Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      τι να σου πω, αν το καλοσκεφτεις έχει κάποια λογικη στο δικό μ μυαλό! ναι μεν ο προεμφυτευτικος σου αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση  γιατί είναι εξ αρχής ένα υγιές έμβρυο αλλά είναι μέχρι την ημέρα που πήραν κύτταρα για εξέταση, μετά τι γινεται; ίσως βέβαια κάνω και λάθος , δεν επιμένω!  ίσως τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με τον προεμφυτευτικο ξέρουν καλύτερα ! θυμαμαι όμως ότι μ είχαν πει αυτό και συγκεκριμένα την ημέρα της αποξεσης που ήμουν έτσι ψυχολογικά πιεσμένη ειπα πως την επόμενη φορά θα κάνουμε προεμφυτευτικο και μ απάντησε η μαια , μη νομίζεις ότι ο προεμφυτευτικος είναι πανάκεια ! 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Πω πω τα διαβαζω κ γω κ συνχιζομαι παντου τα ιδια τελικα τι χωριο τι πολη τα κολλημενα μυαλα βρισκοντε παντου!εμενα η πρωτη βομβα ηρθε οταν ειπα οτι εχω κοριτσι κ μου ειπαν " δε πειραζει" μπαρδοοοον ποιον να πειραζει τσακωθηκα μ αυτην  κ φυσικα δε μπορω να παρω στα σοβαρα οτιδηποτε αλλο βγει απ το στωμα της συγκεκριμενης!τιποτα δε προκαθοριζεται κ γω θελω να θηλασω αλλα λεω παντα αν τα καταφερω τι θα τρελαθουμε απαπα συμφωνω με ολες!

Α κ σε οποιες κολλημενες κ σπαστικες μ λενε  με υφος δεδομενο κ απολυτο να παω με φυσιολογικο τοκετο λες κ ειναι στο χερι μας ,για σπασιμο τους λεω μπααα φοβαμαι κ τους το κοβω.Εγω πιστευω κ ας εχεις τις καλυτερες προδιαγραφες για φυσιολογικο μεχρι να ρθει αυτη η αγια ωρα μονο ο Θεος το ξερει 

  • Μου αρέσει 2

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κορίτσια πόσες ώρες έλειψα, τόσα είπατε και όλα μου ανέβασαν το αίμα στο κεφάλι!!!!! Πολύ χαίρομαι που σκεφτομαστε όλες το ίδιο πάντως, εντάξει φυσικά. Και θα. Διαφωνήσουμε. Και κάπου αλλά το σημαντικό ειναι οτι ολες σκεφτόμαστε "ορθά"!!! Εγώ αυτή τη φορά. Ειλικρινά δεν θα σηκώσω μύγα στο σπαθί μου που λενε, δεν θα αφήσω κανέναν να με επηρεάσει.... Πάμε γερά μανούλες!!!!! 

  • Μου αρέσει 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τσαμπουκαλουδες οι μανούλες Δεκέμβρη!!!!!!!!!  Έτσι έτσι!!!!!!!

@ΒαλεντιναΧρηστος τώρα το είδα.Εσυ πως Είσαι?Είσαι ήρεμη?Όλα καλά σε 10 μέρες θα ρθει το μωράκι.Μια χαρά σε παρακολουθούν εκεί οι γιατροί.με το καλό το μπεμπακι σου.Παντως από ότι βλέπω Πολλά μωράκια Νοεμβρίου Τελικά θα χουμε.Με το καλό σε όλες μας!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτο με το θηλασμο το εχω και γω! Γενικα σε ολη την εγκυμοσυνη στερηθηκα αρκετα και δε ξερω αν θελω να θηλασω....γιατι και ο θηλασμος δεν ειναι ευκολος! Το πεταξα προχτες στον αντρα μου και επεσε να με φαει... δε ξερω ισως να εχει και δικιο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , loyloy είπε:

Τσαμπουκαλουδες οι μανούλες Δεκέμβρη!!!!!!!!!  Έτσι έτσι!!!!!!!

@ΒαλεντιναΧρηστος τώρα το είδα.Εσυ πως Είσαι?Είσαι ήρεμη?Όλα καλά σε 10 μέρες θα ρθει το μωράκι.Μια χαρά σε παρακολουθούν εκεί οι γιατροί.με το καλό το μπεμπακι σου.Παντως από ότι βλέπω Πολλά μωράκια Νοεμβρίου Τελικά θα χουμε.Με το καλό σε όλες μας!!!!!!!

Ειμαι ηρεμη χαλαρη και περιμενουμε να δουμε....οντως πολλα νινακια νοεμβριου!!! Με το καλο σε ολες μας!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Αχ αυτο με το θηλασμο το εχω και γω! Γενικα σε ολη την εγκυμοσυνη στερηθηκα αρκετα και δε ξερω αν θελω να θηλασω....γιατι και ο θηλασμος δεν ειναι ευκολος! Το πεταξα προχτες στον αντρα μου και επεσε να με φαει... δε ξερω ισως να εχει και δικιο...

Μην το σκέφτεσαι από τώρα. Κάθε σώμα αντιδρά διαφορετικά. Δοκίμασε το και βλέπεις, χαλαρά... Ειδικά στο φαγητό, μην ακούσεις κανένα, θα τρως τα πάντα (εκτός αν σου πει ο παιδίατρος). Θήλασα δύο χρόνια κι έτρωγα κανονικά από την πρώτη στιγμή και πράσινα και όσπρια και γαλακτοκομικά και καφέ ήπια και γλυκά έφαγα. 

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ειμαι ηρεμη χαλαρη και περιμενουμε να δουμε....οντως πολλα νινακια νοεμβριου!!! Με το καλο σε ολες μας!!!

Όλα θα πάνε μια χαρά και σε λίγες μέρες θα μας λες ποσό σε έχει τρελάνει η μπέμπα....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ioio είπε:

Μην το σκέφτεσαι από τώρα. Κάθε σώμα αντιδρά διαφορετικά. Δοκίμασε το και βλέπεις, χαλαρά... Ειδικά στο φαγητό, μην ακούσεις κανένα, θα τρως τα πάντα (εκτός αν σου πει ο παιδίατρος). Θήλασα δύο χρόνια κι έτρωγα κανονικά από την πρώτη στιγμή και πράσινα και όσπρια και γαλακτοκομικά και καφέ ήπια και γλυκά έφαγα. 

Εντωμεταξυ το στηθος μου ειναι εντελως χαλαρο ρε κοριτσια! Εδω και ενα μηνα μπορει και παραπανω καθολου πρισμενο! Ειναι λογικο? Εσεις πως ειστε? Καθε φορα λεω να ρωτησω το γιατρο και ολο ξεχναω! Επισης με τα κιλα που εχω χασει μου ειναι και τα σουτιεν μεγαλα! Παλι καλα που δεν πηρα τα σουτιεν θηλασμου ενα νουμερο πιο μεγαλο οπως λενε γιατι θα μου φευγαν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Αχ αυτο με το θηλασμο το εχω και γω! Γενικα σε ολη την εγκυμοσυνη στερηθηκα αρκετα και δε ξερω αν θελω να θηλασω....γιατι και ο θηλασμος δεν ειναι ευκολος! Το πεταξα προχτες στον αντρα μου και επεσε να με φαει... δε ξερω ισως να εχει και δικιο...

Συμφωνώ με. Την @Ioio δες πρώτα πως θα πάει, μη το προδικαζεις... Εγώ από την άλλη στερήθηκα αρκετά στον θηλασμό, είχε ο μικρός αλλεργία στην πρωτεΐνη γάλακτος και δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα, 8 μήνες καταφέραμε και θήλασαμε και είμαι πολύ περήφανη γι αυτό.... Γιατί και μαστίτιδα κόντεψα να πάθω, και ας μη μιλήσω για την ψυχολογία!!!!! Όμως αν γυρνούσε ο χρόνος πίσω πάλι το ίδιο θα το προσπαθούσα, κι ας μην τα κατάφερνα.... Τώρα ειμαι αποφασισμένη να μην θηλασω, συνειδητά και πολύ ώριμα.... Έχω ένα 3χρονο και τα διδυμα που έρχονται, πρέπει να είμαι καλά.....


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κοριτσια μου! Η καθε μια οπως αισθανεται καλυτερα πρωτα απ ολα η ιδια!!! Ειτε θηλασουμε ειτε οχι, ειτε γεννησουμε φυσιολ ειτε με καισαρικη, ειτε ειμαστε πανω απο το παιδι 24 ωρες ειτε ειμαστε και λιγο χαλαρες, κουβεντα απο κανεναν. Βεβαια οι συμβουλες ειναι ευπροσδεκτες αρκει να ειναι καλοπροαιρετες. Επειδη ομως οι περισσοτερες δεν ειναι, κραταμε μονο εκεινες που ερχονται απο ανθρωπους που πραγματικα μας νοιαζονται. Και μην στενοχωριεστε και μην επηρεαζεστε απο κανεναν. Μονο τον παιδιατρο θα ακουτε και το ενστικο σας το οποιο θα ναι αλανθαστο. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Αχ αυτο με το θηλασμο το εχω και γω! Γενικα σε ολη την εγκυμοσυνη στερηθηκα αρκετα και δε ξερω αν θελω να θηλασω....γιατι και ο θηλασμος δεν ειναι ευκολος! Το πεταξα προχτες στον αντρα μου και επεσε να με φαει... δε ξερω ισως να εχει και δικιο...

Για το θέμα του θηλασμού η μαια χτες είπε ότι τρώμε κανονικά τα πάντα.απλα αποφεύγουμε όσπρια χόρτα και τέτοια το 1ο καιρό.και εγώ το σκέφτομαι από τθ μια γτ σε νιώθω  έχουμε στερηθεί πολλά τώρα με τις μετρήσεις.περιμενω πως και πως να γεννήσω να φάω γλυκα και όλα τα γιορτινά φαγητά.Δεν λες πάλι καλά που Χριστούγεννα θα χουμε τα μωρά μας και θα φάμε από τα γλυκάκια τα ωραία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Για το θέμα του θηλασμού η μαια χτες είπε ότι τρώμε κανονικά τα πάντα.απλα αποφεύγουμε όσπρια χόρτα και τέτοια το 1ο καιρό.και εγώ το σκέφτομαι από τθ μια γτ σε νιώθω  έχουμε στερηθεί πολλά τώρα με τις μετρήσεις.περιμενω πως και πως να γεννήσω να φάω γλυκα και όλα τα γιορτινά φαγητά.Δεν λες πάλι καλά που Χριστούγεννα θα χουμε τα μωρά μας και θα φάμε από τα γλυκάκια τα ωραία.

Είχα την ακριβώς αντίθετη οδηγία από τον παιδίατρο για τα χόρτα και τα όσπρια, μόνο αν πειράζει κάτι το μωρό μου είχε πει σε συνεννόηση μαζί του, γιατί  μπορεί  να είναι και  τυχαίο. 

 

Ας γεννηθούν με το καλό και αυτά είναι λεπτομέρειες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , loyloy είπε:

Για το θέμα του θηλασμού η μαια χτες είπε ότι τρώμε κανονικά τα πάντα.απλα αποφεύγουμε όσπρια χόρτα και τέτοια το 1ο καιρό.και εγώ το σκέφτομαι από τθ μια γτ σε νιώθω  έχουμε στερηθεί πολλά τώρα με τις μετρήσεις.περιμενω πως και πως να γεννήσω να φάω γλυκα και όλα τα γιορτινά φαγητά.Δεν λες πάλι καλά που Χριστούγεννα θα χουμε τα μωρά μας και θα φάμε από τα γλυκάκια τα ωραία.

Τα ξερω αυτα...απλα δε ξερω αν αντεχω να συνεχισω να ειμαι στη διαδικασια του να μη μπορω να βγω, να μετραω παλι τα τσιγαρα μου, τα γλυκα μου και γενικα ολο αυτο που ζω τωρα να συνεχιστει! Δε ξερω ωρες ωρες λεω τι μανα θα γινεις, κοιτας μονο τον εαυτο σου και οχι τι ειναι καλυτερο για το παιδι απο την αλλη λεω αμα δεν ειμαι εγω καλα πως θα ειναι το μπεμπακι? Δε ξερω...μπορει να μεινω στην αποφαση να μη θηλασω, μπορει αν γεννηθει να το παρω αγκαλια και να πω οτι θα αντεχα αλλα τοσα!

πρίν από 2 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κορίτσια εσεις εχετε βρει απο τωρα παιδίατρο;;; ειναι κ αυτο ενα θεμα που με αγχώνει.. Αν θα βρω κ ποτε κάποιον να τον εμπιστεύομαι.... 

Εγω ναι βρηκα! Μου συστησαν 2, πηγα τους γνωρισα και τελικα μου αρεσε ο ενας! Μην αγχωνεσαι...ξεκινα με καποιον και αν δεν σου αρεσει αλλαζεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Τα ξερω αυτα...απλα δε ξερω αν αντεχω να συνεχισω να ειμαι στη διαδικασια του να μη μπορω να βγω, να μετραω παλι τα τσιγαρα μου, τα γλυκα μου και γενικα ολο αυτο που ζω τωρα να συνεχιστει! Δε ξερω ωρες ωρες λεω τι μανα θα γινεις, κοιτας μονο τον εαυτο σου και οχι τι ειναι καλυτερο για το παιδι απο την αλλη λεω αμα δεν ειμαι εγω καλα πως θα ειναι το μπεμπακι? Δε ξερω...μπορει να μεινω στην αποφαση να μη θηλασω, μπορει αν γεννηθει να το παρω αγκαλια και να πω οτι θα αντεχα αλλα τοσα!

Εγω ναι βρηκα! Μου συστησαν 2, πηγα τους γνωρισα και τελικα μου αρεσε ο ενας! Μην αγχωνεσαι...ξεκινα με καποιον και αν δεν σου αρεσει αλλαζεις!

Μωρε το θεμα ειναι οτι εδω δεν εχω κανέναν γνωστό ωστε να μ συστήσει κ θα πρεπει να βρώ καποιον μονη μ.. Η να δω κ μεσα στο νοσοκομείο που λογικα θα γνωρίσω κάποιον μήπως μ κάνει.. Ξερω κ εγω;;;πρέπει να είναι κ κοντα στο σπίτι.. Ουφ.. Αυτο με αγχώνει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Τα ξερω αυτα...απλα δε ξερω αν αντεχω να συνεχισω να ειμαι στη διαδικασια του να μη μπορω να βγω, να μετραω παλι τα τσιγαρα μου, τα γλυκα μου και γενικα ολο αυτο που ζω τωρα να συνεχιστει! Δε ξερω ωρες ωρες λεω τι μανα θα γινεις, κοιτας μονο τον εαυτο σου και οχι τι ειναι καλυτερο για το παιδι απο την αλλη λεω αμα δεν ειμαι εγω καλα πως θα ειναι το μπεμπακι? Δε ξερω...μπορει να μεινω στην αποφαση να μη θηλασω, μπορει αν γεννηθει να το παρω αγκαλια και να πω οτι θα αντεχα αλλα τοσα!

Εγω ναι βρηκα! Μου συστησαν 2, πηγα τους γνωρισα και τελικα μου αρεσε ο ενας! Μην αγχωνεσαι...ξεκινα με καποιον και αν δεν σου αρεσει αλλαζεις!

Όπως σου βγει καλέ.δεν υπάρχει λόγος άγχους.εγω ονειρεύομαι φαγητά συνέχεια και γλυκά.και τυροκαυτερη.και έχω τη μαμά μου να μου λέει δεβ κάνει στο θηλασμό καυτερα.θα δείξει όμως πως θα μας παε ι.χωρις άγχος και ότι γίνει.

1 hour ago, Ioio είπε:

Είχα την ακριβώς αντίθετη οδηγία από τον παιδίατρο για τα χόρτα και τα όσπρια, μόνο αν πειράζει κάτι το μωρό μου είχε πει σε συνεννόηση μαζί του, γιατί  μπορεί  να είναι και  τυχαίο. 

 

Ας γεννηθούν με το καλό και αυτά είναι λεπτομέρειες. 

Εμένα δεν μου αρέσουν κιόλας.Δεν με χαλάει να μη τα τρώω.και με τόση πείνα με το ζάχαρο σε διαβεβαιώ τις πρώτες μέρες σιγά μη φάω όσπρια.εχω κάνει παραγγελίες ήδη τι φαγητά Θέλω :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...