Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , loyloy είπε:

Ολα Καλά θα πανε και θα πάρουμε τα μπεμπακι.α μας αγκαλιά!!!!!!εμένα κορίτσια μια φορά πήγε να βράσει αυγά και με πήρε τηλ να με ρωτήσει ποτε θα ξέρει ότι ειναι έτοιμα.αρα καταλαβαίνετε.και εγώ στον 8ο τα ψώνια.

ΧαχαχαχΧαχα. Εκλαψα. Ιδιος κ ο δικος μου!! 

 

πρίν από 10 λεπτά , noni90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ τελειώνω με τα ψώνια σιγά σιγά κ θα αρχίσουμε να φτιάχνουμε το δωμάτιο... λίγο νωρίς αλλά πρέπει να τα παραγγέλνουμε τ πρΑγματα κ ειδικά κούνιες κτλ κάνουν κανένα μήνα να έρθουν.... έχουν αρχίσει κ οι συγγενείς κ με ρωτούν τι προτιμώ να μου πάρουν για τ μωράκι.... 

αλλα βρε κορίτσια... έχω έναν πόνο πολύ περίεργο, χαμηλά στο οστό... δε μπορώ να μπω στη μπανιέρα, να ανοίξω τα πόδια μου, να βάλω παντελόνι...... το έχει καμία άλλη;

Απ οτι καταλαβα ειναι στο ισχιο? Το χω ακουσει απο παρα πολλες κοπελες και εδω στο φορουμ. Ειναι η μητρα που μεγαλωνει κ πιεζει το ισχιακο νευρο. Ειναι πολυ συνηθισμενο στην εγκυμοσυνη αγαπη. 

Επισης κοριτσια αυτη τη μαυρη γραμμουλα δεν βλεπω να τη βγαζω. Μου χει κανει εντυπωση γιατι ηξερα οτι τη βγαζουν οι περισσοτερες εγκυουλες. Εκτος αν βγει αργοτερα δε ξερω.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , noni90 είπε:

 

αλλα βρε κορίτσια... έχω έναν πόνο πολύ περίεργο, χαμηλά στο οστό... δε μπορώ να μπω στη μπανιέρα, να ανοίξω τα πόδια μου, να βάλω παντελόνι...... το έχει καμία άλλη;

Τον εχω και εγω αυτον τον πονο εδω και 2εβδομαδες μια περναει μια με ξαναπιανει ειναι μυοσκελετικο και ειναι φυσιολογικο γιατι ανοιγουν τα κοκαλα μας! 

 

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

Επισης κοριτσια αυτη τη μαυρη γραμμουλα δεν βλεπω να τη βγαζω. Μου χει κανει εντυπωση γιατι ηξερα οτι τη βγαζουν οι περισσοτερες εγκυουλες. Εκτος αν βγει αργοτερα δε ξερω.

Εγω την εχω απο την 8η εβδομαδα κ γινεται ολο εντονοτερη αλλα στο ευρυ μ περιβαλλον μανα θειες ξαδερφες καμια δεν την ειχε δεν την βγαζουν ολες! :wub: 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , noni90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ τελειώνω με τα ψώνια σιγά σιγά κ θα αρχίσουμε να φτιάχνουμε το δωμάτιο... λίγο νωρίς αλλά πρέπει να τα παραγγέλνουμε τ πρΑγματα κ ειδικά κούνιες κτλ κάνουν κανένα μήνα να έρθουν.... έχουν αρχίσει κ οι συγγενείς κ με ρωτούν τι προτιμώ να μου πάρουν για τ μωράκι.... 

αλλα βρε κορίτσια... έχω έναν πόνο πολύ περίεργο, χαμηλά στο οστό... δε μπορώ να μπω στη μπανιέρα, να ανοίξω τα πόδια μου, να βάλω παντελόνι...... το έχει καμία άλλη;

Είναι φυσιολογικό.εμενα πάει κι έρχεται.η αδε3φη μου το χε σε ολη την εγκυμοσύνη και κουτσαινε .είναι Είναι που ανοίγει η λεκάνη. 

Εγώ βρε κορίτσια είμαι φυσική ξανθιά.τριχοφυια μηδέν και Έχω βγάλει μαύρες τριχουλες αντί για τη γραμμή.απο πάνω μέχρι κάτω και φαίνεται λες και Έχω τη γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

για να το λέτε όλες κορίτσια ότι είναι απ τα κόκαλα δίκιο θα έχετε! Θέλω κ ένα βοηθό να με ντύνει κάθε πρωί από εδώ κ πέρα γιατί δε μπορώ μόνη μου! Άμα άρχισε από τώρα να ανοίγει η λεκάνη να δω που θα φτάσει μέχρι τον 9ο.... 

Γραμμουλα ούτε κ εγώ έχω βγάλει! Κ εγώ νόμιζα οι πιο πολλές εγκυουλες τη βγάζουν...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

για να το λέτε όλες κορίτσια ότι είναι απ τα κόκαλα δίκιο θα έχετε! Θέλω κ ένα βοηθό να με ντύνει κάθε πρωί από εδώ κ πέρα γιατί δε μπορώ μόνη μου! Άμα άρχισε από τώρα να ανοίγει η λεκάνη να δω που θα φτάσει μέχρι τον 9ο.... 

Γραμμουλα ούτε κ εγώ έχω βγάλει! Κ εγώ νόμιζα οι πιο πολλές εγκυουλες τη βγάζουν...

Μας βλέπω στα γυμναστήρια του χρόνου που θα χουν ξεπεταχτει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, loyloy είπε:

Μας βλέπω στα γυμναστήρια του χρόνου που θα χουν ξεπεταχτει.

Σίγουρα!!! Εγώ νόμιζα στον 9ο ανοίγει η λεκάνη για να εμπεδωθεί το μωρό... μιλάμε για την ασχετοσύνη σε όλο της το μεγαλείο βλέπεις πριν μείνω έγκυος εξαντλουσα τα θέματα που συζητάγαμε τη σύλληψη δεν μου είχε πάει καν το μυαλό να δω τι συμβαίνει στην φάση της εγκυμοσύνης!!! 

Τουλαχιστον νιώθω πως από εδώ κ πέρα περνάει λίγο πιο γρήγορα ο καιρός με τις ετοιμασίες κ όλα αυτά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , noni90 είπε:

Σίγουρα!!! Εγώ νόμιζα στον 9ο ανοίγει η λεκάνη για να εμπεδωθεί το μωρό... μιλάμε για την ασχετοσύνη σε όλο της το μεγαλείο βλέπεις πριν μείνω έγκυος εξαντλουσα τα θέματα που συζητάγαμε τη σύλληψη δεν μου είχε πάει καν το μυαλό να δω τι συμβαίνει στην φάση της εγκυμοσύνης!!! 

Τουλαχιστον νιώθω πως από εδώ κ πέρα περνάει λίγο πιο γρήγορα ο καιρός με τις ετοιμασίες κ όλα αυτά! 

Μονο εγω νομιζω οτι εχει κολλησει το ημερολογιο κ δεν περναει με τπτ;;:shock:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μονο εγω νομιζω οτι εχει κολλησει το ημερολογιο κ δεν περναει με τπτ;;:shock:

Αλήθεια; Δε περνάει ούτε με τα χαζέματα στο Ίντερνετ για τα πράγματα της μπέμπας; 

Εγώ έτσι νιώθω ότι περνάει γρήγορα ο καιρός γιατί μέχρι να δω όλα αυτά που θέλω στο Ίντερνετ, να αποφασίσω, να μου τα φέρουν, να τα στήσουμε, να φτιάξουμε το δωμάτιο όπως θελουμε..... να πλύνω να σιδερώνω τα ρουχαλάκια..... θα έχω μπει στον 8ο και μετά θα ασχοληθώ με τη γεννά... δηλαδή να πάω στη μαία μας εδώ να μου δείξει κάποια πράγματα.... ε μετά μόλις μπω στον 9ο θα φύγω για Αθήνα και εκεί θα περνάει αργά ο καιρός κ θα μετρΑω αντίστροφα για να γεννήσω χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Αλήθεια; Δε περνάει ούτε με τα χαζέματα στο Ίντερνετ για τα πράγματα της μπέμπας; 

Εγώ έτσι νιώθω ότι περνάει γρήγορα ο καιρός γιατί μέχρι να δω όλα αυτά που θέλω στο Ίντερνετ, να αποφασίσω, να μου τα φέρουν, να τα στήσουμε, να φτιάξουμε το δωμάτιο όπως θελουμε..... να πλύνω να σιδερώνω τα ρουχαλάκια..... θα έχω μπει στον 8ο και μετά θα ασχοληθώ με τη γεννά... δηλαδή να πάω στη μαία μας εδώ να μου δείξει κάποια πράγματα.... ε μετά μόλις μπω στον 9ο θα φύγω για Αθήνα και εκεί θα περνάει αργά ο καιρός κ θα μετρΑω αντίστροφα για να γεννήσω χαχαχα

Εγω μαλλον επειδη δεν εχω κατι αλλο να ασχοληθω απο κρεβατακι καλαθουνα αλλαξιερα ντουλαπα συρταριερα ρουχαλακια προικα εχω τελειωσει κ το μονο π μ εμεινε ειναι το καροτσι τα πραγματα απο το φαρμακειο και η ετοιμασια της βαλιτσας κ ολα θα τα κανω μολις μπω στον 8ο μ φαινονται λιγο μακρια....αλλα υπομονη 4εβδομαδες ειναι στην ουσια! Χαζευω οσο μπορω στο ιντερνετ αλλα μαλλον αυτο με κανει να ανυπομονωωωω ακομα περισσοτερο!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω μαλλον επειδη δεν εχω κατι αλλο να ασχοληθω απο κρεβατακι καλαθουνα αλλαξιερα ντουλαπα συρταριερα ρουχαλακια προικα εχω τελειωσει κ το μονο π μ εμεινε ειναι το καροτσι τα πραγματα απο το φαρμακειο και η ετοιμασια της βαλιτσας κ ολα θα τα κανω μολις μπω στον 8ο μ φαινονται λιγο μακρια....αλλα υπομονη 4εβδομαδες ειναι στην ουσια! Χαζευω οσο μπορω στο ιντερνετ αλλα μαλλον αυτο με κανει να ανυπομονωωωω ακομα περισσοτερο!!!!

Μπορείς να διαβάσεις κανένα βιβλίο... άσχετο με εγκυμοσύνη απλά για να περνάει η ώρα! Εγώ άμα πιάσω βιβλίο ξεχνιέμαι βρίσκομαι εκτός τόπου κ χρόνου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω μαλλον επειδη δεν εχω κατι αλλο να ασχοληθω απο κρεβατακι καλαθουνα αλλαξιερα ντουλαπα συρταριερα ρουχαλακια προικα εχω τελειωσει κ το μονο π μ εμεινε ειναι το καροτσι τα πραγματα απο το φαρμακειο και η ετοιμασια της βαλιτσας κ ολα θα τα κανω μολις μπω στον 8ο μ φαινονται λιγο μακρια....αλλα υπομονη 4εβδομαδες ειναι στην ουσια! Χαζευω οσο μπορω στο ιντερνετ αλλα μαλλον αυτο με κανει να ανυπομονωωωω ακομα περισσοτερο!!!!

Αχ καινεγω έτσι.εχει παγώσει ο χρόνος και με έχει πιάσει μια ανυπομονησία για το δεκεμβρη.σκεφτομαι που σε ενα μήνα θα πάω Αθηνα και Θα ξεχυθω για ψώνια και εχω κάτι να περιμένω. :)@noni90 ετοιμάζετε το παιδικό δωμάτιο Ε?Αχ ζηλεύω.εμεις θα αλλάξουμε τα κουφώματα στο σπίτι Όταν φύγω , άρα εκτός απο βαμμένο που θα βρω το δωμάτιο ολ α τ'άλλα θα τα φτιάξουμε μαζί με τον μπέμπη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Αχ καινεγω έτσι.εχει παγώσει ο χρόνος και με έχει πιάσει μια ανυπομονησία για το δεκεμβρη.σκεφτομαι που σε ενα μήνα θα πάω Αθηνα και Θα ξεχυθω για ψώνια και εχω κάτι να περιμένω. :)@noni90 ετοιμάζετε το παιδικό δωμάτιο Ε?Αχ ζηλεύω.εμεις θα αλλάξουμε τα κουφώματα στο σπίτι Όταν φύγω , άρα εκτός απο βαμμένο που θα βρω το δωμάτιο ολ α τ'άλλα θα τα φτιάξουμε μαζί με τον μπέμπη.

Μαλιστα στην ιδια φαση ανυπομονησιας ειμαστε....εμεις ειπαμε αφου γεννηθει με το καλο κ εφοσον σιγουρα για τους 6μηνες θα κοιμαται στο ιδιο δωματιο με εμας εχουμε χρονο να της το ετοιμασουμε απο το νεο ετος πρωτα ο Θεος....

 

πρίν από 25 λεπτά , noni90 είπε:

Μπορείς να διαβάσεις κανένα βιβλίο... άσχετο με εγκυμοσύνη απλά για να περνάει η ώρα! Εγώ άμα πιάσω βιβλίο ξεχνιέμαι βρίσκομαι εκτός τόπου κ χρόνου!

Το βαριεμαι ευκολα το διαβασμα μωρε δεν ξερω με τι να ασχοληθω θα περασει μωρε κ καιρος ηδη περασε τοσος!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , loyloy είπε:

Αχ καινεγω έτσι.εχει παγώσει ο χρόνος και με έχει πιάσει μια ανυπομονησία για το δεκεμβρη.σκεφτομαι που σε ενα μήνα θα πάω Αθηνα και Θα ξεχυθω για ψώνια και εχω κάτι να περιμένω. :)@noni90 ετοιμάζετε το παιδικό δωμάτιο Ε?Αχ ζηλεύω.εμεις θα αλλάξουμε τα κουφώματα στο σπίτι Όταν φύγω , άρα εκτός απο βαμμένο που θα βρω το δωμάτιο ολ α τ'άλλα θα τα φτιάξουμε μαζί με τον μπέμπη.

Παρόλο που θα μείνει μαζί μας για κάποιο διάστημα ο μπέμπης είπαμε να το φτιάξουμε από πριν τη γεννά, γιατί γενικά δεν θα έχω πολύ βοήθεια μετα την εγκυμοσύνη, οι μαμάδες μας δουλεύουν όποτε νομίζω θα τα βρω σκούρα αν έχω να φτιάξω το δωμάτιο κ έχω και το μωρό.... ακόμα δεν έχουν έρθει οι παραγγελίες μας για να ξεκινήσουμε.... σε καμία βδομάδα πιστεύω να αρχίσουμε χιχιχιχ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια!!! 

Τη γραμμουλα αυτήν την είχα βγάλει πολύ πολύ αχνή στην πρώτη εγκυμοσύνη και τώρα δεν την βλέπω. 

Επισης, δεν βλέπω κάτω από την κοιλιά μου, πρώτη φορά χρησιμοποίησα καθρεφτάκι.... Στην προηγούμενη δεν είχα τέτοιο θέμα.... 

Περπατάω σαν πάπια πια... και πονάω παντού....

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Ioio είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια!!! 

Τη γραμμουλα αυτήν την είχα βγάλει πολύ πολύ αχνή στην πρώτη εγκυμοσύνη και τώρα δεν την βλέπω. 

Επισης, δεν βλέπω κάτω από την κοιλιά μου, πρώτη φορά χρησιμοποίησα καθρεφτάκι.... Στην προηγούμενη δεν είχα τέτοιο θέμα.... 

Περπατάω σαν πάπια πια... και πονάω παντού....

 

 

Καλωσηρθες στο κλαμπ με το καθρεφτακι ειναι πολλη σπαστικο να μην βλεπεις κατω σου!!!:-P

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...