Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Cath3rine είπε:

Σαν να εχω κ πονο  συνεχόμενο ενα δεκάλεπτο... Μόλις έβαψα μαλλι.... Ρε λες να ετοιμαστώ;; 

Χαχα. Εφοσον ειναι συνεχομενος, μπα... Αν εχεις συσπασεις μαζι με πονο προσπαθησε να τις καταγραφεις. 

Η βλεννη δε σημαινει οτι γεννας κιολας. Μπορει να βγει και να γεννησεις και μετα απο 10 μερες! Απλα δειχνει οτι σιγα σιγα ο τραχηλος αρχιζει κ εξαλειφεται. Μην ανησυχεις φιλεναδα!!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοριτσι μου μπραβο σου που το χεις ηδη βρει! Για πες? Δυσκολος ο θηλασμος??? 

Και γω σημερα βγηκα για περπατημα. Περπατουσα 3 ωρες και τα φτυσα!!! Πηρα τον αντρα μου τηλ να ερθει να με παρει γιατι δεν ειχα κουραγιο να γυρισω ολον αυτον τον δρομο με τα ποδια χαχαχα. Η βλεννη σημαινει πως πλησιαζει η ωρα. Αλλα εσενα πλησιαζει ετσι και αλλιως οποτε ολα οκ. Μονο μη θελει να βγει νωριτερα! 

Μπράβο κορίτσι 3 ώρες περπάτημα, σε βλέπω να σπάνε τα νερά και εμένα Σάββατο βράδυ εαπασαν κανόνισε να τρέχεις βραδιατικα!!!!! Σας έχασα σήμερα έτρεχα από το πρωι σε δουλειές. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αντε πλησιαζει η ωρα κ εγω ειδα βλεννη την δευτερα αλλα ακομα τπτ.....

 

Κατι μ λεει οτι μαζι θα μεινουμε....39εβδομαδων αυριο δεν λεει να βγει!!!

Χαχα, τελευταιες και καταϊδρωμενες θα μεινουμε!!!

Just now, Alex. Arap είπε:

Μπράβο κορίτσι 3 ώρες περπάτημα, σε βλέπω να σπάνε τα νερά και εμένα Σάββατο βράδυ εαπασαν κανόνισε να τρέχεις βραδιατικα!!!!! Σας έχασα σήμερα έτρεχα από το πρωι σε δουλειές. 

Ασε με. Ειχα καιρο να γυμναστω και τα ειδα ολα. Αν δε με μαζευε ο αντρας μου θα με μαζευανε οι περαστικοι χαχαχα. Αλλα δεν το δειχνα. Μεχρι τελευταια στιγμη πηγαινα και καλα ανετη, ενω τα ποδια κ η μεση με πεθαναν κυριολεκτικα. Ακομα ποναει η μεση μου! Μωρε μακαρι να βοηθησω την κατασταση, θελω να ερθει μονος του, να μην μπω με προκληση μωρε.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχα, τελευταιες και καταϊδρωμενες θα μεινουμε!!!

Ασε με. Ειχα καιρο να γυμναστω και τα ειδα ολα. Αν δε με μαζευε ο αντρας μου θα με μαζευανε οι περαστικοι χαχαχα. Αλλα δεν το δειχνα. Μεχρι τελευταια στιγμη πηγαινα και καλα ανετη, ενω τα ποδια κ η μεση με πεθαναν κυριολεκτικα. Ακομα ποναει η μεση μου! Μωρε μακαρι να βοηθησω την κατασταση, θελω να ερθει μονος του, να μην μπω με προκληση μωρε.

Η μέση πονάει τον τελευταίο καιρό πριν γεννήσεις,  εμένα είναι μόνιμη πάντα την έχω συνηθίσει πια. Μακαρι κοπέλα μου να έρθει μόνος του σου το εύχομαι φάε κανένα μικρό κουραμπιεδακι μήπως έρθει η ώρα!!! Βρε κορίτσια η @loyloy μας ξέχασε έχει το μπέμπακι τώρα θα έχει ξετρελαθεί!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Η μέση πονάει τον τελευταίο καιρό πριν γεννήσεις,  εμένα είναι μόνιμη πάντα την έχω συνηθίσει πια. Μακαρι κοπέλα μου να έρθει μόνος του σου το εύχομαι φάε κανένα μικρό κουραμπιεδακι μήπως έρθει η ώρα!!! 

Χαχαχα, ειμαι του μελομακαρονου!! Αχ σε ευχαριστω, μακααααρι να ερθει και να κυλησουν ολα νορμαλ και ηρεμα. 

 @loyloy περιμενουμε να μας πεις νεοτερα!! Αχ σε εχει φαει ηδη ο ερωτας βρε αγορομανα!! 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχα. Εφοσον ειναι συνεχομενος, μπα... Αν εχεις συσπασεις μαζι με πονο προσπαθησε να τις καταγραφεις. 

Η βλεννη δε σημαινει οτι γεννας κιολας. Μπορει να βγει και να γεννησεις και μετα απο 10 μερες! Απλα δειχνει οτι σιγα σιγα ο τραχηλος αρχιζει κ εξαλειφεται. Μην ανησυχεις φιλεναδα!!!

Το θεμα μ είναι επειδη παω με καισαρική δεν ξέρω αν χρειάζεται να γίνουν ολα αυτα... Εχω πονους περιόδου συνεχόμενους αλλα τους υπομένω. Να δω αν θα συνεχιστεί το βράδυ! Λογικα θα καταλάβω.... Τι να πω... Εγω τα ετοίμασα ολα πάντως...! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

Το θεμα μ είναι επειδη παω με καισαρική δεν ξέρω αν χρειάζεται να γίνουν ολα αυτα... Εχω πονους περιόδου συνεχόμενους αλλα τους υπομένω. Να δω αν θα συνεχιστεί το βράδυ! Λογικα θα καταλάβω.... Τι να πω... Εγω τα ετοίμασα ολα πάντως...! 

Αν μπει ο οργανισμος σου σε διαδικασια τοκετου δεν σημαινει οτι θα πρεπει να γεννησεις κ φυσιολογικα. Και παλι θα μπορεις να κανεις καισαρικη. Για αυτο σου ειπα μην ανησυχεις. Εφοσον ο πονος ειναι συνεχομενος, δεν ειναι κατι πιστευω. Παρε βεβαια αν θες και τον γιατρο σου, αλλα οπως το ακουω, απλα το σωμα σου ετοιμαζεται για αυτο που το ιδιο ξερει να κανει. Μπορει και να κουραστηκες αγαπη, και να ειναι απο αυτο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αν μπει ο οργανισμος σου σε διαδικασια τοκετου δεν σημαινει οτι θα πρεπει να γεννησεις κ φυσιολογικα. Και παλι θα μπορεις να κανεις καισαρικη. Για αυτο σου ειπα μην ανησυχεις. Εφοσον ο πονος ειναι συνεχομενος, δεν ειναι κατι πιστευω. Παρε βεβαια αν θες και τον γιατρο σου, αλλα οπως το ακουω, απλα το σωμα σου ετοιμαζεται για αυτο που το ιδιο ξερει να κανει. Μπορει και να κουραστηκες αγαπη, και να ειναι απο αυτο. 

Σταματησαν οι πόνοι... Αααα εγω ετοιμάστηκα για παν ενδεχόμενο... Μην ξεχνάμε εχουμε κ ωραίο γιατρό που ξεγενναει Κυριακή!!!!! Δεν μπορούμε να πάμε οπως να ναι... Ολα κ ολα... Χαχαχαχα εγω ειπα. 

.σημερα.. .Κυριακή... Κ μετα πέμπτη μπορεί να βγει... Ουτε να το συζητάει ενδιαμεσα χαχαχαχαχα 

Εσυ πως εισαι;;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Cath3rine είπε:

Σταματησαν οι πόνοι... Αααα εγω ετοιμάστηκα για παν ενδεχόμενο... Μην ξεχνάμε εχουμε κ ωραίο γιατρό που ξεγενναει Κυριακή!!!!! Δεν μπορούμε να πάμε οπως να ναι... Ολα κ ολα... Χαχαχαχα εγω ειπα. 

.σημερα.. .Κυριακή... Κ μετα πέμπτη μπορεί να βγει... Ουτε να το συζητάει ενδιαμεσα χαχαχαχαχα 

Εσυ πως εισαι;;;; 

Αχαχαχαχαχα, ναι ξεχασα οτι εχετε και τον κλουνεϊ εκει εσεις! Οφθαλμολουτρο λεμε. Μηπως τελικα να πας απο σημερα στην κλινικη για παν ενδεχομενο?? Χαχαχαχα

Μολις εκανα ενα καυτο μπανιο και πραγματικα νομιζω οτι αφησα την μεση μου καπου εκει χαχαχα. Μιλαμε ποναει πολυ. Ειχα σκουριασει ρε, ενω παντα περπατουσα και εκανα και καμια δραστηριοτητα. Η εγκυμοσυνη με εκανε σαραβαλο τελειως. Ποναει ολο μου το κορμι, για αυτο και εφαγα μια ωραιοτατη σοκολατιτσα χαχαχα και ευτυχως με τοσο περπατημα δεν ανεβηκε το ζαχαρο καθολου!! 

Εγω ρε Κατερινιω καλη μου φιλη ειμαι πολυ περιεργη για τον τοκετο. Ποσο αραγε να ποναει? Με την επισκληριδιο ποσα αραγε καταλαβαινεις? Μεσα στην αιθουσα ποσο αγχωτικο να ειναι? 

Εγω παντως αν ειχα δικη μου κλινικη, στην αιθουσα τοκετων θα εβαζα χαλαρη μουσικουλα, θα ειχα και μια μαια να κανει μασαζ στην πλατη της εγκυου που ξερω οτι βοηθαει πολυ για τον τοκετο, θα το εκανα να θυμιζει χωρο χαλαρωσης χωρις να παραλειπονται τα ιατρικα συνεργα βεβαια, αλλα θα ειχα μεσα μπαλες πιλατες, στρωματακι, και οποιοδηποτε αλλο ειδους βοηθημα για χαλαρωση της εγκυου. Και εννοειται τον γιατρο σας τον κλουνεϊ χαχαχαχα

Σε εναν αλλον κοσμο βεβαια ολα αυτα, ιδανικο.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχα, ναι ξεχασα οτι εχετε και τον κλουνεϊ εκει εσεις! Οφθαλμολουτρο λεμε. Μηπως τελικα να πας απο σημερα στην κλινικη για παν ενδεχομενο?? Χαχαχαχα

Μολις εκανα ενα καυτο μπανιο και πραγματικα νομιζω οτι αφησα την μεση μου καπου εκει χαχαχα. Μιλαμε ποναει πολυ. Ειχα σκουριασει ρε, ενω παντα περπατουσα και εκανα και καμια δραστηριοτητα. Η εγκυμοσυνη με εκανε σαραβαλο τελειως. Ποναει ολο μου το κορμι, για αυτο και εφαγα μια ωραιοτατη σοκολατιτσα χαχαχα και ευτυχως με τοσο περπατημα δεν ανεβηκε το ζαχαρο καθολου!! 

Εγω ρε Κατερινιω καλη μου φιλη ειμαι πολυ περιεργη για τον τοκετο. Ποσο αραγε να ποναει? Με την επισκληριδιο ποσα αραγε καταλαβαινεις? Μεσα στην αιθουσα ποσο αγχωτικο να ειναι? 

Εγω παντως αν ειχα δικη μου κλινικη, στην αιθουσα τοκετων θα εβαζα χαλαρη μουσικουλα, θα ειχα και μια μαια να κανει μασαζ στην πλατη της εγκυου που ξερω οτι βοηθαει πολυ για τον τοκετο, θα το εκανα να θυμιζει χωρο χαλαρωσης χωρις να παραλειπονται τα ιατρικα συνεργα βεβαια, αλλα θα ειχα μεσα μπαλες πιλατες, στρωματακι, και οποιοδηποτε αλλο ειδους βοηθημα για χαλαρωση της εγκυου. Και εννοειται τον γιατρο σας τον κλουνεϊ χαχαχαχα

Σε εναν αλλον κοσμο βεβαια ολα αυτα, ιδανικο.

Να σας πω να γελάσετε εμένα είχαν βάλει ρεμπέτικα στο διάδρομο άκουγα μια χαρά το ποτό έλειπε. αφήστε που ήταν και η ημέρα που ήταν η γιουροβιζιον και με ειχαν τρελάνει οι μαιες πιως θα βγει και πιως θα βγει ρε ασεμε να κοιμηθώ τίποτα αυτές το χαβά τους. Τελικα μου τα είπε τα νέα πιως βγήκε δεν την γλύτωσα ωραία πέρασα!!!! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Χαχα 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχα, ναι ξεχασα οτι εχετε και τον κλουνεϊ εκει εσεις! Οφθαλμολουτρο λεμε. Μηπως τελικα να πας απο σημερα στην κλινικη για παν ενδεχομενο?? Χαχαχαχα

Μολις εκανα ενα καυτο μπανιο και πραγματικα νομιζω οτι αφησα την μεση μου καπου εκει χαχαχα. Μιλαμε ποναει πολυ. Ειχα σκουριασει ρε, ενω παντα περπατουσα και εκανα και καμια δραστηριοτητα. Η εγκυμοσυνη με εκανε σαραβαλο τελειως. Ποναει ολο μου το κορμι, για αυτο και εφαγα μια ωραιοτατη σοκολατιτσα χαχαχα και ευτυχως με τοσο περπατημα δεν ανεβηκε το ζαχαρο καθολου!! 

Εγω ρε Κατερινιω καλη μου φιλη ειμαι πολυ περιεργη για τον τοκετο. Ποσο αραγε να ποναει? Με την επισκληριδιο ποσα αραγε καταλαβαινεις? Μεσα στην αιθουσα ποσο αγχωτικο να ειναι? 

Εγω παντως αν ειχα δικη μου κλινικη, στην αιθουσα τοκετων θα εβαζα χαλαρη μουσικουλα, θα ειχα και μια μαια να κανει μασαζ στην πλατη της εγκυου που ξερω οτι βοηθαει πολυ για τον τοκετο, θα το εκανα να θυμιζει χωρο χαλαρωσης χωρις να παραλειπονται τα ιατρικα συνεργα βεβαια, αλλα θα ειχα μεσα μπαλες πιλατες, στρωματακι, και οποιοδηποτε αλλο ειδους βοηθημα για χαλαρωση της εγκυου. Και εννοειται τον γιατρο σας τον κλουνεϊ χαχαχαχα

Σε εναν αλλον κοσμο βεβαια ολα αυτα, ιδανικο.

Θα, ερχόμουν σε, εσένα...άνετα!!!!  Στα Greys anatomy ίσως αυτά χαχαχαχα ηβεδω με πολλα χρήματα.. Ελπίζω εσυ να μας έκανες καλή τιμή χαχαχαχα 

Κιβεγω έχω αγωνία... Αλλά μεεπισκληριδιο δεν θα, πονέσεις κ θα, σαι τέλεια!  Μην ανησυχείς "θα είσαι μπόμπα!! Εγω είμαι περίεργη τι θ ακούω εκει μεσα, χαχαχα

πρίν από 41 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Να σας πω να γελάσετε εμένα είχαν βάλει ρεμπέτικα στο διάδρομο άκουγα μια χαρά το ποτό έλειπε. αφήστε που ήταν και η ημέρα που ήταν η γιουροβιζιον και με ειχαν τρελάνει οι μαιες πιως θα βγει και πιως θα βγει ρε ασεμε να κοιμηθώ τίποτα αυτές το χαβά τους. Τελικα μου τα είπε τα νέα πιως βγήκε δεν την γλύτωσα ωραία πέρασα!!!! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Χαχαχαχα τα ρεμπέτικα τουλάχιστον σ αρέσουν;;;  χαχαχαχαχα λες, σ, εμάς επειδή είναι νοσοκομείο νσ μην βάζουν μουσική; 

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αντε πλησιαζει η ωρα κ εγω ειδα βλεννη την δευτερα αλλα ακομα τπτ.....

 

Κατι μ λεει οτι μαζι θα μεινουμε....39εβδομαδων αυριο δεν λεει να βγει!!!

Είδες κι εσύ ε;;;;  πφφ άντε άμα είναι νσλα, βγεί.. Να βγει τωρα.. Εσυ είπες δευτέρα ξαναπάς; 

πρίν από 49 λεπτά , Katerina-90 είπε:

Κοριτσια και εγω προχθες ειδα βλεννη πηχτη!!! Και εχω και πονο στη μεση σημερα!!! Λετε να πλησιαζει η ωρα μας;; αχ μακαριιιι!!! 

Εσυ σε Πόι βδομάδα είσαι;;;  ε νομίζω πρέπει να έρθει.. Πόσο ακόμα;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Cath3rine είπε:

Θα, ερχόμουν σε, εσένα...άνετα!!!!  Στα Greys anatomy ίσως αυτά χαχαχαχα ηβεδω με πολλα χρήματα.. Ελπίζω εσυ να μας έκανες καλή τιμή χαχαχαχα 

Κιβεγω έχω αγωνία... Αλλά μεεπισκληριδιο δεν θα, πονέσεις κ θα, σαι τέλεια!  Μην ανησυχείς "θα είσαι μπόμπα!! Εγω είμαι περίεργη τι θ ακούω εκει μεσα, χαχαχα

Χαχαχαχα τα ρεμπέτικα τουλάχιστον σ αρέσουν;;;  χαχαχαχαχα λες, σ, εμάς επειδή είναι νοσοκομείο νσ μην βάζουν μουσική; 

Είδες κι εσύ ε;;;;  πφφ άντε άμα είναι νσλα, βγεί.. Να βγει τωρα.. Εσυ είπες δευτέρα ξαναπάς; 

Εσυ σε Πόι βδομάδα είσαι;;;  ε νομίζω πρέπει να έρθει.. Πόσο ακόμα;; 

Μια χαρά ήταν με νανουριζαν και ολας δεν έχω πρόβλημα όλα τα ακούω. Εμένα είχε ρεπερτόριο σε παρακαλώ εκεί που περιμένεις ειμουνα πρίν σε βάλουν στο χειρουργείο τελικά εκεί γέννησα δεν πρόλαβα με τρέλαναν με τα τραγούδια!!!!


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Cath3rine είπε:

 

Εσυ σε Πόι βδομάδα είσαι;;;  ε νομίζω πρέπει να έρθει.. Πόσο ακόμα;; 

Εγω ειμαι 38 και 4 σημερα!!! Ανυπομονω τοσο πολυ δεν θελω να φτασω τις 40... ο γιατρος πριν μια βδομαδα ειπε ειναι ψηλα ακομα η κοιλια και περπατημα και σκαλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Katerina-90 είπε:

Εγω ειμαι 38 και 4 σημερα!!! Ανυπομονω τοσο πολυ δεν θελω να φτασω τις 40... ο γιατρος πριν μια βδομαδα ειπε ειναι ψηλα ακομα η κοιλια και περπατημα και σκαλες!!!!

Εγω 39+3 ..δεν με είπαν τπτ... Αλλα εμένα απο την β επιπέδου ηταν με το κεφάλι κάτω. Κ η κοιλιά μ είναι χαμηλά... Δεν έχω θεμα τέτοιο δλδ. Αλλα γενικα περπατάω ακομα. Ενταξει λίγο τις σκάλες δεν μπορώ οπως πρίν.. Αλλα τις ανεβαίνω..! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...