Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , kathyv25 είπε:

Καλημέρα κούκλα μου! Εμένα γεννήθηκε 2610! 

Πες μ το υψος γιατι τα γραφω κ τα δυο...ευχαριστωωωω!!!!

 

πρίν από 16 λεπτά , Cath3rine είπε:

 

Θετική σκέψη!!!!! Ααα εγω δεν έχω κανει τικερακι... Ειδα κ αλλες ελεγαν για τις μερες.. Δεν πειράζει.. Εμεις ξέρουμε χαχαχα

 

Εμενα δεν μπορουσε να με πιασει ο πρωτος πονος 39! Θετικη ναιιι στελνω ολα τα θετικα μ βαιμπς στην μπεμπα να βγει σημερα.....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πες μ το υψος γιατι τα γραφω κ τα δυο...ευχαριστωωωω!!!!

 

Εμενα δεν μπορουσε να με πιασει ο πρωτος πονος 39! Θετικη ναιιι στελνω ολα τα θετικα μ βαιμπς στην μπεμπα να βγει σημερα.....

Σημερα κιόλας;;;  χμμμ βαλε στόχο γι αύριο!!! Να προετοιμαστεί!!! 

Link to comment
Share on other sites

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 Γ.6/11? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.640kg 50cm

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Diavolitsa        ΠΗΤ 9/12 Γ?? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.950kg cm??

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12 Γ.10/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ kg?? cm??

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 Γ.12/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3490kg 53cm

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Δώρα              ΠΗΤ 18/12 Γ.17/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3390kg 50cm

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 

@Vagia1985         ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Kristi00              ΠΗΤ 20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Eleutheria2012   ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@kathyv25            ΠΗΤ 21/12 Γ.10/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 2610kg cm??

@Irini123              ΠΗΤ 18-21/12 Γ.7/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3050kg 52cm

@Cath3rine           ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ   

@sunshine83        ΠΗΤ 23/12 Γ.16/11 ΑΓΟΡΑΚΙ kg?? cm??

@ΒαλεντιναΧρηστος ΠΗΤ 23/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Natasoula85      ΠΗΤ 25/12 Γ.16/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.250kg cm??

@Katerina-90        ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Anastasia_parisΠΗΤ 8/12 Γ.30/11 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.780kg 47cm ΑΓΟΡΑΚΙ 2.500kg 48cm

@noni90             ΠΗΤ 28/12 Γ.14/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.800kg cm??

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@zamia             ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 

@Anneliz           ΠΗΤ 03/01 ΑΓΟΡΑΚΙ

ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΠΗΤ ΤΩΡΑ:-P ΠΛΕΟΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΚΑΤΟΣΤΑ.. ΣΤΑ ??? ΑΝΑΜΜΕΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΣΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ.....ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΓΛΥΚΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!

@Δώρα να σου ζησει κοπελα μ....καλη αναρωση καλα αναθρεμματα!!!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Δώρα είπε:

Έχω έναν πανέμορφο μπέμπη. 3390 κ 50 εκατοστά. 

Καισαρικη τελικά γτ δεν έκανα καλές συσπάσεις. Είμαι καλά. Φιλάκια πολλά 

Να σου ζησει κοριτσι μου!!!! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

@nanoula90  @ΒαλεντιναΧρηστος έχετε κάνει βαλίτσα;;; γτ εγω που εκανα χτες τελικά ειναι ενας σάκος κ. Ενα back pack για το μωρό... 

Εγω απο την 31η μια βαλιτσα την μπεμπα μια μικρη για εμενα κ ενα σακ βουαγιαζ για τα ηλεκτρικα ειδη...το νοσοκομειο μας εδω δεν παρεχει τπτ!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Cath3rine είπε:

@nanoula90  @ΒαλεντιναΧρηστος έχετε κάνει βαλίτσα;;; γτ εγω που εκανα χτες τελικά ειναι ενας σάκος κ. Ενα back pack για το μωρό... 

Εχω κανει ναι. Σε ενα σακ βουαγιαζ χωρεσανε ολα. Απλα εχω αφησει τα καλλυντικα για τελευταια στιγμη γιατι τα χρησιμοποιω ακομα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω απο την 31η μια βαλιτσα την μπεμπα μια μικρη για εμενα κ ενα σακ βουαγιαζ για τα ηλεκτρικα ειδη...το νοσοκομειο μας εδω δεν παρεχει τπτ!!!

Κι εγω. Καπως ετσι.. Ηλεκτρικά οχι δν χρειάζεται.. Αλλα τελικα δν είναι μια βαλίτσα.. Κ εγω ενα σακ βουαγιάζ για εμένα κ ενα backpack με του μωρού τα τσιμπραγκαλα.. Κ αναρωτιομουν αν εσεις τα βάλατε σε μια... 

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εχω κανει ναι. Σε ενα σακ βουαγιαζ χωρεσανε ολα. Απλα εχω αφησει τα καλλυντικα για τελευταια στιγμη γιατι τα χρησιμοποιω ακομα. 

Εσυ σε μία ολα ρε θηριο;;; πως το κάνες;;;;; εγω μεσα εχω βαλει κ το νεσεσερ με τα πιο, πολλά.. Τι πήρες;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κι εγω. Καπως ετσι.. Ηλεκτρικά οχι δν χρειάζεται.. Αλλα τελικα δν είναι μια βαλίτσα.. Κ εγω ενα σακ βουαγιάζ για εμένα κ ενα backpack με του μωρού τα τσιμπραγκαλα.. Κ αναρωτιομουν αν εσεις τα βάλατε σε μια... 

Εσυ σε μία ολα ρε θηριο;;; πως το κάνες;;;;; εγω μεσα εχω βαλει κ το νεσεσερ με τα πιο, πολλά.. Τι πήρες;; 

Φιλη μου θα γεννησω σε ιδιωτικο, για αυτο. Πχ για το μωρο δεν πηρα τπτ, μονο τα ρουχα εξοδου. Και καποια πανακια για το ρεψιμο αν χρειαστουν.

Και δικα μου, μονο ρουχα, εσωρουχα, νυχτικιες με ρομπα, μια πυτζαμα, επιθεματα στηθους και κρεμα λανολινης. Εβαλα και 2 πετσετες αν και δινουν και πετσετες, αλλα θελω τις δικες μου. Και παντοφλες, και χνουδωτες και πλαστικες για το μπανιο. Αυτα. 

Αναλωσιμα μας δινουν εκει, οποτε για αυτο χωρανε ολα σε σακ βουαγιαζ


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , nanoula90 είπε:

Φιλη μου θα γεννησω σε ιδιωτικο, για αυτο. Πχ για το μωρο δεν πηρα τπτ, μονο τα ρουχα εξοδου. Και καποια πανακια για το ρεψιμο αν χρειαστουν.

Και δικα μου, μονο ρουχα, εσωρουχα, νυχτικιες με ρομπα, μια πυτζαμα, επιθεματα στηθους και κρεμα λανολινης. Εβαλα και 2 πετσετες αν και δινουν και πετσετες, αλλα θελω τις δικες μου. Και παντοφλες, και χνουδωτες και πλαστικες για το μπανιο. Αυτα. 

Αναλωσιμα μας δινουν εκει, οποτε για αυτο χωρανε ολα σε σακ βουαγιαζ

Κοιτα κ εγω αυτα πήρα.. Δλδ πηρα τα δικα μου νυχτικιες.εσωρουχα..ρόμπα... Πηρα πετσέτες δικες μ εννοείται δεν μπορώ του νοσοκομείου.. Πηρα παντόφλες για το μπάνιο κ απλές.. Πηρα κ σερβιέτες λοχείας. Επιθεματα στήθους.. Ααα κρέμα για τις θηλές δεν πήρα.. Το νεσεσέρ μ... 

Και για το μωρό πηρα τα ρούχα εξοδου και πάνες αγκαλιας για να το παίρνω αγκαλιά.. κ μωρομαντηλα ααα κ μια μικρη συσκευασία παμπερς.. Αυτα.. Δλδ τα ιδια πήραμε πάνω κατω

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Να σας ζησουν τα μπεμπακια τα νεογεννητα. Εγω αυριο πρωι μπαινω χειρουργειο. 6:30 θα ερθουν για υποκλισμο κ 8 ξεκιναμε πρωτα ο Θεος. Μετα λενε για εντατικη για το πρωτο 24ωρο κ βλεπουμε αναλογως πως θα παει το χειρουργειο. Προσευχηθητε κοριτσια για εμενα αυριο να πανε ολα καλα. Ελπιζω να πανε ολα καλα κ να σασας γραψω οποτε μπορεσω . Φοβαμαι πολυ αλλα πρεπει να προχωρησω μπροστα. Κουραστηκα παααααρα πολυ. Φιλια σε ολες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sun38mam είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Να σας ζησουν τα μπεμπακια τα νεογεννητα. Εγω αυριο πρωι μπαινω χειρουργειο. 6:30 θα ερθουν για υποκλισμο κ 8 ξεκιναμε πρωτα ο Θεος. Μετα λενε για εντατικη για το πρωτο 24ωρο κ βλεπουμε αναλογως πως θα παει το χειρουργειο. Προσευχηθητε κοριτσια για εμενα αυριο να πανε ολα καλα. Ελπιζω να πανε ολα καλα κ να σασας γραψω οποτε μπορεσω . Φοβαμαι πολυ αλλα πρεπει να προχωρησω μπροστα. Κουραστηκα παααααρα πολυ. Φιλια σε ολες.

Κοριτσι μου ολες μαζι σου είμαστε... Σου στέλνουμε την θετική μας ενέργεια....! Ολα θα πάνε τελεια... Θα είσαι μια χαρα...! Οσο γινεται να είσαι ήρεμη... Κι ολα θα κυλήσουν ομαλά.. Κ φυσικα θα περιμένουμε να μας γραψεις οποτε μπορέσεις!!! Θα δεις ολα θα πανε τελεια.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Sun38mam είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Να σας ζησουν τα μπεμπακια τα νεογεννητα. Εγω αυριο πρωι μπαινω χειρουργειο. 6:30 θα ερθουν για υποκλισμο κ 8 ξεκιναμε πρωτα ο Θεος. Μετα λενε για εντατικη για το πρωτο 24ωρο κ βλεπουμε αναλογως πως θα παει το χειρουργειο. Προσευχηθητε κοριτσια για εμενα αυριο να πανε ολα καλα. Ελπιζω να πανε ολα καλα κ να σασας γραψω οποτε μπορεσω . Φοβαμαι πολυ αλλα πρεπει να προχωρησω μπροστα. Κουραστηκα παααααρα πολυ. Φιλια σε ολες.

Εννοειται ολα θα πανε καλα! Εγω δεν εχω καμια αμφιβολια! Να εισαι ηρεμη, να προσπαθησεις να μετριασεις το αγχος σου. Εφτασες κοριτσι μου, τα καταφερες, αυτο μονο να σκεφτεσαι. Τα υπολοιπα τα ξερουν οι γιατροι και θα κανουν την καλυτερη δουλεια, θα το δεις! Μολις μπορεσεις να μας γραψεις, εγω σου ευχομαι να εχεις μια πολυ καλη γεννα, να πανε ολα καλα και οταν μας γραψεις να πλεεις σε πελαγη ευτυχιας!

Μη μας ξεχασεις, θα σε σκεφτομαστε!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...