Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, nanoula90 είπε:

Αυριο θα πας να σε δουν αν θυμαμαι καλα? Πες τους να τσιγκλισουν λιγο τον τραχηλο μπας και ξυπνησει. Πλησιαζεις κοριτσι μου !

 

Καλα μη νομιζεις οτι θα κανουμε ολο το καμασουτρα. Καμια ξενερωτη σταση θα βρουμε με την κοιλουμπα χαχαχα. Αν γινει κιολας γιατι δεν αισθανομαι σεξουλιαρα χαχαχαχαχα

 

Οταν περπαταω μονο νιωθω κατι σαν σφαχτες πολυ χαμηλα στιγμιαια. Και μαλλον ειναι ο μικρος που πιεζει να μπει στην πυελο. Αλλα απο συσπασεις τπτ. Οσο για την πεινα ρε συ ακριβως το ιδιο κ γω!!! Πριν 2 βδομαδες στο γιατρο ημουν συν 7 κιλα απο τα κανονικα μου και σημερα εδειξε συν 9! 2 κιλα σε 2 βδομαδες. Δεν χορταινω με τπτ. Τωρα τρωω, σε 5 λεπτα ξαναπειναω. 

Έτσι κ εγώ πεινάω συνέχεια... Κ θέλω να τρώω κ βλακείες. Ευτυχώς όμως με το περπάτημα το σάκχαρο είναι οκ κ εφαγα κ μια βαφλΑ χιχι! 

Ούτε κ εγώ αισθάνομαι σέξυ ειδικά όπως έχω γίνει τώρα που εχει μεγαλώσει τόσο η κοιλιά..... Ο άντρας μου δεν επηρεάζεται! 

Εγώ ούτε σφαχτες ούτε τίποτα.... λες κ δε θέλει αυτό το παιδί  να μπει στην πύελο!! Μόνο πονακια περιόδου που μάλλον είναι ελαφριές συσπάσεις. Κ η μέση μου.... Η γιατρός είπε ότι η μήτρα κ ο τράχηλος φαίνονται δουλεμενοι αλλά έχω ακόμα δρόμο.... Θα με ξαναδεί μέσα στο σκ.... Ελπίζω να έχω κάποια πρόοδο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , noni90 είπε:

37 +5 κ εδώ κ 3 μέρες τρώω δίχως αύριο δε ξέρω τι με έχει πιάσει.... Ενώ δεν πεινούσα κ δεν έτρωγα πολύ τώρα όλο θέλω φαγητό .. σήμερα έκανα κ ένα δίωρο περπάτημα χωρίς διάλειμμα στο ικεα... Μετά είχα λίγα πονακια αλλα μόλις ξεκουράστηκα τίποτα. Εσύ έχεις καθόλου πόνους; 

 

Έχεις καθόλου συμπτώματα, πονακια η τίποτα τέτοιο;

Εγώ ρε κορίτσια νομίζω δεν έχω τίποτα .... Λέτε να έρθει η ώρα κ να μη το καταλάβω; 

Σημερα 38+6 ενιωσα τους πρώτους πόνους.. Λιγα λεπτα.. Σαν πόνους περιόδου! Κ εχω διάσπαρτα μεσα σρυη μέρα.... Πριν δν έιχα τπτ.. Ούτε δείγμα.. Οποτε :κάνε υπομονή.. Οταν έρθει η ωρα θα σου ρθουν κ σενα!!! 

 

@ΒαλεντιναΧρηστος κορίτσι μου εμείς κλείσαμε σχεδον 9μήνες χωρις.. Αμα βαλω κ τον Σαράντισμο... Θα κοντεύουμε χρόνο λολ.... 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Σημερα 38+6 ενιωσα τους πρώτους πόνους.. Λιγα λεπτα.. Σαν πόνους περιόδου! Κ εχω διάσπαρτα μεσα σρυη μέρα.... Πριν δν έιχα τπτ.. Ούτε δείγμα.. Οποτε :κάνε υπομονή.. Οταν έρθει η ωρα θα σου ρθουν κ σενα!!! 

Έτσι κάπως νιώθω κ εγώ... Που κ που άκυρα πονακια χωρίς συνοχή. Αλλα λίγα! Έχεις δίκιο έχω χρόνο ακόμα αλλά λόγω σακχάρου καλό θα ήταν να γεννήσω στις 39... Μάξιμουμ ως την πήτ μου έχει δώσει δε μπορώ να μπω σε παράταση..... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Γειά σου κορίτσι!!! Φυσικό είναι θα έχει το αγγελούδι αγκαλιά το κινητό θα σκεφτετε. Θα το βλέπει και θα λιώνει!! Εσύ πως πας θα βγει ο μπέμπης η είναι ήσυχος; 

Θα κανω οτι μπορω για να βγει. Περπατημα καθισματα σκαλες οτι υπαρχει. Μου ειπε ο γιατρος οτι επειδη βγαινει μεγαλο το μωρο σε ολους τους υπερηχους απο την αρχη, πως αν δεν τον βοηθησω και φτασω πχ τις 40 εβδομαδες, μπορει να δυσκολευτω στον τοκετο και να μην εξελισσεται και να χρειαστει καισαρικη κατι που δε θελουμε. Οποτε φουουλ περπατημα αν και κουραζομαι ευκολα γαμωτο. 

πρίν από 11 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι αυριο ειναι να παω κοπελα μ θα τους πω χαχχ.....για ολες μας τπτ δεν εμεινε..

Κ σε εμενα τα κιλα μπαινουν πολλη ελευθερα εβαλα σε 5μερες 1κιλο κ 200γρ...αλλα τρωω οπως ετρωγα δεν ξερω....απο την αρχη ειμαι +14 αντε να δω αυριο σε 3μερες ποσα πηρα....

Μια χαρα εισαι μικρη μου! Θα σε περιμενουμε αυριο να μας πεις νεοτερα φυσικα

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Έτσι κ εγώ πεινάω συνέχεια... Κ θέλω να τρώω κ βλακείες. Ευτυχώς όμως με το περπάτημα το σάκχαρο είναι οκ κ εφαγα κ μια βαφλΑ χιχι! 

Ούτε κ εγώ αισθάνομαι σέξυ ειδικά όπως έχω γίνει τώρα που εχει μεγαλώσει τόσο η κοιλιά..... Ο άντρας μου δεν επηρεάζεται! 

Εγώ ούτε σφαχτες ούτε τίποτα.... λες κ δε θέλει αυτό το παιδί  να μπει στην πύελο!! Μόνο πονακια περιόδου που μάλλον είναι ελαφριές συσπάσεις. Κ η μέση μου.... Η γιατρός είπε ότι η μήτρα κ ο τράχηλος φαίνονται δουλεμενοι αλλά έχω ακόμα δρόμο.... Θα με ξαναδεί μέσα στο σκ.... Ελπίζω να έχω κάποια πρόοδο... 

Βαααφλα? Κακουργαααα μαχαιρι στην καρδια μου καρφωσες! Εγω τπτ συνεχιζω με τις μετρησεις. Ειχα χθες ενδοκρινολογο κ τον ρωτησα αν πρεπει να μετριεμαι και μετα τη γεννα κ μου πε μονο τις πρωτες 2 μερες. Και να ξανακανω καμπυλη μετα απο 3 μηνες. Μακαρι να μη μου μεινει κανα κουσουρι δεν θα το αντεξω να κανω μια ζωη διατροφη. Θελω μελομακαρονααααααα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Θα κανω οτι μπορω για να βγει. Περπατημα καθισματα σκαλες οτι υπαρχει. Μου ειπε ο γιατρος οτι επειδη βγαινει μεγαλο το μωρο σε ολους τους υπερηχους απο την αρχη, πως αν δεν τον βοηθησω και φτασω πχ τις 40 εβδομαδες, μπορει να δυσκολευτω στον τοκετο και να μην εξελισσεται και να χρειαστει καισαρικη κατι που δε θελουμε. Οποτε φουουλ περπατημα αν και κουραζομαι ευκολα γαμωτο. 

Μια χαρα εισαι μικρη μου! Θα σε περιμενουμε αυριο να μας πεις νεοτερα φυσικα

Βαααφλα? Κακουργαααα μαχαιρι στην καρδια μου καρφωσες! Εγω τπτ συνεχιζω με τις μετρησεις. Ειχα χθες ενδοκρινολογο κ τον ρωτησα αν πρεπει να μετριεμαι και μετα τη γεννα κ μου πε μονο τις πρωτες 2 μερες. Και να ξανακανω καμπυλη μετα απο 3 μηνες. Μακαρι να μη μου μεινει κανα κουσουρι δεν θα το αντεξω να κανω μια ζωη διατροφη. Θελω μελομακαρονααααααα

Σε καταλαβαίνω απόλυτα εμένα μου είπε ξανά καμπύλη μόλις σαραντησουμε.... Κ μετά τη γέννα ούτε μετρήσεις ούτε τίποτα. Χθες με το περπάτημα έφαγα μια βαφλΑ κ μια ώρα μετά είχα 115. Πολύ καλά πιστεύω....σήμερα επειδή το απόγευμα δε περπάτησα έφαγα λίγα δημητριακά κ μου πήγε 129......βοηθάει κ σε αυτό το περπάτημα τελικά σε όλα καλο κάνει!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Cath3rine είπε:

Σημερα 38+6 ενιωσα τους πρώτους πόνους.. Λιγα λεπτα.. Σαν πόνους περιόδου! Κ εχω διάσπαρτα μεσα σρυη μέρα.... Πριν δν έιχα τπτ.. Ούτε δείγμα.. Οποτε :κάνε υπομονή.. Οταν έρθει η ωρα θα σου ρθουν κ σενα!!! 

 

@ΒαλεντιναΧρηστος κορίτσι μου εμείς κλείσαμε σχεδον 9μήνες χωρις.. Αμα βαλω κ τον Σαράντισμο... Θα κοντεύουμε χρόνο λολ.... 

 

Εγω πονακια περιοδου εχω εδω και 7-9μερες απο την δευτερα ειναι αρκετα εντονα πανε πακετο με πονο στην μεση....

Κλαφτα χαραλαμπε σε αυτο το θεμα θα ξεχασουμε πως γινεται!

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Θα κανω οτι μπορω για να βγει. Περπατημα καθισματα σκαλες οτι υπαρχει. Μου ειπε ο γιατρος οτι επειδη βγαινει μεγαλο το μωρο σε ολους τους υπερηχους απο την αρχη, πως αν δεν τον βοηθησω και φτασω πχ τις 40 εβδομαδες, μπορει να δυσκολευτω στον τοκετο και να μην εξελισσεται και να χρειαστει καισαρικη κατι που δε θελουμε. Οποτε φουουλ περπατημα αν και κουραζομαι ευκολα γαμωτο. 

Μια χαρα εισαι μικρη μου! Θα σε περιμενουμε αυριο να μας πεις νεοτερα φυσικα

Βαααφλα? Κακουργαααα μαχαιρι στην καρδια μου καρφωσες! Εγω τπτ συνεχιζω με τις μετρησεις. Ειχα χθες ενδοκρινολογο κ τον ρωτησα αν πρεπει να μετριεμαι και μετα τη γεννα κ μου πε μονο τις πρωτες 2 μερες. Και να ξανακανω καμπυλη μετα απο 3 μηνες. Μακαρι να μη μου μεινει κανα κουσουρι δεν θα το αντεξω να κανω μια ζωη διατροφη. Θελω μελομακαρονααααααα

Θα σας ενημερωσω φυσικα 9η ωρα θα ειμαι εκει εχουν βαρεθει να με βλεπουν οι ανθρωποι 2φορες την εβδομαδα μακαρι να πηγαινω τελευταια φορα για ελεγχο την επομενη να ειμαι επιτοκη ευχομαι! Χαχαχχχχχα πολλυυυυ γελασα με την διατροφη εγωω παλι επειδη ειχα καλο σακχαρο σε ολη την εγκυμοσυνη κ ετρωγα οοοοτι ηθελα δοξα τω Θεω δεν μ λειπει τπτ μονο η μπεμπα!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Θα κανω οτι μπορω για να βγει. Περπατημα καθισματα σκαλες οτι υπαρχει. Μου ειπε ο γιατρος οτι επειδη βγαινει μεγαλο το μωρο σε ολους τους υπερηχους απο την αρχη, πως αν δεν τον βοηθησω και φτασω πχ τις 40 εβδομαδες, μπορει να δυσκολευτω στον τοκετο και να μην εξελισσεται και να χρειαστει καισαρικη κατι που δε θελουμε. Οποτε φουουλ περπατημα αν και κουραζομαι ευκολα γαμωτο. 

Μια χαρα εισαι μικρη μου! Θα σε περιμενουμε αυριο να μας πεις νεοτερα φυσικα

Βαααφλα? Κακουργαααα μαχαιρι στην καρδια μου καρφωσες! Εγω τπτ συνεχιζω με τις μετρησεις. Ειχα χθες ενδοκρινολογο κ τον ρωτησα αν πρεπει να μετριεμαι και μετα τη γεννα κ μου πε μονο τις πρωτες 2 μερες. Και να ξανακανω καμπυλη μετα απο 3 μηνες. Μακαρι να μη μου μεινει κανα κουσουρι δεν θα το αντεξω να κανω μια ζωη διατροφη. Θελω μελομακαρονααααααα

8 χιλιόμετρακια και θα σπάσουν τα νερά εγώ έτσι έκανα και μετά κοψίδια προβατίνα το βράδυ  και τσουπ η μπεμπα το πρωί!!! Ετοιμη


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alex. Arap είπε:

8 χιλιόμετρακια και θα σπάσουν τα νερά εγώ έτσι έκανα και μετά κοψίδια προβατίνα το βράδυ  και τσουπ η μπεμπα το πρωί!!! Ετοιμη

8 τιιι??? Μπορω να προτιμησω μονο τα κοψιδια???? :lol:

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

8 τιιι??? Μπορω να προτιμησω μονο τα κοψιδια???? :lol:

Ναι 8 σε 1ωρα και 26λεπτά το έχω αποθηκευμένο στην εφαρμογή στο κινητό. Κάτι με είχε πιάσει εκείνη την ημέρα στον αέρα πήγαινα και κουράσει καθόλου πέταγα.μολις πήγα στο νοσοκομείο λεω στο γιατρό μου ειπατε να περπατήσω περπάτησα έφαγα και κάτι κοψίδια και μου λέει πες το αυτό γιαυτό έσπασαν. Φάε και εσύ μήπως του ανοίξει η όρεξη και βγει το παιδί εμένα μόνο με φαΐ κλοτσαγε  με γλυκά οχι ήθελε φαΐ το κορίτσι. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Ναι 8 σε 1ωρα και 26λεπτά το έχω αποθηκευμένο στην εφαρμογή στο κινητό. Κάτι με είχε πιάσει εκείνη την ημέρα στον αέρα πήγαινα και κουράσει καθόλου πέταγα.μολις πήγα στο νοσοκομείο λεω στο γιατρό μου ειπατε να περπατήσω περπάτησα έφαγα και κάτι κοψίδια και μου λέει πες το αυτό γιαυτό έσπασαν. Φάε και εσύ μήπως του ανοίξει η όρεξη και βγει το παιδί εμένα μόνο με φαΐ κλοτσαγε  με γλυκά οχι ήθελε φαΐ το κορίτσι. 

Μπράβο σου...!! Εσυ το πηγές πολυ καλά... Και περπάτημα κ φαγητο... Κι εγω τα κοψίδια θα κρατούσα χαχαχααχα θα συμφωνήσω με την @nanoula90    ..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Ναι 8 σε 1ωρα και 26λεπτά το έχω αποθηκευμένο στην εφαρμογή στο κινητό. Κάτι με είχε πιάσει εκείνη την ημέρα στον αέρα πήγαινα και κουράσει καθόλου πέταγα.μολις πήγα στο νοσοκομείο λεω στο γιατρό μου ειπατε να περπατήσω περπάτησα έφαγα και κάτι κοψίδια και μου λέει πες το αυτό γιαυτό έσπασαν. Φάε και εσύ μήπως του ανοίξει η όρεξη και βγει το παιδί εμένα μόνο με φαΐ κλοτσαγε  με γλυκά οχι ήθελε φαΐ το κορίτσι. 

@Cath3rine εγω λεω να ξεκινησουμε τα κοψιδια. Αν δουμε οτι δεν...συνεχιζουμε με τα γλυκα μηπως τα δικα μας ειναι του γλυκου. Και αν παλι δεν.... τοτε θα αναγκαστουμε να ακολουθησουμε την @Alex. Arap και να κανουμε χιλιομετρα περπατημα. Τα 8 ειναι παρα πολλα βεβαια, πως τα καταφερε δεν ξερω. Εμενα θα με βρουν σωριασμενη χαμω σαν αναποδη κατσαριδα 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

Μπράβο σου...!! Εσυ το πηγές πολυ καλά... Και περπάτημα κ φαγητο... Κι εγω τα κοψίδια θα κρατούσα χαχαχααχα θα συμφωνήσω με την @nanoula90    ..

Σκασμενη πήγα στο μαιευτήριο μου είχαν σπάσει τα νερά και εγώ συνέχειζα τι μάσα. Θα έκανα μπαμ!!! 

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

@Cath3rine εγω λεω να ξεκινησουμε τα κοψιδια. Αν δουμε οτι δεν...συνεχιζουμε με τα γλυκα μηπως τα δικα μας ειναι του γλυκου. Και αν παλι δεν.... τοτε θα αναγκαστουμε να ακολουθησουμε την @Alex. Arap και να κανουμε χιλιομετρα περπατημα. Τα 8 ειναι παρα πολλα βεβαια, πως τα καταφερε δεν ξερω. Εμενα θα με βρουν σωριασμενη χαμω σαν αναποδη κατσαριδα 

Εμενα ειναι του φαγητού έχει μοιάσει από την μαμά άμα δεν έχω φαΐ τρέξε να κρυφτης. Φάτε τα κοψίδια και ρίξε μετά και λίγο περπάτημα πέρα τι πλακα αν δεν έκανες από την αρχή περπάτημα τώρα στο τέλος δεν κάνει κάτι. Έλα μωρέ σαν σοριασμενη κατσαρίδα με +9 κιλά δεν νομίζω θα πετάς στο περπάτημα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Σκασμενη πήγα στο μαιευτήριο μου είχαν σπάσει τα νερά και εγώ συνέχειζα τι μάσα. Θα έκανα μπαμ!!! 

Εμενα ειναι του φαγητού έχει μοιάσει από την μαμά άμα δεν έχω φαΐ τρέξε να κρυφτης. Φάτε τα κοψίδια και ρίξε μετά και λίγο περπάτημα πέρα τι πλακα αν δεν έκανες από την αρχή περπάτημα τώρα στο τέλος δεν κάνει κάτι. Έλα μωρέ σαν σοριασμενη κατσαρίδα με +9 κιλά δεν νομίζω θα πετάς στο περπάτημα. 

Δυστυχως ειχα προβληματα κοριτσι μου στην εγκυμοσυνη και δεν μου επετρεπε το περπατημα ο γιατρος ουτε τις εξοδους. Ειχα κινδυνο για προωρο τοκετο και ειχαμε τοποθετησει ενα δαχτυλιδι μεσα στον τραχηλο για να μην ανοιξει και τον βγαλαμε την περασμενη εβδομαδα. Απο τοτε κ υστερα μπορω να κανω δραστηριοτητες. Για αυτο και εχω σκουριασει. Δεν περπατουσα καθολου και οι εξοδοι μου ηταν περιορισμενες


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Δυστυχως ειχα προβληματα κοριτσι μου στην εγκυμοσυνη και δεν μου επετρεπε το περπατημα ο γιατρος ουτε τις εξοδους. Ειχα κινδυνο για προωρο τοκετο και ειχαμε τοποθετησει ενα δαχτυλιδι μεσα στον τραχηλο για να μην ανοιξει και τον βγαλαμε την περασμενη εβδομαδα. Απο τοτε κ υστερα μπορω να κανω δραστηριοτητες. Για αυτο και εχω σκουριασει. Δεν περπατουσα καθολου και οι εξοδοι μου ηταν περιορισμενες

Κατάλαβα δεν πειράζει όλα μια χαρά έφτασες στο τέλος. Δεν πειραζει θα κάνεις βόλτες και περπάτημα με το μωράκι σου πιο ωραία θα έχεις και παρέα. Σας καληνύχτα κορίτσια πάω για ύπνο γιατί το μπέμπακι μου κοιμήθηκε!!! Και αμα ξυπνήσει χάθηκα!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...