Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλησπερα φιλενάδες..... Τι  κάνετε;;; 

@Alex. Arapμπραβο σου που την παλεύεις!!!! Καλα δεν το συζητώ οτι εμεις είμαστε πιο δυνατές... 

@nanoula90 αυτοί που λενε οτι στο σπίτι είανι εύκολα... Γελιέται.. Τωρα με την εγκυμοσύνη ειδικά φαίνεται... Χαχαχα τους φαίνεται βουνό... Περιμένω να γεννήσω να επανλθει το, σπίτι σε φυσιολογικά(δικα μ) επίπεδα!!! Χαχααχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλησπερα φιλενάδες..... Τι  κάνετε;;; 

@Alex. Arapμπραβο σου που την παλεύεις!!!! Καλα δεν το συζητώ οτι εμεις είμαστε πιο δυνατές... 

@nanoula90 αυτοί που λενε οτι στο σπίτι είανι εύκολα... Γελιέται.. Τωρα με την εγκυμοσύνη ειδικά φαίνεται... Χαχαχα τους φαίνεται βουνό... Περιμένω να γεννήσω να επανλθει το, σπίτι σε φυσιολογικά(δικα μ) επίπεδα!!! Χαχααχαχα

Καλημέρα κορίτσι πόσο μηνών είσαι; άστα να πάνε την παλεύω δεν γίνετε και αλλιώς. Σε φυσιολογικά επίπεδα το σπίτι!!!!! Χάχαχα


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι πόσο μηνών είσαι; άστα να πάνε την παλεύω δεν γίνετε και αλλιώς. Σε φυσιολογικά επίπεδα το σπίτι!!!!! Χάχαχα

Σε 9 μέρες γενναω!!!! 38+5 είμαι... Το σπίτι το εχω αφήσει στα χερια του άντρα.. Χαχαχαχα τα βασικα να γίνονται χαχαχααα ασεεεεε στην αρχη εκνευρίζομουν.. Μετα λεω... Λιγο έμεινε θα γεννήσεις κ θα επανέλθουν! Θα ρθει κ η μανούλα να καθαρίσει χαχαχααχα σιγα σιγα κάτι γίνεται! 

Αυτο να με πεις.. Θες ..δεν θες... δεν μπορείς να κάνεις κ αλλιως! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Cath3rine είπε:

Σε 9 μέρες γενναω!!!! 38+5 είμαι... Το σπίτι το εχω αφήσει στα χερια του άντρα.. Χαχαχαχα τα βασικα να γίνονται χαχαχααα ασεεεεε στην αρχη εκνευρίζομουν.. Μετα λεω... Λιγο έμεινε θα γεννήσεις κ θα επανέλθουν! Θα ρθει κ η μανούλα να καθαρίσει χαχαχααχα σιγα σιγα κάτι γίνεται! 

Αυτο να με πεις.. Θες ..δεν θες... δεν μπορείς να κάνεις κ αλλιως! 

Μπράβο με το καλό. Ωραία άμα έχεις και τι μαμά σου κάτι θα γίνει. Που γέννας αθηνα; φυσιολογικά η καισαρική; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση.. Κ ο άντρας μου τα έχει παίξει κ οι δικοί μου με το παιδί αγχώθηκα πολύ. Μέχρι τώρα αυτά τα αναλάμβανα εγώ. Δεν ξέρω πια.

Εντωμεταξύ σήμερα έμαθα ότι μετά το χειρουργείο είσαι στην ανάνηψη στην καλύτερη περίπτωση για 12ωρες τουλάχιστον. Τους λέω μην έρθετε απέξω κ κάθεστε κ περιμένετε τόσες ώρες. Δεν καταλαβαίνει κανείς. Κανέναν δεν αφήνουν στην ανάνηψη κ μόνο στον πατέρα δείχνουν το παιδί. Τέλος πάντων μην σας πρήζω άλλο ,έχω κ όλα αυτά να διευθετησω πριν το χειρουργείο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μπράβο με το καλό. Ωραία άμα έχεις και τι μαμά σου κάτι θα γίνει. Που γέννας αθηνα; φυσιολογικά η καισαρική; 

Σ ευχαριστώ!! Ναι ευτυχώς η μαμα μένει σχετικα κοντά οποτε έρχεται. Αλλα κ η πεθερά μου που ναι πιο μακριά κ αυτή έρχεται ανετα να βοηθήσει... Παράπονο δεν εχω! Θεσσαλονίκη είμαι εγω. Κ μπαινω 20/12 εκτος απροόπτου (γτ η πρώτη ημερομηνία ηταν 15/12 που μ ειχαν δωσει) με καισαρική...! Γι αυτο λεω λιγο εμεινε χαχαχαχχα εσυ πότε;; 

πρίν από 4 λεπτά , Sun38mam είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση.. Κ ο άντρας μου τα έχει παίξει κ οι δικοί μου με το παιδί αγχώθηκα πολύ. Μέχρι τώρα αυτά τα αναλάμβανα εγώ. Δεν ξέρω πια.

Εντωμεταξύ σήμερα έμαθα ότι μετά το χειρουργείο είσαι στην ανάνηψη στην καλύτερη περίπτωση για 12ωρες τουλάχιστον. Τους λέω μην έρθετε απέξω κ κάθεστε κ περιμένετε τόσες ώρες. Δεν καταλαβαίνει κανείς. Κανέναν δεν αφήνουν στην ανάνηψη κ μόνο στον πατέρα δείχνουν το παιδί. Τέλος πάντων μην σας πρήζω άλλο ,έχω κ όλα αυτά να διευθετησω πριν το χειρουργείο.

Κορίτσι μου υπομονή κ περαστικά για υο παιδάκι σου.... Ολα θα πάνε καλα... Θελουν να ναι μαζι σου για συμπαράσταση.. Να νιώθεις κ εσυ ανα πάσα ώρα κ στιγμή ότι έχεις κάποιον μαζι σου! Δεν πειράζει.. Αστους  .να κάνουν οτι θελουν κ τους κάνει να νιώθουν καλύτερα!! Εσυ να μην ασχολεισε με αυτα.... Να είσαι ήρεμη οσο γίνεται.. Κ ολα θα πανε τέλεια!!! Μην αγχωνεσε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Cath3rine είπε:

Σ ευχαριστώ!! Ναι ευτυχώς η μαμα μένει σχετικα κοντά οποτε έρχεται. Αλλα κ η πεθερά μου που ναι πιο μακριά κ αυτή έρχεται ανετα να βοηθήσει... Παράπονο δεν εχω! Θεσσαλονίκη είμαι εγω. Κ μπαινω 20/12 εκτος απροόπτου (γτ η πρώτη ημερομηνία ηταν 15/12 που μ ειχαν δωσει) με καισαρική...! Γι αυτο λεω λιγο εμεινε χαχαχαχχα εσυ πότε;; 

Κορίτσι μου υπομονή κ περαστικά για υο παιδάκι σου.... Ολα θα πάνε καλα... Θελουν να ναι μαζι σου για συμπαράσταση.. Να νιώθεις κ εσυ ανα πάσα ώρα κ στιγμή ότι έχεις κάποιον μαζι σου! Δεν πειράζει.. Αστους  .να κάνουν οτι θελουν κ τους κάνει να νιώθουν καλύτερα!! Εσυ να μην ασχολεισε με αυτα.... Να είσαι ήρεμη οσο γίνεται.. Κ ολα θα πανε τέλεια!!! Μην αγχωνεσε! 

Α ωραία θα είστε σπίτι τα Χριστούγεννα. Εγώ δεν είμαι έγκυος έχω μια μπεμπουλα 7μηνων. Και δεν με αφήνει να κάνω τίποτα!!! Αλλά δεν πειράζει μου χαμογελάει και τις ξεχνάω τις δουλειές!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Α ωραία θα είστε σπίτι τα Χριστούγεννα. Εγώ δεν είμαι έγκυος έχω μια μπεμπουλα 7μηνων. Και δεν με αφήνει να κάνω τίποτα!!! Αλλά δεν πειράζει μου χαμογελάει και τις ξεχνάω τις δουλειές!! 

Σορρυ μωρε νομιζα ήσουν έγκυος... Εσυ θα μας δίνεις κουραγιο για τον πρωτο καιρό. Εχω ακούσει κ διαβάσει τοσα... Που στο τέλος σταμάτησα να τα σκέφτομαι κ λεω ας βγει με το καλό κ οτι είναι θα το αντιμετώπισω!!! 

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!! Εγω περιμένω αγοράκι! 

Βαση γρήγορων υπολογισμών αν μπω κ γεννήσω 20/12 στις 23-24 θα χω βγεί.. Οποτε προλαβαίνω να κάνω ενα ρεβεγιον χαχαχααα ......του εχω κ φορμακι ετοιμο για την περίσταση! Χαχαχαχαα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Sun38mam είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση.. Κ ο άντρας μου τα έχει παίξει κ οι δικοί μου με το παιδί αγχώθηκα πολύ. Μέχρι τώρα αυτά τα αναλάμβανα εγώ. Δεν ξέρω πια.

Εντωμεταξύ σήμερα έμαθα ότι μετά το χειρουργείο είσαι στην ανάνηψη στην καλύτερη περίπτωση για 12ωρες τουλάχιστον. Τους λέω μην έρθετε απέξω κ κάθεστε κ περιμένετε τόσες ώρες. Δεν καταλαβαίνει κανείς. Κανέναν δεν αφήνουν στην ανάνηψη κ μόνο στον πατέρα δείχνουν το παιδί. Τέλος πάντων μην σας πρήζω άλλο ,έχω κ όλα αυτά να διευθετησω πριν το χειρουργείο.

Δεν μας πρήζεις .Να μας λες να τα βγαλεος απο μεσα σου.Α θα ειναξ μεγαλο χειρουργείο η γεννα σου.υπομονη και θα αντεξουν στο σπιτι με το παιδι.Ειναξ μια ελεγχομενη κατασταση .ναι μεν ζορικη οτσν καποιος δεβ εχει αναλαβει το παιδι αρρωστο αλλα θα τα καταφερουν.ειπαμε να εισαι εσυ καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου! Γέννησα χτες το πρωί στις 10.30! Ο μπέμπης είναι έρωτας! Δεν υπάρχει,  είναι το καλύτερο μωράκι! Θηλαζε μια χαρά χτες, σήμερα έχει μια δυσκολία αλλά το παλεύω! 

Όλα πήγαν πολύ καλά με την καισαρικη τελειώσαμε στο αψε σβήσε! 

 

  • Μου αρέσει 7

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Cath3rine είπε:

Σορρυ μωρε νομιζα ήσουν έγκυος... Εσυ θα μας δίνεις κουραγιο για τον πρωτο καιρό. Εχω ακούσει κ διαβάσει τοσα... Που στο τέλος σταμάτησα να τα σκέφτομαι κ λεω ας βγει με το καλό κ οτι είναι θα το αντιμετώπισω!!! 

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!! Εγω περιμένω αγοράκι! 

Βαση γρήγορων υπολογισμών αν μπω κ γεννήσω 20/12 στις 23-24 θα χω βγεί.. Οποτε προλαβαίνω να κάνω ενα ρεβεγιον χαχαχααα ......του εχω κ φορμακι ετοιμο για την περίσταση! Χαχαχαχαα

Δεν πειράζει. Όλα καλά θα είναι πάνε και στη γέννα και μετά υπάρχουν κάποια ζόρια αλλά με το αγγελουδακι που θα έχεις θα τα ξεχνάς όλα. Α ωραία θα τον ντύσεις και άγιο Βασίλη εγώ δεν της πήρα γιατί αρωστησαμε και δεν εχουμε πάει για ψωνια μπορεί να πάμε την Κυριακή!!!άργησα να σου απαντήσω γιατί τρώγαμε μετά τα κάναμε και τώρα παίζουμε!!! 

πρίν από 11 λεπτά , kathyv25 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Γέννησα χτες το πρωί στις 10.30! Ο μπέμπης είναι έρωτας! Δεν υπάρχει,  είναι το καλύτερο μωράκι! Θηλαζε μια χαρά χτες, σήμερα έχει μια δυσκολία αλλά το παλεύω! 

Όλα πήγαν πολύ καλά με την καισαρικη τελειώσαμε στο αψε σβήσε! 

 

Μπράβο κοπέλα μου να σου ζήσει το μωρακι σου!! Δωστού τα φιλιά μου στα πατουσάκια!! Όλα καλά με το καλό να πάτε σπίτι σας!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , kathyv25 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Γέννησα χτες το πρωί στις 10.30! Ο μπέμπης είναι έρωτας! Δεν υπάρχει,  είναι το καλύτερο μωράκι! Θηλαζε μια χαρά χτες, σήμερα έχει μια δυσκολία αλλά το παλεύω! 

Όλα πήγαν πολύ καλά με την καισαρικη τελειώσαμε στο αψε σβήσε! 

 

Να σου ζήσει κορίτσι μου, να είναι πάντα υγιές και καλότυχο!!! Ο δικός μου μπέμπης δε λέει να κατέβει πάντως. Μάλλον θα μπω τη Δευτέρα με πρόκληση που θα είμαι 39+6. Θα τις πάρει όλες τις μέρεςςςς

 


2aCS.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kathyv25 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Γέννησα χτες το πρωί στις 10.30! Ο μπέμπης είναι έρωτας! Δεν υπάρχει,  είναι το καλύτερο μωράκι! Θηλαζε μια χαρά χτες, σήμερα έχει μια δυσκολία αλλά το παλεύω! 

Όλα πήγαν πολύ καλά με την καισαρικη τελειώσαμε στο αψε σβήσε! 

 

Να σου ζησει κοριτσι μου!!! Καλα αναθρεματα και καλη αναρρωση σε σενα!! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kathyv25 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Γέννησα χτες το πρωί στις 10.30! Ο μπέμπης είναι έρωτας! Δεν υπάρχει,  είναι το καλύτερο μωράκι! Θηλαζε μια χαρά χτες, σήμερα έχει μια δυσκολία αλλά το παλεύω! 

Όλα πήγαν πολύ καλά με την καισαρικη τελειώσαμε στο αψε σβήσε! 

 

Να σου ζησει κοπελα μ καλα αναθρεματα και καλη ανναρωση να εχεις....οταν μπορεσεις γραψε μας ποσο γεννηθηκε να σε βαλω στο πινακακι!!!

Κοριτσια πως ειστεε εγω καλα κλασσικα πονακια κλπ....

@loyloy πως αισθανεσαι π αυριο τετοια ωρα θα κρατας αγγαλια τον μπεμπη σου???

Ξεχασα να ρωτησω....οσες πατε για φτ θα κανετε επισκληριδιο το εχετε σκεφτει? Ή αναλογως πως θα παει το βλεπετε??


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kathyv25 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Γέννησα χτες το πρωί στις 10.30! Ο μπέμπης είναι έρωτας! Δεν υπάρχει,  είναι το καλύτερο μωράκι! Θηλαζε μια χαρά χτες, σήμερα έχει μια δυσκολία αλλά το παλεύω! 

Όλα πήγαν πολύ καλά με την καισαρικη τελειώσαμε στο αψε σβήσε! 

 

Να σου ζήσει κοπελα μου!!!

 

πρίν από 57 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να σου ζησει κοπελα μ καλα αναθρεματα και καλη ανναρωση να εχεις....οταν μπορεσεις γραψε μας ποσο γεννηθηκε να σε βαλω στο πινακακι!!!

Κοριτσια πως ειστεε εγω καλα κλασσικα πονακια κλπ....

@loyloy πως αισθανεσαι π αυριο τετοια ωρα θα κρατας αγγαλια τον μπεμπη σου???

Ξεχασα να ρωτησω....οσες πατε για φτ θα κανετε επισκληριδιο το εχετε σκεφτει? Ή αναλογως πως θα παει το βλεπετε??

Εγώ θα προσπαθήσω να την αποφύγω την επισκληριδιο αλλά αν δω ότι πεθαίνω στον πόνο και αναλόγως τι θα μου πει ο γιατρός θα την κάνω...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...