Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχα, ναι ξεχασα οτι εχετε και τον κλουνεϊ εκει εσεις! Οφθαλμολουτρο λεμε. Μηπως τελικα να πας απο σημερα στην κλινικη για παν ενδεχομενο?? Χαχαχαχα

Μολις εκανα ενα καυτο μπανιο και πραγματικα νομιζω οτι αφησα την μεση μου καπου εκει χαχαχα. Μιλαμε ποναει πολυ. Ειχα σκουριασει ρε, ενω παντα περπατουσα και εκανα και καμια δραστηριοτητα. Η εγκυμοσυνη με εκανε σαραβαλο τελειως. Ποναει ολο μου το κορμι, για αυτο και εφαγα μια ωραιοτατη σοκολατιτσα χαχαχα και ευτυχως με τοσο περπατημα δεν ανεβηκε το ζαχαρο καθολου!! 

Εγω ρε Κατερινιω καλη μου φιλη ειμαι πολυ περιεργη για τον τοκετο. Ποσο αραγε να ποναει? Με την επισκληριδιο ποσα αραγε καταλαβαινεις? Μεσα στην αιθουσα ποσο αγχωτικο να ειναι? 

Εγω παντως αν ειχα δικη μου κλινικη, στην αιθουσα τοκετων θα εβαζα χαλαρη μουσικουλα, θα ειχα και μια μαια να κανει μασαζ στην πλατη της εγκυου που ξερω οτι βοηθαει πολυ για τον τοκετο, θα το εκανα να θυμιζει χωρο χαλαρωσης χωρις να παραλειπονται τα ιατρικα συνεργα βεβαια, αλλα θα ειχα μεσα μπαλες πιλατες, στρωματακι, και οποιοδηποτε αλλο ειδους βοηθημα για χαλαρωση της εγκυου. Και εννοειται τον γιατρο σας τον κλουνεϊ χαχαχαχα

Σε εναν αλλον κοσμο βεβαια ολα αυτα, ιδανικο.

Αυτο που περιγραφεις ειναι ακριβως ετσι οπως γεννησα! Κ μακαρι ολες να εχετε εναν τετοιο υπεροχο τοκετο!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Αυτο που περιγραφεις ειναι ακριβως ετσι οπως γεννησα! Κ μακαρι ολες να εχετε εναν τετοιο υπεροχο τοκετο!

Καλημεεεερα. Αληθεια τωρα? Συγγνωμη, αλλα που γεννησες βρε Βασιλικουλα μου? Να ξερουμε να παμε εκει!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Θα, ερχόμουν σε, εσένα...άνετα!!!!  Στα Greys anatomy ίσως αυτά χαχαχαχα ηβεδω με πολλα χρήματα.. Ελπίζω εσυ να μας έκανες καλή τιμή χαχαχαχα 

Κιβεγω έχω αγωνία... Αλλά μεεπισκληριδιο δεν θα, πονέσεις κ θα, σαι τέλεια!  Μην ανησυχείς "θα είσαι μπόμπα!! Εγω είμαι περίεργη τι θ ακούω εκει μεσα, χαχαχα

Χαχαχαχα τα ρεμπέτικα τουλάχιστον σ αρέσουν;;;  χαχαχαχαχα λες, σ, εμάς επειδή είναι νοσοκομείο νσ μην βάζουν μουσική; 

Είδες κι εσύ ε;;;;  πφφ άντε άμα είναι νσλα, βγεί.. Να βγει τωρα.. Εσυ είπες δευτέρα ξαναπάς; 

Εσυ σε Πόι βδομάδα είσαι;;;  ε νομίζω πρέπει να έρθει.. Πόσο ακόμα;; 

Την πεμπτη μ ειπαν εκτος απροοπτου θα ειμαι 39+4 ευελπιστω να με πιασει αυτο το απροοπτο....

Καλημερα κοριτσια καλη κυρακη να εχουμε!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Κοριτδια δεν σας ξεχασα.σημερα βγηκαμε.απλα το ξενυχτι με εχει αποσυντονισει. Μολις λιγο συνελθω θα διαβασω τα νεα σας.

Ναι λουλου μου, παρε τον χρονο σου! Ειναι λογικο τωρα εχει αλλος τα ηνία !!

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημεεεερα. Αληθεια τωρα? Συγγνωμη, αλλα που γεννησες βρε Βασιλικουλα μου? Να ξερουμε να παμε εκει!

Χαχαχα! Στο Ιασω στη Λαρισα! Στο δωματιο που σε βαζουν για τις οδυνες εκει κ γεννας! Εισαι μονη σου, με δικο σου μπανιο, εχει κ τηλεοραση! Ο γιατρος μου ειχε δικια του μαια η οποια ηταν ολη την ωρα μαζι μου! Ειχαμε βαλει μουσικη, με εβαζε και εκανα ασκησεις στη μπαλα, μου εκανε μασαζ οταν με πιαναν οι πονοι με βοηθουσε να σηκωθω να βολταρουμε, να παω τουαλετα κ γενικα ηταν απο πανω μου! Ηταν και ο αντρας μου μαζι μου μεσα και τον εβαζε και αυτον να μου κανει :) εμενα ηρθαν ολα πολυ καλα και γρηγορα οποτε γενικα ηταν μια υπεροχη εμπειρια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Diavolitsa είπε:

Χαχαχα! Στο Ιασω στη Λαρισα! Στο δωματιο που σε βαζουν για τις οδυνες εκει κ γεννας! Εισαι μονη σου, με δικο σου μπανιο, εχει κ τηλεοραση! Ο γιατρος μου ειχε δικια του μαια η οποια ηταν ολη την ωρα μαζι μου! Ειχαμε βαλει μουσικη, με εβαζε και εκανα ασκησεις στη μπαλα, μου εκανε μασαζ οταν με πιαναν οι πονοι με βοηθουσε να σηκωθω να βολταρουμε, να παω τουαλετα κ γενικα ηταν απο πανω μου! Ηταν και ο αντρας μου μαζι μου μεσα και τον εβαζε και αυτον να μου κανει :) εμενα ηρθαν ολα πολυ καλα και γρηγορα οποτε γενικα ηταν μια υπεροχη εμπειρια!

Μακαρι να ηταν ετσι ολα τα μαιευτηρια αλλα δυστυχως δεν ειναι! Ευχομαι τουλαχιστον να εχω τη δικη σου εμπειρια τοκετου. Ανωδυνα σχεδον και ευκολα. Γιατι οι περισσοτερες που ακουω που μπαινουν με προκληση, ειτε υποφερουν πολλες ωρες ειτε καταληγουν σε καισαρικη. Πολυ χαιρομαι που ειχες ευχαριστη εμπειρια! 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Μακαρι να ηταν ετσι ολα τα μαιευτηρια αλλα δυστυχως δεν ειναι! Ευχομαι τουλαχιστον να εχω τη δικη σου εμπειρια τοκετου. Ανωδυνα σχεδον και ευκολα. Γιατι οι περισσοτερες που ακουω που μπαινουν με προκληση, ειτε υποφερουν πολλες ωρες ειτε καταληγουν σε καισαρικη. Πολυ χαιρομαι που ειχες ευχαριστη εμπειρια! 

Δε χρειαζεται να υποφερεις! Εγω μεχρι 6 διαστολη ημουν μια χαρα...απο κει και μετα δεν την παλευα και ζητησα επισκληριδιο οποτε παλι ημουν μια χαρα :) θεωρω πως ο πονος ειναι ενα θεμα υποκειμενικο! Μια κοπελα που γεννουσε στο διπλα δωματιο ζητησε επισκληριδιο απο δυο διαστολη! Γενικα δεν ειναι κ τοσο τραγικα τα πραγματα, μην ακους τι λεει η μια κ η αλλη! Η καθε μια μας το βιωνει αλλιως! Οχι αγχος και ζηστε το! Τελειωνει τοσο γρηγορα...και καισαρικη να κανεις παλι ειναι μια μοναδικη εμπειρια! Ζεστε τη! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Δε χρειαζεται να υποφερεις! Εγω μεχρι 6 διαστολη ημουν μια χαρα...απο κει και μετα δεν την παλευα και ζητησα επισκληριδιο οποτε παλι ημουν μια χαρα :) θεωρω πως ο πονος ειναι ενα θεμα υποκειμενικο! Μια κοπελα που γεννουσε στο διπλα δωματιο ζητησε επισκληριδιο απο δυο διαστολη! Γενικα δεν ειναι κ τοσο τραγικα τα πραγματα, μην ακους τι λεει η μια κ η αλλη! Η καθε μια μας το βιωνει αλλιως! Οχι αγχος και ζηστε το! Τελειωνει τοσο γρηγορα...και καισαρικη να κανεις παλι ειναι μια μοναδικη εμπειρια! Ζεστε τη! 

Αχ βρε κοριτσι μου ποσο μας ξεανχωνεις δε φανταζεσαι!Το περιγραφεις τοσο ομορφα οσο θα θελα λ γω να ειναι!μπαινω κ γω με προκληση Τριτη που τελειωνει η ΠΗΤ κ ανχωνομαι μη καταληξω σε καισαρικη μονο μαλακο τραχηλο μου βρηκε αλλα διαστολη τιποτα .εσυ πριν πας με προκληση ειχες κανενα σημαδι δε θυμαμαι!

11 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Κοριτδια δεν σας ξεχασα.σημερα βγηκαμε.απλα το ξενυχτι με εχει αποσυντονισει. Μολις λιγο συνελθω θα διαβασω τα νεα σας.

Κοπελα μου ολη σου η ζωη κ η προσοχη τωρα ειναι ο μπεμπουλης σου !Τι φοβερο !ανυπομονω κ γω τη Τριτη μπαινω!Οποτε μπορεσεις πες μ για το Γαια αν ηταν καλη εμπειρια κ αν ζητησες αποκλειστικο θηλασμο!Φιλιαααα


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κορίτσια μου... Αχ κ εγω θελω με μουσικούλα....!κριμα να μην έχουμε ολες αυτη την εμπειρία ..

@Diavolitsa μπραβο κορίτσι μου... Ακούγεται τόσο ωραιο... Μ ρθε κατευθείαν στο μυαλό ενα βιντεακι που ειχα δει απο εξωτερικό έτσι ακριβως...!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Δε χρειαζεται να υποφερεις! Εγω μεχρι 6 διαστολη ημουν μια χαρα...απο κει και μετα δεν την παλευα και ζητησα επισκληριδιο οποτε παλι ημουν μια χαρα :) θεωρω πως ο πονος ειναι ενα θεμα υποκειμενικο! Μια κοπελα που γεννουσε στο διπλα δωματιο ζητησε επισκληριδιο απο δυο διαστολη! Γενικα δεν ειναι κ τοσο τραγικα τα πραγματα, μην ακους τι λεει η μια κ η αλλη! Η καθε μια μας το βιωνει αλλιως! Οχι αγχος και ζηστε το! Τελειωνει τοσο γρηγορα...και καισαρικη να κανεις παλι ειναι μια μοναδικη εμπειρια! Ζεστε τη! 

Καλημερα.Κι εγω παντως μεχρι διαστολη 7 το παλευα.Στο 8 ενιωσα πολυ πονο.Και με την επισκληριδιο εννοειται μονο μια πιεση .Και μεχρι το προηγουμενο βραδυ τιποτα.Ουτε πετρωματα για μερες.Σιγουρη οτι θα μπω με προκληση.Κι ομως στα ξαφνικα ξεκινησαν συσπασεις

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Κοριτσι μου μπραβο σου που το χεις ηδη βρει! Για πες? Δυσκολος ο θηλασμος??? 

Και γω σημερα βγηκα για περπατημα. Περπατουσα 3 ωρες και τα φτυσα!!! Πηρα τον αντρα μου τηλ να ερθει να με παρει γιατι δεν ειχα κουραγιο να γυρισω ολον αυτον τον δρομο με τα ποδια χαχαχα. Η βλεννη σημαινει πως πλησιαζει η ωρα. Αλλα εσενα πλησιαζει ετσι και αλλιως οποτε ολα οκ. Μονο μη θελει να βγει νωριτερα! 

Καλημέρα κορίτσια!  Νάνούλα με το θηλασμό εγώ τα πάω πολύ καλά μας βγήκε πολύ εύκολα αλλά με βοήθησαν και δύο μαιες με τις συμβουλές τους πάρα πολύ! Εύχομαι σε όλες να είναι όπως και σε μένα! 

Τώρα όσον αφορά την επισκληρίδιο που ρωτάνε κάποια κορίτσια εγώ άπαξ και έπιασε η επίδραση της δεν καταλάβαινα τπτ πάρα μόνο ότι κάποιος μου σκαλίζει την κοιλιά. Να σας πω ότι ήμουν λες και την είχα ακούσει και λες και είχα πάρει και λίγα ναρκωτικά, μες τη χαρά χαχαχαχα! 

 

 

13 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Κοριτδια δεν σας ξεχασα.σημερα βγηκαμε.απλα το ξενυχτι με εχει αποσυντονισει. Μολις λιγο συνελθω θα διαβασω τα νεα σας.

Να σου ζήσει κούκλα μου! Σας εύχομαι ότι καλύτερο!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitra K είπε:

Αχ βρε κοριτσι μου ποσο μας ξεανχωνεις δε φανταζεσαι!Το περιγραφεις τοσο ομορφα οσο θα θελα λ γω να ειναι!μπαινω κ γω με προκληση Τριτη που τελειωνει η ΠΗΤ κ ανχωνομαι μη καταληξω σε καισαρικη μονο μαλακο τραχηλο μου βρηκε αλλα διαστολη τιποτα .εσυ πριν πας με προκληση ειχες κανενα σημαδι δε θυμαμαι!

Κοπελα μου ολη σου η ζωη κ η προσοχη τωρα ειναι ο μπεμπουλης σου !Τι φοβερο !ανυπομονω κ γω τη Τριτη μπαινω!Οποτε μπορεσεις πες μ για το Γαια αν ηταν καλη εμπειρια κ αν ζητησες αποκλειστικο θηλασμο!Φιλιαααα

Ειχα κ γω μαλακο τραχηλο κ 2 διαστολη που ουτε κ την καταλαβενα! Ουτε συσπασεις καταλαβα ποτε! Κ γιατι να μην ειναι κ για σενα το ιδιο ομορφα? Μη σκεφτεσαι το χειροτερο! Πιστεψε στο καλυτερο κ θα ερθει! Κ μενα με ειχε φαει το αγχος πριν αλλα τωρα που περασε βλεπω οτι δεν αξιζει τον κοπο τοσο αγχος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...