Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Eflenew said:

      Καλημέρα! Τα καφέ είναι ενδείξεις εμφυτευσης.  Με θετικό τεστ έστω και πολύ αχνό και καφέ θεωρώ ότι θα πάρεις μια ωραιότατη θετικη χοριακη!!!

      Δεν ξέρω πραγματικά …τι να πω έχω απογοητευτεί … ίσως είμαι επηρεασμένη από την τελευταία μ παλινδρόμηση 

      14 minutes ago, Fay_ said:

      Εγω κορίτσι μου δυο μέρες πριν την χοριακη μου είδα καφέ και στο εσώρουχο και μετά όλη μέρα στο σκούπισμα. Η χοριακη μου ήταν 415. Πήρα πανικόβλητη εκείνη την ημέρα τη μαία και μου είπε θα έπρεπε να χαίρεσαι και όχι να στεναχωριεσαι.. Είναι καλό σημάδι 💕

      Δεν ξέρω τι να πω προσπαθώ απλά να μην στεναχωριέμαι .

      9 minutes ago, Blue Velvet said:

      Μήπως να τον πάρεις τηλέφωνο?Εγώ σίγουρα θα έπαιρνα,πως θα ηρεμήσεις αλλιώς ?

      Εδώ θα μου πουν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι από την  στιγμή που αύριο είναι η μερα της χοριακης .. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Ioio είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια!!! 

Τη γραμμουλα αυτήν την είχα βγάλει πολύ πολύ αχνή στην πρώτη εγκυμοσύνη και τώρα δεν την βλέπω. 

Επισης, δεν βλέπω κάτω από την κοιλιά μου, πρώτη φορά χρησιμοποίησα καθρεφτάκι.... Στην προηγούμενη δεν είχα τέτοιο θέμα.... 

Περπατάω σαν πάπια πια... και πονάω παντού....

 

 

Ούτε εγώ βλέπω!!! Τυφλό σύστημα!!! Γιατί πονάς καλε;; Που;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ioio είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια!!! 

Τη γραμμουλα αυτήν την είχα βγάλει πολύ πολύ αχνή στην πρώτη εγκυμοσύνη και τώρα δεν την βλέπω. 

Επισης, δεν βλέπω κάτω από την κοιλιά μου, πρώτη φορά χρησιμοποίησα καθρεφτάκι.... Στην προηγούμενη δεν είχα τέτοιο θέμα.... 

Περπατάω σαν πάπια πια... και πονάω παντού....

 

 

Παπια και τυφλό σύστημα κι εγώ.τι να κάνουμε.εγω ποτε Έχω πόνους και ποτε Δεν εχω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλωσηρθες στο κλαμπ με το καθρεφτακι ειναι πολλη σπαστικο να μην βλεπεις κατω σου!!!:-P

Αν είναι, λέει..... 2,5 μήνες είναι θα περάσουν....

πρίν από 42 λεπτά , noni90 είπε:

Ούτε εγώ βλέπω!!! Τυφλό σύστημα!!! Γιατί πονάς καλε;; Που;

Στον πωπο πονάω και μπροστά χαμηλά, επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Ένα ερείπιο νιώθω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μολις γυρισα απ τον γιατρο. Ο τραχηλος ειχε μικρυνει και αλλο. Εφτασε 2,4!!!! Επαθα σοκ, ολη τη βδομαδα ημουν ξαπλα χωρις να κανω τιποτα! Μου εβαλε πεσό, κατι σαν δαχτυλιδι απ οτι καταλαβα απο κατω, που κραταει τον τραχηλο για να μην μικρυνει κ ανοιξει. Πονεσα εκεινη τη στιγμη. Φευγοντας με πηραν τα κλαμματα στο δρομο ρε κοριτσια. Φοβηθηκα, με πηρε το παραπονο και ευτυχως με ηρεμησε ο αντρας μου. Πραγματικα εχω στεναχωρηθει παρα πολυ.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοριτσια μου μολις γυρισα απ τον γιατρο. Ο τραχηλος ειχε μικρυνει και αλλο. Εφτασε 2,4!!!! Επαθα σοκ, ολη τη βδομαδα ημουν ξαπλα χωρις να κανω τιποτα! Μου εβαλε πεσό, κατι σαν δαχτυλιδι απ οτι καταλαβα απο κατω, που κραταει τον τραχηλο για να μην μικρυνει κ ανοιξει. Πονεσα εκεινη τη στιγμη. Φευγοντας με πηραν τα κλαμματα στο δρομο ρε κοριτσια. Φοβηθηκα, με πηρε το παραπονο και ευτυχως με ηρεμησε ο αντρας μου. Πραγματικα εχω στεναχωρηθει παρα πολυ.

Έλα μη κλαίς σε παρακαλώ. Δεν κανει καλό ούτε για σένα ούτε για το μωρό. Το ενδεχόμενο περιδεσης στο συζήτησε ο γιατρός?πλέον πρέπει να ξαπλώνεις.ξεκουραση και μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοριτσια μου μολις γυρισα απ τον γιατρο. Ο τραχηλος ειχε μικρυνει και αλλο. Εφτασε 2,4!!!! Επαθα σοκ, ολη τη βδομαδα ημουν ξαπλα χωρις να κανω τιποτα! Μου εβαλε πεσό, κατι σαν δαχτυλιδι απ οτι καταλαβα απο κατω, που κραταει τον τραχηλο για να μην μικρυνει κ ανοιξει. Πονεσα εκεινη τη στιγμη. Φευγοντας με πηραν τα κλαμματα στο δρομο ρε κοριτσια. Φοβηθηκα, με πηρε το παραπονο και ευτυχως με ηρεμησε ο αντρας μου. Πραγματικα εχω στεναχωρηθει παρα πολυ.

Κοριτσάκι μου, όλα θα πάνε καλά! Ακολούθησε πιστά τις οδηγίες του γιατρού σου και οταν θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά, θα τα ξεχάσεις όλα αυτά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Έλα μη κλαίς σε παρακαλώ. Δεν κανει καλό ούτε για σένα ούτε για το μωρό. Το ενδεχόμενο περιδεσης στο συζήτησε ο γιατρός?πλέον πρέπει να ξαπλώνεις.ξεκουραση και μπορείς.

Μου ανεφερε και την περιδεση σαν εναλλακτικη, αλλα πως ο πεσσος ειναι καλυτερη λυση και πλεον πιο ασφαλες. Οποτε βαλαμε αυτο. Λουλου μου εχεις δικιο, αλλα πιστευα πως πηγαινα καλυτερα, και τελικα το αντιθετο συνεβη. Μου γραψε κ χαπια για τις συσπασεις, δεν θελουμε να χω ουτε μια μου ειπε, γιατι προφανως, επηρεαζεται ο τραχηλος και πως επισης μαλλον θα γεννησω νωριτερα, αλλα στοχευουμε να μπουμε στον μηνα μας κ μετα ειμαστε οκ. Η καλλιεργεια βγηκε καθαρη, αρα ειναι καθαρα οργανικο το θεμα. 

 

πρίν από 6 λεπτά , Ioio είπε:

Κοριτσάκι μου, όλα θα πάνε καλά! Ακολούθησε πιστά τις οδηγίες του γιατρού σου και οταν θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά, θα τα ξεχάσεις όλα αυτά!

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου. Μακαρι να ειναι καλα ο μπεμπης και να ερθει οταν πρεπει να ερθει και θα τα ξεχασω ολα. Μονο να μπορεσω να φτασω ως το τελος. Μονο αυτο σκεφτομαι.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , nanoula90 είπε:

Μου ανεφερε και την περιδεση σαν εναλλακτικη, αλλα πως ο πεσσος ειναι καλυτερη λυση και πλεον πιο ασφαλες. Οποτε βαλαμε αυτο. Λουλου μου εχεις δικιο, αλλα πιστευα πως πηγαινα καλυτερα, και τελικα το αντιθετο συνεβη. Μου γραψε κ χαπια για τις συσπασεις, δεν θελουμε να χω ουτε μια μου ειπε, γιατι προφανως, επηρεαζεται ο τραχηλος και πως επισης μαλλον θα γεννησω νωριτερα, αλλα στοχευουμε να μπουμε στον μηνα μας κ μετα ειμαστε οκ. Η καλλιεργεια βγηκε καθαρη, αρα ειναι καθαρα οργανικο το θεμα. 

 

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου. Μακαρι να ειναι καλα ο μπεμπης και να ερθει οταν πρεπει να ερθει και θα τα ξεχασω ολα. Μονο να μπορεσω να φτασω ως το τελος. Μονο αυτο σκεφτομαι.

Υπομονη και ψυχραιμία κοριτσάκι μου.ελπιζω να χεις αναπαυτικο καναπέ γτ δεν τη γλιτώνεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Υπομονη και ψυχραιμία κοριτσάκι μου.ελπιζω να χεις αναπαυτικο καναπέ γτ δεν τη γλιτώνεις.

Και λαχταρουσα να ξεκινησω το βρεφικο δωματιο!! Πανε ολα τωρα. Μου πε ο γιατρος να μην βγω απο το σπιτι μεχρι να με ξαναδει σε 2 βδομαδες, οποτε μαλλον ουτε ψωνια προβλεπονται. Τι να πω. Υπομονη και ευτυχως που ειστε κ σεις εδω και λιγο ξεφευγω. Εχω κ τις κολλητες μου αλλα δουλευουν οπως κ οι περισσοτεροι αλλοι, πεθερα κ μαμα. Οποτε ευτυχως που κραταμε παρεουλα η μια στην αλλη


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοριτσια μου μολις γυρισα απ τον γιατρο. Ο τραχηλος ειχε μικρυνει και αλλο. Εφτασε 2,4!!!! Επαθα σοκ, ολη τη βδομαδα ημουν ξαπλα χωρις να κανω τιποτα! Μου εβαλε πεσό, κατι σαν δαχτυλιδι απ οτι καταλαβα απο κατω, που κραταει τον τραχηλο για να μην μικρυνει κ ανοιξει. Πονεσα εκεινη τη στιγμη. Φευγοντας με πηραν τα κλαμματα στο δρομο ρε κοριτσια. Φοβηθηκα, με πηρε το παραπονο και ευτυχως με ηρεμησε ο αντρας μου. Πραγματικα εχω στεναχωρηθει παρα πολυ.

Ολα θα πανε καλα.....μας πεδευουν τα μπουμπουκια μας αλλα οταν θα ρθουν θα τα ξεχασουμε ολααα!!!!! η ξαδερφη μ ειχε αιματοκριτη 24 σε ολη την εγκυμοσυνη και εκανε 2μεταγγισεις αιματος το μηνα μπαινοβγαινε στο νοσοκομειο οταν ηρθε στη ζωη η μικρη της τα ξεχασε ολα αμεσως!!!

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Και λαχταρουσα να ξεκινησω το βρεφικο δωματιο!! Πανε ολα τωρα. Μου πε ο γιατρος να μην βγω απο το σπιτι μεχρι να με ξαναδει σε 2 βδομαδες, οποτε μαλλον ουτε ψωνια προβλεπονται. Τι να πω. Υπομονη και ευτυχως που ειστε κ σεις εδω και λιγο ξεφευγω. Εχω κ τις κολλητες μου αλλα δουλευουν οπως κ οι περισσοτεροι αλλοι, πεθερα κ μαμα. Οποτε ευτυχως που κραταμε παρεουλα η μια στην αλλη

Δεν πειραζει θα συνεχισουμε τα ψωνια μας ολες μαζι στον 8ο!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Και λαχταρουσα να ξεκινησω το βρεφικο δωματιο!! Πανε ολα τωρα. Μου πε ο γιατρος να μην βγω απο το σπιτι μεχρι να με ξαναδει σε 2 βδομαδες, οποτε μαλλον ουτε ψωνια προβλεπονται. Τι να πω. Υπομονη και ευτυχως που ειστε κ σεις εδω και λιγο ξεφευγω. Εχω κ τις κολλητες μου αλλα δουλευουν οπως κ οι περισσοτεροι αλλοι, πεθερα κ μαμα. Οποτε ευτυχως που κραταμε παρεουλα η μια στην αλλη

Κατσε να μπεις στον 8ο να χεις 7 μήνες ολοκληρωμένους και μετά δεν θα σε νοιάζει τπτ.να ξέρεις από την 28η βδομάδα το μωρό είναι βιώσιμο απλά Όσο παραπάνω στη κοιλίτσα μας τόσο το καλύτερο.εδω θα τα λέμε συνέχεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Κοριτσια μου μολις γυρισα απ τον γιατρο. Ο τραχηλος ειχε μικρυνει και αλλο. Εφτασε 2,4!!!! Επαθα σοκ, ολη τη βδομαδα ημουν ξαπλα χωρις να κανω τιποτα! Μου εβαλε πεσό, κατι σαν δαχτυλιδι απ οτι καταλαβα απο κατω, που κραταει τον τραχηλο για να μην μικρυνει κ ανοιξει. Πονεσα εκεινη τη στιγμη. Φευγοντας με πηραν τα κλαμματα στο δρομο ρε κοριτσια. Φοβηθηκα, με πηρε το παραπονο και ευτυχως με ηρεμησε ο αντρας μου. Πραγματικα εχω στεναχωρηθει παρα πολυ.

Μην απογοητευεσαι! Ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου και ολα θα πανε οπως πρεπει! Και εγω εχω αρχιαει και ανησυχω γιατι εχω καθε μερα πετρωματα...Ειμαι απο μανουλες Νοεμβριου αλλα προς τα τελη..Οποτε συμβαδιζω και μαζι σας..

Με λιγη ξεκουραση ολα θα επανελθουν!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κελυ 32 είπε:

Μην απογοητευεσαι! Ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου και ολα θα πανε οπως πρεπει! Και εγω εχω αρχιαει και ανησυχω γιατι εχω καθε μερα πετρωματα...Ειμαι απο μανουλες Νοεμβριου αλλα προς τα τελη..Οποτε συμβαδιζω και μαζι σας..

Με λιγη ξεκουραση ολα θα επανελθουν!!!!

Βλεπω απο πετρωματα ολες καλα τα παμε ε;;; και εγω κανω 5-6την ημερα....εσυ;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Μην απογοητευεσαι! Ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου και ολα θα πανε οπως πρεπει! Και εγω εχω αρχιαει και ανησυχω γιατι εχω καθε μερα πετρωματα...Ειμαι απο μανουλες Νοεμβριου αλλα προς τα τελη..Οποτε συμβαδιζω και μαζι σας..

Με λιγη ξεκουραση ολα θα επανελθουν!!!!

Ευχαριστω Κελυ μου. Ναι σε ξερω, εχουμε ξαναμιλησει. Εσενα τι σου ειπε για τις συσπασεις? Ο τραχηλος ειναι ενταξει? Εγω αυτη τη βδομαδα που περασε ειχα 3-4 το πολυ την ημερα και το θεωρουσα φυσιολογικο. Τελικα μαλλον εμενα με επηρεαζουν πολυ κ μου γραψε τοκολυτικο μηπως τις σταματησουμε. Ναι, απλα ρε γαμωτο απο την αρχη προσεχα. Πχ δεν δουλευα, δεν εκανα βαριες δραστηριοτητες. Τελικα δεν παιζει κ πολυ μεγαλο ρολο, ειναι οργανικο το θεμα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...