Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σε ποια εβδομαδα θα σε βαλει για καισαρικη πιστευεις;;;

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια......με εχουν στο μηχανημα ειχα λιγα πονακια αλλα δεν καταγραφει κατι πολλη σημαντικο μια συσπαση 140 μια 70 και 3 50 εχει καταγραψει στο 40λεπτο π με εχουν......η ταχυπαλμια μ καλα κρατει μαζι με την δυσπνοια.....

Δεν ξέρω ακόμη. Θα κάνω κ τη μαγνητική όταν θα είμαι νοσοκομείο κ μετά θα αποφασίσει!

3 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!Εχω ευχάριστα, αν και απροσδόκητα νέα.Σήμερα το πρωί έσπασαν πρόωρα τα νερά και γεννήσαμε!!!!!!Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω.

Να σου ζήσει!!!Περιμενουμε νέα σου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!Εχω ευχάριστα, αν και απροσδόκητα νέα.Σήμερα το πρωί έσπασαν πρόωρα τα νερά και γεννήσαμε!!!!!!Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω.

Να σου ζησει κοπελα μ ειχαμε ιδια ΠΗΤ αν δεν κανω λαθος.....

Λοιπον τα νεα μ τωρα εχω μεταφερθει με εκαβ στην εμβρυομητρικη στο ιπποκρατειο με συσπασεις τοκετου....μ δωσανε ενδοφλεβιο ορο πρεπαρ κ κολπικα ουτρογκεσταν εχω τραχηλο 1.3 κ το νινι ειναι λιγο παραπανω απο 2μιση κιλα....περιμενουμε να δουμε αν με πιασουν τα φαρμακα ή αρχισει ο τοκετος!!! Ειδωμεν εχειι ο Θεοςς!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να σου ζησει κοπελα μ ειχαμε ιδια ΠΗΤ αν δεν κανω λαθος.....

Λοιπον τα νεα μ τωρα εχω μεταφερθει με εκαβ στην εμβρυομητρικη στο ιπποκρατειο με συσπασεις τοκετου....μ δωσανε ενδοφλεβιο ορο πρεπαρ κ κολπικα ουτρογκεσταν εχω τραχηλο 1.3 κ το νινι ειναι λιγο παραπανω απο 2μιση κιλα....περιμενουμε να δουμε αν με πιασουν τα φαρμακα ή αρχισει ο τοκετος!!! Ειδωμεν εχειι ο Θεοςς!!!

Αχ κοριτσι μου!!! Μη φοβασαι τπτ! Πως νιωθεις εσυ? Πως εισαι?? 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να σου ζησει κοπελα μ ειχαμε ιδια ΠΗΤ αν δεν κανω λαθος.....

Λοιπον τα νεα μ τωρα εχω μεταφερθει με εκαβ στην εμβρυομητρικη στο ιπποκρατειο με συσπασεις τοκετου....μ δωσανε ενδοφλεβιο ορο πρεπαρ κ κολπικα ουτρογκεσταν εχω τραχηλο 1.3 κ το νινι ειναι λιγο παραπανω απο 2μιση κιλα....περιμενουμε να δουμε αν με πιασουν τα φαρμακα ή αρχισει ο τοκετος!!! Ειδωμεν εχειι ο Θεοςς!!!

Κοριτσάκι μου μη φοβάσαι τίποτα!!!! Θα είσαι μια χαρά εδώ, οι γιατροί είναι πολύ καλοί και η μονάδα νεογνών η καλύτερη πίστεψε με!!! Αντε με το καλό!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ κοριτσι μου!!! Μη φοβασαι τπτ! Πως νιωθεις εσυ? Πως εισαι?? 

 

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κοριτσάκι μου μη φοβάσαι τίποτα!!!! Θα είσαι μια χαρά εδώ, οι γιατροί είναι πολύ καλοί και η μονάδα νεογνών η καλύτερη πίστεψε με!!! Αντε με το καλό!!!! 

Ειμαι καλα το μονο π με εχει επηρεασει ειναι οτι ειμαι μονη μ δεν επιτρεπεται να ειναι κανεις μαζι μ....

Ευχομαι να γινει το καλυτερο π μπορει....ευχαριστω για τις ευχες...με το καλο σε ολες μας! Γερα μωρακια


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Ειμαι καλα το μονο π με εχει επηρεασει ειναι οτι ειμαι μονη μ δεν επιτρεπεται να ειναι κανεις μαζι μ....

Ευχομαι να γινει το καλυτερο π μπορει....ευχαριστω για τις ευχες...με το καλο σε ολες μας! Γερα μωρακια

Δεν είσαι μόνη έχεις εμάς!!!!! Πλάκα πλάκα πως και επιτρέπουν κινητο???? Εγώ όταν ακόμη αισθανόμουν καλά είχα ζητήσει να είναι ο άντρας μου μαζί μου και τον είχαν αφήσει να μπει, γιατί δεν δοκιμάζεις να το ζητήσεις??? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Δεν είσαι μόνη έχεις εμάς!!!!! Πλάκα πλάκα πως και επιτρέπουν κινητο???? Εγώ όταν ακόμη αισθανόμουν καλά είχα ζητήσει να είναι ο άντρας μου μαζί μου και τον είχαν αφήσει να μπει, γιατί δεν δοκιμάζεις να το ζητήσεις??? 

Δεν αφηνουν συνοδο μονο επισκεπτηριο 4-6 αλλα για το κινητο δεν μ ειπαν τπτ εχω κ τηλεοραση ευτυχως!! Εννοειται εχω εσας!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν αφηνουν συνοδο μονο επισκεπτηριο 4-6 αλλα για το κινητο δεν μ ειπαν τπτ εχω κ τηλεοραση ευτυχως!! Εννοειται εχω εσας!!!

Αν έχεις και τηλεόραση δεν το συζητώ, είσαι στα καλά δωμάτια είσαι πολύ πολύ πολύ τυχερη!!!!! Σε ποια πτέρυγα είσαι ξέρεις? Επειδή περιμένουν να δουν πως θα δράσουν τα φάρμακα γι αυτό φαντάστηκα θα αφήνουν..... Εσύ πως είσαι πονάς τώρα???? Αρραιωσαν οι συσπάσεις καθόλου?? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Αν έχεις και τηλεόραση δεν το συζητώ, είσαι στα καλά δωμάτια είσαι πολύ πολύ πολύ τυχερη!!!!! Σε ποια πτέρυγα είσαι ξέρεις? Επειδή περιμένουν να δουν πως θα δράσουν τα φάρμακα γι αυτό φαντάστηκα θα αφήνουν..... Εσύ πως είσαι πονάς τώρα???? Αρραιωσαν οι συσπάσεις καθόλου?? 

Δεν ξερω παντως λεει δωματιο 402 στον 4ο χανεσαι εδω μεσα....οχι ποναω πολλη δεν νιωθω να αραιωσαν οι συσπασεις.....ααα ειμαι απο τις τυχερεςς ε???


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν ξερω παντως λεει δωματιο 402 στον 4ο χανεσαι εδω μεσα....οχι ποναω πολλη δεν νιωθω να αραιωσαν οι συσπασεις.....ααα ειμαι απο τις τυχερεςς ε???

Εννοώ επειδή έχεις τηλεόραση χάχαχαχα σε πειράζω κορίτσι μου!!!!! Είσαι πολύ δυνατή πάντως κοριτσάκι μου μπράβο!!!! Άλλη δεν θα είχε κουράγιο να μπαίνει και να γράφει!!!!! Θα έχεις πολύ όμορφη γέννα θα το δεις, και η πιο όμορφη θα είναι η κορακλα σου!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν ξερω παντως λεει δωματιο 402 στον 4ο χανεσαι εδω μεσα....οχι ποναω πολλη δεν νιωθω να αραιωσαν οι συσπασεις.....ααα ειμαι απο τις τυχερεςς ε???

Αχ, θελει να ερθει μωρε η μικρη σου να σε γνωρισει! Βαρεθηκε εκει μεσα και σου λεει μαμα να βγω?? Μη φοβασαι, εισαι σε καλα χερια και η μικρη σου μια χαρα ειναι! Μολις την παρεις αγκαλια θα τα ξεχασεις ολα!

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν ξερω παντως λεει δωματιο 402 στον 4ο χανεσαι εδω μεσα....οχι ποναω πολλη δεν νιωθω να αραιωσαν οι συσπασεις.....ααα ειμαι απο τις τυχερεςς ε???

Το μόνο σίγουρο είναι ότι είσαι σε καλά χέρια. 

Κρίμα που δεν αφήνουν συνοδό. Υπομονή! Να μας λες τα νέα σου :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να σου ζησει κοπελα μ ειχαμε ιδια ΠΗΤ αν δεν κανω λαθος.....

Λοιπον τα νεα μ τωρα εχω μεταφερθει με εκαβ στην εμβρυομητρικη στο ιπποκρατειο με συσπασεις τοκετου....μ δωσανε ενδοφλεβιο ορο πρεπαρ κ κολπικα ουτρογκεσταν εχω τραχηλο 1.3 κ το νινι ειναι λιγο παραπανω απο 2μιση κιλα....περιμενουμε να δουμε αν με πιασουν τα φαρμακα ή αρχισει ο τοκετος!!! Ειδωμεν εχειι ο Θεοςς!!!

Κοπελα μουυυ!!Ολες οι προσευχες μας μαζι σου κ θα πανε ολα καλα! καλως να ερθει το μωρακι σου !!

  • Ευχαριστώ 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Εννοώ επειδή έχεις τηλεόραση χάχαχαχα σε πειράζω κορίτσι μου!!!!! Είσαι πολύ δυνατή πάντως κοριτσάκι μου μπράβο!!!! Άλλη δεν θα είχε κουράγιο να μπαίνει και να γράφει!!!!! Θα έχεις πολύ όμορφη γέννα θα το δεις, και η πιο όμορφη θα είναι η κορακλα σου!!!! 

 

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ, θελει να ερθει μωρε η μικρη σου να σε γνωρισει! Βαρεθηκε εκει μεσα και σου λεει μαμα να βγω?? Μη φοβασαι, εισαι σε καλα χερια και η μικρη σου μια χαρα ειναι! Μολις την παρεις αγκαλια θα τα ξεχασεις ολα!

 

πρίν από 2 λεπτά , Ioio είπε:

Το μόνο σίγουρο είναι ότι είσαι σε καλά χέρια. 

Κρίμα που δεν αφήνουν συνοδό. Υπομονή! Να μας λες τα νέα σου :)

 

πρίν από 2 λεπτά , Dimitra K είπε:

Κοπελα μουυυ!!Ολες οι προσευχες μας μαζι σου κ θα πανε ολα καλα! καλως να ερθει το μωρακι σου !!

Βαρεθηκε μωρε το κοριτσι μ εκει μεσα!! Τι να κανω αν αφησω να με παρει απο κατω δεν θα καταφερω τπτ!!!!! Εννοειται θα σας λεω νεα μ!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να σου ζησει κοπελα μ ειχαμε ιδια ΠΗΤ αν δεν κανω λαθος.....

Λοιπον τα νεα μ τωρα εχω μεταφερθει με εκαβ στην εμβρυομητρικη στο ιπποκρατειο με συσπασεις τοκετου....μ δωσανε ενδοφλεβιο ορο πρεπαρ κ κολπικα ουτρογκεσταν εχω τραχηλο 1.3 κ το νινι ειναι λιγο παραπανω απο 2μιση κιλα....περιμενουμε να δουμε αν με πιασουν τα φαρμακα ή αρχισει ο τοκετος!!! Ειδωμεν εχειι ο Θεοςς!!!

Κορίτσι μου εισαι σε παρα πολυ καλα χερια... Υπομονη τωρα κ κουράγιο... Σου στέλνουμε τις θετικές μας σκέψεις...!!! Κι εγω ξέρω το ιπποκράτειο εχει απο τις καλύτερες μονάδες νεογνών... Να μην σε αγχώσει τπτ...!!! Μπραβο σου που εχεις οσο γίνεται καλη ψυχολόγια...! ❤❤❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...