Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Χαχαχαχα σωστή!! !!!!!!!!σπούδαζα Καβάλα.Αθηναια καταλαβαίνεις πόσο δούλεμα έτρωγα μέχρι να σταματήσω να τα λέω καλαμάκι.Αχ γυρο.τελευταια φορά έφαγα τη μέρα που συλλαβαμε τον μπέμπη!!!!!!

Καταλαβαίνω τι περνούσες, κι εμείς εδώ ρίχναμε πολύ δούλεμα στους Αθηναίους, καλοπροαιρετα παντα!!!!! Θυμάμαι είχα. Ένα φίλο συμφοιτητη, είμαστε μια μέρα στη σχολή, καθόμαστε. Στο φουαγιέ και λέει πείνασα... Ε πάνε φάε του λεω.... Τι είναι το "πάνε" μου λεει???? Φαντάζεσαι συνεννόηση αυτός να φωνάζει πήγαινεεεε λέμε κι εγώ να τον κράζω!!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Εντωμεταξυ το στηθος μου ειναι εντελως χαλαρο ρε κοριτσια! Εδω και ενα μηνα μπορει και παραπανω καθολου πρισμενο! Ειναι λογικο? Εσεις πως ειστε? Καθε φορα λεω να ρωτησω το γιατρο και ολο ξεχναω! Επισης με τα κιλα που εχω χασει μου ειναι και τα σουτιεν μεγαλα! Παλι καλα που δεν πηρα τα σουτιεν θηλασμου ενα νουμερο πιο μεγαλο οπως λενε γιατι θα μου φευγαν!

Κι εμένα αν εξαιρέσεις το πρώτο δίμηνο που ήταν πολύ πρησμένο τώρα είναι σαν να μην είμαι έγκυος!!! Και παρόλο που περίμενα την εγκυμοσύνη για να αποκτήσω ένα πλούσιο μπουστο εχω πάρει παντού κιλά και το στήθος παραμένει ανύπαρκτο!!!  Νομίζω το πρήξιμο είναι σύμπτωμα πρώτου τριμήνου κυρίως και φαντάζομαι ότι μόλις γεννησουμε θα τούμπανιασει!!!

3 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Τα ξερω αυτα...απλα δε ξερω αν αντεχω να συνεχισω να ειμαι στη διαδικασια του να μη μπορω να βγω, να μετραω παλι τα τσιγαρα μου, τα γλυκα μου και γενικα ολο αυτο που ζω τωρα να συνεχιστει! Δε ξερω ωρες ωρες λεω τι μανα θα γινεις, κοιτας μονο τον εαυτο σου και οχι τι ειναι καλυτερο για το παιδι απο την αλλη λεω αμα δεν ειμαι εγω καλα πως θα ειναι το μπεμπακι? Δε ξερω...μπορει να μεινω στην αποφαση να μη θηλασω, μπορει αν γεννηθει να το παρω αγκαλια και να πω οτι θα αντεχα αλλα τοσα!

Εγω ναι βρηκα! Μου συστησαν 2, πηγα τους γνωρισα και τελικα μου αρεσε ο ενας! Μην αγχωνεσαι...ξεκινα με καποιον και αν δεν σου αρεσει αλλαζεις!

Δεν νομίζω ότι με τον θηλασμό θα πρέπει να στερούμαστε τόσο τα γλυκά και τα φαγητά όσο στερειστε τώρα εσείς που έχετε διαβήτη κύησης... Άσε που αν δεν κάνω λάθος αν θηλάσεις και μετά φας γλυκό η κάνεις τσιγάρο δεν υπάρχει θέμα... Αν και όσο αφορά το τσιγάρο εγώ αν και φανατική καπνίστρια τα τελευταία 15 και χρονια ελπίζω με τον θηλασμό να το κόψω μια για πάντα γιατί σε πιθανή επόμενη εγκυμοσύνη δεν μπορώ να περάσω πάλι την περίοδο στέρησης που πέρασα σε αυτήν...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, κορίτσια, τις τελευταίες βδομάδες τις κάνω τις γουρουνιες μου... τρώω κάτι ωραίες πανσετουλες.

Μεταξύ μας, σκέφτομαι με το θηλασμό θα τα χάσω πιο γρήγορα... χιχιχι

Κινέζικο πεθύμησα εγώ. Γλυκόξινη σαλτσουλα μιαμ μιαμ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ioio είπε:

Αχ, κορίτσια, τις τελευταίες βδομάδες τις κάνω τις γουρουνιες μου... τρώω κάτι ωραίες πανσετουλες.

Μεταξύ μας, σκέφτομαι με το θηλασμό θα τα χάσω πιο γρήγορα... χιχιχι

Κινέζικο πεθύμησα εγώ. Γλυκόξινη σαλτσουλα μιαμ μιαμ. 

Αληθεύει αυτό που λενε οτι οταν θηλάζειε χάνεις;; γτ μια φίλη μ που γέννησε καλοκαίρι το αντίθετο με είπε! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

Αληθεύει αυτό που λενε οτι οταν θηλάζειε χάνεις;; γτ μια φίλη μ που γέννησε καλοκαίρι το αντίθετο με είπε! 

Χάνεις. Απλά υπάρχει και η Κατηγορία γυναικών που το βρίσκει δικαιολογία πιστεύω.σκεψου οτι μετά μέρα νύχτα τρέχουμε.παντως από φιλη στο θηλασμό που δεν έχασε τα κρουασάν τα χε για πρωινο γτ θξλαζε και λε Ει πρέπει να τρώω Καλά και γενικότερα τα γεύματα φουλ έξτρα.αλλα εντάξει από την άλλη μη ξεχνάμε ότι περνάμε μια μεταβατική φάση.εγκυμοσυνη μετά γεννά μετά παιδί ξενύχτι θηλασμός.Πανικός με τις ορμόνες και ίσως το φαγητό να είναι μια διαφυγή.λεω καθαρά την άποψη μου.Απο κει και πέρα αν αντί να χάσουμε πάρουμε και λίγα μετά το θεμα είναι όταν βρούμε τους ρυθμούς μας και είμαστε καλά τότε να μπούμε σε διαδικασία δίαιτας.

πρίν από 39 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καταλαβαίνω τι περνούσες, κι εμείς εδώ ρίχναμε πολύ δούλεμα στους Αθηναίους, καλοπροαιρετα παντα!!!!! Θυμάμαι είχα. Ένα φίλο συμφοιτητη, είμαστε μια μέρα στη σχολή, καθόμαστε. Στο φουαγιέ και λέει πείνασα... Ε πάνε φάε του λεω.... Τι είναι το "πάνε" μου λεει???? Φαντάζεσαι συνεννόηση αυτός να φωνάζει πήγαινεεεε λέμε κι εγώ να τον κράζω!!!!! 

Αχ αυτό το πανε μέχρι να το μαθω και εγώ μια από τα ίδια.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, loyloy είπε:

Χάνεις. Απλά υπάρχει και η Κατηγορία γυναικών που το βρίσκει δικαιολογία πιστεύω.σκεψου οτι μετά μέρα νύχτα τρέχουμε.παντως από φιλη στο θηλασμό που δεν έχασε τα κρουασάν τα χε για πρωινο γτ θξλαζε και λε Ει πρέπει να τρώω Καλά και γενικότερα τα γεύματα φουλ έξτρα.αλλα εντάξει από την άλλη μη ξεχνάμε ότι περνάμε μια μεταβατική φάση.εγκυμοσυνη μετά γεννά μετά παιδί ξενύχτι θηλασμός.Πανικός με τις ορμόνες και ίσως το φαγητό να είναι μια διαφυγή.λεω καθαρά την άποψη μου.Απο κει και πέρα αν αντί να χάσουμε πάρουμε και λίγα μετά το θεμα είναι όταν βρούμε τους ρυθμούς μας και είμαστε καλά τότε να μπούμε σε διαδικασία δίαιτας.

Εμενα κορίτσια δεν ξέρω αν ήταν λόγω εγκυμοσύνης η τυχαίο, αλλά μετά την γέννα άλλαξε ο μεταβολισμός μου και δυσκολεύτηκα πολύ να χάσω κιλά, παρόλο που θήλαζα.... Επανήλθα βασικά στα κιλά προ γέννας σχεδόν κατευθείαν, πριν τον σαραντισμο, μετά όμως που έβαλα κάποια κιλακια στην πορεία και ήθελα να τα. Χάσω δυσκολεύτηκα πολύ.... Και με Διατροφολόγο όχι μόνο μου.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Εμενα κορίτσια δεν ξέρω αν ήταν λόγω εγκυμοσύνης η τυχαίο, αλλά μετά την γέννα άλλαξε ο μεταβολισμός μου και δυσκολεύτηκα πολύ να χάσω κιλά, παρόλο που θήλαζα.... Επανήλθα βασικά στα κιλά προ γέννας σχεδόν κατευθείαν, πριν τον σαραντισμο, μετά όμως που έβαλα κάποια κιλακια στην πορεία και ήθελα να τα. Χάσω δυσκολεύτηκα πολύ.... Και με Διατροφολόγο όχι μόνο μου.... 

Ας γίνει ότι θέλει.τι να κάνουμε.δεν θα τρελαθούμε με τα κιλά.μεγαλωνουμε κιόλας.αλλαζει ο μεταβολισμός.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Χάνεις. Απλά υπάρχει και η Κατηγορία γυναικών που το βρίσκει δικαιολογία πιστεύω.σκεψου οτι μετά μέρα νύχτα τρέχουμε.παντως από φιλη στο θηλασμό που δεν έχασε τα κρουασάν τα χε για πρωινο γτ θξλαζε και λε Ει πρέπει να τρώω Καλά και γενικότερα τα γεύματα φουλ έξτρα.αλλα εντάξει από την άλλη μη ξεχνάμε ότι περνάμε μια μεταβατική φάση.εγκυμοσυνη μετά γεννά μετά παιδί ξενύχτι θηλασμός.Πανικός με τις ορμόνες και ίσως το φαγητό να είναι μια διαφυγή.λεω καθαρά την άποψη μου.Απο κει και πέρα αν αντί να χάσουμε πάρουμε και λίγα μετά το θεμα είναι όταν βρούμε τους ρυθμούς μας και είμαστε καλά τότε να μπούμε σε διαδικασία δίαιτας.

Αχ αυτό το πανε μέχρι να το μαθω και εγώ μια από τα ίδια.

Ακριβώς αυτο ελεγε... Οτι πρέπει να τρωει καλα τωρα που θηλάζει κι ολο έτρωγε κρέμες γάλακτος κ σάντουιτς κλπ... Οποτε νομίζω ήταν δικαιολογία... Γτ κ εγω έτσι σκέφτομαι.. Θα τρέχουμε θα χουμε κ λιγο άγχος.. Ολο κ κάτι θα χαθεί!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ακριβώς αυτο ελεγε... Οτι πρέπει να τρωει καλα τωρα που θηλάζει κι ολο έτρωγε κρέμες γάλακτος κ σάντουιτς κλπ... Οποτε νομίζω ήταν δικαιολογία... Γτ κ εγω έτσι σκέφτομαι.. Θα τρέχουμε θα χουμε κ λιγο άγχος.. Ολο κ κάτι θα χαθεί!!! 

Θα φαμε και μια καρμποναρα περιποιημένη αλλά εντάξει μην το παρακάνουμε.και τα σάντουιτς ποτε ποτε.με την εγκυμοσύνη τα χουμε στερηθεί όλα αυτά απλά να υπάρχει ενα όριο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , loyloy είπε:

Θα φαμε και μια καρμποναρα περιποιημένη αλλά εντάξει μην το παρακάνουμε.και τα σάντουιτς ποτε ποτε.με την εγκυμοσύνη τα χουμε στερηθεί όλα αυτά απλά να υπάρχει ενα όριο.

Θα την φάμε αμεεεε.. Μμμμ..... Το πέτυχες ..μιαμ μιαμ... Νομίζω οτι πλέον έχει ανοίξει αρκετά η ορεξη μ.... Πράγμα τρομακτικό!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

Θα την φάμε αμεεεε.. Μμμμ..... Το πέτυχες ..μιαμ μιαμ... Νομίζω οτι πλέον έχει ανοίξει αρκετά η ορεξη μ.... Πράγμα τρομακτικό!!! 

Εγω μονιμως έχω όρεξη.απλα δεν κάνει να τρώω. :( το αξίζει όμως ο μπεμπακος μου.τα πάντα γι αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Εγω μονιμως έχω όρεξη.απλα δεν κάνει να τρώω. :( το αξίζει όμως ο μπεμπακος μου.τα πάντα γι αυτόν.

Εννοείται!!!,οι θυσίες της μανας ξεκινάν από νωρίς!!  ;)

Υπομονη...!!!! Ετσι συντηρεισε κιόλας σε κιλά.. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Ελπίζω όλες να είστε καλά. Σήμερα έχω να πάω για εξετάσεις! Να δούμε. Να ρωτήσω κάτι για τη γενική ούρων που λένε ότι τα ουρά πρέπει μα είναι τα πρώτα πρωινά εγώ αφού σηκώνομαι συχνά όλη τη νύχτα για τουαλέτα τι πρώτα πρωινά τότε;;;!!! Δεν γίνεται κ αλλιώς!

Για τα κιλά που λέτε είναι κάπως περίεργα με το θηλασμό. Από τη μια χάνεις περισσότερο στην αρχή είχα παρατηρήσει με εμένα κ μετά πέφτει ο ρυθμός όλο κ πιο δύσκολα έχανα. Εγώ πάντως έφτασα στα κιλά μου που ήμουν πριν την εγκυμοσύνη μετά από ένα χρόνο ακριβώς.

Η αλήθεια είναι ότι αυξάνεται κ η όρεξη  κ μπορεί αντί να χάνεις να παίρνεις!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, sun38 είπε:

Εγώ κανονικά μπαινω στο μήνα μου μέσα Δεκεμβρίου αλλά ούτως ή άλλως δεν θα φτάσω μέχρι τότε. Θα προγραμματιστεί η καισαρική νωρίτερα, εκτός απροόπτου. Θα ξαναμιλήσω στο επόμενο ραντεβού πάλι με το γιατρό.

Σε ποια εβδομαδα θα σε βαλει για καισαρικη πιστευεις;;;

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια......με εχουν στο μηχανημα ειχα λιγα πονακια αλλα δεν καταγραφει κατι πολλη σημαντικο μια συσπαση 140 μια 70 και 3 50 εχει καταγραψει στο 40λεπτο π με εχουν......η ταχυπαλμια μ καλα κρατει μαζι με την δυσπνοια.....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ελπίζω όλες να είστε καλά. Σήμερα έχω να πάω για εξετάσεις! Να δούμε. Να ρωτήσω κάτι για τη γενική ούρων που λένε ότι τα ουρά πρέπει μα είναι τα πρώτα πρωινά εγώ αφού σηκώνομαι συχνά όλη τη νύχτα για τουαλέτα τι πρώτα πρωινά τότε;;;!!! Δεν γίνεται κ αλλιώς!

Για τα κιλά που λέτε είναι κάπως περίεργα με το θηλασμό. Από τη μια χάνεις περισσότερο στην αρχή είχα παρατηρήσει με εμένα κ μετά πέφτει ο ρυθμός όλο κ πιο δύσκολα έχανα. Εγώ πάντως έφτασα στα κιλά μου που ήμουν πριν την εγκυμοσύνη μετά από ένα χρόνο ακριβώς.

Η αλήθεια είναι ότι αυξάνεται κ η όρεξη  κ μπορεί αντί να χάνεις να παίρνεις!

Καλημέρα κορίτσι μου πως είσαι κοντεύεις; με το καλό οι εξετάσεις. Υποτηθετε τα πρωτα πρωινά αυτα πριν σηκωθείς από το κρεβάτι έτσι κάναμε όλες αυτά πήγαινα και εγω. Έχεις δίκιο με το θηλασμό στην αρχή φεύγουν και μετά κολλάει η ζυγαριά μην σου πω ανεβενει. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...