Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εγω με ΠΗΤ 18-21/12 Τελικά γέννησα με φυσιολογικό τοκετό 7/12!! Απ τη Δευτέρα ειμαστε στο σπίτι μας!! 3050 ο μπέμπης μας και 52εκατοστά!! Καλα Χριστούγεννα σε όλες και με το καλο τα μωράκια σας!!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Irini123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εγω με ΠΗΤ 18-21/12 Τελικά γέννησα με φυσιολογικό τοκετό 7/12!! Απ τη Δευτέρα ειμαστε στο σπίτι μας!! 3050 ο μπέμπης μας και 52εκατοστά!! Καλα Χριστούγεννα σε όλες και με το καλο τα μωράκια σας!!!!

Να σου ζήσει και να είναι πάντα υγιής και καλότυχος!! Καλές γιορτές να έχουμε με τα μπεμπακια μαςς 


2aCS.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Irini123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εγω με ΠΗΤ 18-21/12 Τελικά γέννησα με φυσιολογικό τοκετό 7/12!! Απ τη Δευτέρα ειμαστε στο σπίτι μας!! 3050 ο μπέμπης μας και 52εκατοστά!! Καλα Χριστούγεννα σε όλες και με το καλο τα μωράκια σας!!!!

Να σου ζήσει κοπέλα μου το μπεμπακι σου!!! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε όλη!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για τα κοριτσια που γεννησαν ευχομαι να τους ζησουν τα μπεμπακια τους!!!! Εγω τα ιδια εδω στο νοσοκομειο. Τρεις μερες ακομη εχω κοριτσια. Τη Δευτερα το χειρουργειο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sun38mam είπε:

Για τα κοριτσια που γεννησαν ευχομαι να τους ζησουν τα μπεμπακια τους!!!! Εγω τα ιδια εδω στο νοσοκομειο. Τρεις μερες ακομη εχω κοριτσια. Τη Δευτερα το χειρουργειο.

Υπομονή κορίτσι μου, λίγο έμεινε... Το παιδάκι σου πως είναι, θυμάμαι ηταν λίγο άρρωστος μας είχες πει... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Sun38mam είπε:

Για τα κοριτσια που γεννησαν ευχομαι να τους ζησουν τα μπεμπακια τους!!!! Εγω τα ιδια εδω στο νοσοκομειο. Τρεις μερες ακομη εχω κοριτσια. Τη Δευτερα το χειρουργειο.

Ωραία 3 μέρες σου έμειναν πάει τελείωσε. Ο μικρουλης τι κάνει έγινε καλά; 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Μόλις είδα το forum και είπα να κανω εγγραφή μιας και έχω ΠΗΤ 03/01/2019, αλλά θα πάμε για πρόκληση τοκετού Δευτέρα 17/12, λόγω του ότι το μωρό μας είναι ήδη 4100 :shock: Σήμερα το μάθαμε και το άγχος μου δεν περιγράφεται... Υπάρχουν αλλες μανούλες που περιμένουν να γεννήσουν μέσα στον Δεκέμβριο;

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μόλις είδα το forum και είπα να κανω εγγραφή μιας και έχω ΠΗΤ 03/01/2019, αλλά θα πάμε για πρόκληση τοκετού Δευτέρα 17/12, λόγω του ότι το μωρό μας είναι ήδη 4100 :shock: Σήμερα το μάθαμε και το άγχος μου δεν περιγράφεται... Υπάρχουν αλλες μανούλες που περιμένουν να γεννήσουν μέσα στον Δεκέμβριο;

Με το καλο να ερθει το μπεμπακι σου! Μην εχεις αγχος! Κ γω με προκληση γεννησα κ ολα πηγαν μια χαρα! Κοιτα να το ζησεις!

Link to comment
Share on other sites

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 Γ.6/11? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.640kg 50cm

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Diavolitsa        ΠΗΤ 9/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.950kg

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 Γ.12/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3490kg 53cm

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 

@Vagia1985         ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Kristi00              ΠΗΤ 20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Eleutheria2012   ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@kathyv25            ΠΗΤ 21/12 Γ.10/12 ΑΓΟΡΑΚΙ kg?? cm??

@Irini123              ΠΗΤ 18-21/12 Γ.7/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3050kg 52cm

@Cath3rine           ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ   

@sunshine83        ΠΗΤ 23/12 Γ.16/11 ΑΓΟΡΑΚΙ kg?? cm??

@ΒαλεντιναΧρηστος ΠΗΤ 23/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Natasoula85      ΠΗΤ 25/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Katerina-90        ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Anastasia_parisΠΗΤ 8/12 Γ.30/11 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.780kg 47cm ΑΓΟΡΑΚΙ 2.500kg 48cm

@noni90             ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@zamia             ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 

ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΠΗΤ ΤΩΡΑ:-P ΠΛΕΟΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΚΑΤΟΣΤΑ.. ΣΤΑ ??? ΑΝΑΜΜΕΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΣΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ.....ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΓΛΥΚΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!

Καλημερα στα κοριτσια μουυ....τι κανετε;;;;;;

@Diavolitsa πες μου ποσα εκατοστα γεννηθηκε το μπεμπακι σου κ ποια μερα γεννησες αν θες να το βαλω στο πινακακι μας!!:razz:

@Anneliz τι μπεμπακι περιμενεις να σε βαλω στο πινακακι μας;;; Με το καλο παντως με κανεναν πονο ευχομαι ολα καλα θα πανε μην ανχωνεσαι.....μπραβο το μπεμπακι σου τσουπωτο τσουπωτο!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Irini123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εγω με ΠΗΤ 18-21/12 Τελικά γέννησα με φυσιολογικό τοκετό 7/12!! Απ τη Δευτέρα ειμαστε στο σπίτι μας!! 3050 ο μπέμπης μας και 52εκατοστά!! Καλα Χριστούγεννα σε όλες και με το καλο τα μωράκια σας!!!!

Να σου ζησει κοριτσι!!! Να ναι παντα γερό και καλοτυχο! 

11 ώρες πρίν, Sun38mam είπε:

Για τα κοριτσια που γεννησαν ευχομαι να τους ζησουν τα μπεμπακια τους!!!! Εγω τα ιδια εδω στο νοσοκομειο. Τρεις μερες ακομη εχω κοριτσια. Τη Δευτερα το χειρουργειο.

Αντε κοριτσακι μου εφτασες !!! Μετα απο τοσα και τοσα εισαι τοσο κοντα στο να παρεις αγκαλιτσα την μικρη σου! Ολα καλα θα πανε. 

5 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μόλις είδα το forum και είπα να κανω εγγραφή μιας και έχω ΠΗΤ 03/01/2019, αλλά θα πάμε για πρόκληση τοκετού Δευτέρα 17/12, λόγω του ότι το μωρό μας είναι ήδη 4100 :shock: Σήμερα το μάθαμε και το άγχος μου δεν περιγράφεται... Υπάρχουν αλλες μανούλες που περιμένουν να γεννήσουν μέσα στον Δεκέμβριο;

Με το καλο κοριτσι μου και με εναν πονο! Κ μενα χοντρομπαλάς ειναι ο μπεμπης χεχεχε. Πολυ φοβαμαι μη με ζορισει. Ειμαστε πολλες που περιμενουμε να γεννησουμε οσονουπω!

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 Γ.6/11? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.640kg 50cm

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Diavolitsa        ΠΗΤ 9/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.950kg

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 Γ.12/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3490kg 53cm

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 

@Vagia1985         ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Kristi00              ΠΗΤ 20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Eleutheria2012   ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@kathyv25            ΠΗΤ 21/12 Γ.10/12 ΑΓΟΡΑΚΙ kg?? cm??

@Irini123              ΠΗΤ 18-21/12 Γ.7/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3050kg 52cm

@Cath3rine           ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ   

@sunshine83        ΠΗΤ 23/12 Γ.16/11 ΑΓΟΡΑΚΙ kg?? cm??

@ΒαλεντιναΧρηστος ΠΗΤ 23/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Natasoula85      ΠΗΤ 25/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Katerina-90        ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Anastasia_parisΠΗΤ 8/12 Γ.30/11 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.780kg 47cm ΑΓΟΡΑΚΙ 2.500kg 48cm

@noni90             ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@zamia             ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 

ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΠΗΤ ΤΩΡΑ:-P ΠΛΕΟΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΚΑΤΟΣΤΑ.. ΣΤΑ ??? ΑΝΑΜΜΕΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΣΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ.....ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΓΛΥΚΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!

Καλημερα στα κοριτσια μουυ....τι κανετε;;;;;;

@Diavolitsa πες μου ποσα εκατοστα γεννηθηκε το μπεμπακι σου κ ποια μερα γεννησες αν θες να το βαλω στο πινακακι μας!!:razz:

@Anneliz τι μπεμπακι περιμενεις να σε βαλω στο πινακακι μας;;; Με το καλο παντως με κανεναν πονο ευχομαι ολα καλα θα πανε μην ανχωνεσαι.....μπραβο το μπεμπακι σου τσουπωτο τσουπωτο!!!

Καλημερα μικρη μου! Πως εισαι?

πρίν από 2 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια @nanoula90που χάθηκες μηπως έχουμε γεννητούρια; 

Καλε ταυτοχρονα γραφαμε??? Μα τι συνδεση ειναι αυτη ! Καλημερααα. Οχι, εκανα χθες τα σπαγγατα μου, τα ανοιγματακια μου, τα καθισματακια μου, ακουστηκαν τοσα κρακ κρακ που τρομαξα χαχαχαχ, μπας και ανοιξει λιγο η λεκανη, αλλα τιποτα ακομα. Θα συνεχισω ομως ενεργα! 

Τι κανεις εσυ τρελομαμα?? 

πρίν από 14 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια @nanoula90που χάθηκες μηπως έχουμε γεννητούρια; 

Καλε ταυτοχρονα γραφαμε??? Μα τι συνδεση ειναι αυτη ! Καλημερααα. Οχι, εκανα χθες τα σπαγγατα μου, τα ανοιγματακια μου, τα καθισματακια μου, ακουστηκαν τοσα κρακ κρακ που τρομαξα χαχαχαχ, μπας και ανοιξει λιγο η λεκανη, αλλα τιποτα ακομα. Θα συνεχισω ομως ενεργα! 

Τι κανεις εσυ τρελομαμα?? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , nanoula90 είπε:

Να σου ζησει κοριτσι!!! Να ναι παντα γερό και καλοτυχο! 

Αντε κοριτσακι μου εφτασες !!! Μετα απο τοσα και τοσα εισαι τοσο κοντα στο να παρεις αγκαλιτσα την μικρη σου! Ολα καλα θα πανε. 

Με το καλο κοριτσι μου και με εναν πονο! Κ μενα χοντρομπαλάς ειναι ο μπεμπης χεχεχε. Πολυ φοβαμαι μη με ζορισει. Ειμαστε πολλες που περιμενουμε να γεννησουμε οσονουπω!

Καλημερα μικρη μου! Πως εισαι?

Καλε ταυτοχρονα γραφαμε??? Μα τι συνδεση ειναι αυτη ! Καλημερααα. Οχι, εκανα χθες τα σπαγγατα μου, τα ανοιγματακια μου, τα καθισματακια μου, ακουστηκαν τοσα κρακ κρακ που τρομαξα χαχαχαχ, μπας και ανοιξει λιγο η λεκανη, αλλα τιποτα ακομα. Θα συνεχισω ομως ενεργα! 

Τι κανεις εσυ τρελομαμα?? 

Καλημερα Είδες μαζι γράφαμε!!! Α ωραία κάνεις γυμναστικουλα δεν είναι τίποτα τα κρακ κρακ θα συνήθη σεις. Καλά εδώ είχε έρθει μια φίλη μου και της έδωσα  τις κάρτες τις βαπτισης να τις δέσει γιατί μου έσπασαν τα νευρα αυτή ασχολείτε με τέτοια εγώ νευρίασα.δουλειες τώρα σιδεροοοοοο Παναγία μου τα λερώνει όλα με τα φαγητά δεν τελειώνω ποτέ. Εσύ καλά καμία βολτίτσα τώρα που είναι όλα στολισμένα και είναι ωραια; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημερα Είδες μαζι γράφαμε!!! Α ωραία κάνεις γυμναστικουλα δεν είναι τίποτα τα κρακ κρακ θα συνήθη σεις. Καλά εδώ είχε έρθει μια φίλη μου και της έδωσα  τις κάρτες τις βαπτισης να τις δέσει γιατί μου έσπασαν τα νευρα αυτή ασχολείτε με τέτοια εγώ νευρίασα.δουλειες τώρα σιδεροοοοοο Παναγία μου τα λερώνει όλα με τα φαγητά δεν τελειώνω ποτέ. Εσύ καλά καμία βολτίτσα τώρα που είναι όλα στολισμένα και είναι ωραια; 

Σημερα αν δεν βρεξει θα κανω μια γυρα. Μωρε εμενα μ αρεσει πολυ το σοπινγκ θεραπυ αλλα πλεον με την κοιλουμπα δεν μπορω να δοκιμασω κατι αν μ αρεσει και με νευριαζει αυτο. 

Ααα εχετε χειροτεχνιες?? Εμενα μ αρεσουν πολυ αυτα! Τωρα που εφτιαχνα το δωματιο του μπεμπη εφτιαξα αεροστατα και τα κρεμασα απο το ταβανι χεχεχε. Και ωρες ωρες σκεφτομαι τι αλλο μπορω να φτιαξω γιατι βαριεμαι να καθομαι.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Σημερα αν δεν βρεξει θα κανω μια γυρα. Μωρε εμενα μ αρεσει πολυ το σοπινγκ θεραπυ αλλα πλεον με την κοιλουμπα δεν μπορω να δοκιμασω κατι αν μ αρεσει και με νευριαζει αυτο. 

Ααα εχετε χειροτεχνιες?? Εμενα μ αρεσουν πολυ αυτα! Τωρα που εφτιαχνα το δωματιο του μπεμπη εφτιαξα αεροστατα και τα κρεμασα απο το ταβανι χεχεχε. Και ωρες ωρες σκεφτομαι τι αλλο μπορω να φτιαξω γιατι βαριεμαι να καθομαι.

Και εμένα μαρεσει το σοπινγκ πάρα πολύ αλλά με την μικρή δεν μπορείς να ψωνίσεις. Και εγώ νευριαζα και στο τέλος δεν ψώνιζα τίποτα. Δεν έχουμε Έχει της τις έδωσα εγώ νευριασα έφτιαξε οσες μπρολαβε μέχρι να της φτιάξω μαλλί και της άλλες της πήρε μαζι της θα μου της φέρει έτοιμες ευτυχώς. Φτιάξε όσο προλαβενεις δεν θα σε αφήνει μετά α είσαι καλή φτιάχνεις ωραία πραγματάκια μπράβο!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

Καλημερα μικρη μου! Πως εισαι?

Καλα ειμαι τωρα ετοιμαστηκα να βγω για περπατημα θα παω μεχρι το σουπερ μαρκετ μπας κ κανει αυτη την μικρη κινησουλα π ειπε ο γιατρος κ σπασει τα νερα....αντε εστω να ανοιξει κ αλλο η διαστολη προς το παρον ειμαστε στα 2.5εκ....ευελπιστω το σ/κ να γεννησω το θελω πολυυυ!!! Να βαλει το χερι Του ο Αγιος Ελευθεριος π γιορταζει αυριο....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...