρομαι. Ειμαι ατομο που δεν μπορει με τπτ να ναι κλεισμενο στο σπιτι, αλλα αποφασισα να το δω σαν προθερμανση. Γιατι οταν ερθει ο μπομπιρας τουλιαχιστον τον πρωτο καιρο θα ειμαι παλι κλεισμενη μαζι του. Οποτε το πηρα πιο χαλαρα. Εξαλλου υπαρχουν κ πιο δυσκολες δυστυχως εγκυμοσυνες απο τη δικη μου, οποτε ειμαι ευγνωμων που ειμαι καλα και ολα τα αλλα τα ερθουν. 

Ωστοσο σημερα δεν τον εχω νιωσει τον μπεμπη. Νομιζω οτι εχει γυρισει με την μουρη του προς το πισω μερος της κοιλιας και ισως για αυτο δεν τον νιωθω γιατι και χθες με κλωτσουσε χαμηλα, στο απαυτο μου για ακομη μια φορα. Τι παιδι ειναι τουτο, απορω. 

Μαγνησιο κ ξεκουραση ολες, καλυτερα να προσεχουμε, πλησιαζουμε κοριτσια. 

Καλημερα κ στις υπολοιπες εγκυουλες!

@nanoula90 μου τι κανεις??Μπηκα και διαβασα την ιστορια σου..δεν θελω να στεναχωριεσαι.  Ολα θα πανε μια χαρα!Ειναι κατι που αντιμετωπιζεται και αυτο ειναι πολυ θετικο. Ξερω οτι ειναι δυσκολο το μεσα και εγω δεν το μπορω καθολου,αλλα σκεψου οτι ειναι για λιγο. Παρε ωραια μυθιστορηματα,δες πολλες ταινιουλες και αραξε. Προς το τελος θα κανεις οτι χρειαζεται μην αγχωνεσαι. Και στην τελικη πλεον εχουμε και τις on line αγορες και τα φερνουν ολα στην πορτα μας. Σημερα που εχουμε τετοιες λυσεις  ειμαστε μια χαρα! 

Τα διδυμακια ειναι απο τη φυση τους αισιοδοξα και δυναμικα θα επανελθεις πολυ γρηγορα :wub:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, noni90 είπε:

Καλημέρα όμορφες!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

@nanoula90 αν κανείς αναζήτησή κ στο παρεντς πολλές κοπελες με πέσο γέννησαν κανονικά στις μέρες τους..οντως κ εγώ έχω ακούσει ότι από κάποια βδομάδα κ μέρα κάποιοι γιατροί προτιμούν τον πέσο απ την Περίδεση.. μην ανησυχείς να είσαι ήρεμη κ ξααααααπλα! Τα ψώνια μπορούν να περιμένουν! 

@Κελυ 32 κ εμένα ακριβώς το ίδιο μου συνέβη η γιατρός μου δεν είναι σίγουρη αν είναι συσπασεις γιατί ο τράχηλος μου ήταν στο 4 στη β επιπέδου. Παρόλα αυτά αν είμαι καθιστή πολύ ώρα πονάω υπερβολικά και χτυπάει στη μέση ο πόνος... η αν σκύψω κ κουραστώ κατευθείαν πετρώνει η κοιλιά μου. Όποτε για σιγουριά μου έδωσε μαγνήσιο κ συστήνει ξεκούραση. 

Ναι κ εγω πινω πρωι βραδυ μαγνησιο και πλεον προσπαθω να ξεκουραζομαι....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nicol_ είπε:

@nanoula90 μου τι κανεις??Μπηκα και διαβασα την ιστορια σου..δεν θελω να στεναχωριεσαι.  Ολα θα πανε μια χαρα!Ειναι κατι που αντιμετωπιζεται και αυτο ειναι πολυ θετικο. Ξερω οτι ειναι δυσκολο το μεσα και εγω δεν το μπορω καθολου,αλλα σκεψου οτι ειναι για λιγο. Παρε ωραια μυθιστορηματα,δες πολλες ταινιουλες και αραξε. Προς το τελος θα κανεις οτι χρειαζεται μην αγχωνεσαι. Και στην τελικη πλεον εχουμε και τις on line αγορες και τα φερνουν ολα στην πορτα μας. Σημερα που εχουμε τετοιες λυσεις  ειμαστε μια χαρα! 

Τα διδυμακια ειναι απο τη φυση τους αισιοδοξα και δυναμικα θα επανελθεις πολυ γρηγορα :wub:

Αμαν:shock:! Με τσακωσες πρακτορα Νικολ!!  Χεχεχε. Ναι αγαπη, το ξερω. Σε ευχαριστω πολυ πολυ για τα ομορφα λογακια σου, ηδη σημερα ειμαι πολυ καλυτερα! Παθαινω επιτοπου ενα σοκ, αλλα μετα επανερχομαι στη φυση που μου ορισε το ζωδιο. Μη νομιζετε οτι θα με ξεφορτωθειτε ετσι ευκολα χεχεχε 8-)

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριιιιτσι ομορφο! Ευχαριστω αγαπη, δεν εχω κανει ακομη αναζητηση γιατι δεν ημουν καλα, αλλα θα την κανω. Σημερα ειμαι καλυτερα. Απλα ηθελα να μπορω να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου, να βγαινω, να το χαιρομαι. Ειμαι ατομο που δεν μπορει με τπτ να ναι κλεισμενο στο σπιτι, αλλα αποφασισα να το δω σαν προθερμανση. Γιατι οταν ερθει ο μπομπιρας τουλιαχιστον τον πρωτο καιρο θα ειμαι παλι κλεισμενη μαζι του. Οποτε το πηρα πιο χαλαρα. Εξαλλου υπαρχουν κ πιο δυσκολες δυστυχως εγκυμοσυνες απο τη δικη μου, οποτε ειμαι ευγνωμων που ειμαι καλα και ολα τα αλλα τα ερθουν. 

Ωστοσο σημερα δεν τον εχω νιωσει τον μπεμπη. Νομιζω οτι εχει γυρισει με την μουρη του προς το πισω μερος της κοιλιας και ισως για αυτο δεν τον νιωθω γιατι και χθες με κλωτσουσε χαμηλα, στο απαυτο μου για ακομη μια φορα. Τι παιδι ειναι τουτο, απορω. 

Μαγνησιο κ ξεκουραση ολες, καλυτερα να προσεχουμε, πλησιαζουμε κοριτσια. 

Καλημερα κ στις υπολοιπες εγκυουλες!

Σε καταλαβαίνω παρά πολύ κ εγώ πριν μείνω έγκυος δούλευα το 8 ώρα μου, είχα ξεκινήσει γυμναστήριο, εβγαινα βόλτες με τον άντρα μου κ τους κουμπάρους μας σχεδόν μέρα παρά μέρα.... κ όταν άρχισαν πρώτα οι ναυτίες κ μετά τα πονάκια κλειστηκα μέσα στο σπίτι, όλοι παραλία κ beach bar κ εγώ κρεβάτι κ μπαλκόνι στο τσακίρ κέφι. Δε παραπονέθηκα γιατί προσπαθήσαμε αρκετά για να έρθει το μπεμπακι κ νιώθω ευγνώμων για αυτό που ζω, έστω κ με τις δυσκολίες του. Το αποτέλεσμα θα μας αποζημιώσει!!!

ο δε αντράς μου λέει απορεί πως δε παραπονιέμαι που είμαι κλεισμένη κ έχω τόσο καλή διάθεση.... όλα θα πάνε καλά θα γεννήσουμε κ δε θα θυμόμαστε τίποτα!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αμαν:shock:! Με τσακωσες πρακτορα Νικολ!!  Χεχεχε. Ναι αγαπη, το ξερω. Σε ευχαριστω πολυ πολυ για τα ομορφα λογακια σου, ηδη σημερα ειμαι πολυ καλυτερα! Παθαινω επιτοπου ενα σοκ, αλλα μετα επανερχομαι στη φυση που μου ορισε το ζωδιο. Μη νομιζετε οτι θα με ξεφορτωθειτε ετσι ευκολα χεχεχε 8-)

χαχα δεν θελουμε με τιποτα να ξεφορτωθουμε ενα τετοιο θετικο πλασμα :wub:

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια δεν σας είπα.μιλησα με το γιατρό και σήμερα, του είπα Που χα θέμα και με αέρια και μου πε μπορεί να Ναι κι αυτό.αφου δεν εχω πάθει συσπάσεις σημερα πολύ πιθανό να ταν λάθος συναγερμός χτες.παντως κλείσαμε ραντεβού για Πέμπτη να με δει να σιγουρευτούμε.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε..;  σας διαβαζω.. Υπομονη σε ολες.. Κ κουραγιο... Ξεκούραση.... Φτάνουμε προς το τέλος!!!! 

Εγω εκανα την καμπυλη κ αυριο θα παω σε ενδοκρινολογο.. Ηταν λιγο ανεβασμένα..

 

Welcome to the club...!!! Δεν ειναι κατι απλα θα σ πει να προσέχεις την διατροφή σου και οχι πολλους υδατάνθρακες σε ενα γευμα...!!!! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Katerinaki... 11 είπε:

Welcome to the club...!!! Δεν ειναι κατι απλα θα σ πει να προσέχεις την διατροφή σου και οχι πολλους υδατάνθρακες σε ενα γευμα...!!!! 

Καλώς ηρθα χαχαχα αχά πηγα σε δύο σημερα... Ο πρώτος απλα τραγικός.. Μονο οτι θα πέθανω δεν μ πε..  Κι ολα αυτά γτ πήγα με ραντεβού απόγευμα να πληρώσω αλλα πηγα με το εοπυυ... Εχουμε ξεφύγει τελειως.!  Κ φυσικά πηρα κ αλλη γνώμη... 

Μου έδωσε διατροφή.. Μηχανάκι για μετρήσεις ζαχαρου.. Δευτέρα να πάρω τηλ να της πω τις μετρήσεις... Κ μ δωσε κ χάπι για θυρεοειδή.. Εντωμεταξύ μέσα στα φυσιολογικά είμαι.. Αλλα οι γυναικολόγο θέλουν το τέλειο κ καλύτερα να το κατεβάσουμε.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλώς ηρθα χαχαχα αχά πηγα σε δύο σημερα... Ο πρώτος απλα τραγικός.. Μονο οτι θα πέθανω δεν μ πε..  Κι ολα αυτά γτ πήγα με ραντεβού απόγευμα να πληρώσω αλλα πηγα με το εοπυυ... Εχουμε ξεφύγει τελειως.!  Κ φυσικά πηρα κ αλλη γνώμη... 

Μου έδωσε διατροφή.. Μηχανάκι για μετρήσεις ζαχαρου.. Δευτέρα να πάρω τηλ να της πω τις μετρήσεις... Κ μ δωσε κ χάπι για θυρεοειδή.. Εντωμεταξύ μέσα στα φυσιολογικά είμαι.. Αλλα οι γυναικολόγο θέλουν το τέλειο κ καλύτερα να το κατεβάσουμε.... 

Σοβαρά Τώρα?εντάξει κάποιοι είναι ότι να ναι τελικά

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...