Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , sun38 είπε:

Όχι δεν πετρώνει απλά έχω πονάκια χαμηλά δεξιά ή αριστερά. Έχω χάσει τη μπάλα. Δεν ξέρω πια τι είναι μυϊκός πόνος ή από το έντερο ή τη μήτρα!!

Τι να πω βρε κοριτσια... μάλλον εγώ δε μπορώ να τα ξεχωρίσω. Είμαι κ φοβισμένη... πετρώματα δεν έχω απλά πονάκια δεξια αριστερά ή στον ομφαλό! Ειλικρινά νιώθω αυτές τις μέρες τόσο πιεσμένη θα ήθελα να έπαιρνα ένα ηρεμιστικό κ να κοιμόμουν να ξεκουραστώ λίγο. Κ ο ύπνος χάλια πια έχει γίνει δεν ξεκουράζομαι. 

Ξεκούραση και τη Πέμπτη γιατρό που θα σου πει ολ α πανε καλά και θα ηρεμησεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε @sun38 υπομονη ρε κοριτσι! Να ξερες ποσες φορες το εχω σκεφτει αυτο που λες...να μην ειμαι εγκυος και να μπορουσα να παρω κατι και να κοιμηθω να ξεκουραστω και οταν ξυπνησω να εχουν φτιαξει ολα! Εγω ευτυχως τωρα που σταματησα τη δουλεια ειμαι αρκετα καλυτερα! Υπομονη θα ερθει η μανουλα σου και θα εισαι καλυτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , sun38 είπε:

Όχι δεν πετρώνει απλά έχω πονάκια χαμηλά δεξιά ή αριστερά. Έχω χάσει τη μπάλα. Δεν ξέρω πια τι είναι μυϊκός πόνος ή από το έντερο ή τη μήτρα!!

Τι να πω βρε κοριτσια... μάλλον εγώ δε μπορώ να τα ξεχωρίσω. Είμαι κ φοβισμένη... πετρώματα δεν έχω απλά πονάκια δεξια αριστερά ή στον ομφαλό! Ειλικρινά νιώθω αυτές τις μέρες τόσο πιεσμένη θα ήθελα να έπαιρνα ένα ηρεμιστικό κ να κοιμόμουν να ξεκουραστώ λίγο. Κ ο ύπνος χάλια πια έχει γίνει δεν ξεκουράζομαι. 

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου, είναι πολύ δύσκολο να ξεκουραστείς, νιώθεις πιεσμενη.... Όσο μπορείς να μένεις ήρεμη και να ξαπλώνεις, αυτά που νιώθεις είναι απόλυτα φυσιολογικά, όλες τα νιώθουμε και δεν είναι επικυνδυνα, μη φοβάσαι.... Εγώ όλη μέρα αισθάνομαι αυτή τη πίεση και τον πονο στον αφαλό που λες, λες και θα σκιστεί το δέρμα εκεί γύρω από τον αφαλό.... Υπομονή, σε λίγο καιρό θα κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλιά και θα τα ξεχάσουμε όλα αυτά!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , loyloy είπε:

Ξεκούραση και τη Πέμπτη γιατρό που θα σου πει ολ α πανε καλά και θα ηρεμησεις.

 

πρίν από 12 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Αχ βρε @sun38 υπομονη ρε κοριτσι! Να ξερες ποσες φορες το εχω σκεφτει αυτο που λες...να μην ειμαι εγκυος και να μπορουσα να παρω κατι και να κοιμηθω να ξεκουραστω και οταν ξυπνησω να εχουν φτιαξει ολα! Εγω ευτυχως τωρα που σταματησα τη δουλεια ειμαι αρκετα καλυτερα! Υπομονη θα ερθει η μανουλα σου και θα εισαι καλυτερα!

 

πρίν από 10 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου, είναι πολύ δύσκολο να ξεκουραστείς, νιώθεις πιεσμενη.... Όσο μπορείς να μένεις ήρεμη και να ξαπλώνεις, αυτά που νιώθεις είναι απόλυτα φυσιολογικά, όλες τα νιώθουμε και δεν είναι επικυνδυνα, μη φοβάσαι.... Εγώ όλη μέρα αισθάνομαι αυτή τη πίεση και τον πονο στον αφαλό που λες, λες και θα σκιστεί το δέρμα εκεί γύρω από τον αφαλό.... Υπομονή, σε λίγο καιρό θα κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλιά και θα τα ξεχάσουμε όλα αυτά!!! 

Κορίτσια εάν δεν είχα κ εσας δεν ξέρω τι θα έκανα.... σας ευχαριστώ... χαιρομαι τοοοσο πολύ που είστε όλες εδώ κ μιλάμε. Ο άντρας μου πήγε κ μου πήρε σοκολατάκια 0%... με στέβια. Τώρα κάνει δεν κάνει δεν ξέρω .... εγώ πάντως μόλις χτύπησα ένα. Το σάκχαρο μετά το βραδινό ήταν καλό 89, βραστό αυγό τυρί μιλνερ κ ψωμάκι μαύρο!! Κ τώρα το σοκολατάκι!!

Η πεθερά βλέπει με μισό μάτι ώρες ώρες νιώθω ότι μετράει κ τις μπουκιές μου!! Ξέρετε τι είπε στον  γιο της: να σου δώσω να μου πάρεις δυο κιλά μήλα;; Μα γιατί λέω εγώ αφού έχουμε, γιατί δεν τρως;; Γιατί εσείς κάνετε μεγάλη κατανάλωση κ αν φάω κ εγώ.... Ε ωραία λέω ξαναγοράζουμε!!! Με βλέπει που τρωω δυο μήλα τη μέρα γι αυτό!!!  Μετά λέει εγώ κάθε βράδι στις δέκα έτρωγα ένα μήλο!! Λέω κ εδώ μπορείς να ανοίξεις το ψυγείο κ να φας ότι θες!!

Έλεος εγώ δηλαδή κάνω τη μεγάλη κατανάλωση στο σπίτι!! Τεσπα σας τα λέω για να γελάτε με το θέατρο του παραλόγου που έχω εδώ!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , sun38 είπε:

 

 

Κορίτσια εάν δεν είχα κ εσας δεν ξέρω τι θα έκανα.... σας ευχαριστώ... χαιρομαι τοοοσο πολύ που είστε όλες εδώ κ μιλάμε. Ο άντρας μου πήγε κ μου πήρε σοκολατάκια 0%... με στέβια. Τώρα κάνει δεν κάνει δεν ξέρω .... εγώ πάντως μόλις χτύπησα ένα. Το σάκχαρο μετά το βραδινό ήταν καλό 89, βραστό αυγό τυρί μιλνερ κ ψωμάκι μαύρο!! Κ τώρα το σοκολατάκι!!

Η πεθερά βλέπει με μισό μάτι ώρες ώρες νιώθω ότι μετράει κ τις μπουκιές μου!! Ξέρετε τι είπε στον  γιο της: να σου δώσω να μου πάρεις δυο κιλά μήλα;; Μα γιατί λέω εγώ αφού έχουμε, γιατί δεν τρως;; Γιατί εσείς κάνετε μεγάλη κατανάλωση κ αν φάω κ εγώ.... Ε ωραία λέω ξαναγοράζουμε!!! Με βλέπει που τρωω δυο μήλα τη μέρα γι αυτό!!!  Μετά λέει εγώ κάθε βράδι στις δέκα έτρωγα ένα μήλο!! Λέω κ εδώ μπορείς να ανοίξεις το ψυγείο κ να φας ότι θες!!

Έλεος εγώ δηλαδή κάνω τη μεγάλη κατανάλωση στο σπίτι!! Τεσπα σας τα λέω για να γελάτε με το θέατρο του παραλόγου που έχω εδώ!!

Αχ ότι και να πω για την πεθερά σου είναι λίγο, έχω κι εγώ αλλά έχεις κι εσύ ρε παιδί μου.... Προσπάθησε να μην της δίνεις σημασία, σαν να μην υπάρχει.... Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω..... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , sun38 είπε:

 

 

Κορίτσια εάν δεν είχα κ εσας δεν ξέρω τι θα έκανα.... σας ευχαριστώ... χαιρομαι τοοοσο πολύ που είστε όλες εδώ κ μιλάμε. Ο άντρας μου πήγε κ μου πήρε σοκολατάκια 0%... με στέβια. Τώρα κάνει δεν κάνει δεν ξέρω .... εγώ πάντως μόλις χτύπησα ένα. Το σάκχαρο μετά το βραδινό ήταν καλό 89, βραστό αυγό τυρί μιλνερ κ ψωμάκι μαύρο!! Κ τώρα το σοκολατάκι!!

Η πεθερά βλέπει με μισό μάτι ώρες ώρες νιώθω ότι μετράει κ τις μπουκιές μου!! Ξέρετε τι είπε στον  γιο της: να σου δώσω να μου πάρεις δυο κιλά μήλα;; Μα γιατί λέω εγώ αφού έχουμε, γιατί δεν τρως;; Γιατί εσείς κάνετε μεγάλη κατανάλωση κ αν φάω κ εγώ.... Ε ωραία λέω ξαναγοράζουμε!!! Με βλέπει που τρωω δυο μήλα τη μέρα γι αυτό!!!  Μετά λέει εγώ κάθε βράδι στις δέκα έτρωγα ένα μήλο!! Λέω κ εδώ μπορείς να ανοίξεις το ψυγείο κ να φας ότι θες!!

Έλεος εγώ δηλαδή κάνω τη μεγάλη κατανάλωση στο σπίτι!! Τεσπα σας τα λέω για να γελάτε με το θέατρο του παραλόγου που έχω εδώ!!

Πω πω.τι λες τώρα? Σου μετράει και τα μήλα.σου χει αδυναμία ε?Εμένα από ολ α αυτά το ότι σας είπε να φάτε απ'έξω σήμερα μου κάτσε στραβά.ξερει ότι έχεις θέμα με το ζάχαρο και δεν κάνει να τρως ότι να ναι.στη τελική Δεν τη νοιάζει για σένα κατανοητό αλλά το εγγόνι της?Κάνε υπομονή κοριτσάκι μου.να γελάς με αυτά που λέει.παρτα στη πλάκα γρ εχει ς πιο σοβαρά θέματα και δεν αξίζει να ασχολείσαι μαζί της και να χαλιεσαι. Παίξτω τρελιτσα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια  να σας πω και γω αυτο που σκεφτομαι? Εχω αγχωθει αρκετα με την προκληση που μου ειπε ο γιατρος...σημερα σκεφτομαι ολη μερα μηπως του πω να παμε κατευθειαν για καισαρικη και να αποφυγουμε ολο αυτο...οχι οτι την καισαρικη δεν τη φοβαμαι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Ρε κοριτσια  να σας πω και γω αυτο που σκεφτομαι? Εχω αγχωθει αρκετα με την προκληση που μου ειπε ο γιατρος...σημερα σκεφτομαι ολη μερα μηπως του πω να παμε κατευθειαν για καισαρικη και να αποφυγουμε ολο αυτο...οχι οτι την καισαρικη δεν τη φοβαμαι...

Γτ ρε συ?κοίτα δεν το χω ψάξει βέβαια.η πρόκληση είναι επικίνδυνη για το μωρό?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Ρε κοριτσια  να σας πω και γω αυτο που σκεφτομαι? Εχω αγχωθει αρκετα με την προκληση που μου ειπε ο γιατρος...σημερα σκεφτομαι ολη μερα μηπως του πω να παμε κατευθειαν για καισαρικη και να αποφυγουμε ολο αυτο...οχι οτι την καισαρικη δεν τη φοβαμαι...

Πρόκληση είναι που σου σπάνε τα νερά για να προκαλέσουν τοκετο???? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου! 

@sun38 περαστικα κοριτσι μου ευχομαι και υπομονη. Σε λιγο καιρο θα τα χεις ξεχασει ολα κοπελα μου.

@Diavolitsa προκληση γιατι αγαπη? Σορρυ αν το χεις γραψει παραπανω και δεν το διαβασα. Κοιτα, πολλες περιπτωσεις προκλησης καταληγουν σε καισαρικη. Γιατι ουσιαστικα εξαναγκαζεις τον τοκετο που μπορει να μην ειναι ετοιμη η στιγμη να ερθει. Να το συζητησεις με τον γιατρο σου και θα σε καθοδηγησει. Αν σε ηρεμει η ιδεα της καισαρικης τοτε πες του το μηπως προβειτε σε αυτο. 

@Anastasia_paris φτου φτου. Τι ωραια φωτο ειναι αυτηηη!!!

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου! 

@sun38 περαστικα κοριτσι μου ευχομαι και υπομονη. Σε λιγο καιρο θα τα χεις ξεχασει ολα κοπελα μου.

@Diavolitsa προκληση γιατι αγαπη? Σορρυ αν το χεις γραψει παραπανω και δεν το διαβασα. Κοιτα, πολλες περιπτωσεις προκλησης καταληγουν σε καισαρικη. Γιατι ουσιαστικα εξαναγκαζεις τον τοκετο που μπορει να μην ειναι ετοιμη η στιγμη να ερθει. Να το συζητησεις με τον γιατρο σου και θα σε καθοδηγησει. Αν σε ηρεμει η ιδεα της καισαρικης τοτε πες του το μηπως προβειτε σε αυτο. 

@Anastasia_paris φτου φτου. Τι ωραια φωτο ειναι αυτηηη!!!

Που είσαι εσυυυυυυυ???? Είδα ότι είχες ωραία παρεουλα σήμερα και ξέχασες τις ιντερνετιακες σου φιλενάδες!!!!χάχαχαχα σ ευχαριστώ αγάπη!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Που είσαι εσυυυυυυυ???? Είδα ότι είχες ωραία παρεουλα σήμερα και ξέχασες τις ιντερνετιακες σου φιλενάδες!!!!χάχαχαχα σ ευχαριστώ αγάπη!!!! 

Τι να κανω, εχω και τις δημοσιες σχεσεις να διατηρησω χαχαχαχα. 

Πως εισαι εσυ φιλη μου?? Ο μικρος? Τα διδυμακια? Πωπω... Μετα που θα ειστε 5 συνολο οταν μεγαλωσουν λιγο τα μικρα διδυμακια, πως θα χωρατε στις φωτο πιασμενοι χερι χερι?? :lol:  Θα πρεπει και τα δυο σας χερια να κρατανε απο ενα μικρο χερακι! Αχ μωρε λιωωνω. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Τι να κανω, εχω και τις δημοσιες σχεσεις να διατηρησω χαχαχαχα. 

Πως εισαι εσυ φιλη μου?? Ο μικρος? Τα διδυμακια? Πωπω... Μετα που θα ειστε 5 συνολο οταν μεγαλωσουν λιγο τα μικρα διδυμακια, πως θα χωρατε στις φωτο πιασμενοι χερι χερι?? :lol:  Θα πρεπει και τα δυο σας χερια να κρατανε απο ενα μικρο χερακι! Αχ μωρε λιωωνω. 

Καλά είμαστε όλοι οικογενειακως!!!!! Πραγματικά, θα βγάζουμε μόνο μακρινές φώτο εμείς, καλλιτεχνικες!!!! Θα γεμίσουν και τα χέρια και οι αγκαλιές!!!!! 

Αύριο το πρωί έχω το doppler οπότε θα σας έχω και φρέσκα νέα!!!! 

  • Μου αρέσει 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loyloy είπε:

Γτ ρε συ?κοίτα δεν το χω ψάξει βέβαια.η πρόκληση είναι επικίνδυνη για το μωρό?

Οχι δεν ειναι επικινδυνη απλα τις πιο πολλες φορες τρως τους πονους οι οποιοι ειναι πιο εντονοι απο το φυσιολογικο τοκετο και στην τελικη καταληγει σε καισαρικη! Δε ξερω αν θελω να το υποστω ολο αυτο και να το αντεξω! Με τρομαζει!

@nanoula90 προκληση λογω διαβητη! Μεχρι την 38η εβδομαδα θα με αφησει! Αν δε γεννησω μου ειπε για προκληση!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Οχι δεν ειναι επικινδυνη απλα τις πιο πολλες φορες τρως τους πονους οι οποιοι ειναι πιο εντονοι απο το φυσιολογικο τοκετο και στην τελικη καταληγει σε καισαρικη! Δε ξερω αν θελω να το υποστω ολο αυτο και να το αντεξω! Με τρομαζει!

@nanoula90 προκληση λογω διαβητη! Μεχρι την 38η εβδομαδα θα με αφησει! Αν δε γεννησω μου ειπε για προκληση!

Α Δεν κάνει με το ζάχαρο να κλείσουμε 40 βδομάδες?Δεν το ξερα.εχω να τον ρωτήσω πολλ α τη Πέμπτη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...