Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!! 

@sun38μην αγχωνεσαι! Και γω ετσι πηγαινα! Δεν πειραζει που πηγαινεις και το βραδυ, τα πρωτα πρωινα ουρα θελουν μολις σηκωθεις. 

@ΒαλεντιναΧρηστοςκααλημερα μικρη μου. Υπομονη λιγες μερουλες ακομα αγαπη. Ολα καλα ειναι!

Κοριτσια απο κιλα πως εισαστε?? Μου κανει εντυπωση που ενω τρωω κανονικα δεν παιρνω κατι ιδιαιτερο. Τωρα οπως σηκωθηκα ανεβηκα στη ζυγαρια και δειχνει περιπου 6,5 κιλα παραπανω απο τα αρχικα μου. Καλα χαιρομαι εννοειται, αλλα δεν καταλαβαινω πως γινεται να παιρνει το μωρο βαρος και εγω να παιρνω κατι λιγα. 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Χάνεις. Απλά υπάρχει και η Κατηγορία γυναικών που το βρίσκει δικαιολογία πιστεύω.σκεψου οτι μετά μέρα νύχτα τρέχουμε.παντως από φιλη στο θηλασμό που δεν έχασε τα κρουασάν τα χε για πρωινο γτ θξλαζε και λε Ει πρέπει να τρώω Καλά και γενικότερα τα γεύματα φουλ έξτρα.αλλα εντάξει από την άλλη μη ξεχνάμε ότι περνάμε μια μεταβατική φάση.εγκυμοσυνη μετά γεννά μετά παιδί ξενύχτι θηλασμός.Πανικός με τις ορμόνες και ίσως το φαγητό να είναι μια διαφυγή.λεω καθαρά την άποψη μου.Απο κει και πέρα αν αντί να χάσουμε πάρουμε και λίγα μετά το θεμα είναι όταν βρούμε τους ρυθμούς μας και είμαστε καλά τότε να μπούμε σε διαδικασία δίαιτας.

Αχ αυτό το πανε μέχρι να το μαθω και εγώ μια από τα ίδια.

Κι εγώ τον πρώτο καιρό έτρωγα πολύ και δεν έχανα κιλά. Και όταν λέω πολύ, εννοώ και μέσα στη νύχτα. Μετά πήγα σε διαιτολόγο και μου έλεγε σου βάζω διατροφή 2000 θερμίδες και χάνεις, μην τυχόν και αποθηλασεις :p 

Σε εμένα φάνηκε ότι μέχρι να μου έρθει περίοδος ήμουν λίγο πρησμένη, με το που αδιαθετησα τσουπ έχασα 4 κιλά σε ένα μήνα, με τη διατροφή. 

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! 

@sun38μην αγχωνεσαι! Και γω ετσι πηγαινα! Δεν πειραζει που πηγαινεις και το βραδυ, τα πρωτα πρωινα ουρα θελουν μολις σηκωθεις. 

@ΒαλεντιναΧρηστοςκααλημερα μικρη μου. Υπομονη λιγες μερουλες ακομα αγαπη. Ολα καλα ειναι!

Κοριτσια απο κιλα πως εισαστε?? Μου κανει εντυπωση που ενω τρωω κανονικα δεν παιρνω κατι ιδιαιτερο. Τωρα οπως σηκωθηκα ανεβηκα στη ζυγαρια και δειχνει περιπου 6,5 κιλα παραπανω απο τα αρχικα μου. Καλα χαιρομαι εννοειται, αλλα δεν καταλαβαινω πως γινεται να παιρνει το μωρο βαρος και εγω να παιρνω κατι λιγα. 

Συγχαρητήρια! 6,5 μια χαρά βσε βρίσκω! Εγώ έχω πάρει 10. Αλλά σκέφτομαι τα 6 είναι του μωρού και παρηγοριεμαι.

@sun38 καλά αποτελέσματα και από μένα. Όλα θα πάνε καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ioio είπε:

Κι εγώ τον πρώτο καιρό έτρωγα πολύ και δεν έχανα κιλά. Και όταν λέω πολύ, εννοώ και μέσα στη νύχτα. Μετά πήγα σε διαιτολόγο και μου έλεγε σου βάζω διατροφή 2000 θερμίδες και χάνεις, μην τυχόν και αποθηλασεις :p 

Σε εμένα φάνηκε ότι μέχρι να μου έρθει περίοδος ήμουν λίγο πρησμένη, με το που αδιαθετησα τσουπ έχασα 4 κιλά σε ένα μήνα, με τη διατροφή. 

Συγχαρητήρια! 6,5 μια χαρά βσε βρίσκω! Εγώ έχω πάρει 10. Αλλά σκέφτομαι τα 6 είναι του μωρού και παρηγοριεμαι.

@sun38 καλά αποτελέσματα και από μένα. Όλα θα πάνε καλά! 

Καλε σουπερ ειναι τα 10!!!! Δηλαδη καπου εκει κιολας θα γεννησεις. Αντε να παρεις αλλο ενα?? Τελεια ειναι!! Εγω δεν καταλαβαινω πως γινεται να μην παιρνω ενω δεν εχω κοψει κατι ιδιαιτερο, παρα τον διαβητη, απλα προσεχω ενα κλικ παραπανω. Αλλα και το κεικ μου το εφαγα και τις σοκολατες μου και το παστιτσιο μου και τα σουβλακια μου, και δεν ανεβηκε το σακχαρο, οποτε δεν στερουμαι ιδιαιτερα.

Εγω φοβομουν οτι θα φτανα 16+. Γιατι ολες οι φιλες μου που γεννησανε προσφατα καπου εκει πηρανε. Η μια 18 η αλλη 14 και μια αλλη 16. Καλα δεν θα τρελαθουμε κιολας για τα κιλα, εννοειται αυτο, απλα θα ηταν πιστευω πιο δυσκολο να τα χασουμε μετα.

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ioio είπε:

Κι εγώ τον πρώτο καιρό έτρωγα πολύ και δεν έχανα κιλά. Και όταν λέω πολύ, εννοώ και μέσα στη νύχτα. Μετά πήγα σε διαιτολόγο και μου έλεγε σου βάζω διατροφή 2000 θερμίδες και χάνεις, μην τυχόν και αποθηλασεις :p 

Σε εμένα φάνηκε ότι μέχρι να μου έρθει περίοδος ήμουν λίγο πρησμένη, με το που αδιαθετησα τσουπ έχασα 4 κιλά σε ένα μήνα, με τη διατροφή. 

Συγχαρητήρια! 6,5 μια χαρά βσε βρίσκω! Εγώ έχω πάρει 10. Αλλά σκέφτομαι τα 6 είναι του μωρού και παρηγοριεμαι.

@sun38 καλά αποτελέσματα και από μένα. Όλα θα πάνε καλά! 

Εγώ αδιάθετησα 40 ημερών όταν ήταν η μικρή τίποτα όμως εκεί έμεινα όσα εχασα στην αρχή. Εμένα την πειράζουν όλα τα γαλακτοκομικα και δεν μπορώ να φάω τίποτα ούτε γιαούρτι γάλα τι σόι διατροφη να κάνω έχω δοκιμάσει μήπως πέρασε και την πονάει η κοιλιά της μόλις τρώω κάτι. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΤΣΙ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΑΣ......ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ Η ΦΟΥΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΤΟΥ ΓΑΪΔΑΡΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΘΑ ΑΝΤΑΜΕΙΦΘΟΥΜΕ ΠΛΗΡΩΣ....

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Diavolitsa        ΠΗΤ 9/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 

@Vagia1985         ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Kristi00              ΠΗΤ 20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Eleutheria2012   ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@kathyv25            ΠΗΤ 21/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Cath3rine           ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ   

@sunshine83        ΠΗΤ 23/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@ΒαλεντιναΧρηστος ΠΗΤ 23/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Natasoula85      ΠΗΤ 25/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Anastasia_parisΠΗΤ 8/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ

@noni90             ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@zamia             ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 

ΟΤΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΥ ΛΕΤΕΕΕΕ!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ:wub:

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλε σουπερ ειναι τα 10!!!! Δηλαδη καπου εκει κιολας θα γεννησεις. Αντε να παρεις αλλο ενα?? Τελεια ειναι!! Εγω δεν καταλαβαινω πως γινεται να μην παιρνω ενω δεν εχω κοψει κατι ιδιαιτερο, παρα τον διαβητη, απλα προσεχω ενα κλικ παραπανω. Αλλα και το κεικ μου το εφαγα και τις σοκολατες μου και το παστιτσιο μου και τα σουβλακια μου, και δεν ανεβηκε το σακχαρο, οποτε δεν στερουμαι ιδιαιτερα.

Εγω φοβομουν οτι θα φτανα 16+. Γιατι ολες οι φιλες μου που γεννησανε προσφατα καπου εκει πηρανε. Η μια 18 η αλλη 14 και μια αλλη 16. Καλα δεν θα τρελαθουμε κιολας για τα κιλα, εννοειται αυτο, απλα θα ηταν πιστευω πιο δυσκολο να τα χασουμε μετα.

 

Μία χαρά είσαι μην ανχωνεσε αφού περνει το μωρό Καλύτερα για εσένα να μην πεδευεις μετά να τα χάσεις!!


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εγώ αδιάθετησα 40 ημερών όταν ήταν η μικρή τίποτα όμως εκεί έμεινα όσα εχασα στην αρχή. Εμένα την πειράζουν όλα τα γαλακτοκομικα και δεν μπορώ να φάω τίποτα ούτε γιαούρτι γάλα τι σόι διατροφη να κάνω έχω δοκιμάσει μήπως πέρασε και την πονάει η κοιλιά της μόλις τρώω κάτι. 

Κοριτσι μου δεν το ξερω καθολου το θεμα, αλλα βεβαια ειμαι ενημερη οτι πολλες θηλαζουσες προσαρμοζουν τη διατροφη τους γιατι πειραζουν τα μωρακια τους. Μπορει να λεω και χαζομαρα, αλλα αν δοκιμασεις γαλακτοκομικα χωρις λακτοζη? Μηπως ειναι καλυτερα και δεν την πειραζουν??

 

πρίν από 5 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μία χαρά είσαι μην ανχωνεσε αφού περνει το μωρό Καλύτερα για εσένα να μην πεδευεις μετά να τα χάσεις!!

Ναι δεν αγχωνομαι απλα μου κανει εντυπωση. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Κοριτσι μου δεν το ξερω καθολου το θεμα, αλλα βεβαια ειμαι ενημερη οτι πολλες θηλαζουσες προσαρμοζουν τη διατροφη τους γιατι πειραζουν τα μωρακια τους. Μπορει να λεω και χαζομαρα, αλλα αν δοκιμασεις γαλακτοκομικα χωρις λακτοζη? Μηπως ειναι καλυτερα και δεν την πειραζουν??

 

Ναι δεν αγχωνομαι απλα μου κανει εντυπωση. 

Έτσι είναι και μια φίλη μου είχε πάρει 8 μέχρι το τέλος και την είδα εχθές της είχαν βγει τα κακαλα από την κοιλιά και της λέω που είναι η κοιλιά. είναι έτσι και το σκαρι της ψιλή και αδυνατη. 

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοριτσι μου δεν το ξερω καθολου το θεμα, αλλα βεβαια ειμαι ενημερη οτι πολλες θηλαζουσες προσαρμοζουν τη διατροφη τους γιατι πειραζουν τα μωρακια τους. Μπορει να λεω και χαζομαρα, αλλα αν δοκιμασεις γαλακτοκομικα χωρις λακτοζη? Μηπως ειναι καλυτερα και δεν την πειραζουν??

 

Ναι δεν αγχωνομαι απλα μου κανει εντυπωση. 

Σε όλα τα είδη υπάρχουν κρυφά γαλακτοκομικα μέσα είναι πολύ δύσκολο να ψάχνεις τα πάντα και τρως μόνο συγκεκριμένα πράγματα. Δεν ξέρω δεν τα έχω δοκιμάσει με το γάλα δεν είμαι τόσο φίλος αλλά φέτα και γιαούρτι που έτρωγα δεν μπορώ. Δεν ξέρω αν ισχιει αυτό χωρίς λακτόζη γιατί ο άντρας μου δουλεύει σε εταιρεία με γαλακτοκομικα και δεν τα έχουν καν. είναι άλλες επεξεργασίες που μετά δεν είναι γάλα καλύτερα να μην το πιεις καθόλου. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Πω πω τα διαβαζω κ γω κ συνχιζομαι παντου τα ιδια τελικα τι χωριο τι πολη τα κολλημενα μυαλα βρισκοντε παντου!εμενα η πρωτη βομβα ηρθε οταν ειπα οτι εχω κοριτσι κ μου ειπαν " δε πειραζει" μπαρδοοοον ποιον να πειραζει τσακωθηκα μ αυτην  κ φυσικα δε μπορω να παρω στα σοβαρα οτιδηποτε αλλο βγει απ το στωμα της συγκεκριμενης!τιποτα δε προκαθοριζεται κ γω θελω να θηλασω αλλα λεω παντα αν τα καταφερω τι θα τρελαθουμε απαπα συμφωνω με ολες!

Α κ σε οποιες κολλημενες κ σπαστικες μ λενε  με υφος δεδομενο κ απολυτο να παω με φυσιολογικο τοκετο λες κ ειναι στο χερι μας ,για σπασιμο τους λεω μπααα φοβαμαι κ τους το κοβω.Εγω πιστευω κ ας εχεις τις καλυτερες προδιαγραφες για φυσιολογικο μεχρι να ρθει αυτη η αγια ωρα μονο ο Θεος το ξερει 

Dimitra,Κ εγω τα ίδια....ποσο μου τη δινουν....Αντι να πουν να ειναι γερό το παιδί..λενε οτι βλακεια τους κατεβει...Κ μένα οι περισσοτεροι μου ειπαν..''Παλι αγορακι'';;;Λες κ τους είπα οτι δε θέλω αγορι..

Καλημέρα σε όλες!!!Σημερα έχω γιατρό..η αγωνία δε περιγράφεται!

Κοριτσια έχω τρελη συχνουρια....

Απο κιλα μαλλον 8 εχω πάρει..Στη πρωτ εγκυμοσυνη έβαλα 3 η 4 στον 9ο μηνα...τρατζικ..Ομως ετρωγα πολυυυυ.Κ το καλό είναι πως τα έχασα γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.!!!!!!!!Εγώ κορίτσια έχω βάλει 10.εδω και 2 μήνες έχω κολλήσει στα 10.Σας έχω ξαναπεί έτρωγα τα παγωτακια μου το καλοκαίρι.Με Τη διατροφή όμως έχω κολλήσει στα 10 τώρα με το ζάχαρο.λογικα Αφού το παιδί παίρνει εγώ χάνω.το πολύ να φτάσω τα 12 είπε ο γιατρός αλλά με κόβω να παραμένω στα 10. 3κιλα σχεδόν θα Ναι ο Μπεμπης στα τα 6 δεν θα Ναι του μωρού?έχω και πολύ αμνιακό υγρό στα αρα Ίσως και παραπάνω από 6.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω παλι ειμαι στο + μισο κιλο απο τοτε που ξεκινησε η εγκυμοσυνη! Τα ρουχα  εγκυμοσυνης που ειχα παρει μου ειναι μεγαλα πλεον! Φοραω κολαν που ειχα απο πριν! Και σκεφτομαι οτι αμα φυγουν και 5-6 με τη γεννα μετα δε θα εχω ρουχα να βαλω, θα μου ειναι μεγαλα! Και τα σουτιεν μεγαλα μου ειναι! Αλλα θα εχω περιθωριο να φαω ομως οσο θελω! :)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Έτσι είναι και μια φίλη μου είχε πάρει 8 μέχρι το τέλος και την είδα εχθές της είχαν βγει τα κακαλα από την κοιλιά και της λέω που είναι η κοιλιά. είναι έτσι και το σκαρι της ψιλή και αδυνατη. 

Σε όλα τα είδη υπάρχουν κρυφά γαλακτοκομικα μέσα είναι πολύ δύσκολο να ψάχνεις τα πάντα και τρως μόνο συγκεκριμένα πράγματα. Δεν ξέρω δεν τα έχω δοκιμάσει με το γάλα δεν είμαι τόσο φίλος αλλά φέτα και γιαούρτι που έτρωγα δεν μπορώ. Δεν ξέρω αν ισχιει αυτό χωρίς λακτόζη γιατί ο άντρας μου δουλεύει σε εταιρεία με γαλακτοκομικα και δεν τα έχουν καν. είναι άλλες επεξεργασίες που μετά δεν είναι γάλα καλύτερα να μην το πιεις καθόλου. 

Καταλαβα. Τοτε κανε αυτο που σε κανει να νιωθεις καλυτερα εσυ!! Πρεπει πρωτα απ ολα να σαι καλα εσυ για να ανταπεξελθεις σε ολα κοριτσι μου.

 

Καλα εεε, @loyloy, @Diavolitsa, @Ioio@zamia μοντελακια ειμαστε οχι αστεια!!! Σαραβαλα, σαραβαλα, αλλαααα... σας παρακαλω. Απο φωνη κορμαρες χαχαχα

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας και απο μενα!! Καινουρια στην παρεα σας!! Γενναω και εγω Δεκεμβρη.. πητ εχω στις 25/12 και εχω κοριτσακι!!!ανυπομονω να περασουν αυτες οι βδομαδες.. βλεπω τα πατε αρκετα καλα με τα κιλα ολες!!! Εγω ειμαι στα +11 τωρα αλλα βαζω γρηγορα τωρα τελευταια γιατι πειναω συνεχεια... θεμα με ζαχαρο δεν ειχα οποτε του δινω κ καταλαβαινε!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katerina-90 είπε:

Κοριτσια γεια σας και απο μενα!! Καινουρια στην παρεα σας!! Γενναω και εγω Δεκεμβρη.. πητ εχω στις 25/12 και εχω κοριτσακι!!!ανυπομονω να περασουν αυτες οι βδομαδες.. βλεπω τα πατε αρκετα καλα με τα κιλα ολες!!! Εγω ειμαι στα +11 τωρα αλλα βαζω γρηγορα τωρα τελευταια γιατι πειναω συνεχεια... θεμα με ζαχαρο δεν ειχα οποτε του δινω κ καταλαβαινε!!

Καλησπέρα! Με το καλό και το δικό σου μωράκι! 

Κορίτσια εγώ σας πέρασα όλες χεχεχε! Εγώ έχω πάρει 13 κιλά,  ευτυχώς δεν είχα ούτε εγώ θέμα με το ζαχαρο οπότε ήμουν χαλαρή σχετικά. Δεν σκάω εφόσον όλα είναι φυσιολογικά και ο γιατρός είναι ευχαριστημένος! Θα τα χάσουμε μετά δεν πειράζει όσα και να ναι! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kathyv25 είπε:

Καλησπέρα! Με το καλό και το δικό σου μωράκι! 

Κορίτσια εγώ σας πέρασα όλες χεχεχε! Εγώ έχω πάρει 13 κιλά,  ευτυχώς δεν είχα ούτε εγώ θέμα με το ζαχαρο οπότε ήμουν χαλαρή σχετικά. Δεν σκάω εφόσον όλα είναι φυσιολογικά και ο γιατρός είναι ευχαριστημένος! Θα τα χάσουμε μετά δεν πειράζει όσα και να ναι! 

Κοριτσια, σας τρώω με διαφορά.... 16 κιλά, όταν το είδα έφριξα αλλά με μάλωσε η γιατρός "καλά μου λέει τι ήθελες, κι άλλα θα βάλεις μέχρι να γεννήσεις!!!" 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...